K. Vary – Olomouc 0:1 (kon.) | Plzeň – Mladá Boleslav 0:0 (zruš.) | Zlín – Zvolen 1:3 (kon.)
Havířov – Cracovia 2:5 (kon.) | Benátky n/J – Kadaň 3:1 (kon.) | Litoměřice – Ústí n/L 5:4 (1:0 po s.n.)
Šumperk – Přerov 2:2 (kon.) | Žďár n/S – Mor. Budějovice 1:5 (kon.) | Vsetín – Poruba 2011 4:5 (0:1 po s.n.)
Technika Brno – SHK Hodonín 3:0 (kon.) | Nový Jičín – Kopřivnice 4:3 (kon.) | Frýdek-M. – Opava 0:0 (zruš.)
Kolín – Tábor 3:2 (3:2 po s.n.) | Senica – Trnava 5:6 (kon.) | Trutnov – Nymburk 6:1 (kon.)
Klášterec nO – Děčín 10:5 (kon.) | Písek – Havlíčkův Brod 8:1 (kon.) | Prostějov – Skalica 3:0 (kon.)
Pelhřimov – Humpolec 7:3 (kon.)
po s.n. (1:0)
HC Stadion Litoměřice
5:4 (1:0, 1:2, 2:2 - 0:0)
HC Slovan Ústí nad Labem
Čtvrtek 27.08.2015, 18:00 • Kalich Aréna • Přípravné zápasy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Dobrý den, vítáme vás z Kalich arény u on-line přenosu přípravného zápasu mezi domácím týmem HC Stadion Litoměřice a hostujícím týmem HC Slovan Ústí nad Labem.

Pro Litoměřice je toto již v řadě osmý přípravný zápas. Ze sedmi předchozích utkání dokázaly zatím získat pouze jedinou výhru a to na venkovním poli s týmem HC Slavia Praha, kde po nájezdech o výsledku 3:4 rozhodl Zdeněk Doležal. V jejich posledním zápase nastoupil tým Stadionu proti Benátkám nad Jizerou. Benátky dokázaly v poslední vteřině zápasu vyrovnat a v nájezdech si i zajistit výhru.

Poslední soupiska HC Stadionu Litoměřice:
    Král (Pavelka) – Šulc, Bílek, Málek, Piegl, Mikliš, Chmel, Šikner – Doležal, Kalla, Rousek – Valášek, Švagrovský, Ondráček – Racek, Berger, Procházka – Zajan, Sýkora, Brandejský – Krátoška.

Ústí si dnes zahraje jejich devátý přípravný zápas. Slovan již jednou tým Stadionu porazil na svém domácím poli a tentokrát zavítá do Litoměřic na jejich druhý střet. Týmu se v přípravných zápasech zatím daří lépe než domácímu týmu. Z osmi přípravných zápasů si připsal čtyři vítězství a to i například proti chomutovským Pirátům, kteří si letošní sezónu zahrají v extralize. V jejich posledním utkání nastoupili proti Pirátům podruhé a i přes fakt, že ústečtí byli první, kteří skórovali, dokázali Piráti skóre srovnat a do konce utkání vstřelit dalších 8 gólů.

Poslední soupiska HC Slovanu Ústí nad Labem:
    Soukup – Pohl, Smetana, Skočovský, Hes, Macek, Pavlíček, Hucek – Tůma, Roubík, Gengel, Rys, Melka, Merta, Řídel, Kloz, Křivohlávek, Kopta, Novák, Navarra

Poslední vzájemné utkání

13. 8. 2015

V letošní přípravně si týmy již změřily své síly na poli ústeckého Slovanu. V první třetině se týmy spíš vzájemně proklepávali, ale ve druhé třetině zajistil náskok Slovanu jejich první gól. Ve třetí třetině padl puk do litoměřické brány ještě dvakrát a Slovan si v tomto utkání připsal výhru za stavu 3:0.

Soupiska HC Slovanu Ústí nad Labem z minulého vzájemného utkání:

Soukup (Volke) – Macek, Pohl, Brož, Hes, Kurka, Smetana, Skočovský, Hucek, Tůma, Roubík, Kuchler, Křivohlávek, Melka, Gengel, Baránek, Kloz, Novák, Kuchynka, Kopta, Navarra

Soupiska HC Stadionu Litoměřice z minulého vzájemného utkání:

Pavelka (Michajlov) – Šulc, Bílek, Piegl, Mikliš, Plášil, Málek, Chmel, Valášek, Švagrovský, Doležal, Kopta, Berger, Rousek, Racek, Zajan, Brandejský, Krátoška, Sýkora, Procházka, Půlpán

Úvodní sestavy

HC Stadion Litoměřice:

HC Slovan Ústí nad Labem:

Hráči nastupují na led a připravují se na úvodní vhazování. Do začátku utkání zbývá přibližně 1 minuta.

