Dukla – Kopřivnice 29:27 (kon.) | Litovel – Zlín 22:16 (kon.) | Zubří – Hranice 26:30 (kon.)
Jičín – Plzeň 24:20 (kon.)
HC Dukla Praha
29:27 (14:16)
KH ISMM Kopřivnice
Sobota 19.09.2015, 16:30 • Praha Ruzyně • Chance Extraliga mužů • 3. kolo

Tímto se s vámi loučím a u další online reportáže z extraligové házené se těším na shledanou. (12:59:57)

Dukla díky vynikající obraně v úvodu druhé půle nejprve smazala vedení soupeře a pak se dostala do vedení. Kopřivnice díky výbornému Fulnekovi dokázala v 55. minutě vyrovnat, poté však gólman Dukly Rangl zavřel bránu a rozhodl o druhé výhře Dukly v sezoně. Naopak nováček z Kopřivnice stále musí na první výhru čekat.

Konec zápasu. (29:27)
    60.
    V posledních sekundách zápasu ještě koriguje výsledek Patrik Unger. (29:27)
    60.
    Definitivně však stvrzuje vedení Dukly Jakub Kastner. (29:26)
    59.
    Jiskřičku naděje pro Kopřivnici vykřesává bombou ze spojky Filip Hardt. (28:26)
    58.
    Kopřivnice hrála v sedmi lidech v poli, "brankáře" z pole Gřese však z brejku překonává David Šůstek. (28:25)
    57.
    Je tu možná rozhodující gól zápasu. Z trháku zvyšuje vedení Dukly Mubenzem. (27:25)
    56.
    Ze sedmičky posílá Duklu opět do vedení Jakub Sviták. (26:25)
    55.
    Na druhé straně však bombou z dálky srovnává muž zápasu Fulnek. (25:25)
    54.
    Šňůru Kopřivnice zastavuje Mubenzem, který bombou ze spojky posílá Duklu opět do vedení. (25:24)
    53.
    Je vyrovnáno. Po dalším rychlém brejku skóruje David Zima. (24:24)
    52.
    Tak to byla rychlost. Po rychlém kontru se trefuje opět Fulnek. (24:23)
    51.
    Hned vzápětí však opět po parádním uvolnění snižuje David Zima. (24:22)
    51.
    Tříbrankové vedení vrací Dukle z hranice brankoviště Jakub Kastner. (24:21)
    50.
    Patrik Fulnek však na druhé straně z proskoku snižuje. (23:21)

49.
    Vojtěch Bělohlav neproměnil další sedmičku Dukly. (23:20)
    48.
    Další gól v oslabení dává z proskoku Reichl a Dukla vede už o tři góly. (23:20)
    47.
    Z hranice brankoviště se i v oslabení trefil Jakub Sviták. (22:20)

47.
    Za faul na Fulneka je navíc vzápětí vyloučen Jakub Kastner. (21:20)
    47.
    Po nádherné kombinaci snižuje z proskoku Patrik Fulnek. (21:20)
    46.
    Po hluché pasáži se střelou ze země prosazuje Jakub Sviták a zvyšuje vedení Dukly. (21:19)
    44.
    Hned poté, co přišel na hřiště, se trefuje domácí mladíček Dieudonné Mubenzem. (20:19)
    43.
    A z brejku se z pravého křídla prosazuje Jan Hanus a srovnává. (19:19)
    42.
    David Zima už v přesilovce vypustil bombu z devíti metrů a snižuje. (19:18)
    41.
    Po parádní kombinaci se Syřínkem zvyšuje na rozdíl dvou branek Jakub Sviták. (19:17)

40.
    Vzápětí je vyloučen i domácí hráč Jan Brabec. (18:17)

39.
    Jakub Sviták však následnou sedmičku neproměňuje. (18:17)

39.
    Filip Hardt v jasné pozici fauluje Reichla a je vyloučen. (18:17)
    39.
    Z pravého křídla však vrací Dukle vedení Štěpán Jeníček. (18:17)
    38.
    Hned z protiútoku se ale hosté poprvé ve druhé půli prosazují, z proskoku se trefil Patrik Fulnek. (17:17)
    38.
    Milan Kotrč po další výborné obraně Dukly z trháku posílá domácí do vedení. (17:16)

