Siniaková – Radwańská 0:2 (kon.) | Cibulková – Ivanovićová 2:1 (kon.)
Tatishviliová – Plíšková 2:0 (kon.) | Suárezová-Navarrová – Šátralová 0:2 (kon.)
Pavljučenkovová – Rybáriková 2:0 (kon.) | Hantuchová – Dojová 0:2 (kon.)
sk Pondělí 31.08.2015, 17:19US Open - ženy - US Open (tvrdý povrch) • 1. kolo

Dominka Cibulková predviedla v prvom kole výborný tenis a zaslúžene postupuje do druhého kola, kde na ňu čaká kvalifikantka Pegulová, ktorá nebude favoritkou zápasu. (19:20:18)

Koniec zápasu

6:3
    Dominika Cibulková postupuje do druhého kola na US Open.

40-15
    8. dvojchyba Dominiky Cibulkovej. Poďme Dominika.

40-0
    Tri mečboly pre DOMINIKU CIBULKOVÚ!!!

30-0
    Siež zastavila snahu Ivanovičovej aj po druhýkrát a Dominika je k malej senzácii už veľmi blízko.

15-0
    Pome Dominika! Tento gem začína nevynútenou chybou Any Ivanovičovej.

5:3
    A siedmym esom v zápase Ivanovičová znižuje na 5:3.

0-40
    Ivanovičová esom zvyšuje už na 40:0.

0-30
    Tentokrát posiela loptičku z forhendu presne na čiaru a vedie už 30:0.

0-15
    Ana Ivanovičová začína gem o prežietie a začína ziskom fiftínu.

5:2
    Dominika to zvládla a tento dôležitý gem vyhráva aj napriem menším problémom. Dominka je jeden gem od postupu do druhého kola.

A-40
    Hraje však fantasticky a aj teraz si po fantasticek hre vybojovala jeden gembol.

40-40
    Tak toto nie je možné. Dominika zahadzuje gembol dvojchybou.

A-40
    Zatiaľ to zvláda a po tom, čo return Ivanovičovej skončil v sieti má Dominika jeden gembol.

40-40
    Výborný servis a výborný úder do protipohybu Ivanovičovej. Zhoda. Dominika si to zbytočne skomplikovala dvojchybou.

30-40
    Dvojchyba Dominy Cibulkovej, ktorá opäť daruje brejkbol pre súperku.

30-30
    Ana Ivanovičová forhendovým winnerom vyrovnáva.

30-15
    Ale tentokrát posiela loptičku do siete a ešte nie je rozhodnuté o víťazke tohto gemu.

30-0
    Výborne Dominika! Po chybe Ivanovičovej vedie Cibulková už 30:0.

15-0
    Dominika mala teraz obrovské kusisko štastia, ale buďme radi.

4:2
    Napokon si však srbská jedntoka pomáha prvým servisom a znižuje stav rozhodujúceho setu na 2:4.

30-40
    Ana Ivanovičová dnes už raz stratila vedenie 40:0 pri svojom servise a môže sa to stať opäť.

15-40
    Ana robí prvú dvojchybu v treťom sete.

0-40
    Situácia sa len zopakovala a Ana môže čistou hrou znížiť stav tretieho setu na 2:4.

0-30
    Priamy bod po prvom servise.

0-15
    Return Dominiky Cibulkovej skončil len v aute.

4:1
    Ana Ivaničová si zobrala medical timeout a necháva sa ošetrovať.

4:1
    Dominika CIbulková zariskovala s skúsila to kraťasom na srbskú tenistku. Kraťas bol úspešný a Dominika potvrdzuje brejk z predošlej hry a vedie v rozhdoujúcom sete 4:1.

40-30
    Tesný aut Ivanovičovej prináša Dominike Cibulkovej jeden gembol na potvrdenie brejku.

30-30
    Loptu získava Ivanovićová.

30-15
    Dominika Cibulková výborne zahrala forhendový úder, ktorý bol razantný a vybojovala si vedenie.

15-15
    Ana pritlačila a získala fiftín, keď Dominika poslala loptičku do autu.

15-0
    Výborný servis Dominiky Cibulkovej, ktorý Ivanovičová nevrátila.

3:1
    Dominika sa dostala do výmeny hneď po returne a berie servis svojej súperke v dôležitom treťom sete, kde sa tajbrejk nehrá.

40-30
    Dominika Cibulková aktívnou hrou donútila k chybe srbskú tenistku a má brejkbol.

