Havlíčkův Brod – Letňany 3:1 (kon.) | Mountfield HK – Liberec 3:5 (kon.)
Mountfield HK
3:5 (1:3, 1:1, 1:1)
Bílí Tygři Liberec
Středa 19.08.2015, 17:00 • Malá hala FORTUNA arény, Hradec Králové • Přípravné zápasy mladšího dorostu

To je ode mne pro dnešek vše. Přeji příjemný zbytek večera a těším se brzy u dalšího on-line přenosu Na počtenou! (19:12:03)

Viděli jsme atraktivní zápas mladšího dorostu mezi týmy Hradce Králové a Liberce. Rozhodla jej úvodní třetina, ve které se Liberečtí dostali do dvoubrankového náskoku, který zvládli v průběhu utkání udržovat. Za domácí se odvážně bil Vojtěch Síla, ale síť Liberce dvakrát rozvlnil Petr Poppel. Na druhé straně rovněž dvěma trefami přispěl Matěj Hájek.

59:40
    Vojtěch Síla nejspíš naposledy zaváží kotouč do útočného pásma Hradeckých, vyrovnání se však dostává už jen do rovin čisté teorie.

58:49
    David Voňka vypálil tvrdě od modré. Jeho střele však chyběla přesnost.

58:09
    Za hrubost je vyloučen Jan Kotyza (LIB). Domácí mají jednu z posledních možností korigovat stav!

57:50
    Hosté se znovu díky své kvalitní kombinaci dostávají před branku domácích, hra je však znovu přerušena po souboji v rohu.

57:10
    Liberec nahazuje do útočného pásma a zašlapává kotouč. Hra je přerušena. Vhazování po levici Novotného.

56:34
    Po tvrdém střetu za domácí brankou zůstává na ledě ležet Lukáš Kašpar (MHK). Po chvilce se však zvedá a za pomoci spoluhráčů odjíždí na střídačku.

56:20
    Domácí bojují zuby nehty o to, aby se dostali na dostřel, ale liberecká defenziva stále funguje na výbornou.

55:05
    Ondřej Dupal vyrazil po levém křídle. Jeho nahození však Novotný díky dobrému postavení bez problému schoval v rukavici.

54:53

54:20
    Liberec však o drama v závěru utkání nestojí a znovu aktivně napadá, takže se hra odehrává především ve středním pásmu.

52:53
    Liberečtí opět faulují a dvě minuty odpyká Luboš Dospěl za napadení.

52:19
    Hradec právě vstřelil branku!
    Přesilovka je znovu využita! Puk se znovu dostal k Myškovi, který přihrál před bránu PETRU POPPELOVI, který svým druhým gólem znovu přibližuje domácí na rozdíl dvou branek! Asistence: Jakub Myška.

52:02
    Střelu Jakuba Myšky od modré čáry zblokoval první bránící hráč.

51:53
    David Aubrecht z Liberce si odsedí dvě minuty za nedovolené bránění.

51:10
    Oba celky v plném počtu.

50:56
    Hradec je ale jinak při hře ve čtyřech aktivnější a snaží se znovu dotáhnout na rozdíl dvou branek.

49:59
    Liberec právě vstřelil branku!
    LUBOŠ DOSPĚL si krásně najel z levého křídla a podařilo se mu prostřelit brankáře Novotného! Asistence: Daniel Ira.

49:10
    Na trestnou lavici putují společně Jan Kotyza (LIB) a Daniel Vaňát (HKM). Oba menší trest – hrubost. Pokračuje se ve čtyřech na obou stranách.

48:56
    Matěj Síla se dostal k odraženému puku na hranici brankoviště hostí! Zajíček však bleskově puk přikryl.

48:00
    Tvrdý souboj u mantinelu za brankou Hradce, Vaňát však kotouč vybojoval a projel s ním až do útočného pásma, kde se snaží založit hradeckou akci.

47:05
    Královehradečtí znovu zavezli kotouč do rohu jejich útočné třetiny, ale hostující obrana jim puk rychle odebrala a míří s ním na druhou stranu.

46:40
    A hosté již jsou opět před Novotným a snaží se přelstít hradeckou obranu. Brankář domácích ale zachytil nahození na svou branku. Vhazování po jeho pravici.

46:20
    Po rychlé akci domácích hokejistů opět ukryl kotouč ve své rukavici Zajíček.

