IFK Helsinky – Bern 3:1 (kon.) | Něman Grodno – Mannheim 2:0 (kon.) | Nitra – Skellefteå 2:4 (kon.)
Grenoble – Litvínov 1:4 (kon.)
HK Něman Grodno
2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Adler Mannheim
Pátek 21.08.2015, 18:00 • Ledovy Dvorets Sporta (Kapacita: 2 500) • Hokejová Liga mistrů • Skupina 9

Ode mne je to pro dnešek vše. Já Vám přeji příjemný zbytek večera a někdy přiště opět na shledanou. (20:22:57)

Dnešní utkání je za námi. Domácí byli dnes o něco lepším týmem a zaslouženě tak vítězí a připisují si do tabulky první tři body. Na první branku dnešního utkání jsme si museli počkat do desáté minuty, když se trefil Mikulík. Další branku přidali domácí ihned na začátku druhé třetiny, když se z přesilové hry 5 na 3 trefil Chovan. Hosté si tak z Běloruska neodvezou ani body a v tabulce zatím jsou na poslední příčce.

59:23
    Endras už je na střídačce a hosté to zkoušejí v šesti. Myslím si, že je už příliš pozdě.

59:00
    Právě se nám rozběhla poslední minutka zápasu.

57:33
    Lastoveckij nyní pouze nahodil kotouč do útočného pásma a celá jeho pětka jela střídat.

56:49
    Hra je nyní hodně rozkouskovaná a s hostujícími to dnes nevypadá vůbec dobře, neboť nejspíš odjedou z Běloruska bez bodu.

56:06
    Raedeke se nyní dostal ke střele z levého kruhu, jeho střelu však dokázal Samankov vyrazit do ochranné sítě.

55:09

54:55
    Domácí i když hrají přesilovku, tak příliš dopředu nepospíchají.

54:27
    Domácí fanoušci už na tribunách slaví. Do konce zápasu však zbývá ještě něco málo přes pět minut.

53:19
    Skladaný se nyní dostal ke střele z mezikruží, trefil však pouze jednoho z obránců do bruslí.

53:05
    Domácí si nyní zahrají přesilovku. Dvě minuty za držení vyfasoval Bittner.

52:50
    Domácí nyní vyhodili kotouč na zakázané uvolnění.

52:26
    Domácí se momentálně nemohou dostat vůbec ke kotouči.

51:34
    Buchwieser napřáhl ke střele z levého kruhu, trefil však pouze brusle jednoho z obránců.

51:07
    Hosté nyní drží kotouč na svých hokejkách.

50:00

49:07
    Kink nyní stál v brankovišti a vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

48:09
    Raedeke nyní našel skvělou křižnou přihrávkou z pravé strany kluziště na opačné straně MacMurchyho, jeho rychlou střelu však dokázal Samankov chytit.

47:59
    Hosté si zahrají přesilovku. Dvě minuty za sekání vyfasoval Kaznaděj.

47:41
    MacMurchy nyní poslal kotouč do ochranné sítě. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

47:11
    U kotouče jsou nyní domácí.

46:18
    Hospelt se nyní snažil natlačit s kotoučem z pravé strany kluziště do mezikruží, jeden z obránců to však dobře přečetl a kotouč mu vypíchl.

45:33
    Fischer se nyní dostal ke střele od modré čáry, jeho střelu však těsně před Samankovem tečoval jeden z obránců mimo tři tyče.

44:55
    Domácí si nyní nerozuměli mezi sebou ve středním pásmu a kotouč poslali pouze na hokejku jednoho z protihráčů.

44:18
    Kotouč se nyní pohybuje spíše ve středním pásmu.

43:23
    Chovan nyní vybojoval kotouč v útočné třetině, následně se však snažil s kotoučem dostat do mezikruží, to se mu však nepovedlo a kotouč mu dokázal vypíchnout jeden z obránců.

42:54
    Mikulík nyní pouze zavezl kotouč do útočného pásma a ihned jel se svými spoluhráči střídat.

42:30
    Jeden z domácích obránců nyní poslal kotouč přes všechny čáry na zakázané uvolnění. Vhazovat se tak bude po levici Samankova.

