Slovensko – Turecko 65:69 (kon.) | Česko – Rusko 61:73 (kon.)
Slovensko
65:69 (21:19, 34:37, 47:47)
Turecko
sk Úterý 18.08.2015, 17:15ME do 16 let (ženy) • Skupina E

Dnešný zápas sa bude hodnotiť veľmi ťažko. Je to škoda, no slovenské basketbalistky dnes podali veľmi dobrý výkon. Nikola Kováčiková dala 20 bodov, ale ani jej výkon na Turkyne nestačil. Tie mali v závere pevnejšie nervy a zvíťazili 65:69. Hviezdou zápasu je Meltem Yildizhanová s bilanciou 22 bodov, 13 doskokov a 1 asistencia. Už teraz je jasné, že Slovensko bude opäť vo štvrťfinále ME chýbať a bude hrať len o 9.-16. miesto. S týmto konštatovaním sa s vami lúčim a prajem ešte pekný večer. (19:05:18)

40:00
    Koniec zápasu. (65:69)

39:53
    Po taktickom faule premenila Meltem Yildizhanová so šťastím oba trestné hody. (65:69)

39:49
    Nikola Kováčiková ešte vykresáva iskričku nádeje pre náš tím. Dáva parádnu trojku a znižuje turecký náskok na 2 body. Oddychový čas si vyžiadal turecký tréner. (65:67)

39:40
    Oddychový čas domácich. (62:67)

39:40
    Bohužiaľ, pokus Nikoly Kováčikovej už nebol taký úspešný. Nasledoval taktický faul po ktorom pridáva jeden bod na stranu hostí Meltem Yildizhanová . (62:67)

39:24
    To snáď nie. Öykü Taskinová triafa presne za tri body a výrazne približuje Turecko k víťazstvu. (62:66)

39:05
    Výborne. Vanessa Gajdošová zabojovala, vypichla súperke loptu a znižuje turecký náskok na jeden bod. (62:63)

38:43
    Ilayda Günerová je pod košom nezastaviteľná. Opäť sa prehnala okolo Mikulášikovej a skóruje. Necelých 78 sekúnd pred koncom si Peter Jankovič berie oddychový čas. (60:63)

38:05
    Ilayda Günerová premieňa len jeden trestný hod. Slovensko môže sa dostať do vedenia. (60:61)

37:54
    Skvelé. Michaela Balážová opäť trafila za tri body. Zápas je opäť vyrovnaný. (60:60)

37:29
    Meltem Yildizhanová posiela Turkyne do trojbodového vedenia. (57:60)

36:58
    Turecko opäť vedie. Jeden trestný hod premenila Ilayda Günerová. (57:58)

36:32
    Michalela Balážová vyrovnáva ! Krásna akcia Sloveniek s presnou strelou spomínanej hráčky. (57:57)

35:44
    Bohužiaľ, z perimetru to nepadlo ani Viktori Fehérovej. Turecko môže navýšiť svoje vedenie. (54:57)

35:19
    Vanesa Gajdošová trocha uponáhľala strelu za tri body. Tá sa odrazila Turkyniam do rúk, tie vyrazili do rýchlej kontry a Ilayda Günerová zvyšuje náskok na tri body. Peter Jankovič si berie time out. (54:57)

34:38
    Slovensko má na konte už 4 fauly! A to do konca ostáva ešte viac ako päť minút. Naše to v obrane budú mať veľmi ťažké. (54:55)

34:09
    Slovenky sú opäť v hre. Presnou strelou za tri body znižuje na rozdiel jedného bodu Viktória Fehérová. (54:55)

33:49
    Našťastie turecký náskok nezvýšila Meltem Yildizhanová. (51:55)

33:14
    Zeynep Madenová si vybojovala dva trestné hody a bez väčších problémov ich premieňa. Turecko vedie o 4 body. (51:55)

32:55
    Slovenky najprv takmer stratili loptu, no nepoučili sa o predsa len o ňu prichádzajú. Dôvodom boli kroky Michaely Balážovej. (51:53)

