Motor ČB – Kadaň 3:2 (kon.) | Třebíč – Slavia 1:7 (kon.) | Most – Prostějov 1:2 (0:1 po s.n.)
Jihlava – Benátky n/J 2:4 (kon.) | Havířov – Kladno 2:1 (1:0 po s.n.) | Litoměřice – Přerov 7:6 (kon.)
SK Horácká Slavia Třebíč
1:7 (0:2, 0:1, 1:4)
HC Slavia Praha
Středa 23.09.2015, 17:30 • MANN + HUMMEL ARENA • Chance liga • 6. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Souboj dvou Slávií začne už zítra v třebíčské MANN + HUMMEL ARENĚ od 17:30. Můžeme se těšit na zajímavé utkání týmů, které útočí na mety nejvyšší. Zatímco Slavia Praha avizovala snahu o návrat do extraligy, ta třebíčská momentálně na sešívané, kteří jsou před šestým kolem WSM ligy na osmém místě, shlíží z třetího místa. Týmy od sebe dělí pouhé dva body (10:8). Horácká Slavia Třebíč v posledním utkání podlehla Prostějovu 1:4, ale nutno podotknout, že to byla v rámci WSM ligy 2015/16 prohra první. Slavia Praha naproti tomu hostila Kadaň, se kterou si poradila až na samostatné nájezdy. U samostatných nájezdů se na chvíli zastavíme, protože pro oba týmy jsou „samostatnou kapitolou“. Z pěti utkání pražské Slávie byla hned tři rozhodnuta trestnými střelami. Třebíčské bílé hvězdy těžily ze samostatných nájezdů po pěti kolech hned dvakrát. Jak tomu bude zítra v Třebíči? Sledujte přenos od 17:30 .

Soupisky obou soupeřů v minulém kole

HC Slavia Praha: Hylák – Hruška, Pavlin, Hraško, Punčochář, Kolařík, Knot, Růžička – Robinson, Vas, Markovič, J. Doležal, Kašpařík, Micka, T. Doležal, Jurík, Čermák, Andres, Tomek, J. Veselý

SK Horácká Slavia Třebíč: Vejmelka – Bilčík, Čejka, Šaur, Niko, Přibyl, Šik, Malena – Abdul, Erat, Dolníček, Polodna, Baldwin, Švec, Kusko, Pekr, Svoboda, Petelin, Zuzin, Psota

Dobrý den, soupisky pro dnešní utkání jsou:

SK Horácká Slavia Třebíč: Vejmelka (Klimeš) – Bilčík, Malena, Niko, Šik, Přibyl, Šaur – Mrázek, Dočekal, Erat – Pekr, Polodna, Zuzin – Svoboda, Psota, Švec – Petelin, Čech, Kusko – Abdul.

HC Slavia Praha: Hylák (Frodl) – Pavlin, Hruška, Punčochář, Hraško, Knot, Kolařík – Markovič, Andreas, Robinson – Micka, Jurík, Jiránek – Čermák, Kašpařík, Doležal.

Hráči obou týmů jsou na ledě a rozbruslují se.

Hráči domácích už jsou na ledě. Zhruba za 2 minuty zápas začne.

00:01

00:36
    První střelu na Hyláka vyslal z pravé strany domácí Mrázek.

01:28
    Slavia právě vstřelila branku!
    Po chybě v obraném pásmu domácích se hosté dostávají do vedení. Z bezprostřední blízkosti se dokázal prosadit LUKÁŠ JURÍK. Asistence: Tomáš Jiránek.
    JURÍK - 0:1
    JURÍK - 0:1

03:25
    Domácí jsou zjevně opařeni z rychlého gólu soupeře a nedaří se jim dostat do útoku.

04:32
    Hra se teď drží v obranném pásmu Slávie Praha.

04:54
    Do dobré situace se dostával domácí útočník, ale byl zastaven na hranici pravidel, pokračuje se však ve hře.

