Plzeň – Mladá Boleslav 2:1 (kon.) | Litvínov – Chomutov 1:2 (kon.) | Znojmo – Mountfield HK 4:1 (kon.)
Slavia – Ústí n/L 5:2 (kon.) | Žďár n/S – Kolín 3:2 (kon.) | Havířov – Zlín 4:3 (2:1 po s.n.)
Kadaň – Benátky n/J 4:1 (kon.) | Prostějov – Šumperk 5:2 (kon.) | Přerov – Žilina 0:0 (zruš.)
Opava – Frýdek-M. 0:0 (zruš.) | Sokolov – Klatovy 5:6 (0:1 po s.n.) | Nymburk – Trutnov 2:3 (1:4 po s.n.)
Piešťany – SHK Hodonín 6:4 (kon.) | Havlíčkův Brod – Mor. Budějovice 2:1 (kon.) | Frýdek-M. – Poruba 2011 9:2 (kon.)
HC Slavia Praha
5:2 (0:1, 2:1, 3:0)
HC Slovan Ústí nad Labem
Čtvrtek 03.09.2015, 18:00Přípravné zápasy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Vítejte v pražském Edenu u zápasu mezi Slavií a Ústí nad Labem. Dnes budeme sledovat generálku pro oba dva kluby, pro které znamená dnešní klání závěrečnou zkoušku před startem první ligy.

Sešívaným, kteří se v loňské sezóně neudrželi v extralize, se v letošní přípravě nijak extra nedařilo. V devíti zápasech zaznamenal klub z pražských Vršovic pouze dvě výhry v zápasech s Karlovými Vary (5:2) a v Tatranském poháru s domácím Popradem (7:3). Je však potřeba brát v potaz, že Slavia budovala svůj kádr velmi postupně a od úplných základů. Důkazem budiž patnáct odcházejících a přes deset příchozích hokejistů. Poslední akvizicí je slovenský centr Lukáš Jurík, který měl působit v kazašském Pavlodaru, ale z angažmá na poslední chvíli sešlo.

HC Slovan Ústní nad Laben
    I ve Slovanu bylo přes léto poměrně rušno, i když zdaleka ne tolik jako u jejich soupeřů. Z klubu odešlo šest hokejistů a stejný počet jich do Ústní dorazilo. Úvodní zápasy přípravy v Kadani a na Kladně Slovan prohrál, poté ale přišly čtyři výhry v řadě, všechny na domácím kolbišti. Jediný domácí zápas prohrálo Ústí následně s Chabarovskem. A to byl začátek další série, tentokrát ale neúspěšné. Další tři venkovní zápasy Slovan prohrál. Z venkovních klání tak letos Ústní nepřivezlo jedinou výhru.
    Lukáš Jurík den po příletu již v základní sestavě. Nastoupí ve třetí lajně po boku Tomáše Doležala a Tomáše Micky

HC Slavia Praha: Hylák (Frodl) – Hruška, Pavlin, Hraško, Punčochář "A", Kolařík "C", Knot, Růžička – Robinson, Vas, Markovič – Doležal J., Kašpařík "A", Čermák – Doležal T., Jurík, Micka – Andres, Tomek, Veselý.

HC Slovan Ústí nad Labem: Růžička (Kosina) – Macek, Vágner, Hes, Pohl, Petira, Adam – Tůma, Roubík, Kuchler – Křivohlávek, Rys, Gengel – Novák "C", Kopta, Navarra-

Rozhodčí: Jebavý – Svoboda, Svobodová.

Oba týmy již vjíždějí na led a utkání co nevidět začne.

00:01

00:20
    Puk mizí ve výstroji Vase. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

00:36
    První šance Slavie. Doležal měl před sebou odkrytou bránu ale netrefil tečovanou přihrávku Kašpaříka.

01:28
    Tůma nedosáhl ve středním pásmu na přihrávku a je to icing hostů.

01:40
    Růžička od modré netrefil bránu svého jmenovce v bráně Ústí.

02:00
    Hylák kryje nahození od modré.

