6
1
0

sk Úterý 22.09.2015, 11:23WTA Tokio 2 (tvrdý povrch) • 1. kolo

V ďalšom kole narazí Dominika Cibulková na nasadenú šestku turnaja Španielku Carlu Suarezovú Navarrovú. (12:07:52)

Esá: 0 – 0
    Dvojchyby: 3 – 1
    Úspešnosť prvého podania: 55% – 73%
    Víťané údery: 12 – 6
    Nevynútené chyby: 20 – 9

Dominika Cibulková: "Som šťastná, že som zvládla vstup do turnaja. Nebolo to pre mňa jednoduché, pretože naposledy som súťažný zápas odohrala na US Open. Z výkonu sa veľmi teším, hralo sa mi dobre a je škoda, že súperka nemohla pokračovať v zápase."

Mirjana Lučičová-Baroniová nebude v zápase pokračovať. Zranené rameno jej to nedovoluje. Chorvátska tenistka zápas skrečovala a do ďalšieho kola postupuje Dominika Cibulková.

0:1
    Cibulkovej víťazný topspin. Dominika si pripisuje na svoje konto čistú hru.

0-40
    Return Mirjany bol príliš dlhý. Loptička končí v aute.

0-30
    Cibulková ovláda dianie na dvorci. Súperku zatlačila a následne si prišla na sieť pre zaslúženú odmenu v podobe ľahkého víťazného úderu.

0-15
    Začal sa druhý set. Po dlhšej výmene posiela Mirjana Lučičová-Baroniová loptičku z forhandu do siete.

0:0
    Mirjana Lučičová-Baroniová má už 33 rokov a jej telo potrebuje dlhší čas na regeneráciu. Ešte v sobotu táto tenistka odohrala náročné semifinále v Kanade, kde prehrala v troch setoch s neskoršou víťazkou turnaja v Quebecu s Nemkou Annikou Beckovou. Dnes si zrejme ťažký minulotýždňový turnaj berie svoju daň. Vyzerá to tak, že Mirjana bude pokračovať v zápase ďalej.

0:0
    V prestávke medzi prvým a druhým setom sa Mirjana Lučičová-Baroniová necháva ošetriť fyzioterapeutkou. (Medical Time Out)

4:6
    Dominika sa dostala pod tlak, ale Mirjana Lučičová-Baroniová nezvládla nábehový forhandový úder a poslala loptičku do siete. Cibulková premieňa druhý setbal a prvé dejstvo tak ovládla pomerom 6:4.

15-40
    Dobrý servis Mirjany na stredovú podávaciu čiaru. Return Cibulkovej skončil v sieti.

0-40
    Dominika zatlačila súperku a napokon ju prinútila k chybe. Cibulková má tri setbaly.

0-30
    Chorvátka kazí. Loptička je v sieti.

0-15
    Mirjana Lučičová-Baroniová podáva na zotrvanie v prvom sete, ale na parádny return Cibulkovej nemala nárok.

4:5
    Cibulková už ďalšie problémy nepripustila, zvládla výmenu a podržala si svoj servis. Lučičová-Baroniová si k lavičke zavolala svojho trénera Macieja Synowku.

30-40
    Cibukková neustála obrovský tlak súperky. Mirjana sa presadzuje víťazným forhandom. Šťastie však stálo pri nej, pretože loptička prešla na druhú stranu cez pásku siete.