32:16
    Prehrávame. Z pomerne veľkej diaľky sa odhodlala k strele Ilayda Günerová a pre turecké farby urobila najlepšie ako mohla. (51:53)

31:32
    Vysoké lopty pod kôš nám robia problémy. Opäť skóruje Meltem Yildizhanová . (51:51)

31:03
    Nikol Kováčiková peknou strelou z diaľky posiela Slovensko do vedenia. (51:49)

30:50
    Na druhej strane ideálne dostala loptu pod kôš Meltem Yildizhanová a z takejto pozície jednoducho nemohla nedať, (49:49)

30:21
    Prvý slovenský útok v poslednej štvrtine presne zakončila Viktória Fehérová. (49:47)

30:01
    Začala sa štvrtá štvrtina. (47:47)

30:00
    Tretia štvrtina sa skončila. (47:47)

29:57
    Turecko ale takisto stratilo loptu, no Balážová rýchly brejk už zakončiť nestihla. (47:47)

29:26
    Slovenky zbytočne stratili loptu a posledný útok tretej štvrtiny budú mať turecké hráčky. (47:47)

29:10
    Opäť je vyrovnané. Eda Sahinová namierila spoza trojkového oblúka presne a svoju zbierku bodov navýšila na číslo 11. (47:47)

28:57
    V krátkom časovom úseku opäť Balážová skóruje. V obrane získala loptu a rýchly brejk pohodlne zakončila dvojtaktom. (47:44)

28:42
    Michaela Balážová jednou premenenou šestkou vracia náš tím do vedenia. (45:44)

28:25
    Stav zápasu je vyrovnaný. Svoj klasickým zakončením spod koša sa o to postarala Inci Güclüová . (44:44)

27:46
    Slovenky sa len teraz dopúšťajú prvého faulu v tretej štvrtine. Následne sa ale voči pravidlám previnili aj Turkyne, ktorých každý ďalší faul bude znamenať trestné hody. (44:42)

27:12
    Séria nepresných pokusov pokračuje. Ukazovateľom skóre nepohla ani Viktória Fehérová, ktorá vystrelila spoza trojkového oblúka. (44:42)

26:43
    Ani vysoká Inci Güclüová nedokázala nájsť recept na výbornú slovenskú obranu. (44:42)

26:09
    Ani teraz sa nám nepodarilo zvýšiť svoje vedenie. V časovej tiesni minula Sofia Bilíková. (44:42)

25:30
    Nikola Kováčiková sa perfektne zbavila brániacej tureckej hráčky, ale jej pokus bol krátky. (44:42)

25:02
    Eda Sahinová bola úspešnejšia ako jej spoluhráčka spred niekoľkých sekúnd a presnou trojkovou znižuje slovenský náskok na 2 body. (44:42)

24:27
    Nepremenené trojkové pokusy na oboch stranách. Na našej strane sa nepresadila Michaela Balážová. (44:39)

23:56
    Opäť je to veselšie. Rebeka Mikulášiková sa nemýlila a dvojbodovým košom donútila tureckého trénera zobrať si oddychový čas. (44:39)

23:31
    Z poľa sa tentokrát nepodarilo Balážovej skórovať. Nevadí, Slovenky hrajú výborne a v obrane dostali za 3,5 minúty len dva body. (42:39)

23:03
    Michaelu Balážovú síce nebolo v prvom polčase príliš vidno, no teraz zabojovala a po tom ako bola faulovaná oba trestné hody premieňa. (42:39)

22:53
    Navýšiť slovenské vedenie mohla Natália Martišková, no na jej konte stále svieti nula. (40:39)

22:13
    Fantázia, Slovensko opäť vedie. Nikola Kováčiková pridala k tuctu bodov z prvého polčasu presnú trojku a otáča stav zápasu v náš prospech. (40:39)

21:55
    Napriek tomu, že Slovensky v tretej štvrtine výborne bránia sa dokázala presadiť obrovitá Inci Güclüová. (37:39)

