Michalovce – Trnava 4:2 (kon.) | Lipt. Mikuláš – Senica 5:1 (kon.) | Nové Zámky – Humenné 4:2 (kon.)
Detva – Spišská N. Ves 5:2 (kon.) | Topoľčany – Prešov 3:4 (kon.) | Pov. Bystrica – Bardejov 4:9 (kon.)
HK Detva
5:2 (2:0, 3:2, 0:0)
HK Spišská Nová Ves
sk Středa 23.09.2015, 18:00 • ZŠ Detva • 1. liga (SR)

Miroslav Ihnačák (tréner HC 07 Detva): "Dnes sme dve tretiny hrali pekný hokej. V posledne tretine sa to už len dohrávalo. Mali sme viacero presiloviek, ale šance z nich v poslednej časti sme nevyužili. Body sme veľmi potrebovali, aby sme sa posunuli v tabuľke vyššie ako je 8. miesto. V piatok náš čaká ťažké stretnutie v Nových Zámkoch, s ktorými sme hrali dve prípravné stretnutia, ale obe mužstva neboli v kompletných zostavách. Vieme aké je tam však prostredie a vieme, čo nás tam bude čakať. Musíme sa na to pripraviť."

Marián Horváth (tréner HK Spišská Nová Ves): "Domáci dnes zaslúžene zvíťazili. My sme robili veľké chyby hlavne v pred bránkovom priestore. Domáci využili naše chyby dali päť gólov. Z našej strany to nebol výkon aký by som si predstavoval. Hrali sme so strachom, ale je to o tom, že máme mladé mužstvo a zatiaľ sa len učíme. Po kontaktom góle sme hneď inkasovali. To sú chyby, ktoré by sa nemali stávať, ale stali sa." (21:37:14)

Vyjadrenie oboch trénerov prinesieme neskôr. To je zatiaľ z Detvy všetko.

Skončilo sa stretnutie medzi Detvou a Spišskou Novou Vsou. Domáci pokračujú aj po tomto stretnutí vo víťaznom ťažení, keď súpera zdolali o tri góly 5:2.

59:35
    V závere si ešte ide oddýchnuť na trestnú lavicu za hákovanie domáci Patrik Fekiač.

59:20
    Ešte v záverečnej minúte sa pokúšal natlačiť pred Polca Giľak, ale domáci brankár si dal pozor.

58:01
    Začali sa posledné dve minúty tretej tretiny.

57:34
    Hostia sú v plnom počte.

57:21
    Presilovka Detvy sa kráti, ale hostia sa nedokážu oslobodiť.

56:17
    Strelu Bambúcha tečoval nad bránu Púchovský a ďalší pokus Bambúch skončil mimo bránu.

55:33
    Lukáš Hamráček dostáva dve minúty za nedovolené bránenie.

55:29
    Obe mužstvá sú v plnom počte.

55:01
    Hostia si žiadnu možnosť nevypracovali a blíži sa záver presilovky.

53:28
    Až trojica hráčov ide na trestnú lavicu. Domáci Jakub Predajniansky za hrubosť. Filip Adamčík za bránenie v hre. Hosťujúci Jakub Lesňák za podrazenie. Hrá s 5 na 4.

52:50
    Pred Polcom bola spleť tiel, ale zakončenie Finduru dokázal domáci brankár zneškodniť.

52:12
    Hlavný rozhodca sa upískol začo sa aj divákom ospravedlnil.

51:49

51:47
    Mačkovič našiel pripraveného Borároša.

51:22
    Kanaet na bránkovisku zakončil, ale trafil len lapačku Borároša.

50:22
    Po strele Bambúcha zrazil Borároš puk na zadný mantinel.

49:48
    Ďalší dvojminútový trest pre hostí. Za sekanie ho dostáva Matúš Púchovský.

49:28
    Hostia hrajú v plnom počte.

