Adam Kolář
Výsledková listina závodů odpoledního programu:
200m žen (finále)
1. Dafne Schippersová (NED) 21.63 CR
2. Elaine Thompsonová (JAM) 21.66 PB
3. Veronica Campbell-Brownová (JAM) 21.97 SB
4. Candyce McGroneová (USA) 22.01 PB
5. Dina Asher-Smithová (GBR) 22.07 NR
6. Jeneba Tarmohová (USA) 22.31
7. Iver Lalova-Colliová (BUL) 22.41
8. Sherone Simpsonová (JAM) 22.50
110m překážek muži (finále)
1. Sergej Šubenkov (RUS) 12.98 NR
2. Hansle Parchment (JAM) 13.03 SB
3. Aries Merritt (USA) 13.04 SB
4. Pascal Martinot-Lagarde (FRA) 13.17
5. Dimitri Bascou (FRA) 13.17
6. Omar McLeod (JAM) 13.18
7. David Oliver (USA) 13.33
8. Garfield Darien (FRA) 13.34
100m překážek žen (finále)
1. Danielle Williamsová (JAM) 12.57 PB
2. Cindy Rolederová (GER) 12.59 PB
3. Alina Talajová (BLR) 12.66 NR
4. Brianna Rollinsová (USA) 12.67
5. Tiffany Porterová (GBR) 12.68
6. Noemi Zbärenová (SUI) 12.95
7. Shermaine Williamsová (JAM) 12.95
8. Sharika Nelvisová (USA) 13.06
Průběžné výsledky desetiboje (TOP 10) po 5 disciplínách:
1. Ashton Eaton (USA) 4703 bodů
2. Damian Warner (CAN) 4530
3. Rico Freimuth (GER) 4406
4. Kai Kazmirek (GER) 4401
5. Michael Schrader (GER) 4355
6. Larbi Bourrada (ALG) 4345
7. Felipe Dos Santos (BRA) 4344
8. Kurt Felix (GRN) 4338
9. Ilja Škureněv (RUS) 4338
10. Oleksej Kasjanov (UKR) 4337
14. Adam Sebastian Helcelet (CZE) 4202
Dálka žen (finále)
1. Tianna Bartolettová (USA) 7.14 WL
2. Shara Proctorová (GBR) 7.07 NR
3. Ivana Španovičová (SRB) 7.01 NR
4. Christabel Netteyová (CAN) 6.95
5. Lorraine Ugenová (GBR) 6.85
6. Malaika Mihambová (GER) 6.79
7. Khaddi Sagniaová (SWE) 6.78 PB
8. Janay Deloachová Soukupová (USA) 6.67
9. Nastassia Mirončiková-Ivanovová (BLR) 6.66
10. Darja Klišinová (RUS) 6.65
11. Katarina Johnson-Thompsonová (GBR) 6.63
12. Erica Jarderová (SWE) 6.48
----------------------------------------------------------
Desetiboj - výška
Skupina A
1. Maicel Uibo (EST) 2.13 (925 bodů)
2. Thomas Van der Plaetsen (BEL) 2.13 SB (925)
3. Jeremy Taiwo (USA) 2.10 (896)
4. Kai Kazmirek (GER) 2.10 SB (896)
4. Kurt Felix (GRN) 2.10 SB (896)
6. Ilja Škureněv (RUS) 2.10 (896)
7. Pau Tonnesen (ESP) 2.04 (840)
7. Adam Sebastian Helcelet (CZE) 2.04 (840)
9. Zach Ziemek (USA) 2.04 (840)
10. Jorge Ureňa (ESP) 2.01 (813)
11. Ashton Eaton (USA) 2.01 (813)
12. Pawel Wiesiolek (POL) 1.98 (785)
13. Janek Õiglane (EST) 1.92 (731)
14. Niels Pittomvils (BEL) 1.92 (731)
Skupina B
1. Larbi Bourrada (ALG) 2.07 SB (868)
2. Damian Warner (CAN) 2.04 SB (840)
3. Yordan Garcia (CUB) 2.04 SB (840)
