Lipt. Mikuláš – Spišská N. Ves 2:4 (kon.) | Košice – Zvolen 3:2 (kon.)
HK 32 Liptovský Mikuláš
2:4 (1:0, 1:2, 0:2)
HK Spišská Nová Ves
sk Sobota 15.08.2015, 14:00 • Steel Aréna • Memoriál Ladislava Trojáka

Najlepší hráči zápasu: Michal Králik (Liptovský Mikuláš) – František Forrai (Spišská Nová Ves). (16:07:15)

Doplnkové samostatné nájazdy vyšli lepšie Liptákom, ktorý ich vyhrali pomerom 1:0.

Liptovský Mikuláš ostáva naďalej bez víťazstva. Rozhodla o tom tretia tretina, v ktorej Spišiaci vyťažili z minima maximum a vybojovali si dva body.

59:18
    Vylúčenie Spišská Nová Ves. 2 minúty za hru so zdvihnutou hokejkou dostáva Róbert Džugan.

59:10
    V poslednej minúte sa hráči Liptovského Mikuláša snažia skorigovať výsledok, no nevedia sa dostať do šance.

57:47
    Skóre sa mohlo opäť meniť. Ďorkova strela sa však odrazila od žŕdky k Bátorymu a ten priľahol puk.

56:41
    Spišská Nová Ves dala gól!
    Je pravdepodobne rozhodnuté. Do otvorenej obrany Liptákov vnikol ERIK PAVOL a strelou švihom napol sieť. Asistencia. Róbert Džugan.

56:15
    Dorastenci z Liptova mali dobre rozohraný včerajší aj dnešný duel, no je možné, že po prvých dvoch dňoch budú mať na konte jediný bod.

55:46
    Forrai zo stredného pásma nahodil puk do Bátoryho náruče. Brankár Liptovského Mikuláša hru prerušil.

54:50
    Liptáci prepadli v útočnom pásme, čo súper využil na brejk troch proti jednému. Pavol však namiesto prihrávky zvolil strelu a neprekonal Bátoryho.

53:20
    Šereš sa ocitol v nádejnej pozícii. Jeho strelu však zblokoval jeden z obrancov Spišskej Novej Vsi.

51:43
    Liptáci premrhali presilovú hru a ešte v nej aj inkasovali. Teraz musia doháňať jednogólové manko.

51:28
    Obranca Liptovského Mikuláša Marián Hošala vyprodukoval obrovskú chybu. Pri rozohrávke prihral rovno na hokejku RÓBERTA DŽUGANA, ktorý si v koncovke vychutnal Bátoryho. Bez asistencie.

50:30
    Záhradník dobre vypálil spoza hráčov, ale minul bránu a puk sa odrazil od mantinelu až do stredného pásma.

49:43
    Vylúčenie Spišská Nová Ves. 2 minúty za nešportové správanie si odsedí Erik Pavol.

49:20
    Dorastenci Liptovského Mikuláša sú aktívnejší, lepšie korčuľujú, no vo finálnej fáze sú neškodní.

48:05
    Liptáci boli dlho usadení v útočnom pásme, ale točili sa po rohoch a nezamestnali Kirola.

47:15
    V tejto časti hry sa ani jednému z tímov nedarí presnejšie kombinovať. Brankári sú bez práce.

46:00
    Kalousek zbytočne špekuloval. Pri prechode do pásma skúšal kľučku a skončilo to ofsajdom.

45:27
    Presilovka hráčom Spišskej Novej Vsi vôbec nevyšla. V útočnom pásme strávili len pár sekúnd, aj to bez strely na bránu.

43:27
    Vylúčenie Liptovský Mikuláš. 2 minúty za podrazenie dostáva Richard Dzuriš.

43:00
    Úvod záverečnej tretiny je podľa očakávania opatrný. Nikto nechce urobiť zbytočnú chybu.

41:15
    Na prvý dnešný zápas si našlo cestu len niekoľko desiatok fanúšikov. Lákavejší bude duel domácich Košičanov so Zvolenom.

