Novokuzněck – Soči 3:4 (0:1 po s.n.) | Novosibirsk – Jaroslavl 1:0 (kon.) | Jokerit – HC Slovan 4:1 (kon.)
N.Novgorod – Jekatěrinburg 2:4 (kon.) | CSKA Moskva – Petrohrad 1:2 (kon.) | Riga – Záhřeb 1:2 (kon.)
Minsk – Chanty-Mansijsk 0:3 (kon.)
Jokerit Helsinky
4:1 (2:0, 0:0, 2:1)
HC Slovan Bratislava
Středa 23.09.2015, 17:30 • Hartwall Arena, Helsinky • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Kontinentální hokejová liga pokračuje i dnes ve středu a já Vás zavedu do hlavního města Finska, kde domácí Jokerit Helsinky přivítá v duelu druhého a osmého týmu Západní konference slovenský tým Slovan Bratislava.

Jokerit Helsinky se nachází zatím na druhé místě tabulky, když osmkrát vyhrál a dvakrát prohrál, z toho jednou v prodloužení. Na kontě má tedy 25 bodů.

Slovan Bratislava je v Západní konferenci momentálně na osmé příčce, svěřenci Miloše Říhy mají na svém kontě šest výher a stejný počet porážek. Belasí zatím získali 17 bodů.

Protože se probíhající ročník KHL, teprve rozbíhá, samozřejmě se jedná o první zápas těchto týmů v sezóně. Poslední klání ovládl Jokerit na půdě Slovanu poměrem 3:2, tento duel se datuje do letošního února.

Jokerit Helsinky: Karlsson (Helenius) – Lajunen, Ohtamaa, Larsen, Jensen, Korpikari, Jaakola – Jormakka, Olimb, Huhtala – Hagman, Kozun, Regin – Kapanen, Aaltonen, Sallinen – Wirtanen, Joensuu, Rita.

HC Slovan Bratislava: Brust (Garnett) – Barker, Novák, Starosta, Švarný, Sersen, Mihálik, Luža – Kašpar, Nedorost, Miklík – Jeglič, Tičar, Nagy – Šťastný, Surový, Bartovič – Skalický, Viedenský, Lušňák.

Rozhodčí: Dejev, Vasilijev – Raming, Ivanov.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

00:01

00:18
    Hosté začali zhurta, čerstvá posila z Chabarovsku Michel Miklík vybojoval buly v útočném pásmu – s jeho nahozením si Karlsson bez problémů poradil.

00:41
    Lukáš Kašpar bez váhání z rohu napálil touš přímo do Karlssona, opět se bude vhazovat po levici domácího gólmana.

01:27
    Philip Larsen pouze nahodil kotouč do pásma a odjel střídat, volného puku se ujal Ladislav Nagy a donutil Karlssona, aby vytáhl už svůj třetí zákrok.

02:12
    Čtvrtá lajna domácích si vytvořila tlak v útočném pásmu, z čehož pramenila Ritova nenápadná střela. Brust proti ní v klidu zasáhl.

03:18
    Hráči Jokeritu dál kombinují před Barrym Brustem, u kotouče je nyní Huhtala.

03:55
    Svěřenci Miloše Říhy se Nedorostovou zásluhou osvobodili, hra se stěhuje do středního pásma.

04:24
    Slovinský reprezentant Žiga Jeglič se u červené čáry zmocnil puku a jako nůž máslem projel až před Karlssona, střelou k pravé tyči však strážce domácí svatyně překonat nedokázal!

05:38
    Jesse Joensuu s Janim Ritou způsobili další závar před Brustem, čtvrtá formace Jokeritu je zatím překvapivě největší ofenzivní zbraní finského celku.

06:25
    Kašpar pálil až po odpískání, Henrik Karlsson tak zasahovat nemusel. Následovat bude buly ve středním pásmu.

06:46
    Dánští zadáci Jensen a Larsenem nedokázali rozehrát a dostali se pod tlak, svěřenci Erkky Westerlunda si ale nakonec poradili.

08:13
    Jokerit právě vstřelil branku!
    Domácí se po dobré minutě strávené v útočné pásmu ujímají vedení! VILLE LAJUNEN vypálil od modré a prostřelil vše, co mu stálo v cestě, Brustovi puk proklouzl mezi betony. Asistence: Brandon Kozun.
    Ville LAJUNEN - 1:0

08:57
    Po pokusu Jereho Sallinena musel hostující gólman opět zasahovat, Jokerit je na koni.