02:06
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Hosté jdou do vedení. Po vyhraném buly se zmocnil puku ONDŘEJ KOPTA a poslal kotouč za Hyláka. Asistence: Dominik Novák.

03:45
    Střelu Kopty z mezikruží Hylák jen vyrazil, jeho obránci se postarali o zbytek.

04:30
    Slávisté drží útočné pásmo, ovšem bez střely a bránu.

05:10
    Vas byl nyní sám před Růžičkou, ani na dvakrát však hostujícího brankáře neprostřelil.

05:40
    Slovan mohl jet 3 na 1, ovšem špatnou rozehrávkou se o příležitost sami obrali.

06:20
    Jurík ve slibné příležitosti netrefil puk.

07:10
    Slávisté mají zatím více ze hry, ale své šance nedokáží využít.

07:53
    Chybu ve středním pásmu napravil János Vas.

08:32
    Jiří Doležal prověřil pozornost Růžičky z levého kruhu.

08:39
    Jiří Rys střílel naprosto osamocený z prostoru mezi kruhy, ale Hylák jeho pokus kryl.

09:24
    Pavlin od modré zahrál na tyč brány Slovanu.

10:07
    Koptovu střelu vyrazil Hylák betonem.

10:33
    Zakázané uvolnění Slavie. Hra se stěhuje před Hyláka.

10:46
    A další icing sešívaných.

11:38
    Tomáš Doležal z kruhu netrefil bránu.

12:50
    Hra se nyní odehrává především ve středním pásmu.

13:18
    Tomáš Doležal se tlačil do dobré příležitosti, ale kotouč mu na poslední chvíli ujel.

14:21
    Veselý našel před bránou Tomka, který si ale neporadil s těžkým zpracováním.

14:40
    Hruška zblokoval střelu od modré.

14:51
    Slavia si zahraje přesilovku Na trestnou míří za podražení hostující Gengel.

15:49
    Robinson trefil jen oblouk brány.

15:55
    Hosté vyhazují přes všechny čáry.

16:26
    Kašpařík minul v dobré pozici kotouč a hosté opět vyhazují.

16:51

17:00
    Tomáš Micka pálil ihned po buly, ale Růžička jeho střelu ztlumil.

17:24
    Na druhé straně Tůma netrefil bránu Slavie.

17:49
    Pohl našel z kruhu beton Hyláka.

18:30
    Andres ve slibné pozici minul bránu.

20:00

Slavia byla v první třetině o něco lepším týmem, avšak hosté dokázali svou šanci využít. Již ve třetí minutě se potvrdilo známe nedáš – dostaneš a po nevyužité šanci Doležala se prosadil na druhé straně Ondřej Kopta. Druhá třetina začne přibližně v 18:45.

20:01

20:30
    Slavia se po úvodním buly usadila v útočném pásmu a hosté vyhazují na zakázané uvolnění.

21:36
    Markovičův pokus od modré lapil Růžička.

22:15
    Čtvrtý útok Slavie je dnes velmi aktivní a opět se usadil v pásmu soupeře.

22:50
    Robinson se natlačil před bránu ale puk mu sklouzl z hole.

23:17
    Vas z mezikruží netrefil bránu hostí.

23:40
    Hraje se při signalizovaném vyloučení Slavie.

24:07
    Slovan bude hrát přesilovku. Dvě minuty za hákování odsedí Robinson.

24:30
    Obránce Slavie Knot hraje bez hokejky.

24:50
    Tůma si vybruslil zpoza branky, ale v dobré pozici minul bránu.

25:15
    Slavia šetří čas s pukem daleko od své brány.

25:50
    Další vyhození sešívaných.

26:07

26:10
    Icing Slovanu.

26:19
    Tečovanou střelu Punčocháře likvidoval Růžička jen s vypětím všech sil.

27:21
    Puk se zpoza branky odrazil do brankoviště ideálně na hůl DAVIDA TŮMY, který nezaváhal a střelou z první posílá hosty do dvoubrankového vedení!

