Boston – Washington 2:1 (po pr.) | Columbus – St. Louis 3:1 (kon.) | Pittsburgh – Carolina 7:3 (kon.)
Philadelphia – NY Rangers 5:3 (kon.) | Florida – Dallas 3:2 (kon.) | Montreal – Toronto 1:2 (po pr.)
Tampa – Nashville 2:3 (po pr.) | St. Louis – Columbus 5:2 (kon.) | Winnipeg – Minnesota 0:1 (po pr.)
Chicago – Detroit 5:4 (po pr.) | Colorado – Anaheim 5:4 (po pr.) | Vancouver – San Jose 0:4 (kon.)
Los Angeles – Arizona 3:2 (po pr.)
Columbus Blue Jackets
3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
St. Louis Blues
Středa 23.09.2015, 01:00 • Nationwide Arena, Columbus • Příprava NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Přeji příjemný večer všem nadšencům hokeje! Dnes je na programu další várka přípravných zápasů NHL, ve kterých se mimo jiné představí celek Columbus Blue Jackets proti celku ST. Louis Blues.

Zatímco v sezóně 2013/2014 se Columbus probojoval do prvního kola play-off, loni skončil tři příčky za posledním postupujícím do play-off ve východní konferenci. Letos má tedy klub velkou motivaci, kterou je opětovný postup do vyřazovací části, ke které by měli přispět i nově příchozí hráči do klubu.

Jeden z nejmladších klubů NHL má za sebou jedno přípravné utkání, kdy na domácím ledě přivítal silné tučňáky z Pittsburghu. Zápas nenašel vítěze v základní části, ale ani v prodloužení, a tak o výsledku musely rozhodnout samostatné nájezdy. V nich se jako jedinému povedlo skórovat Beautu Bennettovi, který zařídil Columbusu první porážku na nájezdy.

Změny v kádru:
    odešli – Daňo, Anisimov, Morin, Tropp
    přišli – Saad, Broadhurst, Paliotta, Campbell

To St. Louis je na tom o mnoho lépe, než jeho dnešní soupeř. Blues jsou pravidelnými účastníky play-off a nejinak tomu bylo i v loňské sezóně, kdy společně s Anaheimem opanovali špičku západní konference. Ve vyřazovací části skončili už ale překvapivě v prvním kole v sérii s Minnesotou. I letos pomýšlí tým z centrální divize na vyřazovací část. Vedení přivedlo šest nových hráčů, za které opačnou cestou proudil stejný počet hráčů, jako například šikula na nájezdy T.J. Oshie.

Pro St. Louis Blues je zápas na ledě Columbusu letošní první v přípravě, tak uvidíme, jak si bude ambiciozní celek vést.

odešli – Z. Michálek, Jackman, Prosser, McCarthy, Oshie, Cracknell
    přišli – Butler, Harrold, Brodziak, Brouwer, Benoit, Hayes
    Joel Edmundson už je v plné přípravě na zápas

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Forsberg) – Johnson, Paliotta, Kukan, Tjutin, Jevenko, Vainio – Campbell, Calvert, Craig, Johansen, Milano, Clarkson, Tynan, Moutrey, Bittner, Foligno, Vogelhuber, Kolesar

St. Louis Blues: Allen (Binnington) – Gunnarsson, Harrold, Shattenkirk, Dunn, Schmaltz, Edmundson – Rattie, Jaškin, Brodziak, Kristo, Brouwer, Hodgman, Upshall, Cannone, Pääjärvi, Blais, Beach, Gomez

Rozhodčí: Dwyer, Pollock – Amell, Brisebois.

00:01

02:16
    Na buly jsou zatím úspěšnější domácí hráči, kteří dokázali vyhrát puk v obou případech vhození puku do hry.

03:17
    Columbus právě vstřelil branku!
    Domácí se velmi rychle ujímají vedení. První branku dnešního zápasu vsítil po přihrávce Foligna RYAN JOHANSEN, který uháněl od modré čáry sám na Allena. Před bránou Johansen ještě zabrzdil a následně poslal kotouč přesně pod horní tyč. Asistence: Nick Foligno.
    03:17. Ryan JOHANSEN - 1:0

04:30
    Dunn minul bránu Columbusu v dobré pozici. Skóre zápasu tak zůstává stále nezměněno.

07:22
    To samé se povedlo na druhé straně také Keeganu Kolesarovi. Allen nemusel zasahovat.