09:48
    Wirtanen s Joensuuem předvedli u hrazení sérii tvrdých, leč čistých hitů, čtvrté lajně domácích se dnes opravdu daří plnit její úkol – co nejvíc otravovat život elitním hráčům Slovanu.

10:51
    Ladislav Nagy nevyzrál na Atteho Ohtamaa, což pramenilo v rychlý protiútok domácích. Brust pokus Petera Regina z levého kruhu eliminoval ramenem.

12:07
    Hosté se po několika minutách, kdy byli pod tlakem probudili ze zimního spánku a Surový s rychlíkem Bartovičem vybojovali buly v útočném pásmu.

12:52
    Zdá se, že aktivita Slovanu měla jen jepičího trvání. Brust zaškobrtl a k volnému puku se dostal Jesse Joensuu, ale bývalý útočník Edmontonu nedokázal přizvednout touš nad ležícího hostujícího brankáře!

13:53
    A už je to o dva góly! Hosté propadli ve středním pásmu a do samostatného úniku se dostal MATHIS OLIMB, který si forhendovou kličkou položil Brusta a poté jen pohotově zavěsil do odkryté části jeho svatyně. Asistence: Tommi Huhtala.
    Mathis OLIMB - 2:0

14:48
    Patrik Luža (SBA) je vyloučen na dvě minuty za hákování.

15:41
    V přesilovce se domácím příliš nedaří, téměř minuta z Lužova trestu je pryč a hráči Jokeritu se ještě ani pořádně neohřáli v útočném pásmu.

16:40
    Žiga Jeglič dlouhým odpalem osvobodil hosty, puk je až u Henrika Karlssona.

17:24
    Jeglič v mezikruží promáchl, to už belasí hrají v plném počtu.

18:16
    Milan Bartovič neudržel puk na útočné modré, hosté však černou pryž vyhodili jen na Sersenovu hůl.

19:00
    Už běží poslední minuta první třetiny!

19:35
    Jormakka zkusil štěstí z levého kruhu, ale jeho pokus orazítkoval jen beton připraveného Barryho Brusta.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Úvodní perioda je za námi, prvních dvacet minut hry vyšlo jednoznačně lépe domácímu Jokeritu. Finský celek totiž vede díky gólům Lajunena a Olimba už 2:0, navíc je jednoznačně aktivnější. Zatímco Barry Brust má stále plné ruce práce, jeho protějšek Karlsson se moc nenadřel. Nechme se překvapit, co přinese druhá perioda, která začne v 18:18.

20:01

20:28
    Úvodní buly druhé třetiny ovládli domácí, ale jejich následná rozehrávka skončila na holi Filipa Nováka.

21:21
    Barker nahodil puk do ohně a před Karlssonem vznikl obrovský závar! Ani jeden z hostujících hráčů se ale prosadit nedokázal, hra posléze byla pro zranění Philipa Larsena přerušena.

21:27
    Jauvajs, tento náraz na mantinel musel dánského zadáka ve službách Jokeritu pořádně bolet. Larsen nakonec opustil bojiště po svých, doufejme, že bude v pořádku.

22:55
    Volný Petteri Wirtanen se zničehonic zjevil před Brustem, ale z mezikruží ho překonat nedokázal!

23:27
    Hra se uklidnila, zadáci Slovanu drží kotouč na svých hokejkách.

23:59
    Lukáš Kašpar nabil na modrou Švarnému, ale jeho nahození se mezi tři tyče nevešlo. Korpikari vyváží touš do bezpečí.

25:11
    Brandon Kozun se zbavil dvou protihráčů a poté nebezpečně vypálil, a ležící Brust puk vyrazil jen k Peteru Reginovi, ten ale nedokázal propasírovat puk za záda hostujícího gólmana, který se ve svém brankovišti rozplácl jak dlouhý, tak široký!

26:06
    Barry Brust drží puk za svou svatyní a čeká na ze střídačky dojíždějící spoluhráče.

27:09
    Po komerční přestávce si Slovan zahraje přesilovou hru, za katrem už sedí Mathis Olimb (JOK) na dvě minuty za podražení.