49:25
    Domáci Buda hral v útočnom pásme s vysokou hokejkou a tak rozhodca poslal hru do stredného pásma.

48:57
    Hostia v oslabení poslali puk cez všetky čiary až k Polcovi.

48:25
    Ďalšia strela Detvy. Autorom je Fekiač, ale brankár hostí puk zneškodnil.

47:36
    Hostia hrajú v štvorici.

47:27
    Krátka presilovka Detvy 5 na 3, keď dve minúty dostáva Martin Osucký za sekanie.

47:16
    Kanaet v páde zakončil, ale minul bránu.

46:45
    Domáci nahodili puk do útočného pásma. Korčuľoval za ním Graham, ale Borároš radšej puk podržal.

45:35
    Branislav Cvengroš dostáva dve minúty za hru z vysokou hokejkou.

45:26
    Ďalšia možnosti Detvy na skórovanie mal ju Buda.

45:13

44:43
    Postavenie mimo hry domáceho mužstva.

Lukáš Říha sa už objavil na striedačke domácich, ale už v civile.

44:10
    Zatiaľ sa nedarí v presilovke Detvy.

43:12
    Martin Bdžoch dostáva dve minúty za držanie.

43:00
    Strela Budu skončila za bránou.

42:43
    Domáci majú puk v moci a kontrolujú hru.

40:47
    Strela Finduru sa odrazila od korčule Kanaeta mimo bránu.

Lukáš Říha dnešné stretnutie dohral. Musel podstúpiť zošívanie dlane.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Je tu záver druhej tretiny, po ktorej vedie Detva nad súperom 5:2. V tejto časti diváci videli až 5 gólov.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:40
    Momentálne na ľade niekoľko striedaní nevidíme Lukáša Říhu, ktorý je v opatere lekárov. Hostia sa dopustili zakázaného uvoľnenia.

39:27
    Zakázané uvoľnenie domáceho mužstva.

39:01
    Začala sa posledná minúta druhej tretiny a Graham opäť skúšal prihrávať zadovkou. Tento raz mu to nevyšlo.

38:18
    Parkhouse trafil Grahama len do korčule.

37:59
    Detva je v plnom počte.

37:19
    Po strele Smotrilu skončil puk len na zadnom mantinely.

36:26
    Srnka v oslabení unikol. Na modrej čiare po súboji s obrancom hostí skončil na ľade, ale rozhodcovia tento raz vylučovať nebudú.

35:58
    Lukáš Bambúch dostáva dve minúty za vysokú hokejku.

34:54
    Postavenie mimo hry Spišiakov.

34:30
    Domáci sú stále aktívni, ale momentálne chýba strela na bránu hostí.

32:32
    Detva dala gól!

IVAN ZORVAN vzal na modrej čiare útočníkovi hostí puk a rutinérsky zakončil gólom.
    Asistencia: Martin Ambróz.

31:53

31:47
    Borárošovi pri strele Bambúcha clonil Buda, ale brankár hostí puk zneškodnil.

30:39
    Detva je v útočnom pásme, ale puk zatiaľ je len pri mantinely. Nevideli sme žiadnu strelu.

29:52
    Daniel Hančák dostáva dve minúty za nedovolené bránenie v hre.

29:34
    Hájnik obkorčuľoval bránu a z otočky trafil do lapačky Borároša.

28:45
    Postavenie mimo hry domácich.

28:14
    Detva poslala puk cez všetky čiary.

26:33
    Spišská Nová Ves dala gól!

V čase, keď skončili tresty pre Jendroľa a Púchovského prekonal Polca obranca hostí JOZEF HRUBÝ.
    Asistencia: Daniel Hančák.
    Gól padol v presilovej hre.

26:06
    Po delovke Hančáka zneškodil puk domáci Polc.

25:11
    Dlho sa v hre 4 na 4 nehralo. Za hákovanie dostáva dve minúty David Graham a Detva bude hrať tak v trojici.