37.
    Kopřivnice stále ve druhé půli na gól čeká, nyní Hardta vychytal gólman Rangl. (16:16)
    35.
    Je srovnáno. Po dalším kontru se z pravého křídla trefuje Jakub Syřínek. (16:16)
    35.
    Po více než čtyřech minutách vidíme ve druhé půli branku. Po rychlém kontru se z pivota trefuje Vít Reichl. (15:16)

33.
    Oba týmy se předhánějí v úvodu poločasu v technických chybách, k zakončení vůbec nedochází. (14:16)

31.
    U míče je hostující tým, bude mít ještě minutu přesilovku. (14:16)

31
    Začal druhý poločas. (14:16)

Prvních dvacet minut byl lepší domácí tým, který si držel zpravidla dvoubodové vedení. Poté však téměř osm minut nedali gól, čehož Kopřivnice využila na obrat ve skóre. Její tříbodové vedení se však kvůli gólu v samém závěru poločasu snížilo na 16:14. Zápas zatím nabízí velmi rychlou házenou, oba týmy měly k dispozici řadu brejků, v nichž si lépe počínají hosté. Hra nahoru-dolů se jistě dá očekávat i ve druhé půli.

30
    První poločas skončil. (14:16)
    30.
    Tři sekundy před koncem první půle se z pravého křídla trefuje Štěpán Jeníček. (14:16)
    30.
    Po parádním vyšachování obrany Dukly se z pivota trefuje Jan Petřík. (13:16)

30.
    Jakub Kastner nezakončil přesně brejk a poté špatně dopadl a skončil v ochranné síti. Nyní je v péči lékařů Dukly. (13:15)

29.
    Po hrubém faulu na Hardta je vyloučen domácí Ondřej Šimůnek. (13:15)
    29.
    Dukla se po velmi dlouhé době prosazuje, z pivota se trefuje Vít Reichl. (13:15)
    27.
    Kopřinice dává už pátou branku v řadě, z pravého křídla se po povedené kombinaci trefuje Michal Krpelík. (12:15)
    26.
    A po dalším úspěšném proskoku se prosazuje Patrik Fulnek. (12:14)
    25.
    Kopřivnice jde poprvé do vedení, z proskoku se trefuje David Zima. (12:13)

24.
    Oddechový čas pro domácí. (12:12)
    23.
    Kopřivnice vyrovnává, po rychlém brejku se prosazuje Patrik Unger. (12:12)
    22.
    Kopřivnice však opět snižuje na rozdíl jednoho gólu díky střele Hardta ze spojky. (12:11)
    21.
    Na druhé straně však z pozice pivota zvyšuje Vít Reichl. (12:10)
    21.
    Na druhé straně se však po proskoku trefuje z hranice brankoviště střelecky potentní Filip Hardt. (11:10)

21.
    Oddechový čas pro hosty. (11:9)
    20.
    Dvoubodové vedení však Dukle vrací bombou z devítky opět Šůstek. (11:9)
    20.
    Filip Hardt z proskoku snižuje. (10:9)

19.
    Vzápětí byl vyloučen domácí Vít Reichl. (10:8)
    19.
    A Šůstek posílá z brejku Duklu do dvougólového vedení. (10:8)

18.
    Při střelbě navíc fauloval Jiří Gřes a rozhodčí ho vylučují. (9:8)
    18.
    David Šůstek proskokem ze spojky posílá Duklu opět do vedení. (9:8)

17.
    A Hardt vzápětí za faul vidí žlutou kartu. (8:8)
    17.
    Hned vzápětí se však prosazuje parádně z levé spojky Filip Hardt. (8:8)
    17.
    Ondřej Šimůnek posílá Duklu do vedení po rychlém brejku po technické chybě hostů v útoku. (8:7)
    16.
    Je srovnáno. Po parádní fintě se ze země trefuje ze sedmi metrů Jan Gřes. (7:7)
    14.
    Ještě v přesilovce však bombou z devítky snižuje Martin Střelec. (7:6)
    14.
    Syřínek však bombou z pravé spojky posílá Duklu do vedení 7:5 (7:5)
    13.
    A Jan Hanus z pravého křídla okamžitě snižuje. (6:5)