00:01

00:08
    Brzy po vhazování se dostali domácí do útočného pásma a Karel Plášil si tak mohl téměř ihned vystřelit na bránu.

01:15
    Hosté mají problémy získat puk a domácí si tak udržují svoji pozici v útočném pásmu.

02:29
    Ústecký Milan Janák se pokusil o střelu na bránu domácích. Pavelka neměl potíž puk vyrazit.

04:03
    Litoměřice právě vstřelily branku!
    Dobrá přihrávka přímo na JAROSLAVA KALLU, který dokázal nasměrovat po zemi puk do branky Slovanu. Asistence: Zdeněk Doležal, Ondřej Mikliš

05:19
    Tlak domácích ani po vstřeleném gólu stále neklesá a ústečtí mají problém se dostat k puku.

06:17
    Ofsajd domácích.

07:25
    Zdeněk Doležal si půjde sednout na dvě minuty za držení. Slovan bude hrát první přesilovku. 2 minuty.

08:28
    Hosté se pokoušejí vyvíjet tlak na litoměřickou bránu, ale zatím neúspěšně.

09:25
    Domácí hrají v plném počtu hráčů.

10:26
    Tlak na ústeckou bránu je opět velký a hosté mají problém zastavit litoměřickou kanonádu.

12:10
    Ani jeden tým zatím není schopen puk zkrotit. Hra se přesouvá z jedné strany na druhou.

12:56
    Na trestnou lavici si půjde sednout ústecký Ondřej Smetana za nedovolené bránění. 2 minuty.

13:24
    Domácí se v útočném poli moc neohřáli a puk končí na druhé straně ledu.

14:16

14:45
    O zajímavou střelu v oslabení se pokusil Melka. Pavelka pohotovým zákrokem střelu zablokoval.

14:56
    Hosté hrají v plném počtu hráčů.

15:53
    Icing hostů.

16:36
    Ústečtí se pokusili o pár střel, ale litoměřická obrana byla pohotová.

17:43
    Vyloučen hráč hostí Antonín Melka za podražení. 2 minuty.

18:34
    Domácí mají problém se v útočném pásmu usadit.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:43
    Hosté hrají v plném počtu.

20:00

Litoměřice neměly na začátku třetiny problém se dostat rychle do útočného pásma a to se projevilo po čtyřech minutách gólem Jaroslava Kally, který domácím přinesl gólový náskok. V druhé polovině třetiny začalo svoji ofenzívu i Ústí a tak bylo vidět mnoho dobrých střel na obou stranách. První třetina končí za stavu 1:0.

Hráči nastupují na led a připravují se na začátek druhé třetiny. Do začátku třetiny zbývá přibližně 1 minuta.

20:01

20:33
    David Tůma je vyloučen za hákování. 2 minuty.

21:09
    Litoměřice mají problém se v útočném poli udržet.

22:08
    Domácí si nakonec své místo v útočném poli našli a po dlouhé chvíli se pokusili svůj náskok navýšit, ale Volke byl pohotový a puk vyrazil.

22:33
    Hosté hrají s plným počtem hráčů.

22:34
    Domácí Jakub Šulc si za sekání půjde sednout na trestnou lavici. 2 minuty.

22:54
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Ústečtí nemuseli čekat dlouho a prakticky ihned využili svoji přesilovku. Před bránou se dokázal zorientovat ONDŘEJ SMETANA a pohotovou střelou zmátl litoměřického brankáře. Asistence: Jiří Kuchler, Ladislav Gengel

24:17
    Icing domácích.

25:27
    Domácí se opět pokoušejí získat náskok a vyvíjejí tlak na bránu hostů.

27:01
    Hosté zatím ničí šance domácích vstřelit gól.

27:56
    Hra je zatím na obou stranách vyrovnaná. Do útočného pole se tentokrát dostalo Ústí a dává litoměřické obraně zabrat.

28:40
    Hosté si zahrají hru 5 na 3. Vyloučeni jsou domácí hráči Ondřej Mikliš za hákování a Aleš Krátoška za podražení. Oba 2 minuty.

29:15
    ONDŘEJ SMETANA si připisuje svůj druhý gól v dnešním utkání. V přesilovce dokázal opět využít šance a Litoměřice ztrestal další povedenou střelou. Asistence: Jan Pohl

30:30
    Ústečtí v tlaku nepřestávají ani ve zbytku jejich přesilovky a litoměřická obrana má co dělat aby svoji bránu ubránila.

30:40

31:19
    Zdeněk Doležal se dvěma krásnými střelami pokoušel vyrovnat, ale Martin Volke se nenechal zmást a obě rychlé střely zablokoval.

32:48

33:39
    Do velkých šancí se dostávají hráči Stadionu, ale ústečtí agresivně maří jejich pokusy střílet.

34:54
    Stadion se stále pokouší usadit se v útočném pásmu, to si ale ústečtí nenechávají líbit.

