Benátky n/J – Prostějov 1:0 (1:0 po s.n.) | Havířov – Motor ČB 2:5 (kon.) | Litoměřice – Jihlava 1:4 (kon.)
Ústí n/L – Most 3:1 (kon.) | Šumperk – Třebíč 2:3 (0:1 po s.n.) | Přerov – Kadaň 3:2 (kon.)
Kladno – Slavia 3:2 (2:1 po s.n.)
po s.n. (0:1)
DRACI PARS ŠUMPERK
2:3 (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0)
SK Horácká Slavia Třebíč
Středa 09.09.2015, 18:00 • Zimní stadion, Šumperk • Chance liga • 1. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Zdravím diváky dnešního onlajn přenosu. Ze Šumperka se vám hlásí Dominik Mihailescu, který pro vás bude komentovat utkání 1. kola WSM ligy mezi Šumperkem a Třebíčí.

Mírným favoritem dnešního utkání je hostující Horácká Slavia, která bude mít v letošní sezóně opět vysoké ambice. Třebíči se moc příprava nevyvedla, ale trenér Jiří Mička přesto fanoušky informoval o tom, že pro úspěch udělá jeho mančaft vše.

Šumperský celek prodělal spousty změn v kádru. Drakům odešli velké opory jako Patrik Moskal, Aleš Holík či Aleš Staněk. Zajímavostí také je, že na soupisce jsou pouze dva hráči starší třiceti let (Tomáš Sedlák a Karel Plášek). Co se týče přípravy ani tam šumperský celek moc neúřadoval.

Rozhodně nás zajímá, který z celků vstoupí do nové sezóny výhrou. První vítězství může celek nakopnout. Ovšem známé je také staré karbanické přísloví – První vyhrání z kapsy vyhání.

Salith Šumperk: Šindelář (Novák) – Gewiese, Sedlák, Bažant, Holík, Prokop, Drtil, Slavík, Zdráhal – Haas, Plášek, Půhoný – Brunec, Vrdlovec, Fořt – Milfait, Kaut, Šimun – Ostřanský, Voženílek, Hroch.

SK Horácká Slavia Třebíč: Vejmelka (Klimeš) – Malena, Bilčík, Čejka, Niko, Šaur, Přibyl, Šik – Erat, Dolníček, Švec – Kusko, Polodna, Psota – Petelin, Baldwin, Beneš – Pokorný.

Rozhodčí: Dědek – Adamec, Poruba.

Oba mančafty jsou na ledě. Čestné buly vhodí Dušan Salfický.

Překvapivě se v sestavě draků ukazuje i Aleš Holík!

00:01

00:17
    Sedlák nahodil přes celé hřiště až k Vejmelkovi. Gólman Třebíče vyrazil puk do rohu kluziště.

00:35
    Šindelář si připsal první zákrok proti střele Davida Dolníčka.

01:15
    Psota se dokázal uvolnit před šumperským brankovištěm. K jeho smůle se mu střela nepovedla tak, jak by chtěl a puk skončil mimo tři tyče.

01:49
    Prokop se od modré čáry napřáhl a vypálil dělovku. Vejmelka musel zasahovat.

02:42
    Ján Niko dostává dvě minuty za sekání a ačkoliv ještě vysvětloval rozhodčímu, že nic, tak přesto musí na trestnou.

03:34
    Brankář hostů Karel Vejmelka dostává dvě minuty za podražení, trest za něj odpyká Bičík. Velká šance pro domácí.

04:00
    Šumperk sevřel hosty v pásmu a Tomáš Sedlák od modré vystřelil na Vejmelku, ten ale kryje ramenem. Hra přerušena.

04:19
    Draci právě vstřelili branku!
    TOMÁŠ FOŘT, který v minulosti působil v Třebíči, otevírá skóre utkání! Útočník, který prošel mládežnickými týmy draků, využívá dvojnásobnou početní výhodu. Asistence: Daniel Vrdlovec, Aleš Holík.
    Tomáš FOŘT - 1:0

05:34

06:52
    Šindělář kryje Psotův útok, který si vybruslil zpoza branky.

07:10
    Šumperk bude hrát v oslabení, Třebíč ale ještě drží puk a snaží se něco vymyslet ve výhodě.

07:20
    Přesilovka pro Třebíč! Dvě minuty za nedovolené bránění dostal Tomáš Sedlák.

08:07
    Bažant vyhodil puk až k soupeřově modré čáře.