28:07
    Slavia právě vstřelila branku!
    Záhy ale sešívaní snižují! Před Růžičkovou svatyní se objevil TOMÁŠ DOLEŽAL, jenž z bezprostřední blízkosti dokázal prostřelit gólmana hostů. Asistence: Lukáš Jurík, Tomáš Micka.

29:20
    Růžička likviduje nahození Knota.

29:28
    Rys si najel mezi kruhy, ale netrefil bránu domácích.

30:05
    Za nedovolené bránění míří na trestnou Gengel.

30:29
    Ofsajd Slavie.

31:01
    Proti střele Pavlina zakročil Růžička lapačkou. Robinson se již k dohrávce nedostal.

31:34
    Slavia využívá přesilovku. Mezi kruhy se ke sražené střele dostal JAROSLAV MARKOVIČ a mířil přesně k pravé tyči. Asistence: Nathan Robinson

32:26
    Růžička vyrazil jen s obtížemi pumelici Hraška.

32:49
    Hra je přerušena poté, co kotouč trefil do obličeje jednoho z rozhodčích. Naštěstí se nic vážného nestalo a hra bude moci pokračovat dále.

33:17
    Hylák vyrazil střelu Nováka.

33:56
    Slavia mohla jet do brejku, ale zradila ji rozehrávka Veselého.

34:23
    Hylák měl zakrytý výhled, přesto ale udržel Hesovu jedovku od modré.

34:41
    Na druhé straně pálil taktéž od modré Hruška, ale netrefil bránu Ústí.

35:17
    Hraško prověřil pozornost Růžičky.

35:24
    Micka dostal přihrávku zpoza brány, ale trefil jen beton Růžičky.

35:28
    Slavia jde do čtyř. Hraško u mantinelu tvrdě trefil Křivohlávka kolenem, za což ho stihne spravedlivý trest.

35:40
    Sešívaní vyváží puk až do útočného pásma.

36:10
    Stále se hraje v pásmu Ústí.

37:07
    Slovan bude hrát 21 vteřin proti třem. Za sekání je vyloučen Žiga Pavlin.

37:10
    Slavia okamžitě po buly vyhazuje.

37:31
    Střela Vágnera míří vysoko nad bránu až do ochranné sítě. Slavia již hraje ve čtyřech.

38:10
    Pražané zatím hrají oslabení naprosto bezchybně. Puk je za bránou Růžičky.

38:35
    Kotouč opět letí z pásma Slavie přes všechny čáry.

39:08

39:33
    Micka poslal parádní přihrávku na Tomáše Doležala, který ale netrefil bránu Růžičky.

40:00

Druhá část dnešního zápasu je u konce. Slavia pokračovala v nastoleném trendu a dále přehrávala svého soupeře. Ústí sice odskočilo ve 28. minutě na rozdíl dvou branek, ale již za další minutu snižoval Tomáš Doležal. A když se o další tři minuty později trefil také Markovič, bylo vyrovnáno. Na Slovanu je dnes hodně znát početná marodka, kvůli které si dokonce museli od domácích "zapůjčit" obránce Petiru a Adama.

40:01

40:30
    Slavia se v útočném pásmu ke střele nedostala a Slovan vyhazuje do středního pásma.

41:26
    Nahození od modré v pohodě kryje Hylák.

42:11
    Domácí lehce zazmatkovali ve vlastním obraném pásmu a málem z toho byla šance pro Ústí.

42:45
    Střelu Hese zblokoval Hraško.

42:58
    Do menší potyčky se dostali Hraško s Kuchlerem a oba míří na dvě minuty na trestnou lavici.

43:44
    Zakázané uvolnění Slavie.

43:58
    Jiří Doležal sahal v plné rychlosti po přihrávce od Čermáka, ale nakonec mu pár centimetrů chybělo.

44:22
    Přesilovka 4 na 3 pro Slovan. Dvě minuty za nedovolené bránění odsedí Kašpařík.

44:59
    Nádhernou kombinaci zakončoval do odkryté brány Roubík, ale Hylák se na poslední chvíli parádně přesunul k druhé tyči a střelu chytil.