37:09
    Na trestnou lavici si půjde sednout domácí Jakub Šulc za vysokou hůl. 2 minuty.

37:35
    Slovan se opět pokouší o další gól v přesilové hře a bombarduje litoměřickou bránu ze všech stran.

39:09

39:33
    JAKUB ŠULC opustil trestnou lavici a téměř ihned si připsal gól. S pomocí Zdeňka Doležala využil zmatku a napálil puk přímo za Volkeho. Asistence: Zdeněk Doležal.

40:00

Do druhé třetiny vykročili úspěšněji domácí a pokračovali v jejich tlaku z první třetiny, ale štěstí jim přestalo přát při jejich prvním oslabení v této třetině. Vyrovnat dokázal ústecký Ondřej Smetana, jehož gól nabudil hosty. O několik minut později se Slovan dostal do hry 5 na 3, kdy opět Ondřej Smetana neváhal a svůj tým dostal do vedení. Tlak vyvíjený na bránu rostl na obou stranách a nakonec domácí Jakub Šulc na cestě z trestné lavice dokázal vyrovnat půl minuty před koncem třetiny. Třetina tak končí za stavu 2:2.

Hráči se připravují na začátek poslední třetiny. Vhazování začíná za necelou minutu.

40:01

40:29
    Puk dokázali zkrotit hosté a pokoušejí se na začátku třetiny skóre změnit v jejich prospěch.

41:20
    Domácí opětují palbu a ústečtí obránci se pokoušejí agresivně zabránit všem šancím.

41:39
    Stadion si zahraje přesilovou hru. Vyloučen je Vladimír Brož za krosček. 2 minuty.

43:01
    Domácí se usadili v útočném pásmu, ale stále se neodvažují vystřelit.

43:39

44:16
    LADISLAV GENGEL v rychlosti prokličkoval mezi litoměřickou obranou a silnou střelou napálil puk za Pavelku. Bez Asistence.

45:29
    Slovan ve své kanonádě nekončí. Minutu po získání náskoku dokázal ve prospěch hostů změnit skóre DAVID TŮMA, který využil zmatku okolo litoměřické brány. Asistence: Ladislav Gengel.

46:37

46:37
    Osobní trest do konce utkání dostal Jaroslav Kalla.

47:31
    Litoměřice si zahrají přesilovou hru. Na trestnou půjde Marek Macek za hákování. 2 minuty.

48:08
    Domácí mají problémy udržet se v útočném pásmu.

49:20
    Nemálo prudkých střel proletělo okolo ústecké brány. Skóre je ale stále stejné.

49:27
    Vyloučen je další hráč hostů. David Skočovský si odsedí 2 minuty za pád pod nohy.

49:43
    Další vyloučení na straně Slovanu. Krátce po navrácení Macka z trestné jeho místo vystřídá Jiří Kuchler. Odsedí si 2 minuty za hákování. Stadion si tak zahraje hru 5 na 3.

50:49
    Ani ve velké početní převaze stále domácí nedokázali náskok Slovanu snížit.

51:43

52:15
    Litoměřice svůj tlak dokázaly využít i po jejich přesilovce a náskok Slovanu snižují. Do pravého horního rohu brány vstřelil puk DAVID ŠVAGROVSKÝ. Asistence: Aleš Krátoška

53:15
    Další hráč Slovanu je vyloučen. 2 minuty si odsedí Ladislav Gengel za nafilmovaný pád.

54:42
    Domácí se drží v útočném pásmu a pokouší se vyrovnat. Zatím veškeré jejich šance zůstávají bez výsledku.

55:04
    Litoměřice využili přesilovku a dokázaly 5 minut před koncem vyrovnat. Autorem gólu je JAKUB ŠULC. Asistence: Jan Berger

56:15
    Oba týmy v tlaku nepřestávají a snaží se změnit výsledek v jejich prospěch.

57:24
    Litoměřice si zahrají další přesilovou hru. Vyloučen je David Pavlíček za krosček. 2 minuty.

58:21
    Litoměřice se dostávají do velkých šancí.

58:32
    Následuje hra 4 na 4. Vyloučen je domácí Jakub Šulc za hákování. 2 minuty.

58:40
    Domácí Piegl dostal osobní trest na 10 minut.

58:49
    Další domácí vyloučen. Trest si odsedí Zdeněk Čáp za podražení. 2 minuty. Litoměřice si vyžádali oddechový čas. Bude následovat hra 4 na 3 ze strany Slovanu.

59:24
    Hosté hrají v plném počtu. Následuje přesilovka Slovanu 5 na 3.

Vojtěch Martinek

Branky a nahrávky: 5. Kalla (Doležal, Mikliš), 40. Šulc (Doležal), 53. Švagrovský (Krátoška), 56. Šulc (Berger) – 23. Smetana (Kuchler, Gengel), 30. Smetana (Pohl), 45. Gengel, 46. Tůma (Gengel)