08:30
    Eratova střela skončila na betonu Filipa Šindeláře.

09:01
    Šumperk si zatím v přesilovce vede dobře. Hosté jsou na tom hůře.

09:20

09:58
    Horácká Slavia si nahodila puk do třetiny draků a snaží se vytvořit gólovou příležitost.

10:11
    Brankář Šumperka přerušuje hru.

11:01
    Roman Erat se dokázal přes Tomáše Sedláka dostat k Šindelářovi! Gólman domácích však jeho střelecký pokus chytil mezi betony.

12:23
    Drtilovu ránu od modré Vejmelka vyrazil mimo tři tyče.

13:25
    Tempo hry nyní upadlo. Hraje se spíše ve středu kluziště.

14:05
    Šindelář chytil do lapačky odražený kotouč.

14:30
    Po faulu Tomáše Sedláka budou hosté zahrávat přesilovku. Ponechaná výhoda.

15:00
    Tomáš Sedlák dostává dvě minuty za hákování.

15:33
    Šumperští vyvezli puk mimo své pásmo. Hosté jej sice sebrali, ale následně se díky Ševcovi dostali do postavení mimo hru.

16:20
    Horácká Slavia právě vstřelila branku!
    Tak to byla parádní souhra hráčů Třebíče! Bilčík našel přihrávkou dobře postaveného MARKA ŠVECE, který přesnou střelou k tyči nedal přesouvajícímu se Šindelářovi šanci. Asistence: Vlastimil Bilčík, Roman Erat.
    Marek ŠVEC - 1:1

16:56
    Matěj Psota dostává dvě minuty za sekání. Domácí tedy mají možnost zahrát si v početní výhodě.

17:36
    Střela skončila v ochranné síti a vhazovat se bude ve středním pásmu.

18:09
    Gewiese nebezpečně vypálil. Puk letěl těsně vedle!

18:34
    Šumperk se dostává do postavení mimo hru. Třebíč si díky tomu může odpočinout.

18:56

19:40
    Jan Zdráhal je potrestán za podražení.

19:51
    Hra se dohrává za brankou hostů.

20:00

První perioda je minulostí. Viděli jsme vyrovnané utkání s šancemi na obou stranách, ale mírně lepším je zatím domácí celek. To ovšem nemusí nic znamenat, protože do konce základní části zbývá ještě 40 minut. A to je dost dlouhá doba.

Další třetina začne přibližně v 18:53.

Rozhodčí jsou na ledě, čeká se jen na příchod obou mužstev.
    Momentka z utkání úvodního kola WSM ligy!

20:01

20:26
    Pokračuje přesilová hra Třebíče. Domácí jsou zataženi ve vlastní periodě.

20:53
    Šumperk vyhodil puk přes všechny čáry. Hosté se zatím nemohou dostat k zakončení.

21:20

22:47
    Zdráhalova dělovka od modré minula branku.

22:58
    Menší trest za podražení obdržel Václav Čejka.

23:13
    Hosté vyhazují až za branku Šindeláře.

24:03
    Sváteční střelec, obránce PETR GEWIESE, střílí gól! Marek Haas našel výtečně postaveného beka domácích, který si sjel do mezikruží a střelou z první trefil odkrytou klec Karla Vejmelky. Asistence: Marek Haas, Jiří Půhoný.
    Petr GEWIESE - 2:1

25:23
    Hosté se snaží dostat zpět vyrovnaný stav, ale zatím se jím to moc nedaří.

26:11
    Postavení mimo hru Třebíče zachránilo domácí před nebezpečně vypadající akci hostů.

26:18
    Další postavení mimo hru Slavie.

26:40
    Eduard Šimun se dokázal krásně uvolnit, ale jeho následná střela zbyla tečovaná a skončila mimo hrací plochu.

27:14
    Domácí tlačí Třebíč, ta se těžko dostává do třetiny Šumperka.

28:38
    Několik střel bylo vysláno z holí hráčů domácích, ale Vejmelka si se všemi poradil. Na nedostatek práce si mladý gólman Třebíče stěžovat nemůže.

29:05
    Zakázané uvolnění draků.

29:24
    Tomáš Sedlák byl zasažen kotoučem do hlavy a těžko se zvedá z ledu.

29:24
    Asistent kapitána Šumperka nakonec s pomocí spoluhráč dojel na střídačku.