41:09
    Božko se nyní dostal zcela osamocen ke střele z levého kruhu, Endras však dokázal vyrazit kotouč mířící mezi jeho betony.

40:15

40:01

Druhá třetina probíhala ve stejném tempu jako ta první a i v ní jsme mohli vidět pouze jednu branku. Ihned ve třetí minutě se trefil z přesilovky 5 na 3 Michal Chovan. Hosté se opět dostali do mnoha šancí, Samankov však dnes chytá výtečně, a tak ještě nepustil za svá záda ani jednu střelu. Domácí mají zatím dobrý náskok, uvidíme zda se jim ho podaří navýšit nebo naopak ztratit.

Střely celkem: 12 – 22
    Vyhrané vhazování (celkem): 20 – 28

Další třetina začne přibližně v 19:44.

40:00

39:36
    Ihned po vhazování poslal kotouč opět jeden z domácích hráčů na zakázané uvolnění.

39:33
    Jeden z domácích hráčů nyní poslal kotouč na zakázané uvolnění.

39:22

38:49
    Arendt napřáhl ke střele od modré, kotouč však skončil nad brankou.

38:06
    Hosté nyní sice vstřelili branku, ta však nemůže být uznána, neboť jeden z hráčů kotouč poslal do branky až po odpískání.

37:22
    Hosté si zahrají přesilovku. Dvě minuty za podražení vyfasoval S. Maljavko.

36:54
    Yip se nyní dostal zcela osamocen ke střele z pravého kruhu, Samankov však opět předvedl dobrý zákrok a tuto střelu vyráží do rohu kluziště.

36:05

35:35
    Domácím se stejně jako hostům nedaří dostat s kotoučem do útočného pásma a hostující obránci tak mají zatím snadnou práci.

34:37
    Domácí se ihned dostali ke střele, tu však Endras vyrazil do rohu kluziště a následně jeden z obránců kotouč poslal daleko od své branky.

34:06
    Domácí si nyní zahrají přesilovku. Dvě minuty za držení vyfasoval Kink.

33:49

33:27
    Ullmann se nyní dostal ke střele z mezikruží, pravou tyč však minul zhruba o metr.

32:11
    Hosté se zatím nedokázali usadit s kotoučem v útočném pásmu.

31:49
    Hosté si zahrají přesilovku. Dvě minuty za držení dostává S. Maljavko.

31:17
    Hosté se nyní usadili s kotoučem v útočném pásmu na delší dobu. Následně však přišla špatná přihrávka jednoho z nich a kotouč míří do středního pásma.

30:57

30:03
    Hra se nyní pohybuje spíše ve střední třetině.

29:07
    Domácí nyní poslal kotouč na zakázané uvolnění.

28:32
    Joudrey se nyní dostal k dorážce z bezprostřední blízkosti po střele jednoho ze spoluhráčů od modré. Samankov opět předvedl fantastický zákrok a kotouč chytá do své lapačky.

28:11
    MacMurchy se snažil prostřelit Samankova z levého kruhu, Samankov však tuto střelu skvěle zklikvidoval.

27:34
    Akdag napřáhl ke střele od modré, jeho střelu však Samankov dobře viděl a kotouč v pohodě chytá.

27:07
    Hosté si zahrají přesilovku. Dvě minuty za nedovolené bránění vyfasoval Kopylec.

26:53
    Richmond se nyní dostal ke střele z mezikruží, jeho tvrdou střelu však dokázal Samankov skvěle chytit.

26:22
    Richmond se nyní snažil objet branku z levé strany a kotouč zakončit k pravé tyči, to se mu však nepvoedlo, neboť se Samankov stačil včas přesunout.

25:12
    Lisičkin se nyní ocitl s kotoučem sám před Endrasem, ten však jeho bekhendovou střelu mířící mezi betony dokázal chytit.

24:44
    Hostům nyní dělá velké problémy se dostat do útočné třetiny.

23:57
    Ullmann napřáhl ke střele od modré, Samankov však kotouč v pohodě chytá.