4. Pieter Braun (NED) 2.04 PB (840)
5. Bastien Auzeil (FRA) 2.01 SB (813)
6. Oleksej Kasjanov (UKR) 2.01 SB (813)
7. Felipe Dos Santos (BRA) 2.01 (813)
8. Willem Coertzen (RSA) 1.95 (758)
8. Rico Freimuth (GER) 1.95 SB (758)
8. Akihiko Nakamura (JPN) 1.95 (758)
11. Michael Schrader (GER) 1.95 SB (758)
12. Eelco Sintnicolaas (NED) 1.92 (731)
13. Keisuke Ushiro (JPN) 1.89 (705)
Trey Hardee (USA) DNS
Luiz Alberto De Araújo (BRA) DNS
Desetiboj - 400m
první rozběh
1. Adam Sebastian Helcelet (CZE) 49.66 SB (830)
2. Zach Ziemek (USA) 49.89 PB (820)
3. Maicel Uibo (EST) 50.24 PB (804)
4. Pau Tonnesen (ESP) 50.24 PB (804)
5. Thomas Van der Plaetsen (BEL) 50.28 SB (802)
6. Janek Õiglane (EST) 50.95 PB (771)
druhý rozběh
1. Rico Freimuth (GER) 47.82 SB (918)
2. Ilja Škureněv (RUS) 47.88 PB (915)
3. Pawel Wiesiolek (POL) 48.55 PB (883)
4. Bastien Auzeil (FRA) 48.66 PB (877)
5. Jorge Ureňa (ESP) 49.17 PB (853)
6. Niels Pittomvils (BEL) 49.45 SB (840)
7. Keisuke Ushiro (JPN) 50.85 (776)
třetí rozběh
1. Larbi Bourrada (ALG) 47.60 SB (929)
2. Felipe Dos Santos (BRA) 47.89 SB (914)
3. Eelco Sintnicolaas (NED) 47.93 SB (913)
4. Oleksej Kasjanov (UKR) 48.13 SB (903)
5. Yordani Garcia (CUB) 48.67 (877)
6. Kurt Felix (GRN) 49.89 (820)
Willem Coertzen (RSA) DNS
čtvrtý rozběh
1. Ashton Eaton (USA) 45.00 WDB (1060) - nejrychlejší čas v historii desetiboje
2. Kai Kazmirek (GER) 46.83 SB (967)
3. Michael Schrader (GER) 47.12 PB (952)
4. Damian Warner (CAN) 47.30 (943)
5. Akihiko Nakamura (JPN) 47.81 (918)
6. Jeremy Taiwo (USA) 47.94 (912)
7. Pieter Braun (NED) 48.24 (898)
----------------------------------------------------------
100m překážek žen (semifinále)
1. semifinále
1. Danielle Williamsová (JAM) 12.58 Q PB
2. Sharika Nelvisová (USA) 12.59 Q
3. Alina Talajová (BLR) 12.70 q
4. Isabelle Pedersenová (NOR) 12.86 PB
5. Phylicia Georgeová (CAN) 12.87 SB
6. Cindy Ofiliová (GBR) 12.91
Beate Schrottová (AUT) DNF
Dawn Harper Nelsonová (USA) DNF
2. semifinále
1. Tiffany Porterová (GBR) 12.62 Q
2. Cindy Rolederová (GER) 12.79 Q PB
3. Noemi Zbärenová (SUI) 12.81 q
4. Kierre Becklesová (BAR) 12.90
5. Kimberly Laingová (JAM) 13.00
6. Michelle Jennekeová (AUS) 13.01
Ekaterina Galickajová (RUS) DNF
Kenda Harrisonová (USA) DQ
3. semifinále
1. Brianna Rollinsová (USA) 12.71 Q
2. Shermaine Williamsová (JAM) 12.86 Q
3. Anne Zagreová (BEL) 12.88
4. Nina Morozovová (RUS) 12.91
5. Karolina Koleczeková (POL) 12.97
6. Nikkita Holderová (CAN) 13.00
7. Šu-ťiao Wu (CHN) 13.06
Andrea Ivančevičová (CRO) DNF