40:10
    Čiarový rozhodca neposúdil spornú situáciu ako ofsajdovú, a tak Rády mohol vystreliť príklepom na Bátoryho.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Liptáci v druhej časti hry stratili jednogólový náskok a pár minút aj prehrávali. Zásluhou zvýšenej aktivity však zatlačili súpera a dočkali sa vyrovnania.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:29
    Liptovský Mikuláš dal gól!
    Tesne pred druhou sirénou však prišlo vyrovnanie. RICHARD HAD mal čas aj priestor na zakončenie spred brány a po odraze od tyčky putoval puk do siete. Asistencie: Samuel Záhradník, Martin Rolný.

38:45
    Kirol predvádza v týchto momentoch výborne zákroky. Mikulášovu dorážku zblízka zachytil betónom.

37:48
    Ďalšia tutovka Liptovského Mikuláša ostala nevyužitá. Cibuľa bol úplne sám pred Kirolom, no puk mu napálil len do hrude.

37:20
    Liptáci zahodili veľkú šancu na vyrovnanie. Kováčova strela z pravého kruhu skončila iba na konštrukcii brány.

35:57
    V presilovkách paradoxne veľa šancí nevidíme. Aj jediný gól v početnej výhode padol vďaka istej dávky náhody.

35:00
    Rolný sa odhodlal k samostatnému prieniku, obišiel jedného obrancu a postupoval na bránu. Kirol ho však vychytal.

33:57
    Vylúčenie Spišská Nová Ves. 2 minúty za napadnutie si odsedí Erik Pavol.

33:00
    Liptovský Mikuláš prvýkrát na turnaji prehráva a zatiaľ sa s touto situáciou nedokáže vysporiadať.

31:15
    Zaváhanie obrany Liptákov dokázali Spišiaci využiť. Pokutovu prihrávku zužitkoval na presný zásah DANIEL KREMPASKÝ. Asistencia: Patrik Pokuta.

30:53
    Kirol s ďalším úspešným zákrokom. Plánovského príklep od modrej čiary schoval v lapačke.

29:45
    Liptáci išli v brejku dvaja na jedného. Cibuľa prihral Kováčovi, ktorý stihol urobiť blafák pred Kirolom, no neprekonal ho.

29:32
    Horváth vystrelil spomedzi kruhov, ale našiel iba pripravenú lapačku brankára Bátoryho.

28:45
    Liptovský Mikuláš nehrá tak dobre ako v prvej tretine. Momentálne je lepším celkom Spišská Nová Ves.

27:20
    Bátory nedokáže na prvýkrát likdvidovať strely. Puky mu často vypadávajú a Spišiaci sa dostávajú k dorážkam.

26:30
    Hráči Spišskej Novej Vsi zároveň zlomili streleckú smolu, keď na prvý turnajový gól potrebovali 85 minút.

25:26
    Východniari so šťastím využili ako prvý tím na turnaji presilovku. Posledný sa dotkol tečovaného puku RÓBERT DŽUGAN. Asistencia: Erik Rády.

24:44
    Spišiaci nedokážu v presilovkách nič vymyslieť. Väčšinou to hrajú na streľbu od modrej čiary.

23:59
    Vylúčenie Liptovský Mikuláš. 2 minúty za podrazenie dostal Lukáš Lačný.

23:15
    Bátory si narobil problémy, keď ľahkú strelu od modrej čiary nedokázal schovať do lapačky.

22:00
    Po rýchlom úvodnom striedaní z oboch strán sa hra upokojila.

20:30
    Spišiaci odštartovali druhú tretinu útokom. Hneď po niekoľkých sekundách pálil Sloboda.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Úvodná tretina priniesla minimum zaujímavých momentov. Jediný gól padol po úspešnej individuálnej akcii Žideka. Druhá časť sa začne približne o 14:45.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:13
    Tentoraz strieľal Forrai príklepom až zo stredného pásma. Bátory na puk videl a jeho strelu zlikvidoval.

18:30
    V hre štyroch proti štyrom vypálil spoza obrancu Forrai a Bátory puk len vyrazil nad seba.

17:51
    Vylúčenie Liptovský Mikuláš. 2 minúty za vrazenie na mantinel si odsedí Matúš Gregor.

17:41
    Vylúčenie Spišská Nová Ves. 2 minúty za hákovanie dostáva Martin Chovanec.

17:15
    Pred Bátorym ostali dvaja hráči Spišskej Novej Vsi. Bobko však zblízka namieril len do bočnej siete.