21:11
    Viktória Fehérová sa už tešila z dvojbodového koša, no rozhodcovia jej odpískali kroky. (37:37)

20:56
    Bojovnosť sa našim hráčkam vyplatila. Viktória Fehérová síce trojku nepremenila, no loptu si dokázala doskočiť a onedlho bola faulovaná. Následne premieňa jeden trestný hod. (37:37)

20:16
    Výborne. Slovensko vstupuje do druhého polčasu presným zakončením Rebeky Mikulášikovej. (36:37)

20:01
    Začala sa tretia štvrtina. (34:37)

Má za sebou prvý polčas veľmi vyrovnaného zápasu. Po úvodnej dvadsaťminútovke môžu byť spokojnejšie Turkyne, ktoré vedú aj vďaka 11 bodom Meltem Yildizhanovej 34:37. Slovenky ale dnes hrajú veľmi sympaticky, bojovne a verím, že dnešný zápas dotiahnu do úspešného konca. Najlepšou strelkyňou je s 12 bodmi Nikola Kováčiková.

20:00
    Druhá štvrtina sa skončila. (34:37)

19:57
    Bohužiaľ, do kabín pôjdeme s trojbodovým mankom. Meltem Yildizhanová bola pri strele faulovaná a zaznamenáva ďalšie tri body pre seba i svoj tím. (34:37)

19:36
    Na druhej strane nemierila presne za tri body ani Natália Martišková. (34:34)

19:16
    Eda Sahinová sa dostala do zakončenia, ale ani na dvakrát sa jej nepodarilo poslať turecký tím do vedenia. (34:34)

18:56
    To čo sa nepodarilo Kováčikovej sa o niekoľko sekúnd neskôr podarilo Viktórii Fehérovej. Tá aj s istou dávkou šťastia vyrovnáva stav stretnutia. (34:34)

18:23
    Kováčiková následne mohla sama vyrovnať, ale v druhej štvrtine sa jej strelecky nedarí. (32:34)

17:54
    Nádherná akcia Slovenska. Kováčiková našla prihrávkou Viktóriu Fehérovú, ktorá spod koša efektným spôsobom skóruje. (32:34)

17:26
    Rýchlu kontru tureckého tímu presne zakončuje Öykü Taskinová. (30:34)

16:58
    Nikola Kováčiková zobrala v časovej tiesni zodpovednosť na svoje plecia, no jej pokus bol príliš krátky. (30:32)

16:16
    Na druhej strane sa ale presadila z rýchleho brejku Yagmur Tasarová. Po oddychovom čase Slovenska ale ponúknutý jeden trestný hod nepridala. (30:32)

16:06
    To je veľká škoda. Slovensko mohlo ísť do vedenia, ale Svetlíková z dobrej pozície loptu netrafila do koša. (30:30)

15:38
    Príliš veľký počet faulov nás pripravil o vedenie. Güclüová premenila totiž jednu šestku. (30:30)

15:02
    Inci Güclüová dokázala, čo je jej najväčšou zbraňou. Pod košom si doskočila loptu a jednoducho ju poslala do koša. (30:29)

14:38
    O pár sekúnd neskôr sa ale nemýlila peknou strelou ani Rebeka Mikulášiková. (30:27)

14:31
    Nikola Kováčiková sa nepresadila strelou za tri body. Turecko vyrazilo do rýchleho brejku, faulovaná bola Meltem Yildizhanová a znižuje slovenský náskok len na jeden bod. (28:27)

14:16
    Poriadne rozháraný úsek hry. Nakoniec loptu Turkyne strácajú, pretože sa za 8 sekúnd nedostali na súperovú polovicu. (28:25)

13:33
    Slovensko má na konte už 5 faulov, čo je veľmi nepríjemné. Využíva to Yagmur Tasarová, ktorá premieňa aspoň jeden trestný hod. (28:25)

13:12
    Tak to je nepríjemné. Opäť sa presadila Öykü Taskinová, no tentokrát za tri body. (28:24)

12:43
    Öykü Taskinová sa presadila presnou strelou, našťastie len za 2 body. (28:21)