05:02
    Kašpařík ohrozil třebíčskou bránu.

05:44
    Vyloučen Václav Tomek (SLA) na 2 minuty za podražení.

06:42
    Domácím se přesilovka opravdu zatím nedaří, uvidíme jak to bude dál.

07:25
    Erat se dostal ke střele z levé strany a trefil tyč!

08:08
    Hosté už jsou v plném počtu a s pukem na hokejkách.

08:30
    Puk je mimo hřiště, vhazovat se bude před Hylákem.

08:53
    HST se nedaří dostat ze svého obranného pásma.

09:11
    Dobrý obranný zákrok nyní převedl v těžké situaci Malena (TRE), když dokázal puk dostat do roku.

09:37
    Zakázané uvolnění Slávie Praha.

09:52
    Pražská Slavie se drží v útočném pásmu s kotoučem na hokejkách ke střele to však zatím nevede.

10:33
    Po závaru před Vejmelkou končí puk v jeho síti. Doklepnout jej do sítě se podařilo MIROSLAVOVI ČERMÁKOVI. Asistence: Milan Hruška, Jiří Doležal.
    ČERMÁK - 0:2

11:30
    Doležel nyní vyzkoušel pozornost Vejmelky.

11:47
    Třebíčtí založili útok. Petelin vystřelil na Hyláka ale neskóroval.

11:55
    Robinson (SLA) hledal spoluhráče před brankou, ten však na kotouč před odkrytou brankou nedosáhl.

12:15
    Anders střílel z mezikruží ale Vejmelku neprostřelil.

13:37
    Domácí zatím marně hledají klid ke kombinaci, z dosavadního průběhu jsou viditelně zaskočeni.

14:02
    Zakázané uvolnění.

14:22
    Další zakázané uvolnění Třebíče, ta nyní nemůže střídat a její hráči na lede jsou viditelně unaveni.

14:34
    Sešívaní se usadili před Vejmelkou a třebíčským se jen s velkou námahou daří hosty vytlačit.

14:52
    Tomáš Svoboda (TRE) se nyní pokoušel projít individuálně, ale k zakončení se nedostal.

15:11

15:36
    Horákům se stále nedaří projít přes modrou čáru, hostující obrana pracuje zatím bezchybně.

16:11
    Vysoké tempo hry Slávisty z Vysočiny zjevně vyčerpává. Pražané jim diktují hru.

16:40
    Hylák nyní podržel kotouč a hosté tak mohou v klidu vystřídat.

16:56
    Erat (TRE) se nyní snažil najít spoluhráče před brankou, ale hostující obrana jeho snahu překazila a puk je tak ve středním pásmu.

17:11
    Třebíči se podařilo vystřelit na branku Pražanů. Mrázek však gól nevstřelil.

17:33
    Knot (SLA) se dostal do samostatného průniku, ale nedokázal už zakončit. Byla z toho pouze posunutá branka domácích.

17:47
    Vhazování v třebíčském obranném pásmu vyhráli Pražané.

18:36
    Hosté stále kontrolují kotouč a zakládají další útok.

19:01
    Poslední minuta první třetiny

19:27
    Zakázané uvolnění Třebíče, vhazování před Vejmelkou.

19:40
    Lehké nahození Hylák v poklidu ukryl do lapačky, následovat tak bude buly po jeho levici.

19:40
    Před koncem první třetiny ještě vhazování před pražskou brankou.

19:53
    Nahození ze středního pásma Hylák opět kryje.

20:00

HST vstoupila do utkání s viditelným respektem. Poměrně rychle inkasovala dva góly, na které nedokázala efektivně reagovat. Pražané dostali bílé hvězdy pod velký tlak, ze kterého se domácí často vymanili prostým vyhozením puku, což jim znemožňovalo zakládat akce vedoucí k vyrovnání. Druhá třetina začne přibližně za 14 minut.

20:01

20:01
    Buly vyhráli Pražané.

