Hantuchová – Dojová 0:2 (kon.) | Keysová – Koukalová 2:0 (kon.)
Smitková – Mituová 2:0 (kon.) | Šafářová – Curenková 0:2 (kon.)
Bacsinszká – Strýcová 0:2 (kon.) | Azarenková – Hradecká 2:0 (kon.)
McHaleová – Cetkovská 1:2 (kon.) | Görgesová – Schmiedlová 0:2 (kon.)
6 4 3
Petra Cetkovská
2
4 6 6
Úterý 01.09.2015, 21:28 • USTA Billie Jean King National Tennis Center, Court 4 • US Open - ženy - US Open (tvrdý povrch) • 1. kolo

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (00:00:17)

Dramatické utkání je u konce a z postupu do další fáze se raduje česká tenistka. Ta byla v rozhodující sadě odhodlanější, agresivnější a dělala méně chyb. Závěr si sice zkomplikovala ztrátou servisu, v následující hře jej ale soupeřce opět vzala a dotáhla tak utkání do zdárného konce! Ve druhém kole se tak Petra střetne se čtvrtou nasazenou Caroline Wozniackou z Dánska.

Konec zápasu

3:6
    Zápas je u konce, Christina McHaleová totiž poslala forhend do sítě. Petra Cetkovská vyhrála třetí set 6:3 a raduje se z postupu do druhého kola!

15-40
    První je pryč, Cetkovská byla příliš dlouhá.

0-40
    Míček z rakety McHaleové je těsně v autu, Petra Cetkovská má tři mečboly!

0-30
    0:30, Cetkovská si teď naběhla k síti a i s pomocí pásky získala další fiftýn.

0-15
    Petra jde při servisu soupeřky do vedení.

3:5
    Christina McHaleová si bere zpátky jeden ztracený servis a po nepovedeném přechodu Petry Cetkovské na síť upravila na 3:5.

40-15
    McHaleové pomohlo prasátko, míček se překulil těsně za síť.

30-15
    Dvojchyba v ne zrovna vhodný okamžik.

15-15
    Vzápětí ale kazí docela jednoduchý forhend, srovnáno po patnácti.

0-15
    Petra začíná esem!

2:5
    Konec přestávky, podávat bude Petra Cetkovská.

2:5
    Následuje přestávka a výměna stran.

2:5
    McHaleová měla na síti nalitý vítězný volej, jenže jej zahrála do sítě! Stav je 2:5.

40-A
    Cetkovská poslala na druhou stranu drtivý return, připravila si tím útok a zakončila jej do otevřené části dvorce.

40-40
    Shoda.

30-40
    Nyní McHaleová netrefila forhend, byl zahlášen aut a to znamená, že Petra Cetkovská má brejkbol.

30-30
    Srovnáno po třiceti, McHaleová udělala hodně lacinou chybu a zahrála do sítě.

30-15
    Vynikající bekhend po čáře. Cetkovská se ani nenamáhala k němu běžet.

15-15
    Útok americké tenistky zastavila síť, je srovnáno.

15-0
    Něco podobného se teď ale povedlo i McHaleové.

2:4
    Trpělivě hraná výměna. Cetkovská si počkala na správnou chvíli a forhendem pak trefila místo u základní čáry. Stav v rozhodující sadě je tak 2:4.

40-A
    Teď si ale mohla radostí zakřičet, po dobrém podání má gembol.

40-40
    Možná trochu zbytečná chyba Cetkovské. Její bekhend byl příliš dlouhý.

30-40
    Další dvojchyba české tenistky...

15-40
    Napravila to však dobrým podáním, Christina poslala return pouze do sítě.

15-30
    Nyní však přichází dvojchyba.

0-30
    A znovu. Tohle byly rychlé fiftýny pro českou hráčku

0-15
    Return McHaleové skončil mimo vymezený prostor.

2:3

2:3

2:3
    Tento brejkbol už Cetkovská využila nechytatelným křížným returnem a stav je tak 2:3!

40-A
    Chyba McHaleové, brejkbol pro Cetkovskou.

40-40
    Pokračujeme v páté hře třetího setu. Cetkovská si připravila útok, nechala si odkrýt dvorec a v poklidu zakončila.

A-40
    Bekhend Cetkovské je v síti, McHaleová má víc.

40-40
    To je škoda. Cetkovská se opřela do slabšího servisu a míček skončil takřka u bariér na druhé straně dvorce.

40-A
    Znovu přichází Petřina šance na brejk, vysloužila si jej aktivní hrou od základní čáry.