30-30
    Ana Ivanovičová vyrovnáva aj vďaka našej tenistke, ktorá poslal lotpičku mimo kurtu.

30-15
    Dominika riskuje a tentokrát jej to vyšlo.

15-15
    Return Dominiky Cibulkovej končí v aute, ale veľmi tesný aut.

15-0
    Loptu získava Cibulková.

2:1
    Dominika to zvládla a tentokrát si už v treťom sete servis podržala a vedie 2:1.

40-15
    Ivanovičovej return si to nenamieril do kurtu a Dominika má dva gemboly.

30-15
    Ďalšia presná loptička Dominiky Cibulkovej do miest, kde skončila aj predošla výmena.

15-15
    Dominika si pomohla prvým servisom a výmenu z forhendu nechytateľne ukončila.

0-15
    Tak return je v treťom sete najsilnejšou zbraňou oboch tenistiek.

1:1
    Čistou hrou si berie Dominika Cibulková naspäť stratený servis z predošlej hry a vyrovnáva na 1:1.

40-0
    Neskutočný a neuveriteľným returnoms a prezentovala Dominika Cibulková, ktorá má tri brejkboly na ribrejk.

30-0
    Tenis na hlavnom kurte graduje a Dominika predviedla výborný obhod a vedie 30:0 pri servise súperky.

15-0
    Na returne začína výborne aj slovenská tenistka.

0:1
    Hneď v prvej hre berie Ana Ivanovičová servis svojej súperke a Ana sa už v Amerike udomácnila a hraje svoju výbornu hru.

40-A
    Ivanovičová si dala záležať na returne po druhom servise a dopadlo to nakoniec winnerom.

40-40
    Prvý brejkbol v treťom sete Dominika odvracia.

30-40
    Ale opäť ponúka možnosť súperke na brejk, pretože spravila dvojchybu.

30-30
    Dominika Cibulková po kvalitnom prvom servise vyrovnáva.

15-30
    Aj Dominika vytiahla výborný úder a znižuje stav prvej hry tretieho setu.

0-30
    Hneď na začiatku rozhodujúceho tretieho setu prichádzajú komplikácie pre našu tenistku.

0-15
    Ivanovičová začala perfektným returnom, ktorý skončil presne na čiare.

3:6
    Ana Ivanovičová premieňa prvý setbol a po ďalšom obrate vyrovnáva stav zápasu 1:1 na sety.

30-40
    Ana Ivanovičová najprv čakala na chybu súperky, ktorá však neprišla a tak musela výmenu ukončiť víťazným forhendom.

30-30
    Srbka nakoniec vyrovnáva po kvalitnom prvom servise.

30-15
    Dominika mala šancu obhodiť Ivanovičovú na sieti, ale loptičku poslala do siete.

30-0
    Ana robí v totmo geme chybu a Dominika ide do vedenia 30:0.

15-0
    Prvý fifitín však získala slovenská tenistka po výbornem returne.

3:5
    Fantastická výmena sa skončila chybou Dominiky Cibulkovej a Ana Ivanovičová získava štvrtú hru v rade a ide podávať na vynútenie si tretieho setu.

15-40
    Ďalšia chyba Dominiky a Ivanovičová sa dostáva opäť zadarmo k dvom brejkbolom.

15-30
    Už štvrtá dvojchyba Dominy Cibulkovej.

15-15
    No prichádza ďalšia chyba slovenskej tenistky.

15-0
    Ivanovičová poslal return naštastie len do autu, ale bolo to veľmi tesné.

3:4
    Tak sa aj stalo a v druhom sete Ana Ivanovičová obracia stav z 3:1 na 4:3 a v poslendých troch gemoch nedala slovenskej tenistke žiadnu šancu.

0-40
    Dominika chopí chybu za chybou a Ivanovičová sa čistou hrou môže dostať do vedenia.

0-30
    Navyše posiela loptičku opäť len do autu.

0-15
    Je to škoda, Dominika mala výborne rozohratý zápas, ale momentálne jej nevychádza nič, ako aj na začiatku zápasu.

3:3
    A aj štvtá chyba Dominiky Cibulkovej v tomto geme, ktorý Dominika absolútne nezvládla.

15-40
    A po ďalšej chybe sa Ana Ivanovičová dostáva pohodlne k dvom brejkbolom a môže sa dostať späť do zápasu.