23:43
    Jeden z hostujících hráčů nyní poslal kotouč do ochranné sítě a vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
    Michal CHOVAN - 2:0

22:22
    Něman Grodno právě vstřelil branku! Domácí využívají dvojnásobnou přesilovku a vedou už 2:0! Koršunov dostal přihrávku k pravé tyči, následně našel na opačné straně u levé tyče volného MICHALA CHOVANA, a ten ze stejného místa jako Milan Mikulík posílá svůj tým do dvoubrankového vedení. Asistence: Andrej Koršunov

22:02
    Seman napřáhl ke střele z mezikruží, jeden z obránců však kotouč ztečoval do rohu kluziště.

21:33
    Domácí budou hrát přesilovku 5 na 3! Dvě minuty vyfasoval Akdag.

21:09
    Domácím se nyní nedaří udržet kotouč v útočném pásmu.

20:31
    Domácí si zahrají přesilovku. Dvě minuty za nedovolené bránění vyfasoval Kink.

20:05
    Hosté vyhráli úvodní vhazování druhé třetiny a ihned se tlačí do útočného pásma.

20:01

První třetina je za námi. Zápas je zatím velmi vyrovnaný. Domácím se však podařilo v desáté minutě využít první přesilovku a Milan Mikulík tak otevřel skóre dnešního utkání. I přes mnoho dalších šancí na obou stranách žádná branka už nepadla a stav tak zůstává 1:0. Uvidíme jak bude probíhat druhá třetina. Doufejme, že se dočkáme ještě nějakých branek.

Střely: 7 – 8
    Vyhrané vhazování: 8 – 15

Další třetina začne přibližně v 18:50.

20:00

19:52

19:36
    Hosté si nyní špatně přihráli v útočném pásmu a jeden z obránců tak neměl problém kotouč vyhodit ze své třetiny.

18:51
    Domácím se nyní povedlo vyhodit kotouč přes všechny čáry až k brankáři Endrasovi.

18:14
    Raedeke si nyní najel s kotoučem z pravé strany kluziště až do mezikruží odkud vyslal nepříjemnou střelu na branku, Samankov však tuto střelu dobře viděl a kotouč tak bezpečně chytá.

17:50
    Hosté si nyní zahrají přesilovku. Dvě minuty za podražení vyfasoval Skladaný.

17:11
    Riefers nyní poslal na branku tvrdou střelu z levého kruhu, Endras však kotouč dobře viděl a v pohodě tak chytá tuto střelu.

16:37
    Skladaný zkusil své štěstí od modré, Endras však jeho střelu dobře viděl a kotouč tak vyráží do rohu kluziště.

15:59
    Jakimovič nyní poslal kotouč s tečí mantinelu na tribunu. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

15:01
    Raedeke míří s pomocí hráčů na střídačku. Hra tak může pokračovat dále.

14:52
    Raedeke nyní zůstává ležet na ledové ploše po zásahu pukem a rozhodčí tak musí přerušit hru.

14:41
    MacMurchy nyní zkusil své štěstí táhlou střelou od modré, Samankovovi však tato střela nenadělala větší potíže.

13:21
    Akdag napřáhl ke střele od modré čáry, do jeho střely se však položil jeden z obránců a kotouč tak končí pod ním.

12:09
    Domácím se nyní nedaří dostat do útočného pásma.

11:33
    Mikulík se dostal ke střele z levého kruhu, Endras si však místo u pravé tyče pohlídal a kotouč chytá.

11:18
    Lisičkin napřáhl ke střele od modré čáry, kotouč však končí daleko vedle pravé tyče. Navíc jeden z útočníků stál v brankovišti.

10:42
    Domácí si zahrají další přesilovku. Hecht vyfasoval dvě minuty za úder do oblasti hlavy a krku.

09:48
    Lisičkin nyní napřáhl ke střele z mezikruží, svou střelou však míjí pravou tyč jen o kousíček.
    09:13. Milan MIKULÍK - 1:0

09:13
    Něman Grodno právě vstřelil branku! Domácí využívají přesilovku! Skladaný se dostal s kotoučem zpoza branky před Endrase, následně uviděl u levé tyče úplně volného MILANA MIKULÍKA, a ten se střelou do odkryté klece nemýlil. Asistence: František Skladaný

08:27
    Domácí si zahrají přesilovku. Riefers dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

07:12
    Skladaný se nyní dostal s kotoučem do útočného pásma, následně však poslal špatnou přihrávku k Mikulíkovi a domácí tak o kotouč přicházejí.