20:34
    Do rychlého protiútoku se dostala Třebíč, Hylák ale střelu z rohu dokázal pokrýt.

21:12
    Puk mimo hrací plochu. Vhazuje se ve středním pásmu

21:29
    Buly nyní ve středním pásmu, vyhrávají domácí a tlačí se do útoku.

22:00
    Vejmelka opustil bránu a jen s velkými problémy se vrátil do své svatyně, aby zneškodnil střelu sešívaných.

22:21
    Vyloučen Peter Zuzin (TRE) na 2 minuty za hákování.

22:45
    Švec nyní zachytil rozehrávku hostů a vyhazuje do středního pásma.

23:00
    Pražané teď víří před třebíčským golmanem. HST se zachránilla vyhozením puku do středního pásma.

23:28
    Hosté začínají další útok od vlastní brány.

24:01
    Ofsajd hostů, buly ve středním pásmu z přesilovky zbývá hostům cca 20 sekund.

24:24

25:00
    Třebíči se podařilo proniknout do obranného pásma Pražanů. Zuzin šikovně vystřelil, ale jeho střelu zneškodnil Hylák.

25:05
    Erat ve velké šanci po nahrávce Zuzina, Hylák však zasáhl.

26:00
    Domácí se zdá se zlepšili především v pohybu a drží nyní útočné pásmo, uvidíme zda-li si vypracují další šance.

26:02
    Třebíč vyrazila rychle vpřed. Mrázek se probojoval až před bránu Pražanů, ale obrana hostů jeho snažení zneškodnila.

27:00
    Výborná minutovka domácích, dvě velké šance měl Jakub Šaur, ale v první případě minul a ve druhém jeho střelu zablokovali hostující obránci. Vše končí icingem hostů.

27:25
    Zuzin teď zpoza branky hostů přihrál Švecovi, který však Hyláka nepřekvapil.

27:27
    Domácí ukazují že hokej hrát umí a Hylák si připisuje další zákrok.

28:07
    Petelin nyní zkoušel střelu z dálky, ale bránu netrefil.

28:15
    Zakázané uvolnění Třebíče.

28:30
    Domácí nyní pouze posunuli puk do středního pásma.

28:40
    Zakázané uvolnění Slavie Praha.

28:56
    Ofsajd Slavie Praha, buly ve středním pásmu.

29:00
    Bilčík byl zezadu atakován. Rozhodčí ale zůstávají v klidu.

29:40
    Po odrazu se nyní puk dotkl konstrukce střechy místního stadionu, bylo to však nejspíše s tečí, vylučovat se totiž nebude.

29:59
    Třebíč se pokouší dostat do útočného pásma. Tato snaha vyznívá naprázdno a puku se opět zmocnili Pražané.

30:39
    Zdá se, že hosté opět přidali na tempu a nyní dlouho drží útočné pásmo.

31:22
    Doležal nyní tvrdě střílel jeho střela však šla hodně mimo.

32:49
    Velmi důležitý zákrok si připisuje Vejmelka. Úplně sám před ním byl Markovič, jeho střelu však domácí brankář skvěle vykryl a puk následně schoval do své výstroje.

33:29
    Po řadě ostřejších zákroků na obou stranách se nyní vylučuje na obou stranách. Dvě minuty si půjde odsedět hostující Micka (SLA) a rovnou 5 minut plus do konce utkání pro domácího Matěj Pekra.

33:41
    Nyní se tedy hraje ve čtyřech na obou stranách, po 2 minutách začne přesilovka hostů.

34:16
    Mrázek teď tvrdě vystřelil na branku Pražanů.

34:20
    Více prostoru na ledě zatím vyhovuje spíše domácím.

34:46
    Zakázanné uvolnění HST.

35:12
    Hosté nyní drží puk a kombinují ve středním pásmu, evidentně čekají na přesilovku.

35:30
    Hosté v plném počtu. Začíná přesilovka Slávie Praha.