15-30
    Prichádza ďalšia chyba slovenskej tenistky a Dominika musí bojovať o tento gem.

15-15
    Krásny bekhendový return srbskej tenisovej jednotky, na ktorý Dominika nemala šancu.

15-0
    Dominka začína na servise veľmi dobre a snáď si už servis udrží až do konca zápasu.

3:2
    Ana Ivanovičová nakoniec zvládla tento gem a znižuje na 3:2.

40-A
    Nepresný return Dominiky.

40-40
    Dominika sa dostala do stredu kurtu, kde rozhadzovala jeden výborný úder za druhým až výmenu ukončila smečom.

40-A
    Ana bola v ťažkej pozícii, ale zvládla to a získava v poradí štvrtý fiftín, ktorým si vybojovala výhodu.

40-40
    Dominika na sieti nezvládla ťažký volej a poslala ho do autu. Ana odvrátila všetky tri brejkboly.

40-30
    Aj na servise riskuje Ivanovičová a je to rozdiel už len jediného bodu.

40-15
    Prvý sa jej premeniť nepodarilo, keď Ivanovičová zariskovala a vyšlo jej to.

40-0
    Potvrdzuje to aj táto dvojchyba a Dominika má ďalšie tri brejkboly.

30-0
    Navyše prichádza ďalšia chyba Any Ivanovičovej, ktorá je poriadne rozhodená.

15-0
    Ana Ivanovičová mala problémy s úderom Dominiky, ktorá poslal loptičku na čiaru a Ivanovičová len do siete.

3:1
    Fantastické!!! Dominika potvrdila brejk a proti veľkej favoritke vedie v druhom sete už 3:1. Dominika vstúpila do turnaja fantasticky.

40-30
    Ana Ivanovičová fantastickým returnom znížila.

40-15
    Krásna hra našej tenistky, ktorá mala vo výmene navrch a nakoniec ju ukončila výborným úderom do protipohybu.

30-15
    Ivanovičová však nezreturnovala ani druhý servis našej tenistky.

15-15
    Škoda tohto úderu, ktorý Dominika poslala len do siete.

15-0
    Aktívna hra Cibulkovej zatiaľ slávi úspech. Pome DOMI.

2:1
    Ďalší fantastický obrat Dominiky Cibulkovej v tomto geme, keď otočila z 0:40 až na zisk gemu a Dominika vedie v druhom sete 2:1 a ide na servis.

A-40
    Chyba Ivanovičovej a po štvrtom fiftíne v rade má Dominika prvý brejkbol v druhom sete.

40-40
    Vymazuje aj tento a Ana Ivanovičová začína byť neistá. Skvelá Dominika vymazala tri gemboly srbskej tenistky.

30-40
    Krásny forhend do pravej strany predviedla Dominika Cibulková a znižuje stav tohto gemu na rozdiel jediného bodu.

15-40
    Spravila tretiu dvojchybu v zápase.

0-40
    Ana má na dosah ďalšiu pomerne jednoduchú hru.

0-30
    Ana vytiahla výborný servis, ale Dominika bola vo výmene aj napriek tomu lepšia, ale fiftín nezískala.

0-15
    Dominike sa nepodarilo return prehodiť cez sieť.

1:1
    A po krásnej výmene, v ktorej diktovala tempo naša hráčka je vyrovnané. Dominika odvrátila brejkboly a nakoniec si servis podržala.

A-40
    Dominika si počkala na chybu srbskej jednotky, ktorá aj prišla a Dominika má výhodu.

40-40
    Hneď však Ana posiela loptičku len do siete.

40-A
    Ivanovičová predviedla úder svetovej extratriedy a vybojovala si nám druhý brejkbol.

40-40
    No pomáha si výborným servisom, ktorý súperka nedokázala zreturnovať do kurtu. Zhoda.

30-40
    Dominika opäť púšťa Ivanovičovú k brejkbolu hneď na začiatku setu.

30-30
    Perfektne to Dominika zvládla na sieti a vyrovnáva na 30:30.

15-30

15-15
    Následna si však aktívnou hrou vybojovala fiftín naspäť.

0-15
    Na servise začína Dominika Cibulkován dvojchybou.

0:1
    Po treťom ese v zápase sa Ana Ivanovičová ujíma vedenia v druhom sete.

15-40
    Ana to však zvláda a vybojovala si dva gemboly.