07:53
    Po komerční přestávce jsme opět zpět ve hře. Brodziak si vedl na vhazování lépe než Nick Moutrey.

08:49
    Blues jsou v posledních chvílích úspěšnější na buly. Poslední z nich vyhrál pro své spoluhráče Shattenkirk.

09:50
    Calvert schytal hodně ostrý hit od domácího obránce Johnsona.

09:59
    O pár chvil později poslal puk vedle brány Matt Calvert. I nadále vede Columbus o jednu branku.

10:17
    Domácí znovu ohrožují brankový prostor hostí. Tentokrát pálil Tjutin, proti jehož střele vytáhl úspěšný zákrok Allen.

11:18
    Hostující hráči si připisují další z řady vyhraných vhazování, jmenovitě znovu Brodziak.

11:59
    Tentokrát se vyznamenal Bobrovskij, který kryje nebezpečnou střelu Rattieho.

13:07
    Přichází vyloučení na obou stranách. Po pěstním souboji mezi Olegem Jevenkem a Cody Beachem si jdou oba aktéři odsedět pětiminutový trest. V zápase se ovšem bude pokračovat v plném počtu hráčů.

13:27
    Střela zápěstím z hole Johansena doputovala pouze do výstroje Allena, který nepřipustil změnu skóre.

14:20
    Český forvard ve službách St. Louis ozkoušel pozornost Bobrovskijho, ten ani tentokrát nepustil puk za svá záda.

15:08
    Bobrovskij si připisuje hned dva zákroky během krátké chvíle. Na ruském brankáři si v obou případech vylámal zuby Cannone, jemuž nepomohla ani dorážka.

15:21
    Domácí brankář se musí mít znovu na pozoru. Tentokrát zasahoval proti střele Hodgmana. Jenže ani tentokrát neprošla pryž přes maskovaného muže Columbusu do svatyně domácích.

16:39
    Jaškin se pokusil o další prostřelení domácího brankáře. Ten je ovšem dostatečně jistý a puk bez větších obtíží vyráží.

18:01
    Hodgman nenechal projít Clarksona a od cesty mu uštědřil jeden bodyček.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

20:00

V první třetině si první větší příležitost na skórování vytvořili domácí, kteří tuto možnost přetavili v branku, kterou vstřelil houževnatý Ryan Johansen. Ačkoli se Blues snažili s nepříznivým skóre ještě něco udělat, překonat Bobrovskiho se jim nepovedlo a tak vede po první periodě domácí Columbus o jednu branku.

20:01
    Hosté vystřídali brankáře, v brankovišti vystřídal Binnington svého kolegu Allena, který odchytal první třetinu.

20:01
    Úvodní buly druhé třetiny vyhrál Ryan Johansen.

20:30
    Milano vyslal ve druhé třetině jako první střelu vstříc Binningtonovi. Brankář Blues bez problémů střelu pokryl.

22:15
    Binnington si poradil i se střelou Tynana, Columbus tak stále vede o jedinou branku. Vhazuje se v obranném pásmu St. Louis.

23:19
    Harrold neseřídil svá mířidla tak jak bylo potřeba. Puk tak prolétl pouze kolem tří tyčí, brankář nemusel zasahovat.

24:03
    Tentokrát už musel Bobrovskij zasahovat. Jaškinova střela ale za záda ruského brankáře nezapadla.

24:11
    Shattenkirk se dostal k puku a nijak se s ním nerozmýšlel. Bobrovskij ovšem působí velmi jistě a nepřipouští žádné komplikace.

25:12
    Další střeleckou příležitost si při akci hostí vytvořil Kristo, jenže ani on recept na domácího brankáře nenašel.

25:51
    Bobrovskij předvedl další parádní zákrok proti střele Beache.

26:10
    Prvním samostatným hříšníkem se stává Cody Beach (STL), který se provinil hákováním, za což si od rozhodčího vyloužil dvouminutový trest.

26:35
    Binnington se musí mít v pozoru, domácí se usadili v pásmu. První střelu v početní výhodě vyslal na bránu Foligno. Brankář ovšem jeho pokus vyráží.

26:45
    Využitá přesilová hra! Navýšení vedení Columbusu na sebe nenechalo dlouho čekat. SONNY MILANO proměňuje první přesilovou hru svého celku v branku, když doráží puk po střele Foligna do brány soupeře. Asistence: Nick Foligno a Ryan Johansen.
    26:45. Sonny MILANO - 2:0

28:43
    Tentokrát už ale musel být v pozoru Bobrovskij, který si se střelou Shattenkirka přeci jen poradil.