40-40
    Aut, tentokrát na straně Petry Cetkovské. Opět shoda.

40-A
    Cetkovská si vybojovala brejkbol, McHaleové nesedl forhend a míček doplachtil do autu.

40-40
    A těsný aut od základní čáry i ten druhý! Shoda.

40-30
    Dvojchyba smazala první z gembolů.

40-15
    Pokus Cetkovské o zkrácení hry byl až příliš jemný, McHaleová má dva gemboly.

30-15
    Bekhend Christiny zastavila páska, takže je sníženo.

30-0
    Američanka rychle utíká do vedení 30:0.

15-0
    Dlouhý úder Cetkovské. Je však nutno říci, že obě hráčky nyní předvádí skvělý tenis.

2:2
    Tento gembol si už česká hráčka nenechala ujít a když McHaleová zahrála do sítě, změnil se stav na 2:2.

40-A
    Vynikající výměna! Obě hráčky ukázaly rychlé nohy, vybraly několik neuvěřitelných míčů a nakonec se z fiftýnu raduje Cetkovská.

40-40
    Tak ne. Míček skončil v autu a na tabuli tak svítí další shoda.

40-A
    Podařeným bekhendem k základní čáře si ale vytváří další šanci na srovnání.

40-40
    Gembol je pryč, Cetkovská totiž netrefila kurt.

40-A
    Cetkovské pomohlo prasátko, míček skončil těsně za sítí.

40-40
    Pokračujeme. Shoda po dobře připraveném útoku a nekompromisním forhendu po lajně.

30-40
    Petře se daří trefovat kouty a to McHaleové komplikuje situace při odehrávání míčů. Cetkovská má gembol.

30-30
    Srovnáno. I v této výměně diktovala česká hráčka tempo a po zásluze si připsala fiftýn.

30-15
    Už je sníženo. Petra si pomohla podáním a poté využila pootevřeného kurtu.

30-0
    A opět, to je nepříjemná situace...

15-0
    Petra nezačíná svůj servis nejlépe, poslala míček do autu.

2:1

2:1

2:1
    Hra je u konce, Cetkovská totiž při náběhu k síti zahrála forhendem pod pásku. McHaleová vede 2:1.

A-40
    Petra dobíhala těžký míč, už to vypadalo, že to zvládne, dala však do toho až příliš razance – aut.

40-40
    Jenže ani tento brejkbol nevyužila, return totiž poslala mimo kurt.

40-A
    Cetkovská si u sítě počkala na pohyb soupeřky a zahrála do otevřené části dvorce.

40-40
    To je škoda, pro Petru to vypadalo nadějně, jenže po dalším tvrdém servisu McHaleové a autu Cetkovské na returnu tu je shoda.

30-40
    Pokus o razantní útok z bekhendové strany skončil v zámezí, i druhý brejkbol je fuč.

15-40
    Tvrdý servis McHaleové, Cetkovská trefila míček rámem a ten skončil někde u diváků.

0-40
    Petra má tři brejkboly, v této hře diktuje tempo.

0-30
    Parádní return Cetkovské po slabším druhém podání soupeřky! Tohle nešlo vybrat.

0-15
    McHaleová si dlouho chystala finální úder, jenže to neklaplo. Útok totiž skončil v zámezí.

1:1
    Srovnáno na 1:1. Cetkovská ukončila gem nechytatelným forhendem po čáře, míček dopadl k základní čáře.

40-A
    Dobrý výměna z obou stran. Rozhodl těsný aut McHaleové.

40-40
    Shoda. Teď si Petra pomohla dobrým servisem.

40-30
    Z nadějného stavu 30:0 tu je brejkbol pro McHaleovou, Cetkovská zahrála jen do sítě.

30-30
    A po dvojchybě je srovnáno.

15-30
    Už to vypadalo, že Cetkovská zakončí do volné poloviny kurtu, jenže forhendem trefila síť...

0-30
    Return domácí tenistky byl o kousíček delší, 30:0.

0-15
    Cetkovská skvěle zaútočila k základní čáře, obranný úder McHaleové skončil zcela mimo.

1:0
    Využila hned ten první, když doběhla krátký míček a zahrála do otevřeného kurtu. Vede tak 1:0.

40-0
    Return Cetkovské je v autu, McHaleová má velice rychle tři gemboly.

30-0
    I druhý míček rozhodující sady jde na konto americké hráčky.

15-0
    Pěkná výměna z obou stran. Nakonec zahrála Cetkovská svůj úder po čáře do sítě.