----------------------------------------------------------
Oštěp ženy (kvalifikace)
Skupina A
1. Brittany Bormanová (USA) 64.22 Q
2. Christina Obergföllová (GER) 64.10 Q
3. Sunette Voljoenová (RSA) 63.93 Q
4. Kathrina Molitorová (GER) 63.23 q
5. Huihui Lyu (CHN) 63.15 q
6. Madara Palamejková (LAT) 62.17
7. Čang Li (CHN) 61.80 SB
8. Hanna Hacko-Fedusovová (UKR) 61.41 SB
9. Yuki Ebiharaová (JPN) 60.30
10. Kelsey-Lee Robertsová (AUS) 60.18
11. Tatsiana Chaladovičová (BLR) 60.07
12. Martina Ratejová (SLO) 59.76
13. Vira Rebryková (RUS) 59.67
14. Jucilene De Limaová (BRA) 59.49
15. Goldie Sayersová (GBR) 58.28
16. Sanni Utriainenová (FIN) 55.56
Skupina B
1. Christin Hussongová (GER) 65.92 Q PB
2. Lingwei Li (CHN) 65.07 Q SB
3. Barbora Špotáková (CZE) 65.02 Q
4. Elizabeth Gleadleová (CAN) 64.02 Q
5. Linda Stahlová (GER) 63.52 Q
6. Sinta Ozolinová (LAT) 62.81 q SB
7. Kara Wingerová (USA) 62.21 q
8. Marharyta Dorozhonová (ISR) 61.04
9. Kathryn Mitchellová (AUS) 61.04
10. Yulenmis Aguilarová (CUB) 60.52
11. Kimberley Mickleová (AUS) 59.83
12. Flor Ruizová (COL) 57.25
13. Maria Andrejczyková (POL) 56.75
14. Ásdís Hjálmsdóttirová (ISL) 56.72
15. Maria Abakumovová (RUS) 56.08
16. Kateryna Derunová (UKR) 53.49
----------------------------------------------------------
1500m muži (semifinále)
1. semifinále
1. Asbel Kiprop (KEN) 3:43.48 Q
2. Nicholas Willis (NZL) 3:43.57 Q
3. Silas Kiplagat (KEN) 3:43.64 Q
4. Matthew Centrowitz (USA) 3:43.97 Q
5. Leonel Manzano (USA) 3:44.28 Q
6. Mekonnen Gebremedhin (ETH) 3:44.31
7. Chris O'Hare (GBR) 3:44.36
8. Pieter-Jan Hannes (BEL) 3:44.38
9. Yassine Bengshir (MAR) 3:44.95
10. Ilham Tanui Özbilen (TUR) 3:45.70
11. Abdi Waiss Mouhyadin (DJI) 3:46.82
12. Carlos Díaz (CHI) 3:47.48
14:05 2. semifinále
1. Elijah Motonei Manangoi (KEN) 3:35.00 Q
2. Taoufik Makhloufi (ALG) 3:35.05 Q
3. Abdallati Iguider (MAR) 3:35.20 Q
4. Charlie Grice (GBR) 3:35.58 Q
5. Timothy Cheruiyot (KEN) 3:35.74 Q
6. Robby Andrews (USA) 3:35.88 q
7. Aman Wote (ETH) 3:35.97 q
8. Johan Cronje (RSA) 3:36.59
9. Morhad Amdouni (FRA) 3:37.79
10. Charler Philibert-Thiboutot (CAN) 3:39.62
11. Julian Matthews (NZL) 3:40.45
12. David Bustos (ESP) 3:42.48
DQ = diskvalifikace
DNF = nedokončený závod
DNS = nenastoupení do závodu
NM = nenaměřený pokus
CR = rekord šampionátu
AR = rekord kontinentu
NR = národní rekord
PB = osobní rekord
SB = sezónní maximum
WL = nejlepší letošní výkon
200m žen (finále)
1. Dafne Schippersová (NED) 21.63 CR
2. Elaine Thompsonová (JAM) 21.66 PB