27:55
    Hostům to v přesilovce nelepí, svěřenci Miloše Říhy se nedokážou prokousat ani za červenou čáru.

28:39
    Nyní to napravil Rok Tičar, jehož pokus od mantinelu Henrik Karlsson pro jistotu skryl ve své výstroji a počkal na hvizd sudího.

29:09
    Olimb už je na ledě. Pokus Ivana Švarného od modré doletěl až do ochranné sítě, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

30:05
    Patrik Lušňák jen tak nazdařbůh z rohu nahodil kotouč na Karlssona, ten však vůbec nevěděl, která bije a kde je puk. Naštěstí pro Jokerit zůstala černá pryž mezi tyčí a bruslí domácího gólmana.

30:52
    Henrik Karlsson opět přerušuje hru, to už jsme se přehoupli do druhé poloviny základní části.

31:44
    Lajunen už hrál s pukem ve středním pásmu, domácím je odpískán ofsajd.

32:35
    Nepřesná rozehrávka Jokeritu končí na zakázaném uvolnění, hra se stěhuje před Henrika Karlssona.

33:43
    Další střela Ivana Švarného orazítkovala pouze zadní mantinel, tam se kotouče ujal Regin a domácím se podařilo osvobodit se.

34:06
    Americký legionář Brandon Kozun vyhodil puk na další icing, opět tedy bude následovat vhazování před Karlssonem.

35:34
    Nagy se daleko neprokousal a na útočné modré o puk přišel, domácí ale vyhodili černou pryž jen ke Camu Barkerovi.

36:16
    Druhá část se pomalu, ale jistě chýlí ke svému konci. Už nějakou dobu se hraje bez šancí, ani jeden tým se nikam nežene – což je především v případě Slovanu trochu překvapivé.

37:30
    Asi jsem to zakřikl, pálili však domácí! Brandon Kozun napřáhl ze skvělé pozice, ale Brust jeho štiplavou ránu nadvakrát zlikvidoval.

37:58
    Dvě minuty před koncem prostřední dvacetiminutovky je tu další komerční přestávka.

38:47
    Lukáš Kašpar předstihl Oskariho Korpikariho a natlačil se až před Karlssona. Poté z bezprostřední blízkosti vypálil bekhendem, ale domácí gólman předvedl výtečný zákrok lapačkou!

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Dvě třetiny jsou za námi, do šaten se znovu jde za stavu 2:0 pro domácí, jelikož v prostřední části ani jeden gól nepadl. Tempo hry poněkud opadlo, v závěru se však především hosté začali probouzet – ještě není rozhodnuto! Jak tento zápas dopadne? Více se dozvíme v 19:05.

40:01

40:26
    Atte Ohtamaa nepřesně rozehrál a kotouč doskotačil až na zakázané uvolnění, Slovan tedy dostal dáreček v podobě vhazování před Karlssonem.

41:39
    Švarný s Tičarem to mysleli dobře, provedení už však pokulhávalo. Karlsson zasahovat nemusel.

42:03
    Bratislavští vstoupili do třetí třetiny velmi aktivně, Karlsson měl co dělat, aby zasáhl a nedovolil clonícímu Šťastnému dorážet.

42:50
    Lukáš Kašpar svým důrazem a aktivitou donutil Karlssona k dalšímu zákroku, hosté jsou v úvodu závěrečné dvacetiminutovky na koni a ženou se za vyrovnáním.

43:27
    Peter Regin na prudký pas nedosáhl, kotouč opět končí na icingu a opět se bude vhazovat před Karlssonem.

44:14
    Svěřencům Erkky Westerlunda to v závěrečné periodě vůbec nelepí, nyní domácí vyhodili puk jen do středního pásma na hůl Filipa Nováka.

44:51
    Právě český zadák ve službách Slovanu Novák nyní zkusil štěstí od modré, Henrik Karlsson však měl bezproblémový výhled a v klidu zasáhl.

45:53
    Zničehonic se domácí dostali do rychlého protiútoku, Jesper Jensen ale z bezprostřední blízkosti nedokázal propasírovat puk za záda přesouvajícího se Brusta!

46:59
    Ofsajd a v něm Tomáš Starosta, čárový arbitr vykázal hru do středního pásma. Tam se bude vhazovat po komerční přestávce.