0:0
    Konec přestávky, podávat bude Christina McHaleová.

0:0

0:0
    Máme srovnáno. Ve druhé sadě česká tenistka přidala na razanci i přesnosti, naopak její soupeřka začala více chybovat. Výsledkem je tak třetí, rozhodující set.

4:6
    Druhý set je u konce. Cetkovská teď prokázala dobré oko, nechala prolétnout míček a ten dopadl těsně v autu. Česká hráčka vyhrává druhý set v poměru 6:4.

40-A
    Pokus o prohoz končí v síti, Cetkovská má znovu setbol.

40-40
    Ne ne, pokračujeme. Nyní byla Christina až příliš dlouhá.

A-40
    McHaleová má brejkbol, dostala se k němu nátlakovou hrou k základní čáře.

40-40
    Cetkovská vyhodila svůj forhend z kurtu, opět tak panuje shoda.

40-A
    Petra Cetkovská se ale znovu probojovala k setbolu.

40-40
    Jenže i nyní jej ztrácí dvojchybou. Stínem je nesportovní potlesk diváků při těchto chybách...

40-A
    Těsný aut tentokrát na straně McHaleové. Cetkovská má další setbol.

40-40
    Dvojchybou jej ale ztrácí.

30-40
    Christina přetočila svůj forhend, míček skončil v autu, Petra Cetkovská má setbol.

30-30
    Po třiceti. Petra u sítě vytáhla skvostný křížný úder a i když se McHaleová snažila, míček nevrátila.

30-15
    Petru to zřejmě celé trochu rozhodilo a nyní spáchala dvojchybu.

15-15
    Těsný aut Cetkovské, byť ta s tím nesouhlasí. Na kurtu však není jestřábí oko a tak je rozhodnutí rozhodčích nezvratné.

0-15
    I přes slabší druhý servis se Petra dostala do útoku a nakonec nedala soupeřce šanci na zvrat.

4:5

4:5

4:5
    Return Cetkovské skončil v autu, gem je u konce, stav je 4:5.

40-15
    Nyní je to jedna skvělá výměna za druhou. McHaleová vytlačila soupeřku z kurtu a pak pohodlně zakončila.

30-15
    Sníženo, nyní svou aktivitu ukázala Cetkovská a i ona si připsala nechytatelný úder.

30-0
    30:0, Amerićanka se začíná dostávat do ráže.

15-0
    McHaleová se rozjíždí, i nyní si skvěle připravila útok a zakončila forhendem po lajně.

3:5
    Christina McHale si opět beze ztracené podání. Po dlouhé výměně zakončila přesně do rohu a snížila tak na 3:5.

A-40
    Další brejkbol, neboť v síti skončil poměrně jednoduchý forhend.

40-40
    A ten druhý smazala připraveným útokem a smečí na síti.

40-30
    První z nich Petra odvrátila skvělým servisem.

40-15
    Dva brejkboly pro Američanku.

30-15
    Petra teď byla v hluboké defenzívě a i když se snažila, nedokázala se z toho dostat.

15-15
    V té skončil i pokus Cetkovské o forhendový úder k lajně. Srovnáno.

0-15
    Return McHaleové je v síti.

2:5

2:5

2:5
    McHaleová spáchala dvojchybu, opět ztratila servis a stav ve druhém setu je 2:5.

30-40
    Brejkbol pro Cetkovskou po jejím tvrdém returnu. Odpověď McHaleové skončila v síti.

30-30
    Z velkého tlaku nic nebylo, Cetkovská napálila síť. Srovnáno po třiceti.

15-30
    Teď byla nepřesná Cetkovská, od základní čáry zahrála do autu.

0-30
    Tohle bylo příliš nízké, bekhend McHaleové skončil v síti.

0-15
    Cetkovská dobře vystihla stranu, kam bude její soupeřka hrát a nakonec z toho byl vítězný prohoz.

2:4
    Ten využívá, bere si jeden ze svých ztracených servisů zpět a snižuje na 2:4.

A-40
    A po povedeném přechodu na síť a vítězném voleji má i brejkbol.

40-40
    Hraje se teď parádní tenis. McHaleová vystřihla skvostný return po čáře.

40-A
    Jenže Cetkovská reaguje esem!

40-40
    Perfektní prohoz McHaleové, což publikum ocenilo velkým potleskem.

30-40
    Perfektní zkrácení, tohle nešlo hrát. Cetkovská má gembol.

