Košice – ŠK 1. FBC Trenčín 13:6 (kon.) | Košice – M-Šport Trenčín 11:6 (kon.) | Hurikán Bratislava – Skalica 9:7 (kon.)
Nižná – Prešov 6:2 (kon.) | Žilina – Sabinov 3:2 (po pr.) | Florko Košice – ŠK 1. FBC Trenčín 8:2 (kon.)
Lido Bratislava – Záhorská Bystrica 5:4 (kon.)
FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina
3:2 (1:0, 0:2, 1:0 - 1:0)
FBC Predátor Sabinov
sk Neděle 20.09.2015, 14:00 • ŠH Rosinská cesta • Slovenská Salming extraliga mužů

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:00.

V druhom kole privíta FBC Grasshoppers AC UNIZA hostí zo Sabinova. Sabinov, ktorý minulú sezónu skončil na desiatom mieste určite nebude favoritom proti majstrom zo Žiliny. Avšak vo florbale je možné všetko, a preto veríme, že Vám budeme môcť sprostredkovať zaujímavý a pútavý zápas. Minulý rok Sabinov hral so Žilinou 5:9 v Sabinove. A v Žiline taktiež zhodným pomerom 9:5 v prospech domácich.

Oba tímy sa už začali rozcvičovať pred zápasom.

Úvodné zostavy:

FBC Grasshoppers AC UNIZA: Solárik – Masarovič, Hrin A. – Trúnek, Francl, Hruška.

FBC Predátor Sabinov: Huňady – Magura, Ivan – Zagrapan, Miščík, Krivda.

Rozhodca: Cibík Roman, Tomáš Michal.

Prvá tretina sa začne približne o 15 minút.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:02
    Úvodné buly pre Sabinov.

00:40
    Po strate lopty sa k dobrej strele dostal Hruška, brankár hostí bol však pozorný.

02:39
    Hráči Grasshopersu kombinujú na súperovej polovici.

03:30
    Strela Romana Masaroviča končí len na brankárovi hostí.

04:55
    Dobrá strela Hrina M. ktorá triafa brankára do masky, dorážal ešte aj Jurčík. Avšak neúspešne.

07:36
    Grasshoppers potvrdzuje rolu favorita, na ihrisku jasne dominuje.

08:37
    Priebežný stav striel 15:0 pre domácich.

09:23
    Až teraz sme videli prvú strelu hostí. Tú si však Solárik dobre postrážil.

10:29
    Strela Masaroviča mierila nad bránku.

12:04
    Po krásnej kombinácii pred bránkou, medzi Jurčíkom, Petrovičom a Kvasnicom, Kvasnica netriafa odkrytú bránku hostí.

13:46
    Francl po vytiahnutí na stred, nemieri presne.

15:45
    Hostia sa len bránia a snažia sa vyrážať z brejkov. Domáci si to však dobre strážia.

16:12
    Žilina dala gól!

Svoj premiérový gól v mužskej extralige si pripisuje LUKÁŠ IMRIŠÍK. Asistencia : Michal Miške

17:56
    Dobrá strela hosti od polovice ihriska, takmer zaskočila Solárika.

19:26
    Strela z prvej od Imrišíka mierila len do brankára.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

V prvej tretine sme videli množstvo nepremenených šancí domáceho celku. O čom svedčí aj počet striel na bránku 21:3 v prospech domácich. Za tento fakt môže aj dobrý výkon brankára hostí.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:16
    Sabinov dal gól!

Po úniku cez stred dáva prvý gól hostí LUKÁŠ MIŠČÍK. Asistencia : Peter Mihalík

21:59

Po strelení vyrovnávajúceho gólu začali hrať Sabinovčania výrazne lepšie, z čoho pramení aj ďalší gól LUKÁŠA MIŠČÍKA ktorému asistoval Kamil Perháč. Asistencia : Kamil Perháč

25:06
    Dva góly hostí spôsobili, že na ihrisku sa začalo hrať výrazne tvrdšie.

26:22
    Efektivita streľby Sabinova v druhej tretine je zatiaľ 100%-ná. Z dvoch striel dva góly.

27:13
    Domáceho brankára omylom preveril aj vlastný hráč Adam Hrin. Solárik však dával pozor.

28:18
    Po krížnej prihrávke cez celé ihrisko strieľa Grlický, ale fantastický zákrok Huňadyho mu radosť pokazil.

30:45
    Sabinovčania dobre kombinujú na súperovej polovici.

32:00
    Vylúčenie na strane domácich!

Za sekanie odchádza z ihriska Martin Trúnek. Doba trestu je 2 minúty.