28:48
    Nahození Moutreyho bez problémů zachytává Binnington.

29:25
    Na hráčích Blues není poznat, že prohrávají již o dvě branky. Pääjärvi prověřil pozornost Brobrovskiho, ten je ovšem i tentokrát pozorný.

31:40
    Jedna akce střídá druhou. Zakončit se ale povedlo až Jaškinovi, který si vylámal zuby na zatím stoprocentním Bobrovskim.

32:13
    Kolesar netrefuje bránu z úctyhodné vzdálenosti.

32:54
    Puk se proletěl kolem brány i po střeleckém pokusu Upshalla. Ani tentokrát nemusel brankář zasahovat.

33:17
    Se střelou Krista už to ale bylo jiné. Bobrovskij schovává černou gumu do lapačky.

34:08
    Bobrovskij vytáhl ze svého repertoáru velmi kvalitní zákrok. Domácí mu nyní mohou poděkovat, že vedou stále o dvě branky.

34:40
    Tjutin minul bránu v dobré pozici. Do útoku se tak mohou vydat domácí.

35:29
    Kolesar si v rohu hrací plochy vyšlápl na Krista. Vše bylo z pohledu rozhodčích v naprostém pořádku.

37:21
    Ani střela Pääjärviho nekončí za zády Bobrovskiho. Hostující hráči začínají být frustrovaní.

37:33
    První přesilovou hru si zahrají také Blues. Troy Brouwer (CBJ) je vyloučen na dvě minuty za hru vysokou holí.

38:07
    Bobrovskij kryje střelu Edmundsona. Hosté se ovšem dostávají zpět k puku a budou tak i nadále pokračovat v tlaku na domácí hráče.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:06
    Další střelou se prezentuje Cannone. Bobrovskij ovšem předvedl perfektní zákrok, za který je odměněn diváky hodně zvučným potleskem!

39:33
    Domácí hrají v plném počtu.

40:00

Do druhé třetiny vstoupili Blues s Binninftonem v bráně, který vystřídal Allena. Jenže ani to nepomohlo hostům ze St. Louis. V první přesilové hře si počínal velmi dobře Milano, který dorazil střelu svého spoluhráče za záda maskovaného muže soupeře. Hosté měli k dispozici přesilovou hru dvě a půl minuty před koncem druhé dvacetiminutovky, ale ta zůstala nevyužita. Necelou minutu před koncem se pokusil Brobrovskiho překonat ještě Cannone, jenže ruský brankář předvedl vynikající zákrok, a tak zůstalo skóre nezměněno a Columbus odchází do šaten s dvoubrankovým vedením.

40:01
    Střídání maskovaných mužů proběhlo také na straně Columbusu. Na místo Brobrovskiho zaklekává Forsberg.

40:01
    Úvodní buly třetí třetiny vyhrál Scott Gomez.

40:48
    Na střelu Rattieho našel Forsberg recept.

41:04
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Netrvalo dlouho a Forsberg poprvé kapituloval. Domácí brankář nestačil na střelu DMITRIJE JAŠKINA, který jako první ze svého týmu dokázal překonat brankáře domácích. Asistence: Jordan Schmaltz.
    41:04. Dmitrij JAŠKIN - 2:1

41:53
    Naopak Binnington si pohlídal střelu Calverta, kterou ukryl v lapačce.

42:22
    Hráči Modrokabátníků se snaží získat zpět dvoubrankové vedení. Proti byl i tentokrát Binnington.

42:29
    Bittner trestuhodně míjí poloodkrytou klec hostí.

43:51
    Tentokrát už si Forsberg vedl proti střele českého útočníka mnohem lépe. Střelu Jaškina domácí brankář vyráží do rohu hrací plochy.

44:40
    Upshallova střela zápěstím končí ve výstroji Forsberga, který už po inkasované brance působí mnohem jistěji.

45:14
    Nejprve se neujala střela Gunnarssona, následně ani dorážka Schmaltze. Domácí brankář raději ukrývá puk pod lapačku a přerušuje hru.

46:41
    Forsberg si připisuje do statistik další úspěšný zákrok. Tentokrát se mu povedlo zasáhnout proti střele Brodziaka.