45:52
    Liberec se rychlými přihrávkami dostává do útočného pásma a snaží se vytvořit si příležitost ke střele.

45:20
    Domácí bojují v rohu útočného pásma o kotouč.

44:47
    Zajíček právě pochytal dvě šance domácích hokejistů a drží dvoubrankové vedení Libereckých.

44:17
    Hradec zavezl puk na chvilku do útočného pásma, ale hráči z Liberce jej rychle vyhodili

43:40
    Hosté se znovu pokouší překonat Hradecké, ale kombinace se jim teď příliš nedaří.

43:00

42:40
    Kapitán Bílých Tygrů Bitman se dostal do samostatného úniku, ale domácí obrana jeho pokus zblokovala.

42:10
    Hradec znovu vyhazuje kotouč až za branku Zajíčka.

41:30
    Lvi se však zatím úspěšně brání a ofenziva hostů se nedostává do útočné třetiny.

41:00
    Jen co se Hradec dostal do plného počtu, už je znovu oslaben. Na trestnou lavici míří Jan Krištof za podražení.

40:28
    Liberec na začátku třetí části v obranném pásmu domácích.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 18:29.

Druhá část nabídla sice méně branek, ale rozhodně neméně zajímavý hokej. Po polovině utkání zvýšil náskok hostů z Liberce Jan Šír, ale o necelé dvě minuty později zareagoval i Hradec, když využil přesilovku pět na tři, kterou zužitkoval Vojtěch Síla. Skóre druhé části je tedy nerozhodné, nicméně do závěrečné třetiny půjdou hosté s dvougólovým náskokem.

40:00

39:51
    Nakonec se ke střele od modré odvážil David Aubrecht. Jeho pokus na kraji brankoviště ještě tečoval Jan Šír, ale Novotný si s jeho pokusem skvěle poradil!

39:20
    Liberec zaváží kotouč do obranného pásma Hradce a roztáčí svůj kolotoč.

38:54
    Na trestnou lavici putuje hradecký Vojtěch Síla. Dvě minuty za podražení.

38:35
    Tvrdý souboj za brankou Liberce podstoupil Lukáš Kašpar, ale kotouč pro domácí nevybojoval.

38:12

37:33
    Přesilová hra Hradce však nekončí a domácí se pokouší o další branku!

36:30
    A přesilovka je využita! Aktivní VOJTĚCH SÍLA se zaslouženě dočkává! Ve skrumáži před brankou se zorientoval nejlépe a forhendovou kličkou překonal Zajíčka. Asistence: Matěj Síla, David Voňka.

36:12
    Hradec konečně svírá svého soupeře a plyne z toho další vyloučení hostí! Za sevření kotouče odsedí dvě minuty Jan Kotyza a Hradec hraje více jak minutu v dvojnásobné početní výhodě!

35:49
    Za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká trest Matěj Hájek (LIB).

35:15
    Šafařovský se za brankou pokusil napodobit slavné Granlundovo zakončení, ale domácí obrana se k němu stihla včas stáhnout a o kotouč jej obrat.

34:50
    Nahození ze středního pásma vyrazil brankář Novotný pouze před sebe a odražený kotouč poslal do sítě JAN ŠÍR. Asistence: Daniel Ira.

34:10
    Hradec napodobuje libereckou defenzivu a také aktivně vyráží, aby se hosté neusadili v jejich obranném pásmu.

33:16
    Jan Krištof si odsedí dvě minuty na trestné lavici za podražení. Následuje přesilová hra Liberce.

33:00
    Šafařovský z beprostřední blízkosti bekhendovým pokusem Novotného nepřekonal.

32:30
    Vhazování po levé ruce Novotného.

31:40
    Hradec znovu kombinuje v útočném pásmu, ale precizní defenziva Bílých Tygrů mu neposkytuje žádný prostor pro finální přihrávku.

31:04
    Střídání brankářů na obou stranách.

30:07

30:03
    Domácí konečně v útočném pásmu a snaží se dostat ke gólové příležitosti.

29:19
    Hradec se znovu přes aktivní libereckou obranu nemůže prosadit a dostat hostující obranu pod zámek.

28:07
    Na trestnou lavici putuje hostující Virág za hrubost. Dvouminutová přesilovka Hradce. Podaří se domácím snížit náskok Libereckých?

27:42
    Zakázané uvolnění domácích hokejistů.