30:08
    Šindělář si připsal skvělý zákrok proti Dolníčkovi.

30:14
    A pozor komplikace pro Třebíč! Milan Přibyl trefil tvrdě do hlavy Matěje Bažanta. Hráč hostů dostává pět minut + trest do konce utkání za zásah v oblasti hlavy a krku

30:51
    Puk je za brankou brankáře Filipa Šindeláře.

31:13
    Kotouč v hledišti. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

31:57
    Střelu Daniela Vrdlovce vyrazil Vejmelka do rohu kluziště.

32:55
    Opravdu dlouhý tlak měli domácí. Třebíči se podařilo až nyní vyhodit přes všechny čáry.

33:20
    Necelé dvě minuty zbývají hostům do konce oslabení.

34:05
    Draci se nyní nemohou dostat do pásma Třebíče, ta skvěle zablokovala střední pásmo.

35:14
    Hosté v plném počtu. Domácí nevyužili pětiminutovou přesilovku.

35:50
    Zdráhal zahrál vysokou holí. Hra se přerušuje a vhazovat se bude po pravé ruce Šindeláře.

36:19
    Hra je nyní spíše neurovnaná. Oba mančafty chybují.

38:00
    Šaur nahodil puk od modré a Šindelář puk lapil. Před brankou se pak strhla potyčka. Vyloučen je Petr Gewiese a Marek Švec. Oba si půjdou sednout za hrubost.

39:27
    Baldwin se dostal do šance, ale Šindelář parádně zasáhl lapačkou.

39:54
    Marek Haas vystřelil od modré, ale jeho ranka skončila v náruči Vejmelky.

39:57
    Ještě střela Sedláka, ale ta letěla mimo!

40:00

Máme za sebou druhou periodu, která byla příznivější pro domácí celek. Ve 25. minutě se prosadil Petr Gewiese. Domácí si vytvořili více šancí, ale nedokázali se již víckrát prosadit. Další třetina bude rozhodující pro dělbu bodů.

Další třetina začne přibližně v 19:48.

40:01

40:01
    Oba mančafty v plném počtu.
    Domácí brankář Daniel Zelenka dnes do výstroje nemusel, na tribuně jej ale fanoušci našli

40:14
    Několik fantastických zákroků předvedl Filip Šindelář, ale na rána MARKA ŠVECE už byl příliš krátký. Forvard domácích střílel po odraženém puku do odkryté klece. Asistence: Rostislav Malena, Roman Erat.
    Marek ŠVEC - 2:2

42:18
    Hosty branka nakopla a nyní jsou velice aktivní. Střelou, která těsně minula branku, se prezentoval David Dolníček.

42:41
    Rostislav Malena se šel posadit na dvě minuty za hákování.

43:18
    Jiří Půhoný nedokázal vystřelit přesně a jeho lehká střela otestovala mantinel za brankou Karla Vejmelky.

43:43
    Brankář hostů přerušil hru. Vhazuje se po jeho levici.

44:23
    Horácká Slavia potřebovala vystřídat, a tak vyhodila puk až k Šindelářovi.

45:13
    Od přilby domácího brankáře se puk odrazil do ochranné sítě.

45:28
    Kuskova střela skončila na vyrážečce muže s maskou v brance Salithu.

46:23
    Půhoný hledal na křídle Karla Pláška, který nedokázal zpracovat kotouč. Z toho by byla jinak velká šance, protože veterán v útoku draků by střílel do odkryté klece.

47:18
    Puk je u Vejmelky, který okamžitě rozehrává.

47:37
    Jan Milfait dostává dvě minuty za držení.

48:23
    Petr Gewiese držel takticky puk na své holi, aby nasbíral cenné vteřinky.

48:58
    Psotova střela skončila na rameni gólmana Šumperka.

49:33
    Baldwin nedokázal trefit prázdnou klec!

49:57
    Luka Petelin nebezpečně zahrozil před zkušeným gólmanem draků. Ten zasáhl betony.

50:04
    Matěj Bažant dostává dvě minuty za sekání. Přesilová hra pro hosty.

50:29
    Malenova střela skončila na mantinelu za brankou Šindeláře.

51:23
    Plášek dokázal zblokovat nebezpečnou střelu a následně se dokázal dostat do protiútoku. Jeho pas na Haase sice vyšel, ale forvardovi Šumperka se nepodařilo zakončit.

52:04

52:38
    Vejmelka si poradil s tečovaným pukem Tomáše Drtila.