36:03
    Buly ve středním pásmu. Hosté zakládají další útok.

36:15
    Třebíči se daří ubránit náporu.

36:59
    Vejmelka další těžký zákrok. Střelu od modré moc neviděl, přesto zasáhl.

37:15
    Švec se rozjel na bránu hostů, ale nepodařilu se mu zadovkou přihrát Polodnovi.

37:48
    Domácím se podařilo vyhodit puk až k Hylákovi.

38:29

38:42
    Tečovaná střela od modré čáry končí ve Vejmelkově síti. Domácí brankář toho pravda moc neviděl. Autorem branky je MIROSLAV ČERMÁK. Asistence: Ronald Knot, Milan Hruška.
    ČERMÁK - 0:3

40:00

V úvodu druhé třetiny jsme vyděli hokej podobný tomu v třetině první. Postupně však stále sebevědomější HST předváděla zajímavé akce, které ovšem díky soustředěné obraně hostů a aktivitě útoku nepřinesly vytoužený gól. Vyloučení Pekra a jednoho z hostů v závěru druhé třetiny a navazující přesilovka sešívaných byly potrestány třetím gólem v síti HST. Poslední třetina začne přibližně v 19:10.

40:01

40:10
    Zakázané uvolnění. Buly před Hylákem.

40:23
    Bilčík střílel od modré a Mrázek se snažil dorážet, Hylák však betonem zasáhl a puk do sítě nepustil.

40:45
    Pražanům se po dlouhém bránění branky podařilo vyhodit puk.

41:13

41:28
    Polodna nyní zkoušel pozornost Hyláka, tomu však stačilo nastavit lapačku a puk ukryl.

41:55
    Zdá se, že HST v úvodu třetí třetiny vsadila na rychlý gól. Ten doposud nepadl.

42:00
    Další zakázané uvolnění Slavie Praha. Pražané si situaci nekomplikují a když jsou v problémech posílají puk přes všechny čáry.

42:43
    Přesilovku si nyní zahrají domácí. Na 2 minuty si půjde svůj trest odpykat Bahenský (SLA). Nedovolené bránění. Navíc také Doležal (SLA) za vysokou hůl. Bude to tedy dvojnásobná přesilovka pro Třebíč. To je velká šance.

42:43
    Oddechový čas pro domácí.

Dnešní utkání sleduje 2140 diváků.

42:43
    Diváci teď domácí ženou kupředu.

42:47
    Ihned po buly zalezl puk hostující útočník, bude se tak vhazovat znovu.

43:03
    Mrázkovi teď nesedla střela a vyzněla na prázdno. Třebíč pokračuje v tlaku.

43:34
    Domácí jsou nyní ve velkém tlaku, ale gól nepřechází. Zkoušel to Erat, Mrázek, ale Hylák vše pochytal a nebo domácí střelci mířili vedle.

44:38
    Hosté se nakonec osvobozují. Hylák měl několik dalších zákroků. Byl opravdu k nepřekonání.

44:55
    Po skončení přesilovky HST vyrazili 3 Pražané na Vejmelku, který jejich střelu fantasticky zlikvidoval.

45:44
    Tak jsme viděli obrovské šance na obou stranách, ale gol ani na jedné nepadl. Nyní se hra trochu uklidnila.

46:06
    Vyloučen hráč HST Psota – 2 minuty podražení.

46:23
    A hosté asi definitivně rozhodují dnešní utkání. Po pěkné kombinaci se puk dostal na modrou čáru k LUKÁŠI JURÍKOVI a ten překonal Vejmelku. Asistence: Peter Hraško, Pavel Kašpařík.
    JURÍK - 0:4

46:41
    Hra přerušena, vhazuje se ve středním pásmu.

47:36
    Série nepřesností z obou stran, utkání zřetelně ztratilo na tempo. Hosté už si hlídají náskok a domácí cítí že to dnes už nepůjde.