3. Veronica Campbell-Brownová (JAM) 21.97 SB
4. Candyce McGroneová (USA) 22.01 PB
5. Dina Asher-Smithová (GBR) 22.07 NR
6. Jeneba Tarmohová (USA) 22.31
7. Iver Lalova-Colliová (BUL) 22.41
8. Sherone Simpsonová (JAM) 22.50
110m překážek muži (finále)
1. Sergej Šubenkov (RUS) 12.98 NR
2. Hansle Parchment (JAM) 13.03 SB
3. Aries Merritt (USA) 13.04 SB
4. Pascal Martinot-Lagarde (FRA) 13.17
5. Dimitri Bascou (FRA) 13.17
6. Omar McLeod (JAM) 13.18
7. David Oliver (USA) 13.33
8. Garfield Darien (FRA) 13.34
100m překážek žen (finále)
1. Danielle Williamsová (JAM) 12.57 PB
2. Cindy Rolederová (GER) 12.59 PB
3. Alina Talajová (BLR) 12.66 NR
4. Brianna Rollinsová (USA) 12.67
5. Tiffany Porterová (GBR) 12.68
6. Noemi Zbärenová (SUI) 12.95
7. Shermaine Williamsová (JAM) 12.95
8. Sharika Nelvisová (USA) 13.06
Průběžné výsledky desetiboje (TOP 10) po 5 disciplínách:
1. Ashton Eaton (USA) 4703 bodů
2. Damian Warner (CAN) 4530
3. Rico Freimuth (GER) 4406
4. Kai Kazmirek (GER) 4401
5. Michael Schrader (GER) 4355
6. Larbi Bourrada (ALG) 4345
7. Felipe Dos Santos (BRA) 4344
8. Kurt Felix (GRN) 4338
9. Ilja Škureněv (RUS) 4338
10. Oleksej Kasjanov (UKR) 4337
14. Adam Sebastian Helcelet (CZE) 4202
Dálka žen (finále)
1. Tianna Bartolettová (USA) 7.14 WL
2. Shara Proctorová (GBR) 7.07 NR
3. Ivana Španovičová (SRB) 7.01 NR
4. Christabel Netteyová (CAN) 6.95
5. Lorraine Ugenová (GBR) 6.85
6. Malaika Mihambová (GER) 6.79
7. Khaddi Sagniaová (SWE) 6.78 PB
8. Janay Deloachová Soukupová (USA) 6.67
9. Nastassia Mirončiková-Ivanovová (BLR) 6.66
10. Darja Klišinová (RUS) 6.65
11. Katarina Johnson-Thompsonová (GBR) 6.63
12. Erica Jarderová (SWE) 6.48
----------------------------------------------------------
Desetiboj - výška
Skupina A
1. Maicel Uibo (EST) 2.13 (925 bodů)
2. Thomas Van der Plaetsen (BEL) 2.13 SB (925)
3. Jeremy Taiwo (USA) 2.10 (896)
4. Kai Kazmirek (GER) 2.10 SB (896)
4. Kurt Felix (GRN) 2.10 SB (896)
6. Ilja Škureněv (RUS) 2.10 (896)
7. Pau Tonnesen (ESP) 2.04 (840)
7. Adam Sebastian Helcelet (CZE) 2.04 (840)
9. Zach Ziemek (USA) 2.04 (840)
10. Jorge Ureňa (ESP) 2.01 (813)
11. Ashton Eaton (USA) 2.01 (813)
12. Pawel Wiesiolek (POL) 1.98 (785)
13. Janek Õiglane (EST) 1.92 (731)
14. Niels Pittomvils (BEL) 1.92 (731)
Skupina B
1. Larbi Bourrada (ALG) 2.07 SB (868)
2. Damian Warner (CAN) 2.04 SB (840)
3. Yordan Garcia (CUB) 2.04 SB (840)
4. Pieter Braun (NED) 2.04 PB (840)
5. Bastien Auzeil (FRA) 2.01 SB (813)
6. Oleksej Kasjanov (UKR) 2.01 SB (813)
7. Felipe Dos Santos (BRA) 2.01 (813)