15-30
    Parádna rana Dominiky Cibulkovej na returne a Ivanovičová poslal lotpčiku len do autu.

0-30
    Aj na sieti predviedla skvelú hru srbská jednotka a získava aj ďalší fiftín.

0-15
    Ivanovičova začína druhý set výborne.

15-0
    Dominika Cibulková si v prvom sete poradila s Ivanovičovou aj keď začiatok jej nevyšiel podľa predstáva, ale potom sa rozbehla a nedala ani najmenšiu šancu súperke.

6:3
    Dominika Cibulková veľmi prekvapujúco sa ujíma vedenia v zápase a v prvom sete víťazí 6:3, keď otočila nepriaznivý stav z 2:3 s jedným brejkbom.

40-30
    Dominika sa po necelých 40- minútach dostáva k prvému setbolu pri vlastnom servise.

30-30
    Dominika nepúšťa Ivanovičovú k brejkbolom a vyrovnáva na 30:30.

15-30

15-15
    Ana teraz zatlačila Dominika dobrým returnoma naša tenistka poslala loptičku len do autu.

15-0
    Aj z druhého servisu Dominika získala priamy bod a ide do vedenia.

5:3
    Výborná hra Dominiky Cibulkovej, ktorá po veľmi aktívnej a agresívnej hre berie Ivanovičovej po tretíkrát servis a v nasledujúcej výmene ide podávať na zisk prvého setu.

A-40
    Dominika sa po ďalšej chybe súperky dostáva opäť k brejkbolu.

40-40
    Ana vyrovnáva, ale mala namále.

40-30
    Výborne Dominika! Kraťasom si vytiahla Ivanovičovú na sieť a potom výmenu výborne z bekhendu zakončila presne.

30-30
    Dominika bojuje. Poslala return na druhú stranu kurtu a Ivanovičová neprehodila sieť.

15-30
    A po ďalšom výbornom prvom servise sa dostáva Ana v tomto geme do vedenia.

15-15
    Druhým eosm Ivanovičová vyrovnáva.

15-0
    A Dominika svoju hru jednoznačne zlepšila oproti začiatku zápasu a vedie.

4:3
    Dominika prvým smečom ešte výmenu neukončila, ale tým druhým už áno a prvýkrát v zápase sa dostala do vedenia a vyhráva 4:3.

40-30
    Zatiaľ sa jej to však nedarí, pretože Ivanovičová po výbornom údere do protipohybu znižuje.

40-15
    Skvelá hra slovenskej tenistky, ktorá má celkom dobrú formu, len treba odstrániť tie nevynútene chyby. Dva gemboly pre Dominiku, ktorá sa môže prvýkrát dostať do vedenia.

30-15
    Srbska však bojuje a po chybe Dominiky znižuje.

30-0
    Ana Ivanovičová napodobnila našu tenistku. Mala výborne rozohranú výmenu, ale finálny úder poslala do autu.

15-0
    Return Any Ivanovičovej končí len v sieti.

3:3
    Ana Ivanovičová robí druhú dvojchybu v zápase a stráca si servis tiež po druhýkrát. A tak je stav prvého setu vyrovnaný 3:3.

40-30
    Ale aj napriek tomu sa Dominika dostáva k brejkbolu a môže vyrovnať stav.

30-30
    Ana si pomáha prvým servisom a aj jej následna hra bola famózna. Nakoniec si prišla na sieť po výborný volej.

30-15
    Výborna loptička do protipohybu Dominiky a Dominika nemala šancu.

30-0
    Dominika prvýkrát v zápase zmenila tempo hry a skúsila to kraťasom na srbskú jednotku, kraťas bol úspešný a Dominka vedie už 30:0.

15-0
    Dominika donútila súperku k chybe a ide do vedenia v tejto hre.

2:3
    Dominka mala opäť výborne rozohratú výmenu a mala v nej navrch, ale spravila nevynútenú chybu a stráca si servis po druhýkrát v tomto zápase.

30-40
    Prvý brejkbol sa Dominike podarilo odvrátiť vďaka výbornému servisu.

15-40
    Ďalšia chyba Dominiky Cibulkovej a Ana Ivanovičová má dva brejkboly.

15-30
    Famóze si Dominika pripravila útok a mala celú voľnú polovicu kurtu, ale ona posiela loptičku za základnú čiaru. Obrovská chyba.

15-15
    Ana Ivanovičová netrafila svoj return do kurtu a loptičku poslala až za základnú čiaru.

