Trenčín – Zvolen 2:3 (0:1 po s.n.) | Banská Bystrica – Piešťany 2:1 (kon.) | Nitra – Košice 3:2 (kon.)
Martin – Žilina 2:1 (po pr.) | Skalica – Poprad 3:4 (po pr.)
HK VITAR Martin
2:1 (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
MsHK Žilina
sk Úterý 15.09.2015, 17:30 • Martinské hokejové centrum • Tipos Extraliga (SR) • 3. kolo

Duel so šťastným koncom pre domácich hráčov, ktorí si extra bod vybojovali v predĺžení. Diváci však videli určite vynikajúce stretnutie, i keď gólov nepadlo veľa. Góly: 60. Murček (Varga T., Bačik), 64. Jáchym (Varga T.) – 40. Bulík (Huna Ri., Leško). (19:49:48)

63:58. JÁCHYM - 2:1

63:58
    Martin dal gól!
    Okamžitý protiútok domácich hráčov. Tibor Varga zabojoval v strednom pásma. Po línii posunul puk na MILOSLAVA JÁCHYMA, ktorého strela sa dokĺzala do bránky.

63:50
    Róbert Huna berie puk protihráčovi. Okamžite strieľa z prvej.

63:24
    Hochel skúšal trafiť k protiľahlej žŕdke. Dzubina si tú svoju na ľavej strane ustrážil.

62:32
    Surovka ešte clonil brankárovi. Strela sa však až tak ďaleko nedostala.

62:14
    Surovka s Dvořákom. Opäť končí strelecký pokus na Tomekovi.
    61:40.

61:40
    Dírerova strela, ktorú mal v rukách Kokavec. Tomu sa nepodarilo prekonať brankára.

60:57
    Makovský sa vracia po puk. Zatiaľ sme len videli posúvanie si puku.

60:22
    Tibor Varga za bránkou. Nemá ale komu prihrávať.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

V Martine budeme po dvoch gólových momentoch zo záveru tretín svedkami predĺženia. To si určite oba tímy zaslúžili.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:59
    Surovka ešte v závere skúšal prikloniť misky váh na domácu stranu. Tomek si ale záver ustrážil.

59:33
    Domáce tribúny sú teraz vo vytržení, bod však stále ešte nie je istý.
    59:05. MURČEK - 1:1

59:05
    Neuveriteľné, domáci z tlaku vyťažili 55 sekúnd pred koncom tretej tretiny vyrovnávajúci gól. Až dvojica hráčov zabojovala o puk, MICHAL MURČEK to však urobil s veľkým prehľadom po naservírovanej prihrávke od Tibora Vargu z rohu klziska. Asistencie: Tibor Varga a Bačik.

Daniel Modrovský

Branky a nahrávky: 60. Murček (Varga, Bačik), 64. Jáchym (Varga) – 40. Bulík (Huna, Leško)

HK VITAR Martin: Dzubina (Orčík) – Tabaček, Matejka – Jáchym, Dvořák – Rusina, Bačik – Vyskoč, Trávniček – Varga T., Špirko, Surovka – Pokrivčák, Murček, Jurášek – Kokavec, Dírer, Jokeľ – Rzavský, Kabáč, Varga R.
    MsHK Žilina: Tomek (Cibuľa) – Grman, Kurali – Makovský, Hochel – Leško, Niník – Mendrej, Schroner – Huna Ró., Huna Ri., Rehák – Stupka, Bulík, Konečný – Drevenák, Ježek, Drábek – Kubiš, Švec, Lipovský

Rozhodčí: Baluška – Orolin, Tvrdoň, Martinko (video)