Jekatěrinburg – Barys 2:1 (1:0 po s.n.) | Chanty-Mansijsk – Omsk 3:0 (kon.) | Magnitogorsk – Novokuzněck 5:2 (kon.)
Čeljabinsk – Chabarovsk 2:1 (2:1 po s.n.) | Ufa – Novosibirsk 2:1 (kon.) | Toljatti – CSKA Moskva 2:4 (kon.)
Jaroslavl – N.Novgorod 3:1 (kon.) | Kazaň – Čerepovec 3:1 (kon.) | Nižněkamsk – Vladivostok 2:3 (kon.)
Soči – Minsk 4:1 (kon.)
Jugra Chanty-Mansijsk
3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Avangard Omsk
Neděle 20.09.2015, 13:30 • Arena Jugra • KHL

Ode mne je to pro tuto chvíli vše, přeji Vám krásný zbytek dnešního dne. (16:02:56)

Michal Kempný – čas na ledě 18:52, 0+0, 3 střely, 3 hity

Je dobojováno. Domácí vítězí nad Omskem v poměru 3:0 a potvrzují výborný start do této sezóny KHL. Hokejisté Jugry byli dnes o něco málo lepším týmem než jejich soupeř, v každé třetině přidali po jedné brance a zaslouženě berou z tohoto duelu tři body za vítězství.

59:40
    A dokonce ještě jedno vyloučení. Igor Volkov (JUG) dostává dvě minuty za zlomenou hůl. Hosté si ještě berou oddechový čas.

59:40
    Ještě jedno vhazování před Gelašvilim se odehraje v tomto zápase.

59:20
    Domácí vyhráli buly a posunuli kotouč do středního pásma. Vše se zdá být jasné, hosté se ani nepokouší o hru bez brankáře.

59:05
    Začala poslední minuta základní hrací doby. Hosté drží pásmo, ale na konci jejich akce je další úspěšný zásah brankáře Gelašviliho.

58:30
    Znovu musí začít hosté až od vlastní branky. Nechci být špatným prorokem pro Omsk, ale jejich porážka v dnešním zápase se neodvratně blíží.

58:04
    Domácí vyhazují puk přes všechny čáry, icing se ale nekoná, kotouč byl ještě tečován jedním z hostujících hráčů.

56:57
    Hokejistům v bílém se sice povedlo dostat kotouč do pásma, jenže zakončení stále nepřichází. Domácí se svými protihráči v pohodě stíhají bruslit a vůbec je ke střelám nepouští.

56:11
    Domácí se poslední dvě minuty rozhodli, že raději s pukem budou hrát v útočném pásmu a tato taktika se zatím jeví jako velice účinná, hosté se nyní nemohou dostat do hry.

55:35
    Jugra Arenou se nyní rozeběhla pověstná "mexická" vlna, diváci se dobře baví. Jak by také ne, když jejich miláčci vedou nad favoritem krátce před koncem o tři branky.

55:25
    Po delší době donutili domácí hráči Furcha k zákroku a nadále se tak bude pokračovat před brankou Omsku, což domácím jistě vyhovuje.

55:01
    Rozehrávka se hostům nyní vůbec nepovedla a po zakázaném uvolnění se hra na chvíli přestěhuje před jejich branku.

54:30
    Paršin dostal přihrávku zpoza branky, jeho střelu bez přípravy však dokázal Gelašvili vyrazit.

54:00
    Do konce základní hrací doby chybí přesně šest minut, hostí se znovu tlačí do útočného pásma..

53:44
    Další akci Omsku následně zastavuje offside. Nedaří se, nedaří, nyní hostujícím hokejistům.

Daniel Kubelka

Branky a nahrávky: 5. Ugolnikov (Volkov), 33. Panov, 49. Želdakov (Ugolnikov, Panov)

Jugra Chanty-Mansijsk: Gelašvili (Fokin) – Ugolnikov, Želdakov, Antonov, Seleznjov, Vasilčenko, Pogorišnij, Kalašnikov – Panov, Bortnikov, Gusev – Ševčenko, Volkov, Ivanov – Michnov, Jašin, Sitnikov – Jacenko, Varfolomejev, Medvěděv.
    Avangard Omsk: Furch (Šilin) – Aneljov, Kuljaš "C", Kempný, Lekomcev, Alexandrov, Kulik, Vasiljev, Valentěnko – Kurjanov, Popov, Perežogin – Širokov, Paršin, Zubov – Lemťugov, Petrov, Černikov – Lauta, Michejev, Fiščenko.

Rozhodčí: Kadyrov, Kulakov – Litvinov, Ponamarenko