Boston – Washington 2:1 (po pr.) | Columbus – St. Louis 3:1 (kon.) | Pittsburgh – Carolina 7:3 (kon.)
Philadelphia – NY Rangers 5:3 (kon.) | Florida – Dallas 3:2 (kon.) | Montreal – Toronto 1:2 (po pr.)
Tampa – Nashville 2:3 (po pr.) | St. Louis – Columbus 5:2 (kon.) | Winnipeg – Minnesota 0:1 (po pr.)
Chicago – Detroit 5:4 (po pr.) | Colorado – Anaheim 5:4 (po pr.) | Vancouver – San Jose 0:4 (kon.)
Los Angeles – Arizona 3:2 (po pr.)
Colorado Avalanche
5:4 (1:1, 1:1, 2:2 - 1:0)
Anaheim Ducks
Středa 23.09.2015, 03:00 • Pepsi Center, Denver • Příprava NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Vítám vás u sledování přípravného utkání NHL mezi celky Colorado Avalanche a Anaheim Ducks. Pro oba týmy se jedná o první přípravný duel, zkoušet tak budou tradičně spíše mladé hráče, kteří jsou na hraně sestavy. Utkání začně krátce po třetí hodině ranní.

V jakých sestavách kluby nastoupí, je zatím velkým otazníkem. Domácí Lavina ale provedla první radikální řez už před prvním duelem. Do AHL a nebo svých juniorských celků bylo posláno hned 20 hokejistů, kteří se budou muset snažit zaujmout vedení v následujícím roce. Neprosadil se například slovenský brankář Maxmilian Pajpach.

Pro Kačery je nejdůležitější událostí posledních dní podpis smlouvy s talentovaným gólmanem Johnem Gibsonem. Ten měl sice pro nadcházející ročník platnou nováčkovskou smlouvu, už nyní se ale dohodl na tříletém prodloužením kontraktu v hodnotě 2,3 miliónů dolarů ročně.

Colorado Avalanche: Varlamov (Will) – Guenin, Zadorov, Barrie, Gormley, Clark, Holden – Comeau, Söderberg, Landeskog – MacKinnon, Grigorenko, Tanguay – Rantanen, Hishon, Martinsen – Skille, Bleackley, Everberg

Anaheim Ducks: Gibson (Hackett) – Montour, Megna, Theodore, Piskula, Despres, Manson – Sekáč, Rakell, Friberg – Wagner, Santorelli, Ritchie – Zolnierczyk, Mueller, Moore – Noesen, Nattinen, Maroon

Rozhodčí: Peel, Rehman – Heyer, Gawryletz.

00:01

00:01
    Na úvodní buly se proti sobě postavil domácí Carl Söderberg a hostující Rickard Rakell. Vhazování vyhrává Lavina.

00:28
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Tak to bylo bleskové! Už po 28 sekundách se prosazuje přesnou střelou zápěstím JIŘÍ SEKÁČ. Asistence: Max Friberg.

02:20
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Avalanche netrvalo ani dvě minuty zareagovat a máme tu vyrovnávací gól. Mladý centr CONNER BLEACKLEY se stává autorem branky. Asistence: Jack Skille, Nikita Zadorov.

02:35
    Na bránu Varlamova vypálil Max Friberg, ale minul klec.

04:23
    Další pokus na branku domácího celku si připsal obránce Simon Despres. Ani on nebyl úspěšný.

05:58
    Anaheim je aktivnější, na brankáře Laviny tentokrát vystřelil švédský útočník Max Friberg. Ani tentokrát netrefil branku.

09:28
    Obránce Shea Theodore se teď dostal ke střele, ale Varlamov zasáhl úspěšně.

10:06
    Nepřesně zakončoval Nick Ritchie, gólman Colorada nemusel zasahovat.

10:19
    Máme tu první vyloučení zápasu. Na trestnou lavici míří mladý ruský zadák Nikita Zadorov, letní posila Avalanche z Buffala. Provinil se vražením na hrazení.

10:51
    Brandon Montour vypálil, ale Varlamov byl opět pozorný.

11:54
    Patrick Maroon vypálil jen mimo branku domácího celku.

12:19
    Colorado oslabení přečkalo, Zadorov už se zapojil do hry.

13:14
    Střelu aktivního Tysona Barrieho chytá Gibson do lapačky.

13:20
    Ani draftová desítka poslední dražby talentů si na finského brankáře nepřišla. Gibson vychytal Mikka Rantanena.

14:28
    Alex Tanguay míří mimo klec Kačerů.

15:26
    Vyloučení tentokrát na straně hostů. Obránce Brandon Montour (ANA) vyhodil puk mimo hřiště a odsedí si dvě minuty.

16:09
    Mikhail Grigorenko nemířil přesně, Anaheim vyhazuje puk.

17:40
    Český útočník Jiří Sekáč přestřelil branku, Varlamov nemusel zasahovat, ale byla to nebezpečná šance.

17:49
    Na druhé straně okamžitě zahrozil domácí kapitán Gabriel Landes kog. Jeho bekhendová střela si ale cestu za záda Gibsona nenašla.