24:32
    Dominik Jendroľ a Matúš Púchovský sa do seba pustili za bránou Detvy a obaja putujú na trestnú lavicu za údery.

23:35

Je tu ďalší presný zásah Detvy. Po strele Kanaeta sa puk od brankára hostí odrazil pred Grahama, ktorý ešte neuspel, ale následne už uspel BRANDEN PARKHOUSE.
    Asistencie: David Graham, Dominik Kanaet.

22:12

Ako na podnose pripravil Hájnik gólovú akciu pre SLAVOMÍRA BUDU, ktorému stačilo nastaviť hokejku a poslať puk do brány.
    Asistencie: Martin Hájnik, Jakub Predajniansky.

21:33

Hosťom sa podarilo znížiť, keď JAKUB LESŇÁK prekonal osamotený Polca.
    Asistencia: Lukáš Hamráček.

21:26
    Giľak na dvakrát neprekonal Polca.

21:09

20:15
    Graham chcel hneď v úvode prekvapiť brankára súpera, keď poslal bekhend po hornú žrďku, ale Borároš je pripravený.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Skončila sa prvá tretina reprízy minuloročného finále. Po 20. min. vedie Detva po góloch Grahama a Balka 2:0.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:34
    Domáci usadení v útočnom pásme súpera, ale gól zrejme už nepadne.

19:01
    Začala sa posledná minúta prvej tretiny.

17:48
    Veľmi pekná akcia dvojice domácich hráčov Buda – Hájnik. Po strele druhého menovaného skončil puk tesne vedľa brány.

17:11
    Hrubého delovka skončila na betóne Polca.

17:06
    Sládok sa snažil poslať puk na mantinel, ale trafil len Budu na hráčskej lavici.

16:08
    Strieľaná prihrávka Pakhouseho sa odrazila od hokejky Grahama nad bránu.

15:51
    Zakázané uvoľnenie Detvy hra sa presťahuje pred Polca.

15:12
    Detva bola nasťahovaná pred Borárošom, ale nedali si pozor na modrej čiare a puk im tesne unikol do stredného pásma.

13:34
    Domáci hráči sa dopustili postavenia mimo hry.

12:17

Následne na druhej strane domáci trestajú. Druhý domáci gól pridáva po prihrávke Ambróza LUBOR BALKO.
    Asistencie: Martin Ambróz, Jozef Sládok.

11:53
    Hosťujúci Smotrila sa chystal na zakončenie, ale puk mu z hokejky skĺzol.

11:16
    Cvengrošovú strelu Polc chytil do lapačky a následne puk rozohral.

09:58
    Púchovský po prečíslení hostí 2 na 1 trestuhodne zahadzuje svoju možnosť vyrovnať.

09:06
    Akcia Kanaet – Graham šla na slepo. Tu sa ukazuje zohratosť prvého domáceho útoku. Celú akciu zakončil strelou od modrej čiary Jendroľ, ale brankár hostí je pripravený.

08:16
    Zakázané uvoľnenie. Postarali sa oň hostia.

07:48
    Po nahodenom puku Ištćyho znovu domáci brankár prerušil hru. K bránkovisku dokorčuľoval Findura, ktorého odstavil Sládok čistým spôsobom.

07:06
    Polc podržal puk pred Pijákom a hru tak prerušil.

06:23
    Balko v obrannom pásme stratil hokejku, ale pomohol mu Bambúch, keď dostal puk za červenú čiaru.

05:27
    Balko zakončuje bekhendom a následne na druhej strane vypráčil betóny Polca hosťujúci Smotrila.

04:34
    Hájnik atakovaný Hrubým dokázal v páde zakončiť, ale minul bránu.

03:18

Pri signalizovanom treste pre hráča hostí sa domáci ujali vedenia, keď puk za Borároša poslal DAVID GRAHAM.
    Asistencie: Braden Pakhouse, Lukáš Bambúch.

