Luleå – Fribourg 4:2 (kon.) | Eisbären – Gap 6:1 (kon.) | HV71 – SønderjyskE 7:1 (kon.)
Blues – Grenoble 4:2 (kon.) | Düsseldorf – TPS 4:5 (kon.) | Nitra – Liberec 0:9 (kon.)
Vienna Capitals – Krefeld 2:3 (2:3 po s.n.) | Zug – Djurgården 2:3 (kon.) | Ženeva – Storhamar 0:3 (kon.)
Braehead – Växjö 1:3 (kon.)
Braehead Clan Glasgow
1:3 (1:2, 0:1, 0:0)
Växjö Lakers
Sobota 29.08.2015, 20:00 • Braehead Arena • Hokejová Liga mistrů • Skupina 15

Po závěrečné siréně se radují fanoušci v hledišti, kteří se po celou dobu utkání příjemně bavili a nyní skandují jména svých miláčků. Braehead neodehrál vůbec špatné utkání. V osmé minutě šel do vedení po šťastné brance, ale hostům se ještě do přestávky povedlo otočit. Díky brankám Erika Josefssona a Joshe Henessyho. Poslední trefu obstaral Richard Gynge.

Střely na branku: 17:43. (22:26:43)

59:53
    Následovaly zajímavé šance, které ovšem zůstaly nevyužity. Po nich se do sebe pustili hráči obou celků, ale nic velkého to nebylo.

59:38
    Domácím se nejspíše nepovede vstřelit alespoň korigující branku. Nyní byli hráči v modrém vyhostěni z útočného pásma.

59:16
    Oddechový čas pro domácí.

59:00
    Začala nám poslední minuta dnešního utkání. Hosté se snaží hru kontrolovat kombinací v obranném pásmu.

58:19
    Chris Holt udělal další zákrok před najíždějícím hráčem, kterého odzbrojil skvělým skokem pro puk.

58:06
    Lakers zaútočili po pravé straně a prodrali se do vážnější šance, které ovšem pochytal domácí brankář, který by si dnes zasloužil cenu pro nejlepšího hráče.

57:29
    Chris Holt pozorný proti slabší střele z pravé strany. Hosté ovšem vybojovali útočné pásmo, o čemž jim nejspíše šlo.

56:45
    Třetí třetina je prozatím v režii domácího celku, švédský celek by měl svoji hru zlepšit, protože jej aktuálně přehrává anglický celek.

56:13

55:40

55:26
    Směrem na branku švédského celku se prodíral Alex Leavitt, který zakončoval svou akci střelou z otočky. Anglický forvard nyní hrál moc na krásu a to se nevyplatilo.

54:13
    Vyloučen je Joakim Hillding, jenž se provinil nedovolenou hrou.

54:13
    Domácí si v oslabení naprosto pohráli s hráči Växjo, kteří se nakonec provinili zbytečným faulem.

53:40
    Bohužel pro domácí, kteří jsou aktuálně lepším celkem, se nechal vyloučit Matt Keith. Přesikovka pro Växjo.

53:08
    Výborná akce domácího celku. Z pravé strany poslali puk na levou, kde byl Thomas Nesbitt. Ten nabral rychlost a prodral se před branku, kde udělal kličku a vystřelil. Steen opět nepřekonán!

52:36
    Domácí se dostali do další šance. Thomas Nesbitt ujel po levé straně a nadvakrát se pokoušel překonat Stefana Steena, ale neuspěl.

51:50
    Před branku si najížděl jeden z domácích, jenž byl zahákován. Rozhodčí rozpažil, což naštvalo domácí publikum, které to dává hlasitě najevo.

David Panuška

Branky a nahrávky: 8. Pitt (Jackman) – 12. Josefsson (Söderqvist, Varakas), 18. Henessy (Reddox), 27. Gynge (Kiiskinen, Rosén R.)

Braehead Clan Glasgow: Holt – Fritsch, Jackman, Götz, Aarssen, McIver, Sullivan – Davies, Esders, Nesbitt – Keith, Meyer, Brooks – Leavitt, Bruton, Pitt – McKenzie, Cownie, Harper
    Växjö Lakers: Steen – Laakso, Varakas, C. Rosén, Heikkinen, Andersson, Larsson – Henessy, Fröberg, Reddox – Gynge, Kiiskinen, R. Rósen – Hillding, Lundh, Johansson – Storm, Rydahl, Söderqvist – Josefsson

Rozhodčí: Vinnerborg, Sewell – Halas, Flockhart