12:30
    Slovenky bojujú o každú loptu a vypláca sa im to. Opäť namierila presne Sofia Bilíková. Vedieme už o 9 bodov. (28:19)

11:54
    Inci Güclüová bola pod košom fantastický spôsobom zblokovaná. To sa len tak často nevidí. (26:19)

11:22
    Nikola Kováčiková potvrdzuje, že je líderkou nášho družstva. Sama si zobrala loptu na polovici ihriska, rozbehla sa s ňou a nikto ju už nedokázal zastaviť. (26:19)

11:01
    Troška zbytočný faul od Mikulášikovej. Slovensko má tak po minúte hry už dva fauly na svojom konte. (24:19)

10:31
    Druhú časť hry otvára trojbodový kôš v podaní Nikoly Kováčikovej. (24:19)

10:01
    Začala sa druhá štvrtina. (21:19)

10:00
    Prvá štvrtina sa skončila. (21:19)

09:55
    V posledných sekundách sa najlepšie zorientovala pod košom Viktória Fehérova a Slovensko tak predsa len vyhrá prvú štvrtinu. (21:19)

09:30
    Nepresná strela za tri body v podaní Yagmur Tasarovej. Slovensko môže ísť dopredu. (19:19)

09:07
    Po prihrávke Martiškovej si pod kôš zbehla Michaela Balážová a vypýtala si faul. Výborne je, že oba trestné hody premenila. (19:19)

08:50
    Tak to je neuveriteľné. Snáď tretia zbytočná strata v priebehu minúty znamená, že Slovensko prehráva. Meltem Yildizhanová získala loptu a jednoduchým dvojtaktom skóruje. Peter Jankovič si berie time out. (17:19)

08:31
    Bohužiaľ, opäť sme jednoducho stratili loptu a Eda Sahinová nás trestá dvoma premenenými šestkami. Je vyrovnané. (17:17)

08:18
    Inci Güclüová, ktorá meria cez 2 metre, si opäť vybojovala faul na svoju osobu. Následne premieňa aj oba trestné hody. (17:15)

07:43
    Turecko po dlhej dobe skóruje a hneď je to za tri body. V posledných sekundách útoku namierila presne Eda Sahinová. (17:13)

07:16
    Príkladný dôraz Soni Svetlíkovej pod turecký košom. Slovenka jednoducho získala loptu a bez problémov skóruje. (17:10)

06:57
    Turecku odišla streľba. Najprv pálila nepresne za tri body Meltem Yildizhanová a po individuálnej akcii sa nepresadila ani Gülse Ugurová. (15:10)

06:31
    Slovenky s mimoriadne agresívnou obranou znepríjemňujú súperovi život. Ten opäť stráca loptu po technickej chybe. (15:10)

06:09
    Vynikajúce. Soňa Svetlíková sa nádherne uvoľnila pod košom a pridáva na slovenské konto ďalšie dva body. Tréner Turecka si berie oddychový čas. (15:10)

05:37
    Dva trestné hody si svojou aktivitou vybojovala Vanessa Gajdošová a obe ponúknuté šestky premieňa. (13:10)

05:06
    Škoda. Rebeka Milkulášiková si urobila pod košom súpera priestor, no pravou rukou z tesnej blízkosti nenamierila presne. (11:10)

04:55
    Pod našim košom sa ani na dvakrát nepresadila Meltem Yildizhanová a následne loptu stratila Zeynep Madenová. (11:10)

04:18
    Prvýkrát v zápase Slovensko vyhráva. Kováčikovej to zatiaľ padá a prvou trojkou v zápase strháva vedenia na našu stranu. (11:10)

03:42
    Krásna strela v podaní Nikoly Kováčikovej. Slovensko sa stále drží v kontakte s mierne favorizovaným súperom. (8:10)

03:20
    Na druhej strane mala presnú mušku z čiary trestného hodu aj Inci Güclüová. (6:10)

03:00
    Slovensko znižuje. Sofia Bíliková totiž premieňa oba trestné hody. (6:8)