47:45
    Zdá se, že tlak Slovanu je u konce, za potlesku velmi solidně zaplněné Hartwall Areny domácí kombinují před Barrym Brustem.

49:01
    To už ale neplatí, tlak Jokeritu měl jen epizodního trvání. Karlsson se opět musí mít na pozoru.

49:23
    Hosté si navíc zahrají v početní převaze, bývalý pražský Lev Topi Jaakola (JOK) už sedí na trestné lavici – dvě minuty, hákování.

50:03
    Barkerovu ránu obětavě zblokoval Atte Ohtamaa, belasí však dál kombinují v útočném pásmu.

50:11
    Slovan právě vstřelil branku!
    Ještě není hotovo, hosté snižují na rozdíl jediného gólu! Nagyho rána od modré se o zadní mantinel odrazila na hůl volného LUKÁŠE KAŠPARA, který pohotově zasunul kotouč za záda nicnetušícího Karlssona. Asistence: Ladislav Nagy, Cam Barker.
    Lukáš KAŠPAR - 2:1

51:28
    Hosté pokračují v aktivitě, puk se nyní ocitl v ochranné síti nad Karlssonovou svatyní. Hlasatel oznámil další komerční přestávku.

52:04
    Už známe také údaj o návštěvnosti, do Hartwall Areny si dnes našlo cestu 9503 diváků!

52:30
    Jani Rita obkroužil okolo Brustovy svatyně a poté z otočky vypálil, mířil však přesně do míst, kde stál připravený brankář Slovanu.

53:18
    Na Bartovičovu střelu z levého křídla Karlsson dobře viděl a skryl černou pryž ve své výstroji, hosté vybojovali další buly v útočném pásmu.

54:13
    Čas letí jako ďas, svěřencům Miloše Říhy už ho na vyrovnání moc dlouho nezbývá. Zmůžou se hosté na závěrečný nápor?

54:18
    Momentálně tomu nic nenasvědčuje, jelikož Marek Viedenský (SBA) se nechal vyloučit za naprosto zbytečné hákování na útočné modré.

54:57
    Jormakkův pokus z mezikruží byl přizvednut nad Brustovu svatyni, nicméně domácí dál zůstávají na puku.

55:33
    Kozun zaváhal a z dobré pozice nevypálil, místo toho zvolil přihrávku, což se neukázalo být ideálním řešením.

55:55
    Barry Brust nyní tygřím skokem udržel Slovan ve hře! Viedenského trest se už chýlí ke konci.

56:08
    Nakonec finský celek svou přesilovku využívá a zřejmě rozhoduje o svém triumfu! Z levého kruhu napřáhl bývalý hráč pražského Lva NIKO KAPANEN a na jeho chirurgicky přesnou ránu Brust nedosáhl. Asistence: Topi Jaakola, Brandon Kozun.
    Niko KAPANEN - 3:1

57:21
    Svěřencům Miloše Říhy se nedaří probojovat se do útočného pásma, domácí se skvěle brání a atakům hostí v klidu odolávají.

58:07
    Niklas Hagman o dobrých deset sekund pozdržel hostující rozehrávku a odjel střídat, Jokerit směle kráčí k zisku dalších tří bodů.

58:44
    Už je definitivně rozhodnuto. Dánský zadák JESPER JENSEN vypálil od modré a Barry Brust nestihl včas zareagovat. Hostující gólman se trošku červená, toto se rozhodně dalo chytat. Asistence: Ville Lajunen, Brandon Kozun.
    Jesper JENSEN - 4:1

59:25
    V samotném závěru se již jen čeká na závěrečný hvizd, Ivan Švarný drží puk ve středním pásmu a nikam se už ani nežene.

Je dobojováno, domácí nakonec dokráčeli k poměrně jasnému vítězství 4:1. Lukáš Kašpar sice deset minut před koncem dostal Slovan na dostřel jediného gólu, Jokerit ale dvěma brankami Kapanena a Jensena v závěru definitivně rozhodl o svém triumfu. Z mé strany je to protentokrát vše, příště na počtenou! (19:42:57)

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 9. Lajunen (Kozun), 14. Olimb (Huhtala), 57. Kapanen (Jaakola, Kozun), 59. Jensen (Lajunen, Kozun) – 51. Kašpar (Nagy, Barker)

Rozhodčí: Dejev, Vasilijev – Raming, Ivanov