30-30
    Srovnáno, nepovedený úder se objevil i na straně Cetkovské.

15-30
    Odvážné údery teď předvádí česká hráčka, ale vyplácí se. McHaleová kupí chyby, nyní přidala jednu od základní čáry.

15-15
    O mnoho lepší. Nyní Petra forhendem trefila přesně čáru a srovnala.

15-0
    Příliš razantní úder Cetkovské, míček dolétl až za základní čáru.

1:4

1:4

1:4
    McHaleová zahrála do autu, opět ztratila servis a stav je tak už 1:4!

30-40
    Petra Cetkovská má brejkbol. Od základní čáry vymetla růžek, tohle byl opravdu povedený kousek.

30-30
    Po třiceti, Cetkovská nedostala return přes síť.

15-30
    Cetkovská opět ve vedení, její sokyně je nespokojená se svou hrou, právě totiž poslala nepříliš těžký úder do sítě.

15-15
    Pokus o další forhendový kříž zastavila síť, je srovnáno po patnácti.

0-15
    Vynikající křížný return! Za tímhle míčkem se McHaleová mohla pouze ohlédnout.

1:3
    Tohle bylo ze strany McHaleové příliš dlouhé a Cetkovská tak potvrdila brejk. Stav je 1:3.

40-A
    Možná nejdelší výměna utkání: Cetkovská v ní diktovala tempo a trpělivě čekala na chybu soupeřky. Dočkala se a má gembol.

40-40
    A po křížném forhendu je tu shoda!

40-30
    První z nich je odmazán, Cetkovská opět vládla na síti.

40-15
    Dva brejkboly pro Christinu, Cetkovská si připsala další dvojchybu.

30-15
    15:30, Cetkovská sice vybrala úder, hraný na tělo, jenže se dostala pod tlak a sama chybovala.

15-15
    Srovnáno po patnácti, Cetkovská ukončila výměnu vítězným volejem.

15-0
    Petra měla výměnu dobře rozehranou, jenže McHaleová se dokázala vrátit a dokonce se raduje se zisku míče.

1:2

1:2

1:2
    Cetkovská bere soupeřce podání! Česká hráčka se natlačila k síti, přidala na razanci úderů a poté se jen mohla ohlédnout, jak obranný úder její soupeřky letí za základní čáru. Stav je 1:2.

40-A
    Dvojchyba McHaleové, další brejkbol pro Cetkovskou.

40-40
    Teď se Petře volej u sítě nevydařil, zahrála jej do prostoru pro čtyřhru. Další shoda.

40-A
    Brejkbol pro Petru, ta zvládla zatlačit a donutit soupeřku zahrát mimo kurt.

40-40
    Pokračujeme. Nyní se bekhend nepovedl americké tenistce.

40-30
    McHaleová se ve výměně pouze bránila, přesto se raduje. Zakončení Cetkovské bylo z bekhendu příliš nízké.

30-30
    V útoku na síti to Cetkovské docela jde, potvrdila to i nyní vítězným volejem.

30-15
    Return Petry zastavila síť, 30:15 pro Christinu.

15-15
    Američanka se pokusila o tvrdý útok z forhendové strany, jenže napálila síť.

15-0
    Příliš dlouhé ze strany české tenistky. První míček tak jde za McHaleovou.

1:1
    A ten taky využila, McHaleová totiž svůj poslední úder poslala do sítě. Srovnáno na 1:1.

30-40
    Nepovedený return McHaleové, Cetkovská má gembol.

30-30
    O mnoho lepší. Cetkovská tlačila už od servisu, zahnala soupeřku do rohu a u sítě v poklidu zahrála vítězný úder.

30-15
    Dvojchyba...

15-15
    Dobře myšleno, trochu hůře zahráno. Útok Cetkovské skončil kousek v autu.

0-15
    Eso vystřihla i Cetkovská.

1:0
    McHaleová končí gem esem a vede 1:0.

40-15
    Příliš dlouhý return české hráčky, jsou tu dva gemboly.

30-15
    McHaleová obrací průběh gemu a už vede.

15-15
    Cetkovská musela pro kraťas k síti a tam pak nedokázala čelit tvrdému úderu.

0-15
    První míč druhého setu jde za Cetkovskou, její soupeřka chybovala od základní čáry.

0:0

0:0

0:0
    Už to vypadalo, že první set bude zcela jasnou záležitostí americké hráčky, ta vedla 3:0 a 4:1, jenže Petra Cetkovská se zvedla a srovnala na 4:4. Závěr setu však opět patřil McHaleové a po nˇkolika chybách soupeřky tak dotáhla set do vítězného konce.