53:21
    Třebíč se dokázala ze svého pásma dostat do útočného.

53:53
    Silvestr Kusko dokázal vyslat střelu na Filipa Šindeláře. Gólman, který je v Šumperku na střídavé starty z Vítkovic, v klidu zasáhl.

54:50
    Vlastimil Bilčík vypálil na gólmana draků střelu. Ten vyrazil puk do ochranné sítě.

55:29
    Zbývá nám ani ne pět minut a hráči se snaží zvýšit své skóre.

56:17
    Zakázané uvolnění šumperských.

56:19
    Poměrně dlouhá doba uběhla než čárový rozhodčí Adamec vhodil puk.

57:33
    Holík zkoušel nahodit puk, ten ovšem letěl přímo do rohu kluziště.

57:46
    Hostující gólman přerušil hru.

58:18
    Šindelář musel zasahovat betonem po střele Maleny.

59:28
    Domácí zakládají před Šindelářem akci.

59:48
    Kusko zlobí obranu Šumperka, několikrát nebezpečně vystřelil! Šindelář dokázal však udržet puk před červenou čárou.

59:59
    Ještě střela od modré, ale tu gólman Šumperka vyrazil.

60:00

Pět minut před námi! Teď už je to jenom, kdo z koho!

60:01

60:25
    Puk je za brankou Vejmelky. Hosté zakládají akci.

60:48
    Sudí odpískal postavení mimo hru draků.

60:59
    Eduard Šimun dostává dvě minuty za vražení. To se nelíbí domácímu stadionu. Je slyšet pískot.

60:59
    Oddechový čas pro hosty.

61:18
    Vlastimil Bilčík trefil od modré hruď Šindeláře.

61:37
    Další zákrok domácího brankáře. Třebíč má velký tlak.

61:54
    Karel Plášek rybičkou vyhodil puk.

62:18
    Eratova střela od modré se zasekla pi cestě na branku Šindeláře.

62:39
    Dvakrát po sobě dokázali bruslaři z šumperského týmu vyhodit.

63:08
    Fořt ve velké šanci trefil pouze rameno Vejmelky.

63:25
    Marek Švec dostal dvě minuty za držení. Přesilovka do konce zápasu pro draky.

63:40
    Holík poslal pas na Sedláka. Ten trefil bránícího hráče před sebou.

64:34
    Fantazie, fantazie, fantazie! To co teď vychytal Karel Vejmelka, to bylo na Zlatou helmu! Gólman Třebíče dokázal skočit ke vzdálenější tyči a střelu do odkryté klece chytil do vyrážečky!

65:00
    Prodloužení skončilo.

Vejmelka zachránil Třebíči kůži a díky němu teď budeme sledovat samostatné nájezdy.

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    0:0
    Petr Polodna jel jako první. Jeho střela otestovala jen zadní mantinel.

1. série
    0:0
    Hráč draků sice vstřelil branku, ale až po dorážce, což logicky sudí Dědek neuznal.

2. série
    0:1
    David Dolníček zkušeně proměnil!

2. série
    0:1
    Vrdlovec se pokoušel o kličku, ale Vejmelka nechal puk na ledě a nedovolil útočníkovi Šumperka dát gól.

3. série
    0:1
    Luka Petelin trefil pouze Šindeláře do hrudníku.

3. série
    0:1
    Tomáš Sedlák zkoušel kličku, ale Karel Vejmelka dokázal udržet beton na ledě. Je konec. Třebíč bere dva body!

V samostatných nájezdech zvítězil tým SK Horácká Slavia Třebíč.
    Autorem vítězné branky je DAVID DOLNÍČEK.
    David DOLNÍČEK - 2:3sn

Máme za sebou první kolo WSM ligy, ve kterém hostující Horácká Slavie porazila šumperské draky po samostatných nájezdech. Vítěznou trefu dokázal vstřelit David Dolníček. Nutno podotknout, že v závěru prodloužení se vyznamenal gólman Vejmelka, který vychytal tutovou šanci domácích. Já se s Vámi dnes loučím. Přeji příjemný zbytek středečního večera. (20:40:48)

Dominik Mihailescu

Branky a nahrávky: 5. Fořt (Vrdlovec, Holík), 25. Gewiese (Haas, Půhoný) – 17. Švec (Bilčík, Erat), 41. Švec (Malena, Erat), rozh. náj. Dolníček