13.
    První vyloučení. Potrestán je domácí Vít Reichl. (6:4)
    12.
    Jakub Sviták však opět poslal Duklu do dvoubodového vedení po proskoku. (6:4)
    12.
    Hned vzápětí však snižuje z brejku Martin Střelec. (5:4)
    11.
    Z pravého křídla však zvyšuje vedení Dukly Jakub Syřínek. (5:3)
    11.
    A už podruhé v zápase se trefuje za hosty z devítky Patrik Fulnek. (4:3)
    9.
    Jaromír Petřík se po rychlém přenesení hry trefuje z proskoku. (4:2)

9.
    Žlutou kartu vidí vzápětí i domácí Ondřej Šimůnek. (4:1)

8.
    A Fulnek hned vzápětí vidí za nedovolené zastavení soupeře žlutou kartu. (4:1)
    8.
    Hosté z Kopřivnice se konečně trefují, z devítky se po povedeném uvolnění trefuje Patrik Fulnek. (4:1)
    7.
    Dukla dnes výborně brání, z rychlého kontru se po průniku z půlky hřiště prosazuje Vít Reichl. (4:0)
    6.
    Po dalším rychlém kontru se trefuje z proskoku Jakub Sviták. (3:0)

4.
    Tentokrát vidí žlutou kartu domácí hráč Vít Reichl. (2:0)
    3.
    A znovu je to Kastner, který po rychlém, protiútoku překonává kopřivnického gólmana. (2:0)

2.
    První žlutá karta pro domácího Jana Brabce. (1:0)
    1.
    Z pravé spojky se po rychlé kombinaci trefil přesně k tyči Jakub Kastner. (1:0)

1.
    Zápas začíná, u míče je domácí Dukla. (0:0)

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

Oba týmy se nyní představují divákům, zápas za chvíli začne.

Rozhodčí. Dnešní duel budou rozhodovat pánové Bohumil Brůna a Petr Halada, delegátem utkání je pan Jiří Konečný.

Vzájemné zápasy. Kopřivnice je nováčkem nejvyšší soutěže, oba týmy se tak naposledy střetly v sezoně 2013/14. Dukla úvodní duel ve své hale vyhrála 35:25, v odvetě v Kopřivnici se oba týmy rozešly smírně po remíze 26:26.

To Kopřivnice se představila na půdě Hranic v derby dvou sousedících měst už v 1. kole a po vyrovnané první půli (11:11) rozhodli Hraničtí o své výhře v první desetiminutovce druhého poločasu, když po gólově bohaté druhé půli vyhráli 30:26. O patnáct gólů hostů se postarala dvojice Jan Gřes (8) a Filip Hardt. Ve 2. kole přivítali Severomoravané ve své hale Litovel a o jejich prohře 24:35 rozhodla především třetí desetiminutovka, ve které si Hanáci vytvořili devítibodový náskok a ten ještě ve druhé půli navýšili. Nejlepším střelcem Kopřivnice byl se šesti góly Jan Gřes.

Dukla na úvod sezony vyhrála doma 25:20 nad Karvinou, na čemž měla s 6 body největší zásluhu opora Milan Kotrč. Po vyrovnané první půli (12:12) rozhodli domácí o své výhře v poslední desetiminutovce. Minulý týden však vojáci prohráli ve šlágru kola v Hranicích 19:20. Přestože v úvodu druhé půle prohrávali už o 6 branek (6:12), pak se především díky Kotrčovi (6 gólů) rozstříleli a minutu před koncem snížili na rozdíl jedné branky. V poslední minutě však odmítl remízu ve dvojnásobné přesilovce Březina, resp. brankář domácích Magrla.

Na úvod si pojďme připomenout situaci po 2. extraligovém kole. Ve dvanáctičlenné tabulce jsou zatím jen vedoucí Jičín a Hranice na Moravě bez ztráty bodů, naopak Brno, Zlín a poslední Kopřivnice ještě nebodovaly. Domácí Dukla je s jednou výhrou a jednou porážkou se dvěma body na osmém místě.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.