8. Willem Coertzen (RSA) 1.95 (758)
8. Rico Freimuth (GER) 1.95 SB (758)
8. Akihiko Nakamura (JPN) 1.95 (758)
11. Michael Schrader (GER) 1.95 SB (758)
12. Eelco Sintnicolaas (NED) 1.92 (731)
13. Keisuke Ushiro (JPN) 1.89 (705)
Trey Hardee (USA) DNS
Luiz Alberto De Araújo (BRA) DNS
Desetiboj - 400m
první rozběh
1. Adam Sebastian Helcelet (CZE) 49.66 SB (830)
2. Zach Ziemek (USA) 49.89 PB (820)
3. Maicel Uibo (EST) 50.24 PB (804)
4. Pau Tonnesen (ESP) 50.24 PB (804)
5. Thomas Van der Plaetsen (BEL) 50.28 SB (802)
6. Janek Õiglane (EST) 50.95 PB (771)
druhý rozběh
1. Rico Freimuth (GER) 47.82 SB (918)
2. Ilja Škureněv (RUS) 47.88 PB (915)
3. Pawel Wiesiolek (POL) 48.55 PB (883)
4. Bastien Auzeil (FRA) 48.66 PB (877)
5. Jorge Ureňa (ESP) 49.17 PB (853)
6. Niels Pittomvils (BEL) 49.45 SB (840)
7. Keisuke Ushiro (JPN) 50.85 (776)
třetí rozběh
1. Larbi Bourrada (ALG) 47.60 SB (929)
2. Felipe Dos Santos (BRA) 47.89 SB (914)
3. Eelco Sintnicolaas (NED) 47.93 SB (913)
4. Oleksej Kasjanov (UKR) 48.13 SB (903)
5. Yordani Garcia (CUB) 48.67 (877)
6. Kurt Felix (GRN) 49.89 (820)
Willem Coertzen (RSA) DNS
čtvrtý rozběh
1. Ashton Eaton (USA) 45.00 WDB (1060) - nejrychlejší čas v historii desetiboje
2. Kai Kazmirek (GER) 46.83 SB (967)
3. Michael Schrader (GER) 47.12 PB (952)
4. Damian Warner (CAN) 47.30 (943)
5. Akihiko Nakamura (JPN) 47.81 (918)
6. Jeremy Taiwo (USA) 47.94 (912)
7. Pieter Braun (NED) 48.24 (898)
----------------------------------------------------------
100m překážek žen (semifinále)
1. semifinále
1. Danielle Williamsová (JAM) 12.58 Q PB
2. Sharika Nelvisová (USA) 12.59 Q
3. Alina Talajová (BLR) 12.70 q
4. Isabelle Pedersenová (NOR) 12.86 PB
5. Phylicia Georgeová (CAN) 12.87 SB
6. Cindy Ofiliová (GBR) 12.91
Beate Schrottová (AUT) DNF
Dawn Harper Nelsonová (USA) DNF
2. semifinále
1. Tiffany Porterová (GBR) 12.62 Q
2. Cindy Rolederová (GER) 12.79 Q PB
3. Noemi Zbärenová (SUI) 12.81 q
4. Kierre Becklesová (BAR) 12.90
5. Kimberly Laingová (JAM) 13.00
6. Michelle Jennekeová (AUS) 13.01
Ekaterina Galickajová (RUS) DNF
Kenda Harrisonová (USA) DQ
3. semifinále
1. Brianna Rollinsová (USA) 12.71 Q
2. Shermaine Williamsová (JAM) 12.86 Q
3. Anne Zagreová (BEL) 12.88
4. Nina Morozovová (RUS) 12.91
5. Karolina Koleczeková (POL) 12.97
6. Nikkita Holderová (CAN) 13.00
7. Šu-ťiao Wu (CHN) 13.06
Andrea Ivančevičová (CRO) DNF
----------------------------------------------------------
Oštěp ženy (kvalifikace)
Skupina A
1. Brittany Bormanová (USA) 64.22 Q
2. Christina Obergföllová (GER) 64.10 Q