03:02
    Bambúch poslal delovku na zadný mantinel.

02:24
    Findura si vymenil puk s Giľakom a zakončil prvýkrát na Polca, ale ten je pripravený.

01:17
    Domáci sú v úvode nasťahovaní pred bránou súpera. Ďalšiu možnosť mal Ambróz, ale ani ten neuspel.

00:49
    Po nahodenom puku od Bambúcha mohol prekonať Borároša Buda, ale brankár hostí si dal pozor na teč.

00:24
    Domáci mohli ísť do vedenia, ale puk sa pred bránkoviskom odrážal, ale Srnka ho nedokázal poslať do siete.

00:19
    Hostia v úvode poslali puk na zakázané uvoľnenie.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

HC 07 Orin Detva: Polc (Rusňák) – Mačkovič, Jendroľ, Sládok, Zorvan, Predajniansky, Bambúch "A", Lunter – Graham, Kanaet, Parkhouse – Řiha, Srnka "C", Adamčík – Hájnik, Fekiač "A", Buda – Ambróz, Balko, Blaško. Tréner: M. Ihnačák.

HK Spišská Nová Ves: Borároš – Hrubý "C", Zakopjan, Hančák "A", Cvengroš, Bdžoch, Osucký, Kyčák – Fndura "A", Koky, Smotrila – Hamráček, Giľak, Lesňák – Púchovský, Môcik, Piják – Lapšanský, Ištócy, Bališ. Tréner: M. Horváth.

Rozhodca: Husár – Bednár, Gavalier.

V stredu sa odohrá v 5. kole prvej hokejovej ligy šesť stretnutí. Najzaujímavejší duel sa nám rysuje pod Poľanou, kde majster hostí vicemajstra a okrem tradičného šesťbodového zápasu pôjde aj o revanš Spišiakov za minuloročné nevydarené finále.

Detva sa pomaličky rozbieha. Po dvoch úvodných prehrách prišli víťazstvá s Trnavou a po dráme, ktorá vyústila až do samostatných nájazdov s Prešovom. Minulý rok sa na ľade Detvy podarilo vyhrať len málokomu a tak tomu bude pravdepodobne aj túto sezónu. Menšie a užšie klzisko vyhovuje domácim natoľko, že body Detvania rozdávajú len výnimočne. Najnebezpečnejší útok Detvy je zložení z legionárov Graham – Kanaet – Parkhouse.

Spišská Nová Ves šokovala svojich priaznivcov v poslednom domácom zápase, keď nečakane vysoko podľahla svojmu súperovi 1:7. Toľko gólov neinkasovali Spišiaci ani v troch predchádzajúcich zápasoch dokopy. Ak sa zlepšia práve v spomínanej obrane, môžu obhajcu titulu potrápiť a uchmatnúť nejaký bod aj z horúceho ľadu Detvy.

Bude pokračovať víťazná séria Detvy na domácom ľade alebo odčinia Spišiaci vysokú prehru z domáceho ľadu? Všetko sa dozviete z on-line prenosu, ktorý z Detvy prinesie Marek Antalík.
    Zápas má začiatok ako stále o 18:00 hod.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Marek Antalík

Branky a nahrávky: 4. Graham (Pakhouse, Bambúch), 13. Balko (Ambróz, Sládok), 23. Buda (Hájnik, Predajniansky), 24. Parkhouse (Graham, Kanaet), 33. Zorvan (Ambróz) – 22. Lesňák (Hamráček), 27. Hrubý (Hančák)

HK Detva: Polc (Rusňák) – Mačkovič, Jendroľ, Sládok, Zorvan, Predajniansky, Bambúch "A", Lunter – Graham, Kanaet, Parkhouse – Řiha, Srnka "C", Adamčík – Hájnik, Fekiač "A", Buda – Ambróz, Balko, Blaško. Tréner: M. Ihnačák.

Rozhodčí: Husár – Bednár, Gavalier