26:56
    Závar před domácí brankou, který nakonec zvládla královehradecká obrana vyřešit.

26:20
    Buly ve středním pásmu po krátké potyčce za hradeckou brankou.

25:50
    Domácí se usadili v obranném pásmu Liberce a snaží se vytvořit si gólovou příležitost.

25:20
    Královehradečtí zakládají útočnou akci za vlastní klecí.

24:50
    Junek nahodil puk na branku Libereckých, ale Novák ho bezpečně skryl v lapačce.

23:58
    Kotouč po další pěkné akci hostí proletěl jen těsně kolem levé tyče branky domácích.

22:50
    Dvojitá šance Liberce! Nejprve Kotyza vystřelil, Ševců střelu vyrazil, ale jen na hůl Šíra, který ho však rovněž nedokázal překonat.

22:36
    Kotouč zašlápnutý v obranném pásmu Hradce. Vhazování po levici Ševců.

21:30
    Matěj Síla se dostal ke střele z bezprostřední blízkosti, ale jeho střela končí na tyči!

20:40
    Vojtěch Síla se znovu snažil probít k brance hostí, ale byl dobře zblokován obranou.

20:06
    Buly vyhráli domácí a zavážejí kotouč do útočného pásma.

20:01

Další třetina začne přibližně v 17:42.

První třetina nám přinesla atraktivní hokej. Přes úvodní šance domácích šli do vedení Liberečtí, kteří třemi slepenými góly dali slušný direkt hradecké sebedůvěře. Za Královehradecké alespoň korigoval stav Poppel, ale do další třetiny budou mít hoši z města na soutoku Labe a Orlice co dohánět.

20:00

19:53
    Marcel Virág, z libereckého týmu, ještě před koncem třetiny řádně zatopil před brankou domácích, ale Ševců udržel puk před čarou.

18:49
    Hradec jeho první branka nakopla a domácí se ženou za další trefou.

17:58
    Tak přeci jen se dočkali i domácí! Ačkoliv již trest pro Kotyzu vypršel, dostal se Vaňát do sólového úniku. Jeho pokus ještě Novák chytil, na dorážku PETRA POPPELA však již nestačil a Hradec snižuje! Asistence: Daniel Vaňát.

17:35
    Konečně se Hradec k něčemu dostal a hned z toho byla veliká šance, kterou však znovu vychytal skvělý Novák.

17:00
    Královehradečtí zatím stále ve středním pásmu, obrana hostí je k ničemu nepouští.

16:10
    Aktivní liberecká obrana zatím nepouští Hradec k žádné kombinaci ve své třetině.

15:32
    Prvním vyloučeným dnešního zápasu je hostující Kotyza, který se provinil vysokou holí.

14:58
    Vhazování v obranném pásmu Hradce.

14:15
    Matěj Síla se ocitnul ve slibné šanci v mezikruží, ale Novák jeho střelu fantastickým zákrokem lapil.

13:55
    Jan Kotyza právě přešel tři domácí hráče a následně vypálil. Jeho střela však byla zblokována do ochranné sítě.

13:10
    Nejaktivnějším hráčem domácích je dnes zatím jednoznačně Vojtěch Síla, který se před okamžikem znovu probíjel do slibné šance.

12:20
    Liberečtí zakládají v obranném pásmu další útočnou akci.

11:20
    Hradec se snaží okamžitě snížit náskok hostí a žene se do útoku.

09:05
    Liberec teď pořádně větrá královehradeckou obranu. Šafařovský předložil puk nádherně MATĚJI HÁJKOVI, který z bezprostřední blízkosti neměl těžkou úlohu. Asistence: Petr Šafařovský.

08:47
    Liberec utíká do dvoubrankového vedení! ADAM CHARVÁT zavěsil nekompromisně pod víko. Asistence: Adam Šír.

07:18
    Hosté otevírají skóre zápasu! Z levé strany se puk dostal k MATĚJI HÁJKOVI, který nejspíše bruslí dostal gumu do domácí klece. Poté se sudí krátce poradili a branku uznali. Bez asistence.

06:20
    Hosté se také hnali za úvodní trefou, ale Ševců maskou zasáhl. Následně je hra přerušena, vhazování v útočném pásmu hostí.

05:50
    Vojtěch Síla se proháčkoval až před Nováka, ale branku tentokrát netrefil.