3. Sunette Voljoenová (RSA) 63.93 Q
4. Kathrina Molitorová (GER) 63.23 q
5. Huihui Lyu (CHN) 63.15 q
6. Madara Palamejková (LAT) 62.17
7. Čang Li (CHN) 61.80 SB
8. Hanna Hacko-Fedusovová (UKR) 61.41 SB
9. Yuki Ebiharaová (JPN) 60.30
10. Kelsey-Lee Robertsová (AUS) 60.18
11. Tatsiana Chaladovičová (BLR) 60.07
12. Martina Ratejová (SLO) 59.76
13. Vira Rebryková (RUS) 59.67
14. Jucilene De Limaová (BRA) 59.49
15. Goldie Sayersová (GBR) 58.28
16. Sanni Utriainenová (FIN) 55.56
Skupina B
1. Christin Hussongová (GER) 65.92 Q PB
2. Lingwei Li (CHN) 65.07 Q SB
3. Barbora Špotáková (CZE) 65.02 Q
4. Elizabeth Gleadleová (CAN) 64.02 Q
5. Linda Stahlová (GER) 63.52 Q
6. Sinta Ozolinová (LAT) 62.81 q SB
7. Kara Wingerová (USA) 62.21 q
8. Marharyta Dorozhonová (ISR) 61.04
9. Kathryn Mitchellová (AUS) 61.04
10. Yulenmis Aguilarová (CUB) 60.52
11. Kimberley Mickleová (AUS) 59.83
12. Flor Ruizová (COL) 57.25
13. Maria Andrejczyková (POL) 56.75
14. Ásdís Hjálmsdóttirová (ISL) 56.72
15. Maria Abakumovová (RUS) 56.08
16. Kateryna Derunová (UKR) 53.49
----------------------------------------------------------
1500m muži (semifinále)
1. semifinále
1. Asbel Kiprop (KEN) 3:43.48 Q
2. Nicholas Willis (NZL) 3:43.57 Q
3. Silas Kiplagat (KEN) 3:43.64 Q
4. Matthew Centrowitz (USA) 3:43.97 Q
5. Leonel Manzano (USA) 3:44.28 Q
6. Mekonnen Gebremedhin (ETH) 3:44.31
7. Chris O'Hare (GBR) 3:44.36
8. Pieter-Jan Hannes (BEL) 3:44.38
9. Yassine Bengshir (MAR) 3:44.95
10. Ilham Tanui Özbilen (TUR) 3:45.70
11. Abdi Waiss Mouhyadin (DJI) 3:46.82
12. Carlos Díaz (CHI) 3:47.48
14:05 2. semifinále
1. Elijah Motonei Manangoi (KEN) 3:35.00 Q
2. Taoufik Makhloufi (ALG) 3:35.05 Q
3. Abdallati Iguider (MAR) 3:35.20 Q
4. Charlie Grice (GBR) 3:35.58 Q
5. Timothy Cheruiyot (KEN) 3:35.74 Q
6. Robby Andrews (USA) 3:35.88 q
7. Aman Wote (ETH) 3:35.97 q
8. Johan Cronje (RSA) 3:36.59
9. Morhad Amdouni (FRA) 3:37.79
10. Charler Philibert-Thiboutot (CAN) 3:39.62
11. Julian Matthews (NZL) 3:40.45
12. David Bustos (ESP) 3:42.48
DQ = diskvalifikace
DNF = nedokončený závod
DNS = nenastoupení do závodu
NM = nenaměřený pokus
CR = rekord šampionátu
AR = rekord kontinentu
NR = národní rekord
PB = osobní rekord
SB = sezónní maximum
WL = nejlepší letošní výkon
Mezi desetibojaři absolvoval svůj první den v Ptačím hnízdě Adam Sebastian Helcelet, který má prozatím našlápnuto k nejlepšímu letošnímu desetiboji a po pěti disciplinách mu patří 13. místo. Kvalifikací oštěpařek pak druhým pokusem prošla Barbora Špotáková, když poslala oštěp na 65,02.