02:28
    Pod košom sa presadila aj obrovitá Inci Güclüová. Turecko opäť vedie štvorbodovým rozdielom. (4:8)

01:48
    Meltem Yildizhanová je ale nezastaviteľná a opäť strháva vedenie na tureckú stranu. (4:6)

01:37
    Prvé body v zápase zaznamenáva po presnej strele aj naša najlepšia hráčka Nikola Kováčiková. (4:4)

01:31
    Viktória Fehérová sa ale onedlho dokázala presadiť a znižuje turecký náskok. (2:4)

01:16
    Bohužiaľ, Martišková sa nedohodla s Mikulášikovou a Slovenky tak prichádzajú o loptu. (0:4)

00:52
    A ďalšie dva body pre turecký tím. Dravým prienikom pod kôš sa presadila Zeynep Madenová. (0:4)

00:12
    Prvú loptu zápasu získali Turkyne a zásluhou Meltem Yildizhanovej otvárajú skóre zápasu. (0:2)

00:01
    Stretnutie sa práve začalo. (0:0)

Úvodné zostavy:

Slovensko: Gajdošová, Bilíková, Majorošová, Ivanická, Sailerová, Balážová, Svetlíková, Hudáková, Fehérová, Martišková, Kováčiková, Mikulášiková.

Turecko: Sahinová, Yildizhanová, Ugurová, Tasarová, Madenová, Turanová, Kalbisagdeová, Ülbeová, Taskinová, Gülová, Günerová, Güclüová.

Slovenské basketbalistky do 16 rokov sú na európskom šampionáte vo veľmi ťažkej pozícii. Účasť vo štvrťfinále sa im pomaly vzďaľuje a pokiaľ dnes nezdolajú rovesníčky z Turecka, budú hrať len o 9.-16. miesto. Zápas sa začína podobne ako včera o 17:15 hod.

SLOVENSKO

Slovensko síce vstúpilo do turnaja výhrou nad Chorvátskom 63:58, no v nasledujúcich troch zápasoch odišlo z palubovky s vysokou prehrou. Portugalčanky, Rusky i Talianky boli nad sily našich reprezentantiek. Slovensko je tak v E- skupine na poslednom mieste, bez bodu a so záporným skóre (- 62). Jediné svetlé momenty sme mohli vidieť v súboji s Talianskom, kde Slovenky vyhrali prvú štvrtinu a nebyť fantastickej Elisy Pinzanovej, ktorá dala až 6 trojek, sa zápas mohol uberať iným smerom. Práve obrana je základný problém nášho tímu. Oproti Slovensku majú totiž vyšší priemer inkasovaných bodov na zápas len dve družstvá, paradoxne vrátane Turecka. Najlepší bodový priemer si drží Nikola Kováčiková, ktorá je tesne pod úrovňou 10 bodov na zápas. Pred dvoma rokmi Slovenky zdolali Turecko 56:29, a tak verme, že svoj výkon zopakujú.

TURECKO

Turecké basketbalistky sa predstavili v základnej A-skupine, kde podobne ako Slovenky vyhrali len jeden zápas. Výhra nad Holandskom 71:68 sa ukázala byť ako kľúčová, keďže krajina tulipánov nedokázala v základnej skupine vyhrať ani jeden duel. Aj výkon s Talianskom napovedal o sile Turecka, no v zápase s Českom sa to nepotvrdilo. Turkyne prehrali o 29 bodov a zlú náladu si preniesli aj do zápasu s Ruskom. Nad favoritom zápasu síce viedli po polčase 31:26, no nakoniec prehrali vysoko 47:70. Turecko totálne zbabralo najmä tretiu štvrtinu, ktorú prehralo 2:22. Podobne ako Slovensko má tak v kolónke bodov nulu a pokiaľ chce ešte zabojovať o postup, musí dnes zvíťaziť. Podľa štatistík by mala byť najväčšou zbraňou Turecka Meltem Yildizhanová s 13,8 bodu na zápas.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:15.