6:4
    Petra Cetkovská končí svůj servis dvojchybou a Christina McHaleová tak v prvním setu vítězí 6:4.

40-30
    Ajaj, tohle se nepovedlo. Bekhend české hráčky skončil v síti a McHaleová tak má setbol.

30-30
    Vzápětí však přichází dvojchyba...

15-30
    Nyní se Cetkovské výlet k síti zdařil, zkrácením hry nedala soupeřce šanci.

15-15
    Srovnáno, return McHaleové zastavila síť.

15-0
    Petra se vydala k síti, jenže tam musela čelit těžkému míči a její volej se nevešel do kurtu.

5:4

5:4

5:4
    Už to vypadalo, že se Cetkovská dostane ke shodě, jenže u sítě napálila pásku a míček se odrazil do autu. McHaleová vede 5:4.

40-30
    Až moc síly dala Cetkovská do svého returnu, míček dolétl do zámezí.

30-30
    Po třiceti, vypadá to na další napínavý gem.

15-30
    McHaleová hrála úder do odkryté části kurtu, jenže míček tlačila až příliš k lajně a nakonec z toho byl těsný aut.

15-15
    Následoval však příliš nízký forhend Cetkovské, takže je srovnáno.

0-15
    Hodně divoká dvojchyba Američanky.

4:4
    Z obrany vypálila Petra úder do rohu kurtu a překvapená McHaleová zahrála do sítě. Je srovnáno na 4:4!

40-A
    Return McHaleové skončil v autu, opět gembol pro Cetkovskou.

40-40
    Jenže ho ne a ne proměnit. Aut a další shoda.

40-A
    Dlouhá výměna, plná změn rytmu. Nakonec se u sítě radovala Cetkovská, po jednoduchém winneru má gembol.

40-40
    Pokračujeme, karta se teď maličko obrátila a chybovala Cetkovská.

40-A
    A další dobrý útok. Nyní se sice McHaleová zvládla bránit, poslední úder ale poslala mimo kurt.

40-40
    Ten je odvrácen, Cetkovská nebojácně zatlačila a donutila soupeřku chybovat. Shoda.

40-30
    Další z nevynucených chyb české reprezentantky, McHaleová má brejkbol.

30-30
    Škoda, tenhle bekhendový return do sítě byl trochu zbytečnou chybou.

15-30
    Prásátko opět pomohlo Cetkovské, McHaleová nestačila zareagovat na změnu rytmu a zahrála do autu.

15-15
    McHaleová se pokusila o tvrdý return, poslala však míček za základní čáru.

15-0
    Chyna české tenistky, podání tak nezačala zrovna nejlépe.

4:3

4:3

4:3
    Parádní představení Petry Cetkovské. Ta si počkala na vhodný okamžik a výměnu ukončila nechytatelným křížným bekhendem. Sníženo na 4:3.

0-40
    A po autu americké hráčky přichází tři brejkboly!

0-30
    No vida, česká hráčka se začíná rozehrávat a trefuje prostory, které chce. Nyní zatlačila a McHaleová neměla co hrát.

0-15
    Tohle bylo povedené, Cetkovská vystřihla nechytatelný return.

4:2
    A ten byl hned využitý, takže stav je už nyní opravdu 4:2.

15-40
    Cetkovská má dva gemboly na 4:2.

15-30
    Prasátko pomohlo české hráčce, ta už při svém podání vede.

15-15
    Skvělý winner Cetkovské, ta zahrála do protipohybu McHaleové.

15-0
    Petra se vydala k síti, jenže tam ji soupeřka nachytala povedeným prohozem.

4:1

4:1

4:1
    Tohle bylo od Cetkovské dlouhé, gem je u konce, McHaleová vede 4:1.

A-40
    Nyní je míček v síti, domácí tenistka má gembol.

40-40
    Brejkbol je pryč, neboť Cetkovská poslala svůj poslední úder až za základní čáru.

30-40
    Cetkovská má brejkbol, její sokyně zahrála příliš nízký forhend.

30-30
    Petra se snaží hrát s důrazem a někdy to klapne. Tak jako teď, kdy zahnala soupeřku do hluboké defenzívy.

30-15
    Cetkovská se pokusila o kraťas, ten ale McHaleová doběhla a sama zakončila.

15-15
    McHaleová přehnala razanci, kterou dala do forhendového útoku – aut.

15-0
    Hrubě nepovedený return, míček netrefil ani prostor pro čtyřhru.

