Dukla – Kopřivnice 29:27 (kon.) | Litovel – Zlín 22:16 (kon.) | Zubří – Hranice 26:30 (kon.)
Jičín – Plzeň 24:20 (kon.)
HC ROBE Zubří
26:30 (11:17)
TJ Cement Hranice
Sobota 19.09.2015, 18:00 • SH - Gumárny Zubří Aréna • Chance Extraliga mužů • 3. kolo

Gumárny Zubří – Cement Hranice 26:30 (11:17)

Porážku před domácím publikem utržili v zápase proti Cementu hranice házenkáři Gumáren Zubří. Valaši nezačali dobře, brzo ztráceli a Cement si udržoval bezpečný odstup (2:5, 4:9). Před poločasem prohrávali Zubřané dokonce o sedm gólů a o poločase svítil na ukazateli skóre stav 11:17 ve prospěch Hranic. Ani v druhé půli se Zubří nepřiblížilo k soupeři víc než na dvě branky (24:26) a v závěru dvěma trefami ztvrdili výhru hostů Hastík se Stržínkem.

Andrej Titkov, trenér Gumáren Zubří: „Dnešní výsledek je pro družstvo i zuberské obecenstvo určitě velkým zklamáním. Nevydařil se nám první poločas a ve druhé půli jsme bohužel narazili na dobře postavenou obranu našeho dnešního soupeře, který dokázal eliminovat naši činnost a navýšit náskok."

Libor Hrabal, trenér Cementu Hranice: „Vezeme si dva body ze Zubří, což je vynikající výsledek. Myslím si, že jsme po taktické stránce velice dobře zvládli první poločas. Neztráceli jsme v útoku balóny, nenechali jsme Zubří jít dopředu a drželi jsme si náskok, který jsme navyšovali. Náš soupeř se velice těžko dostával ke střelbě. Ve druhém poločase jsme trošičku zaváhali mezi devátou a třináctou minutou, kdy jsme nechali Zubří trošičku nadechnout. Byli jsme ale natolik zkušení, že jsme dali čtyři rozhodující branky, také nás velice podržel Pepa Kučerka a já si myslím, že vítězství bylo nakonec zasloužené."

Nejvíce branek: Šustáček 6, Hrstka 4, Douda 4 – Mičkal 7/1, Hastík 6, Tůma 6.

Sedmimetrové hody: 2/1 – 1/1. Vyloučení: 1 – 4 (přímá ČK Magrla). Rozhodčí: Opava, Válek. Diváci: 850. (20:28:38)

Konec zápasu. (26:30)
    59
    Hranický útok zpozoroval volného Mičkala na křídle, který po obdržené nahrávce svůj let nad brankovištěm zakončil nádhernou trefou na delší tyč. Tomáš Mičkal touto šťastnou trefou pečetí výhru házenkářů z prostoru Moravské brány a připisuje svému celku třetí vítězství v letošní sezoně! (26:30)

59
    Taktické pokyny byly rozdány a hra nám bude pokračovat útokem Valachů ze Zubří. (26:29)

59
    V poslední minutě dnešního utkání si tentokrát vyžádal oddechový čas zuberský lodivod Andrej Titkov. (26:29)

59
    Hranický brankář se však mění v čaroděje mezi třemi tyčemi! Hosté dokázali v posledních vteřinách druhé půle uhájit svou svatyni a přesouvají se na opačnou stranu palubovky! (26:29)

58
    Hranická lavička si žádá oddechový čas. (26:29)
    57
    Neuvěřitelné vedení ruky a nádherná rána hranického kanonýra Viktora Hastíka, která vymetla růžek zuberské brány! (26:29)
    57
    Gól vstřelil tým HC Gumárny Zubří. (26:28)
    57
    Gól vstřelil tým TJ Cement Hranice (Viktor Hastík). (25:28)
    56
    Gól vstřelil tým HC Gumárny Zubří (Tomáš Bechný). (25:27)
    55
    Hranickému Tůmovi se podařil průnik brankovištěm, který posunuje hosty do tříbrankového vedení. (24:27)
    54
    Domácí poslali do trháku Matěje Šustáčka, který po náskoku z šestky využil svou nabízenou šanci tak, jak nejlépe mohl, tedy vstřeleným gólem. (24:26)
    53
    Hraničtí házenkáři dobře sehráli útočnou akci, na jejímž konci měl šťastnou střeleckou ruku Marek Tůma. (23:26)
    52
    Jenže Zubřané mají ve svém kádru Martina Hrstku, který to vzal statečně na sebe a po dynamické střele se těší přízni zuberských fanoušků! Martin Hrstka šel vysoko nad blok hranické defenzívy a po své prudké ráně rozvlnil síť za zády hostujícího brankáře. (23:25)

51
    Domácí hráči nejeví žádný zřetelný pokus o vytvoření útočné akce. Rozhodčí tak vysílají varovný signál pro pasivní hru. (22:25)

50
    Hra se nám v těchto okamžicích přelévá z jedné strany na druhou. Ani jednomu z dnešních celků se nedaří dostat do úspěšného zakončení. (22:25)
    49
    Tomáš Mičkal zakončil útok hostů proměněným sedmimetrovým hodem, který mu nepřidělal žádné vrásky na tváři. (22:25)
    48
    Jakub Šíra vyhrál přetahovanou s hostující obranou a nakonec se trefil mezi tyče. (22:24)