46:50
    Michael Paliotta (CBJ) vyloučen na dvě minuty za podražení.

47:35
    Johnson přitlačil Brouwera v rámci pravidel na mantinel.

48:00
    Joel Edmundson míjí domácí bránu z pozice pro skórování.

48:21
    Střela Pääjärviho už ale mezi tři tyče míří. Jenže to by nesměli mít domácí mezi tyčemi Forsberga, který jeho střelu vyráží.

48:29
    Forsberg je pod palbou střel. Nejprve neuspěl Pääjärvi, následně ani Rattie.

48:50

49:31
    Columbus si dlouho v pěti hráčích nezahrál. David Clarkson (CBJ) si přidržel protihráče. Tohoto přestupku si všiml rozhodčí, a tak domácího útočníka vyloučil na dvě minuty.

50:30
    Blues jsou sice navezeni v útočném pásmu. Jejich kombinaci ale schází zakončení, bez které vranku nevstřelí.

51:31

51:35
    Při Forsbergovi stálo hodně velké štěstí! Puk se odrazil po střele jednoho z hostujících hráčů od tyče k jeho betonům, kde ho domácí brankář přilehl.

54:10
    Harrold nedokázal nasměřovat svojí střelu mezi tři tyče. Nyní se puku ujímají domácí, kteří se řítí do útoku.

55:02
    Brouwer nepustil na půlící čáře přes sebe Paliotta. Naopak mu vystavil stopku v podobě hitu.
    Bez ohledu na skóre zápasu se odehraje v Nationwide Areně prodloužení 3 na 3.

56:14
    Campbellovu nebezpečnou střelu dokázat Binnington zlikvidovat.

57:17
    Se svojí střelou neuspěl ani Kristo, který vyprášil Forsbergovy betony.

57:28
    Na střelu z nápřahu v podání Johansena musel zareagovat Binnington velmi rychle. Střela měla potřebný důraz, ale hostující brankář byl proti změně skóre.

58:14
    S blížícím se koncem zápasu jsou oba celky při střelecké chuti. Paliota nevyzrál na maskovaného muže hostí.

59:00
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

59:33
    Hráči Blues po oddechovém čase nechávají prostor brány prázdný. St. Louis budou hrát power-play.

59:48
    Střelou do prázdné brány pečetí GREGORY CAMPBELL výhru svého celku v základní hrací době. Asistence: Matt Calvert.

Zblokované střely: 13-4

Závěrečná třetina zápasu byla na branky nejvděčnější. Nejprve na začátku dvacetiminutovky snižoval na rozdíl jediné branky Dmitrij Jaškin, ale jeho spoluhráči na jeho trefu nedokázali navázat. V závěru celé třetiny si proto vyzkoušeli Blues hru bez brankáře, kterou nedokázali využít. Naopak Columbus využil odkryté brány, do níž poslal puk Campbell, který tak dal zápasu konečnou podobu v základní hrací době.
    Zápas ještě pokračoval prodloužením 3 na 3 bez ohledu na výsledek. Jenže prodloužení nemělo dlouhého trvání, velmi brzo se trefil Johansen, který potvrdil brankovou nadvládu Columbusu v dnešním zápase.

1. Ryan Johansen (CBJ) 1+1
    2. Nick Foligno (CBJ) 0+2
    3. Sergej Bobrovskij (CBJ) 24 zák., 0 gólů, 100,0%

Československá stopa

Dmitrij Jaškin (STL) 1+0, 6 střel, čas na ledě 17:25 (03:34:53)

Josef Cestr

Branky a nahrávky: 4. Johansen (Foligno), 27. Milano (Foligno, Johansen), 60. Campbell (Calvert) – 42. Jaškin (Schmaltz)

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (41. Forsberg) – Johnson, Paliotta, Kukan, Tjutin, Jevenko, Vainio – Campbell, Calvert, Craig, Johansen, Milano, Clarkson, Tynan, Moutrey, Bittner, Foligno, Vogelhuber, Kolesar
    St. Louis Blues: Allen (21. Binnington) – Gunnarsson, Harrold, Shattenkirk, Dunn, Schmaltz, Edmundson – Rattie, Jaškin, Brodziak, Kristo, Brouwer, Hodgman, Upshall, Cannone, Pääjärvi, Blais, Beach, Gomez

Rozhodčí: Dwyer, Pollock – Amell, Brisebois