16:16
    Presilovky nevychádzajú na Memoriáli Ladislava Trojáka žiadnemu tímu. Liptovský Mikuláš hrá s piatimi hráčmi.

15:15
    Liptáci dobre bránia a Bátory nemusí riešiť žiadne komplikované situácie.

14:16
    Vylúčenie Liptovský Mikuláš. 2 minúty za držanie si odsedí Marián Hošala.

13:47
    Záhradník našiel presnou prihrávkou medzi kruhmi Hada, no jeho obe strely skončili na Kirolovi.

13:00
    Dorastenci z Liptova po strelenom góle zvoľnili a musia sa brániť útokom východniarov.

11:50
    Cibuľa sa ocitol v podobnej pozícii ako Židek pri góle. Zvolil však strelu po ľade a Kirolov betón bol na mieste.

11:20
    Včera Liptáci viedli v zápase dokonca trikrát a o svoje vedenie vždy prišli. Dnes opäť začali duel lepšie.

10:06
    MARTIN ŽIDEK sa rohodoval, či má prihrať spoluhráčovi alebo zvoliť samostatný prienik. Nakoniec si vybral druhú možnosť, potiahol puk na os klziska a presnou strelou prekonal Kirola. Asistencie: Ján Revaj, Adam Strečok.

09:33
    Zápas sa trochu rozkúskoval. Najskôr bola hra prerušená pre prihrávku rukou a následne pre zakázané uvoľnenie.

08:30
    Vlastnými chybami sa Liptáci dostávajú pod tlak. Hráči Spišskej Novej Vsi majú v týchto chvíľach viac z hry.

06:55
    Cibuľa stratil puk v tesnej blízkosti brány a ponúkol jednému z útočníkov Spišiakov veľkú príležitosť. Strelec východniarov nemieril presne.

06:00
    Hráči Liptovského Mikuláša majú puk na svojich hokejkách častejšie ako ich súper, ale stále čakajú na prvý gól.

04:54
    Prvá šanca prišla až na konci piatej minúty. Kirol vyrazil strelu od modrej čiary len pred seba a Záhradník zblízka nebezpečne dorážal. Dvojgólový strelec zo včerajšieho duelu ale ďalší presný zásah nepridal.

04:45
    Puk je väčšinou v strednom pásme, brankári nemuseli vážnejšie zasahovať.

03:30
    Liptáci sa ocitli v prečíslení troch proti jednému, Kováč však dostal katastrofálnu prihrávku.

03:00
    Hrá sa plynulo, bez prerušení, ale aj bez zaujímavých momentov pred oboma bránkami.

01:40
    Rozhodcovia najprv signalizovali zakázané uvoľnenie Spišiakov, no svoj verdikt zmenili, a tak sa pokračuje bez prerušení.

00:30
    Oba tímy oproti úvodným zápasom zmenili brankára. Spišskonovovešťan Kirol si pripísal úvodný zákrok.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Bátory (Schlachta) – Plánovský, Parobek, Šimek, Senko, Hošala, Trochta, Kalousek, Gregor, Revaj, Šiňanský, Strečok, Cibuľa, Mikuláš, Židek, Záhradník, Kováč, Králik, Čenka, Šereš, Had, Lačný.

HK Spišská Nová Ves: Kirol (Boško) – Raptoš, Zekucia, Chovanec, Čepišák, Sloboda, Horváth, Hrubizna, Krempaský, Ďorko, Rády, Džugan, Pokuta, Frančák, Pavol, Slavkovský, Bobko, Soveľ, Jarembák, Forrai.

Rozhodca: Kalina – Hricko, Hric.

Liptovský Mikuláš predviedol v úvodnom vystúpení na Trojákovom memoriáli solídny výkon. Proti Zvolenu trikrát viedol, no súper sa vždy dotiahol a vyrovnal na konečných 3:3. V drese Liptákov sa darilo najmä Samuelovi Záhradníkovi, ktorý strelil dva góly a na jeden prihral.

Spišská Nová Ves pred rokom prehrala s Košicami otvárací zápas turnaja a chuť si nenapravila ani teraz, keď na usporiadateľský tím nestačila pomerom 0:2. Spišiaci mohli byť za tesnú prehru radi, pretože ich viackrát podržal brankár Boško, ktorý bol vyhlásený za najlepšieho hráča duelu.