05:00
    Po pěti minutách jsme zatím branku neviděli, ale více ze hry měli zatím domácí.

04:43
    Virág zaváží kotouč do obranného pásma Hradce.

03:40
    Matěj Síla byl sám před brankářem Liberce, ale bekhendovou střelou Nováka nepřekonal.

03:26
    Vojtěch Síla obral hostující obranu o kotouč a spěchal sám na branku, jelikož byl atakován nedovoleně, viděli jsme následně trestné střílení, které však neproměnil.

02:20
    Vaňát zaváží koutouč do útočného pásma Hradeckých.

01:40
    Souboj na útočné modré domácích, který ukončuje hvizd sudího.

00:38
    Kotyza vyslal první střelu Libereckých, ale branku netrefil.

00:05
    První buly vyhráli hokejisté Liberce, ale do útoku se ženou domácí.

00:01

Hráče už můžeme vidět na ledě při rozbruslení. Začínáme za pět minut.

Mountfield HK: Ševců (Novotný) – Myška, Voňka, Krištof, Řehák, Kašpar, Junek, Duben – V. Síla, Šlaicher, Jakubec "C", M. Síla, Hladík, Růta, Vaňát, Nedomlel, Müller, Soukup, Poppel. Trenér: Karel Soudek.

Bílí Tygři Liberec: Novák (Zajíček) – Charvát, Juráň, Ira, Nikolič, Aubrecht, Adamec, Mojžíšek, Bartoš, Zeman – Kotyza, Šír, Bitman "C", Hájek, Šafařovský, Dospěl, Virág, Vomáčka, Liška, Dupal, Křepelka. Trenér: Milan Plodek..

Mladší dorostenci Bílých Tygrů z Liberce se nedávno zúčastnili dvoudenního turnaje, který pořádal HC Litvínov, a zvládli ho náramně, když odjížděli s kladnou bilancí tří výher a jediné porážky. Ze svých soupeřů si nedokázali poradit pouze se Slavií Praha, se kterou prohráli 2:4. Celky Plzně, Rossenheimu a domácího Litvínova však porazili a turnaj nakonec zaslouženě vyhráli.

Zároveň na tomto turnaji získal individuální ocenění Jan Kotyza, který byl vyhlášen nejlepším střelcem turnaje, neboť celkem šestkrát překonal brankáře soupeře. Uvidíme, zda se mu ve městě pod Bílou věží podaří na tento úspěch navázat.

Hradečtí hokejisté dnes odehrají svůj devátý přípravný duel, přičemž zatím mají kladnou bilanci pěti výher ku třem porážkám.

Za zmínku určitě stojí jejich účast na turnaji v Chomutově. V pátek hradečtí mladší dorostenci nejprve porazili klub Českých Budějovic 2:1 po samostatných nájezdech a následně dokázali přetlačit i zámořský tým Tampy Bay Lightning v poměru 4:2. V sobotu se jim však již tolik nedařilo, když museli spolknout porážky 1:2 s Plzní a 0:4 s Chomutovem.

V posledním přípravném zápase, který sehráli včera, však navázali na úspěšné výsledky a přejeli Vítkovice pohodlně 6:1. Bude se jim takto dařit i ve středu?

Zdravím všechny příznivce ledního hokeje. Dnešek nám nabízí přípravný zápas mladšího dorostu mezi týmy Hradce Králové a Liberce.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Petr Šatalík

Branky a nahrávky: 18. Poppel (Vaňát), 37. V. Síla (M. Síla, Voňka), 53. Poppel (Myška) – 8. Hájek, 9. Charvát (Šír), 10. Hájek (Šafařovský), 35. Šír (Ira), 50. Dospěl (Ira)

Mountfield HK: Ševců (32. Novotný) – Myška, Voňka, Krištof, Řehák, Kašpar, Junek, Duben – V. Síla, Šlaicher, Jakubec "C", M. Síla, Hladík, Růta, Vaňát, Nedomlel, Müller, Soukup, Poppel. Trenér: Karel Soudek.
    Bílí Tygři Liberec: Novák (32. Zajíček) – Charvát, Juráň, Ira, Nikolič, Aubrecht, Adamec, Mojžíšek, Bartoš, Zeman – Kotyza, Šír, Bitman "C", Hájek, Šafařovský, Dospěl, Virág, Vomáčka, Liška, Dupal, Křepelka. Trenér: Milan Plodek.