3:1
    Gem je u konce, teď to Cetkovské sedlo. Po úderu k základní čáře nenašla její soupeřka odpověď. Sníženo na 3:1.

30-40
    Forhend McHaleové zastavila síť, česká hráčka otáčí průběh gemu a má gembol.

30-30
    Dlouhý return americké hráčky, srovnáno.

30-15
    Petra Cetkovská si při svém podání uhrála svůj vůbec první fiftýn. McHaleová poslala míček do autu.

30-0
    Další dvojchyba české tenistky.

15-0
    Ojoj, to jsou zbytečné chyby. Cetkovská si naběhla k síti, kde stačilo jednoduše zakončit, v cestě však stála síť.

3:0

3:0

3:0
    3:0 pro McHaleovou, to vše po další nevynucené chybě české tenistky.

40-30
    Gembol pro Američanku, Petra opět netrefila kurt.

30-30
    Po třiceti. McHaleová byla zatlačena do hluboké defenzívy a Cetkovská toho využila u sítě jemným zakončením.

30-15
    Teď byla Petra pro změnu dlouhá, McHaleová otáčí průběh gemu.

15-15
    Příliš nízký bekhend české hráčky skončil v síti. Srovnáno.

0-15
    Cetkovská využila slabšího druhého servisu soupeřky, připravila si útok a bekhendem zakončila.

2:0
    Opět povedený return, nyní k základní čáře. Cetkovská zvládla odehrát míček pouze do sítě. Stav je 2:0.

40-0
    Perfektní return McHaleové, ta má tři brejkboly!

30-0
    No a vzápětí přidává druhou...

15-0
    Cetkovská začíná svůj servis dvojchybou.

1:0
    Return Cetkovské skončil v síti, McHaleová vede 1:0.

40-30
    Petra sice byla v náporu a mohla hravě zakončit, jenže bekhend poslala zcela mimo dvorec.

30-30
    McHaleová si připravila útok, dostala se k síti a zasmečovala.

15-30
    Těsný aut McHaleové z forhendové strany.

15-15
    Srovnáno. Cetkovská zahnala soupeřku do rohu a ta zahrála pouze do sítě.

15-0
    Hned první výměna byla z těch delších a po forhendu do růžku se radovala domácí hráčka.

0:0

Hráčky jsou již na kurtu, probíhá rozehrávka a poté už začne samotný zápas.

Na kurtu jsou stále Austin Krajicek a Santiago Giraldo, takže náš zápas začne nejdříve ve 21:25.

Zápas se odehraje na Court 4 a je naplánovaný jako druhý v pořadí. Začít by se mělo v 19 hodin, začátek se však může změnit na základě předcházejícího duelu. Vy si ale utkání nenechte ujít, ke sledování přenosu jste všichni zváni!

Pro hráčky to bude už třetí vzájemný zápas, bilance je vyrovnaná, každá z tenistek vyhrála jeden zápas.

Vzájemné zápasy

2012 Miami – Petra Cetkovská 0:6, 7:5, 6:1
    2015 Indian Wells – Christina McHaleová 6:4, 7:5

Petra Cetkovská (149. na žebříčku WTA)

Česká reprezentantka, sužovaná častými zraněními, hledá svou bývalou pohodu. Na kurtech se naposledy představila v Praze na turnaji ITF, kde došla až do semifinále, jenže to bylo ještě na antuce. Dnes tak vstoupí do velkého turnaje rovnýma nohama, aniž by měla za sebou ostrý zápas. I Petra v New Yorku obhajuje druhé kolo, vloni na její raketě skončila Klára Koukalová, jenže ve druhém kole ji vyřadila další Češka, Petra Kvitová po výsledku 4:6, 2:6.

Christina McHaleová (59. na žebříčku WTA)

Domácí tenistka se v přípravě na US Open představil v New Havenu, kde ovšem vypadla už v kvalifikaci po porážce s Magdalénou Rybárikovou, měla tak dostatek času na přípravu na místní betony. Obhajuje zde druhé kolo, vloni zde nejprve porazila Chanelle Scheepersovou, poté však padla s Victorií Azarenkovou po výsledku 3:6, 2:6. Dnes je rozhodně papírovou favoritkou, aby loňský výsledek minimálně vyrovnala.

Dobrý večer u druhého hracího dne tenisového US Open. Dnes se společně podíváme na duel prvního kola dvouhry žen, kde se utkají Christina McHaleová z USA a naše Petra Cetkovská.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.