0-15
    Ivanovičová by si rada zobrala stratenú výhodu späť a začína lepšie.

2:2
    Dominika zatlačila Ivanovičovú hneď po returne a Dominika nakoniec berie servis svojej súperke.

A-40
    Ana robí tiež v dôležitom momente dvojchybu a Dominika má tretí brejkbol v tomto geme.

40-40
    Nevynútenou chybou sa Dominika obrala o šancu zobrať si stratený servis späť.

A-40
    Dominika posila fantastický return z bekhendu po čiare a Ivanovičová sa len obzrela. Brejkbol Dominky Cibulkovej.

40-40
    Dominika sa pomaly dostáva do zápasu a aj jej hra je oveľa lepšia.

40-A
    Ďalší výborný prvý servis srbskej tenistky a Ana má gembol.

40-40
    Kvalitným prvým servisom ho Ivanovičová odvrátila.

40-30
    Výborný return našej tenistky, ktorá sa tak dostáva k brejkbolu.

30-30
    Dominika sa snažila hrať veľmi aktívne, ale jej snaha nakoniec vyústila do nevynútenej chyby.

30-15
    Ana robí veľkú chybu na sieti a Dominika tak vedie 30:15.

15-15
    Dominika sa výborne dostala do výmeny skvelým returnom a vybojovala si fifitín na 15:15.

0-15
    Prvé eso sa podarilo trafiť Ane Ivanovičovej.

1:2
    Dominika si nakoniec servis po durhýkrát postrážila a znižuje stav prvého setu na 1:2.

40-30
    Ivanovičová takmer chytila nemožné, ale nakoniec smeč Cibulkovej už nevrátila naspäť a Dominika má gembol.

30-30
    Po výbornom returne sa Dominika pošmykla a loptičku už cez sieť neposlala.

30-15
    Naštastie páska zastavila pokus Ivanovičovej.

15-15
    Ana však hraje naozaj výborne a Dominika zatiaľ nemá žiadnu šancu. Výborným forhendom na čiaru ukončila Ana výmenu.

15-0
    Po výbornom druhom servise Dominiky neposlala srbská jednotka loptičku cez sieť.

0:2
    Druhá čistá hra v rade pre Anu IVanovičovú, ktorá na začiatku zápasu nemá žiadne problémy.

0-40
    DOminiak robí chybu aj tentokrát a prehráva 40:0.

0-30
    Return Cibulkovej končí len v sieti.

0-15
    Dominika mala výborne rozohratú výmenu, ale loptičku nakoniec poslala za základnú čiaru.

0:1
    Prvú hru ukončila Dominika druhou dvojchybou a Ana Ivanovičová berie servis našej tenistke hneď v úvode.

0-40
    Dominika posiela loptičku, ktorá sa obtrela o pásku a skončila v aute. Ivanovičová má tri brejkboly.

0-30
    Následne Dominika robí dvojchybu a prehráva pri svojom servise už 0:30.

0-15
    Dominika začína chybou a prvý fiftín smeruje na konto Ivanovičovej.

0:0
    Stretnutie sa práve začalo.

Dominika Cibulková začne US Open na servise.

V Amerike začína posledný grandslamový turnaj sezóny 2015 a na US OPEN si v 1. kole Dominika Cibulková zmeria sily s Anou Ivanovičovou.

Dominika je po dlhom čase na turnaji veľkej štvorky nenasadená. Aj preto jej žreb prisúdil v prvom kole veľmi ťažký oriešok v podobe srbskej jednotky. Dominike patrí v rebríčku až 58. priečka, ale na turnaj v Amerike sa veľmi teší a vie, že môže len prekvapiť. Dominika sa na poslednom turnaji v New Havene darilo a prehrala až s Luciou Šafárovou po veľkej dráme.

Ana Ivanovičová je v rebríčku na 7. priečke a už veľmi dlho sa nachádza v TOP TEN. Ana patrí aj na tomto turnaji medzi užší okruh favoritiek na titul, ale jej forma nie ja najlepšia. Na poslednom turnaji vypadla so svetovou jednotkou jasne 2:0.

Vo vzájomných zápasoch má navrch srbská jednotka, ktorá si s Dominikou dvakrát poradila a prehrala iba v ich prvom vzájomnom zápase. Určite to však bude vyrovnaný zápas a snáď sa Dominike podarí prekvapiť svetovú sedmičku.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.