17:55
    Další střela kapitána Laviny minule klec finského gólmana.

18:05
    Colorado je teď aktivnější. Jiří Sekáč (ANA) je potrestán za podražení menším trestem.

18:30
    Mikhail Grigorenko v další šanci znovu neuspěl. Jeho dobrou střelu brankář chytá.

19:21
    Colorado hraje v přesilové hře výborně. Nyní obránce Brandon Gormley nastřelil tyčku!

19:42
    Rána Joey Hishona se mezi tři tyče nevešla.

19:57
    Chvíli před koncem první periody mohl skórovat Nathan MacKinnon, ale ani on netrefil branku a Gibson nemusel zasahovat.

20:00

První třetina nabídla vyrovnaný hokej, což je se promítlo i do výsledku. Hosté skórovali hned po 28 sekundách Jiřím Sekáčem, Avalanche korigovali hned vzápětí, kdy se prosadila čtvrtá řada, kontrétně Conner Bleackley. V první třetině byl hodně vidět Max Friberg v dresu Kačerů. Colorado byla hodně nebezpečná při přesilových hrách, které zřejmě mají svěřenci Patricka Roye dobře nacvičené.

Střely na branku: 7 – 4

20:01

20:05
    Přesilová hra Colorada končí, potrestaný Sekáč se vrací na led.

21:11
    Joe Piskula vypálil na gólmana Varlamova, ale neprosadil se.

21:43
    Poslední posila Colorada z Arizony, Brandon Gormley, vypálil mimo klec.

22:53
    Conner Bleackley, první volba Colorada v loňském roce, vypálil na branku Anaheimu. Neuspěl.

23:56
    Mat Clark, který bojuje o místo v organizaci Avalanche, vypálil na Gibsona. Na mladého gólmana Kačerů nevyzrál.

26:00
    Střelu Chrise Muellera gólman Laviny vyrazil.

26:16
    Lavina jde do vedení! Prosadil se finský mladíček MIKKO RANTANEN, jenž prostřelil Gibsona a učinil tak významný krok ve svém boji o sestavu Colorada. Asistence: Andreas Martinsen, Joey Hishon.

27:50
    Chris Wagner vyzkoušel Varlamova. Vyrovnání se nekoná.

27:50
    Nick Ritchie (ANA) obdržel trest za nesportovní chování.

29:50
    Colorado tentokrát při početní výhodě tolik aktivní nebylo, navýšení vedení se nekoná.

30:42
    Jack Skille (COL) dostává menší trest za nesportovní chování.

31:37
    Bekhendem vypálil Alex Tanguay. Zkušený forvard si ale na Gibsona nepřišel.

31:59
    Shea Theodore a jeho střela od modré čáry si cestu do sítě nenašla.

32:42
    A je vyrovnáno! Despres přihrál puk finského forvardovi JULIUSI NATTINENOVI, jenž prostřelil Varlamova. Asistence: Simon Despres, Patrick Maroon.

33:58
    Martinsen ohrozil branku Kačerů, ale Gibson je jistý a puk drží.

34:42
    Varlamov podržel svůj tým po střele Chrise Wagnera. Stav je stále vyrovnaný.

35:15
    Znovu brankář Avalanche drží. Tentokrát po šanci, ve které byl Stefan Noesen.

35:26
    Harry Zolniecrzyk zkoušel překonat Varlamova bekhendem, ale neúspěšně.

35:56
    Bryan Moore (ANA) je vyloučen na dvě minuty za hru vysokou holí na Grigorenka.

36:28
    Ruský brankář vynikl po střele Maxe Friberga.

37:40
    Joe Piskula byl dalším, kdo ohrozil branku Colorada. Ani on ale na Varlamova recept nenašel.

38:23
    Mikko Rantanen zahrozil na druhé straně a zákrok si konečně připsal i Gibson.

38:47
    Hned vzápětí vypálil také Conner Bleackey, ale ani on nebyl úspěšný.

39:23
    Do šance se dostal Nick Ritchie, který ale ztroskotal na vynikajícím brankáři Laviny.

39:30
    Hra se obrátila. Joey Hishon se dostal ke střele, ale Gibson se moc nezapotil.

39:55
    Colorado je stále v útočném pásmu a vystřelil Blake Comeau. Další z letních posil Avalanche se neprosazuje.

39:57
    Simon Despres (ANA) je potrestán menším trestem za hrubost. Ve stejném čase a za stejný prohrešek bude pykat také Carl Söderberg (COL).

40:00

Také druhá perioda přinesla dvě branky a znovu se o ně oba celky spravedlivě rozdělily. Jako první se tentokrát prosadilo domácí Colorado zásluhou své letošní draftové jedničky Mikka Rantanena. Anahein našel odpověď kráce po polovině základní hrací doby, když se za záda Varlamova trefil Julius Nattinen.

Střely na branku: 18 – 17

40:01

40:01
    Za Colorado nastoupí do třetí třetiny český brankář Roman Will!