06:48
    Riefers se nyní dostal ke střele z pravého kruhu, Samankov kotouč vyrazil pouze před sebe kam si opět sjel Riefers, ale ani na podruhé nedokázal Samankova prostřelit.

04:30
    Buchwieser nyní navezl kotouč do útočného pásma po pravé straně kluziště, následně puk poslal před branku, tam však nebyl nikdo z jeho spoluhráčů a kotouč tak končí na hokejkách domácích hráčů.

03:40
    Domácí si nyní mezi sebou nerozuměli ve střední třetině a kotouč tak získávají hosté.

01:36
    Jeden z domácích hráčů nyní poslal kotouč přes všechny čáry, a tak se píská zakázané uvolnění.

00:17
    Mikulík nyní zavezl kotouč po levé straně kluziště až do útočeného pásma, následně však špatně přihrál a kotouč získávají hosté.

00:05
    Úvodní buly vyhráli hosté a ihned se tlačí do útoku.

00:01

Oba týmy jsou již na ledové ploše. Domácí dnes nastupují v červených dresech, hosté dnes oblékli bílé dresy.

HK Něman Grodno: Samankov (Šelepnjov) – Koršunov, Seman, Kaznaděj, Jakimovič, Kopylec, Bogoleiša, Bojarčuk, Čerevač – Chovan, Skladaný, Mikulík – Božko, Kutsevič, Lisičkin – Lastoveckij, Stěpanov, Michajlov – Mentjuk, A. Maljavko, S. Maljavko

Adler Mannheim: Ziffzer (Endras) – Richmond, Akdag, Carle, Wagner, Bittner, Fischer, Goc, Reul – Kink, Buchwieser, Joudrey – Raedeke, Ullmann, MacMurchy – Arendt, Hospelt, Riefers – Yip, Hecht, Tardif

Rozhodčí: Anisimov, Nalivaiko – Dedioulia, Golyak.

Československá stopa

HK Něman Grodno – Daniel Seman, Milan Mikulík, František Skladaný, Michal Chovan

Adler Mannheim – /

Adler Mannheim je klub sídlící v Německu, který se v minulé sezóně umístil na první příčce se stosedmi body. Po dvaapadesáti odehraných zápasech si na své konto připsali 33 výher, 3 výhry v prodloužení nebo nájezdech, 2 prohry v prodloužení nebo nájezdech a 14 porážek. Následně vyhráli celé play-off, když ve finále dokázali porazit Ingolstadt 4:2 na zápasy. Poslední zápas odehráli 16.8.2015, a to přátelské utkání proti HC Sparta Praha, které vyhráli 3:2 po nájezdech.

Posledních 5 zápasů

Sparta Praha – Mannheim 2:3 po nájezdech
    Kloten – Mannheim 3:2 (DOLOMITEN CUP)
    Ingolstadt – Mannheim 1:3
    Mannheim – Ingolstadt 3:1
    Ingolstadt – Mannheim 2:6

HK Něman Grodno je klub sídlící v Bělorusku, který se v minulé sezóně umístil na čtvrté příčce se stotřemi body. Poté skončil v play-off v semifinále se Soligorskem, když prohrál 4:1 na zápasy. Momentálně hrají Běloruský pohár, kde se nachází v tabulce zatím na třetí příčce s devíti body. Po pěti odehraných zápasech mají na svém kontě 3 výhry a 2 porážky.

Něman Grodno – Lida 6:1 (POHÁR)
    Soligorsk – Něman Grodno 3:2 (POHÁR)
    Něman Grodno – Bobruisk 5:1 (POHÁR)
    Něman Grodno – Zhlobin 5:1 (POHÁR)
    Novopoltsk – Něman Grodno 3:2 (POHÁR)

Zdravím všechny hokejové fanynky a fanoušky. Vítejte u dnešního zápasu Ligy Mistrů mezi HK Něman Grodno a Adler Mannheim.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.