44:59
    Ústí pokračuje klasickou přesilovkou 5 na 4.

45:30
    Přihrávku Kuchlera srazil Micka a sešívaní se osvobozují.

45:54
    Domácí se prosazují v oslabení. Hraško nástřelem od modré našel hokejku JANOSE VASE, který lehkou tečí usměrnil kotouč mezi betony Růžičky. Asistence: Peter Hraško, Jaroslav Markovič.

46:22

46:47
    Ofsajd Ústí nad Labem.

47:08
    Pavlin od modré narval puk do výstroje Růžičky. Tento Slovinec má opravdu neskutečnou ránu.

47:39
    Slavia dává Slovanu další přesilovku. Za sekání si posedí na trestné Jurík.

48:18
    Kolařík svým důrazem získal kotouč v rohu kluziště a vyhodil až k Růžičkovi.

48:54
    Hylák likviduje betonem střelu Gengela.

49:08
    Neskutečný Hylák! Nejprve slovenský brankář vyrazil tečovanou střelu od mantinelu a následně se vytáhl proti dorážce Tůmy.

49:26
    Hylák opět tlumí puk ve výstroji po střele Hese.

49:40
    Slavia je v plném počtu, ale toto byla rozhodně zatím nejnebezpečnější přesilovka Slovanu.

50:38
    Hylák před dojíždějícím Mackem raději přikryl kotouč lapačkou.

51:18
    Micka se protáhl před bránu, ale vystřelit ho již obránci Slovanu nenechali.

51:46
    Se střelou Knota neměl Růžička mnoho problémů.

51:54
    Ale Knot si svou aktivitou vykoledoval faul na svou osobu. Hes se po něm ohnal holí a od sudích dostává dvě minuty za sekání.

52:15
    Slovan vyhazuje přes všechny čáry.

52:35
    Střela Pavlina sražena do ochranné sítě.

53:30
    Ústí se zatím v pohodě brání.

53:48
    Jako bych to zakřikl. Už to vypadalo že Slavia přesilovku nevyužije, ale pár vteřin před jejím koncem stál na konci bezchybné kombinace na jeden dotek JAROSLAV MARKOVIČ a střelou pod klacek nedal Růžičkovi šanci. Asistence: János Vas, Nathan Robinson.

55:09
    Doležal ani nadvakrát Růžičku nepřekonal.

55:30
    Slavia jde do čtyř, na trestnou míří Jiří Doležal.

56:20
    Slavia vyhazuje do středního pásma.

57:00
    Tři minuty do konce zápasu a Slovan je v ofsajdu.

57:25
    Novák se hezky prodral do útočného pásma, ale jeho přihrávka před bránu nikoho nenašla.

58:26
    Střelu Navarry zblokoval Robinson.

58:49
    Úmyslný ofsajd Veselého a bude se vhazovat před Hylákem.

59:01
    Kuchler v dobré pozici trefil jen oblouk brány Slavie.

59:32
    Jurík to přehnal s kličkami a přišel o kotouč.

59:48
    Sice jen kosmetická úprava, ale i tak se v Edenu slaví. PETER HRAŠKO dostal milimetrovou přihrávku od Tomáše Doležala a střelou na bližší tyč dává výsledku konečnou podobu – 5:2. Asistence: Tomáš Doležal, Tomáš Micka.

Přesto, že Slavia v jednu chvíli prohrávala již 0:2, tak nakonec slaví doma výhru nad Ústí nad Labem v poměru 5:2. Slovan tak ani v posledním venkovním přípravném zápase výhru nezažil a jeden na sever Čech s prázdnou.

Ode mne je to pro dnešek vše. Děkuji za Vaši přízeň a těším se opět někdy na počtenou. (20:06:50)

Michal Borovan

Branky a nahrávky: 29. T. Doležal (Jurík, Micka), 32. Markovič (Robinson), 46. Vas (Hraško, Markovič.), 54. Markovič (Vas, Robinson), 60. Hraško (T. Doležal, Micka) – 3. Kopta (Novák), 28. Tůma

Rozhodčí: Jebavý – Svoboda, Svobodová