33:00
    Polovička presilovky je preč, no strelu na bránku domácich sme ešte nevideli.

34:00
    Domáci v plnom počte.

34:09
    Domáci striedajú brankára. Miesto Solárika dostal šancu skúsenejší Kružel. Na Solárika bolo vyslaných 8 striel z ktorých dostal 2 góly.

37:01
    Po dobrom prieniku, Kubička prihrávku pred bránku nesmeroval presne a tak sú na loptičke hostia.

39:01
    Trúnekova strela prekvapila brankára Huňadyho, prepadla mu, stihol ju však znova zachytiť tesne pred bránkovou čiarou.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

V druhej tretine sme na ihrisku videli vyrovnanejšiu časť ako v prvej. Sabinovčania dokázali vyťažiť zo svojej efektivity dva góly a dostali sa tak do vedenia. Pomer striel v druhej tretine bol 8:5 v prospech domácich.

Ďalšia tretina sa začne približne o 5 minút.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:02
    Úvodné buly vyhral Sabinov a nasledovala hneď rýchla strela.

41:38
    Videli sme už viacero striel z oboch strán, no žiadna nešla na bránku.

Dnešné stretnutie sleduje 77 divákov.

43:42
    Franclova strela v prečíslení nešla na bránku.

45:13
    Brankár domácich, Kružel, stále ostáva bez zákroku.

47:21
    Domáci kombinujú na súperovej polovičke, no k vážnejšiemu ohrozeniu súperovej bránky nedošlo.

47:49
    Zobral to na seba Petrovič, ten však mieri nad bránku.

48:03
    Vylúčenie na strane Sabinova!

Na trestnú lavicu odchádza za prísne vylúčenie Lukáš Miščík. Dvojminútový trest za hru vysokou hokejkou.

50:03
    Hostia v plnom počte.

51:12
    Aj po skočení vylúčenia ostávajú hostia zavretí na vlastnej polovičke.

52:30
    Nápor Kobyliek začína narastať, po dobrej akcii sa ku strele dostal Francl ten však netriafa bránku.

53:02
    Krivda po tvrdom ale čistom zákroku od Michala Hrina ostava ležať na palubovke.

53:45
    Vyzerá to na zranenie lakťa. Hra ale už beží ďalej.

56:17
    Strela Grlického z kraju ihriska Huňadyho neprekvapila.

57:24
    Trúnek išiel sám na brankára, nedokázal ho prestreliť a loptičku ani nedorazil

57:58

Premiérový a taktiež veľmi dôležitý gól v mužskej extralige si pripisuje aj MICHAL MIŠKE. Asistencia : Jakub Chládek

59:02
    Túžba po víťazstve domácich je evidentná.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

Predĺženie sa začne približne o 2 minúty.

Ak nepadne gól do piatich minút predĺženia uvidíme samostatné nájazdy.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

60:05
    Okamžitý faul z buly dáva štandartnú situáciu domácim.

62:03
    Ani jedna z piatich striel domácich nešla na bránku.

64:00
    Hráči Grasshopersu zavreli svojho súpera na jeho vlastnej polovičke.

64:30
    Tyčka! Damián Jurčík nastreľuje ľavú tyčku Huňadyho.

64:56

6 sekúnd pred koncom predĺženia z polovice ihriska, ťahom spoza chrbta triafa Damián Jurčík ľavú šibenicu Huňadyho brány. Asistencia : Martin Veneny

Žilina nakoniec zásluhou Damiána Jurčíka poráža FBC Predátor Sabinov, avšak až v predĺžení a tak stráca dôležitý bod. Sabinov predviedol kvalitný výkon a k získaniu jedného bodu výrazne prispel brankár hostí Peter Huňady. Stav striel na bránku 44:11 v prospech domácich. Ďakujem Vám za sledovanie on-line prenosu a prajem príjemný zbytok popoludnia. (16:02:36)

Martin Sudek

Branky a nahrávky: 17. Imrišík (Miške), 58. Miške (Chládek), 65. Jurčík (Veneny) – 21. Miščík (Mihalík), 22. Miščík (Perháč)

FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina: Kružel, Solárik, Miške, Imrišík, Kubička, Hruška, Hrin A., Hrin M., Chládek, Veneny, Grlický, Jurčík, Petrovič, Malus, Francl, Kvasnica, Trúnek, Masarovič
    FBC Predátor Sabinov: Filipák, Ivan, Perháč, Mihalík, Zagrapan, Žihala, Magura, Sormík, Huňady, Darmolík, Miščík, Kochan, Krivda, Kríš, Falat, Motešický

Rozhodčí: Cibík Roman, Tomáš Michal