40:47
    První střelu na Willa vyslal Max Friberg. Český talent si s ní poradil.

40:58
    Na druhé straně vypálil obránce Tyson Barrie, ale minul klec.

41:44
    Roman Will inkasuje poměrně rychle. České fanoušky ale jistě alespoň potěší, že ho prostřelil jeho krajan. JIŘÍ SEKÁČ se trefuje podruhé v zápase a dostává Kačery do vedení! Asistence: Mike Santorelli.

42:28
    Stefan Noesen míří vedle, Will nemusí zasahovat.

43:52
    Tak to je hořká premiéra pro českého gólmana v dresu Laviny. Pohlednou akci, kterou předvedl Anaheim, úspěšně zakončil CHRIS WAGNER. Asistence: Nick Ritchie, Mike Santorelli.

45:18
    Chris Wagner, střelec poslední branky, si dělal zálusk na další. Will nyní zasáhl úspěšně.

45:35
    Kapitán Laviny Gabriel Landeskog (COL) je vyloučen na dvě minuty za krosček.

46:06
    Avalanche se trefují v oslabení a už jsou na dostřel! JACK SKILLE, který je v Coloradu pouze na zkoušce, vypálil na rameno Gibsona a následnou dorážkou už finského gólmana překonal. Asistence: Alex Tanguay.

49:17
    Defenzivní bek Nate Guenin vypálil od modré čáry. Gibson drží kotouč.

50:12
    Tvrdou ránu na Gibsona vyslal aktivní obránce Tyson Barrie, ale vyrovnání se nekoná.

50:52
    Rickard Rakell (ANA) vyloučen na dvě minuty za držení.

51:15
    Lavina bleskově využívá přesilovku a stav je opět vyrovnaný! Landeskog přihrál na modrou čáru NICKU HOLDENOVI, jehož rána byla ještě před Gibsonem tečovaná a poté skončila za jeho zády. Asistence: Gabriel Landeskog, Nathan MacKinnon.

53:05
    Romana Willa vystrašil střelou Mike Santorelli, ale český gólman zasáhl dobře.

53:29
    Od modré čáry vystřelil Simon Despres, gólman Colorada raději podržel puk.

53:58
    Před brankou Kačerů byl Nathan MacKinnon, ale nedostal puk za brankáře Gibsona.

55:11
    Utkání pomalu graduje. Střela Comeaua do branky neprošla. Colorado se snaží o vstřelení rozhodujícího gólu.

58:07
    Už dlouho jsme neviděli ohrožení branky. Gólmani nyní mohou být v klidu, vypadá to, že utkání spěje do prodloužení.

59:04
    Velkou šanci měl švédský forvard Max Friberg. Ten si vybruslil do dobré pozice, ale Roman Will skvěle zasáhl.

59:59
    Krátce před konce šedesáté minuty se dostal do útočné třetiny Anaheim, ale Stefan Noesen se neprosadil.

60:00

Dokonce i třetí dějství skončilo vyrovnaným výsledkem a v Pepsi Center se tedy odehraje prodloužení, které se od letoška bude hrát tři na tři!

Střely na branku: 29 – 28

60:01

60:46
    V šanci byl Nathan MacKinnon. Gibson ho ve velké příležitosti skvěle vychytal!

60:57
    Tak toto prodloužení je opravdu ztrhující. Na druhé straně z protiútoku mohl skórovat Chris Wagner, ale Will ho vychytal.

61:18
    Nový typ prodloužení evidentně přinese větší počet utkání, které tato herní situace nabídne. Po necelých dvou minutách rychlého hokeje tu máme rozhodující gól z hole zkušeného ALEXE TANGUAYE. Asistence: Nikita Zadorov, Nathan MacKinnon.

Pro dnešek je to vše. Utkání mezi Coloradem a Anaheimem bylo naprosto vyrovnané, čemuž odpovídá jak skóre, tak počet střel. Kačeři sice vedli už 4:2, Lavina přesto vývoj zápasu otočila. Já se s vámi tímto loučím a přeji pěkné ráno!

Roman Will (COL) 21 minut, 9 zákroků, 2 góly, 81,8%
    Jiří Sekáč (ANA) 2+0, 2 střely, čas na ledě 16:50 (05:43:40)

Matěj Mayer

Branky a nahrávky: 3. Bleackley (Skille, Zadorov), 27. Rantanen (Martinsen, Hishon), 47. Skille (Tanguay), 52. Holden (Landeskog, MacKinnon), 62. Tanguay (Zadorov, MacKinnon) – 1. Sekáč (Friberg), 33. Nattinen (Despres, Maroon), 42. Sekáč (Santorelli), 44. Wagner (Ritchie, Santorelli)

Colorado Avalanche: Varlamov (41. Will) – Guenin, Zadorov, Barrie, Gormley, Clark, Holden – Comeau, Söderberg, Landeskog – MacKinnon, Grigorenko, Tanguay – Rantanen, Hishon, Martinsen – Skille, Bleackley, Everberg

Rozhodčí: Peel, Rehman – Heyer, Gawryletz