48:09
    Vhazování před Vejmelkou.

48:46
    Zuzin se nyní probíjí do útočného pásma a snaží se ještě zkorigovat výsledek. Obrana Pražanů jej však do šance zatím nepouští.

49:28
    Vyloučen Jindřich Abdul (TRE) na 2 minuty.

50:00
    I přes čtyřgólové vedení Slávie Praha nepolevuje ve svém tlaku. Evidentně mají chuť na pátý gól.

50:35
    A další využitá přesilovka hostů. Tentokrát se prosadil PETER HRAŠKO, když prostřelil Vejmelku mezi betony. Asistence: Jaroslav Čermák, Miroslav Čermák.
    HRAŠKO - 0:5

53:00
    A to už je debakl. Domácí si budou muset svůj kalich hořkosti vypít až do dna. Po další hezké kombinaci se prosazuje VÁCLAV TOMEK. Asistence: Nathan Robinson, Milan Hruška.
    TOMEK - 0:6

53:26
    A už je to o sedm. Další zásah přidává PETR PUNČOCHÁŘ. Asistence: Nathan Robinson, Tomáš Andres.
    PUNČOCHÁŘ - 0:7

54:00
    Pražané stále pokračují v náporu na branku Třebíče.

54:48
    Vhazuje se před brankou Třebíče.

56:02
    Ještě Vám dlužíme informaci, že po sedmém gólu došlo ke střídání v brankovišti, kdy Vejmelku nahradil Klimeš.

56:17
    Fanoušci domácích odpálili několik petard, díky čemuž je teď stadion v zajetí štiplavé mllhy.

56:52
    Mrázek byl nyní před Hylákem, ale nedokázal puk dostat za jeho záda. Domácí si mohli připsat alespoň čestný úspěch.

57:19
    Horácká Slavia právě vstřelila branku!
    A tak se domácí přeci jen dočkali. PETR POLODNA si dobře najel a dostal dobrou přihrávku do jízdy a překonal Hyláka. Asistence: Tomáš Svoboda.
    POLODNA - 1:7

58:30
    Domácí se sympaticky snaží zápas dohrát se ctí a pouští se do dalšího útoku.

59:00
    Jednu z posledních střel na svatyni Slávistů z Prahy teď vystřelil Niko.

Utkání dvou Slavií přineslo pořádnou gólovou nálož. Bohužel pro HST v síti hostů skončil puk pouze jednou. Naopak domácí Vejmelka lovil kotouč ze sítě hned sedmkrát. Viděli jsme dynamický hokej, ve kterém jasně dominovali hosté. I přes úpornou snahu se Třebíčanům nepodařilo utržit v aktraktivním utkání cenné body. Pro dnešek je to vše. Díky za pozornost. Těšíme se na Vás u dalších on-line přenosů. (19:53:18)

Matěj Peška

Jan Míšek

Branky a nahrávky: 58. Polodna (Svoboda) – 2. Jurík (Jiránek), 11. Čermák (Hruška, Doležal), 39. Čermák (Knot, Hruška), 47. Jurík (Hraško, Kašpařík), 51. Hraško (Markovič, Čermák), 53. Tomek (Robinson, Hruška), 54. Punčochář (Robinson, Andres)

SK Horácká Slavia Třebíč: Vejmelka (53. Klimeš) – Bilčík, Malena, Niko, Šik, Přibyl, Šaur – Mrázek, Dočekal, Erat – Pekr, Polodna, Zuzin – Svoboda, Psota, Švec – Petelin, Čech, Kusko – Abdul.
    HC Slavia Praha: Hylák (Frodl) – Pavlin, Hruška, Punčochář, Hraško, Knot, Kolařík, Růžička – Markovič, Andres, Robinson – Micka, Jurík, Jiránek – Čermák, Kašpařík, Doležal – Bahenský, Tomek, Doležal.

Rozhodčí: Přikryl – Reich, Zídek