Radwańská – Kvitová 0:2 (kon.) | Curenková – Šafářová 0:2 (kon.)
Lucie Šafářová
Lucie Šafářová (4)
2
6 7
Pátek 28.08.2015, 19:10WTA New Haven - Connecticut Open (tvrdý povrch) • Semifinále

Lucie Šafářová se nakonec k překvapení všech výrazně nadřela na postup do finále na americkém turnaji. Tedy, před zápasem se očekávala vyrovnanější bitva, ale poté, co Lucie vedla 6:2 a 4:1 s dvěma brejky v zádech nikdo neočekával, že by druhý set mohl rozhodovat až tiebreak.

A přeci rozhodoval. Lesja Curenková však nakonec po Barboře Strýcové a Karolíně Plíškové nad další Češkou nezvítězila. Naopak Lucie Šafářová si bude moci zahrát o titul během zítřejšího, tedy sobotního dne. Ve finále se utká buď s Petrou Kvitovou nebo Dánskou Carolinou Wozniackou.

Ode mě je to pro dnešek vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek večera. (20:48:11)

Konec zápasu

6:7
    Lesja Curenková trefuje opět pásku, znovu nazlobeně vyjekla, ale její cesta na turnaji končí! Lucie Šafářová postupuje nakonec po velkém boji do finále v New Havenu!

4-6
    Curenková netrefuje svým úderem dvorec a Šafářová má na kontě dva mečboly!

4-5
    Vynikající forhendový útok podél lajny do mírného protipohybu soupeřky a rázem je v brejku Šafářová!

4-4
    Avšak vzápětí nastřelila jen pásku a nad dvorcem se rozezvoněl její vysoký hlas.

4-3
    Curenková svou soupeřku dokázala rozběhat a připisuje si na své konto mini-brejk!

3-3
    Skvělá výměna zakončená úderem do sítě od Curenkové. Chyběl tomu jen vítězný míček od jedné z hráček.

3-2
    Češka hraje pouze do autu.

2-2
    Curenková však cítí šanci a hodlá bojovat o třetí set. Šafářové prakticky nedala šanci.

1-2
    Páska tečovala míček a umístila ho těsně na polovinu Ukrajinky.

1-1
    Který si vzápětí bere Curenková zpět. Takže jakoby se nic nestalo. Kromě skvělého forhendu Curenkové, kterým doslova vytloukla Šafářové obranu.

0-1
    Lucka hned zkraje získává první mini-brejk!

6:6
    Šafářová po delší době uhájila vlastní servis a o osudu druhého setu rozhodne zkrácená hra!

15-40
    Šafářová si přistoupila blíže k síti a prudce napálila míček do levé strany. Curenková se nedokázala ubránit.

15-30
    Následně ovšem trefuje parádní křižný forhend, po němž se Šafářové pouze ohlédla. Byl nedostižný.

0-30
    Ukrajinka napálila úder do sítě.

0-15
    Skvělý servis a forhend podél lajny. Curenková na úder soupeřky ani nereagovala.