Michalovce – Trnava 4:2 (kon.) | Lipt. Mikuláš – Senica 5:1 (kon.) | Nové Zámky – Humenné 4:2 (kon.)
Detva – Spišská N. Ves 5:2 (kon.) | Topoľčany – Prešov 3:4 (kon.) | Pov. Bystrica – Bardejov 4:9 (kon.)
HK 95 Považská Bystrica
4:9 (1:2, 2:3, 1:4)
HK Bardejov
sk Středa 23.09.2015, 18:00 • Zimný štadión Považská Bystrica • 1. liga (SR)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Pekný hokejový večer z Považskej Bystrice. Dnes je na programe 5. kolo prvej hokejovej ligy. Dnes domáce mužstvo privíta družstvo z východu Slovenska, Bardejov. V priebežnej tabuľke sa tímy nachádzajú, tak ako na mape nášho štátu, na opačných stranách. HK 95 Považská Bystrica okupuje dvanástu priečku, po zlom úvode sezóny a na konte majú iba 3 body za jediné víťazstvo. Naopak hostia, HC 46 Bardejov, sa nachádzajú na druhom mieste s deviatimi bodmi, keď iba jediný krát prehrali v riadnom hracom čase. Ako býva v poslednej dobe bohužiaľ zvykom, opäť je favoritom zápasu hosťujúci tím, ale panteri neraz ukázali, že vedia favorita prekvapiť.

Všetko je pripravené na úvodné buly.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:52
    Tímy sa oťukávajú na začiatku prvého dejstva.

01:40
    Tak to bolo tesné, Kompasovi ľahko vyzerajúci puk vypadol a Linetovi stačilo málo aby ho prekonal, ale puk netrafil!

02:55
    Šimčák z ľavej strany na dva krát neprekonáva domáceho brankára!

04:30
    Hrá sa celkom rýchlom tempe, výraznejšie šance však mali hostia.

05:18
    Gmitter pekne našiel voľného Baláža a jeho strela skončila na famóznom zákroku Kompasa!

06:03
    Prášek vrazil protihráča na mantinel a preto si odsedí dvojminútový trest.

07:03
    Domáci nepustili súpera do vážnejšej akcie, dobre sa bránia.

07:40
    Z publika začína počuť bubnovanie a skandovanie.

08:03
    Domáci v plnom počte.

08:42
    Od modrej to skúsil Mojdis!

09:50
    Puk sa dostal za chrbát Kompasa a tesne pred čiarou z bránkoviska zachránil bezgólový stav Hriňa, keď ho odstrelil ďaleko z pásma!

11:02
    Hostia sú lepším mužstvom a tlačia panterov.

11:06
    Bardejov dal gól!

A je to tu, RADOSLAV CÚTT otvára skóre a dovolím si tvrdiť, že zaslúžene!

Asistencie : Takáč, Baláž

12:52
    Linet od modrej, hostia aj po strelenom góle neprestávajú s tlakom!

13:51
    Domáci celok len sa len s problémami dostáva zo svojho pásma, prestávka im zrejme padne vhod, aby s týmto zápasom niečo ešte spravili.

14:45
    Považská Bystrica dala gól!

Tak napokon sa sa to domácim podarilo a z prvej vážnej akcie dokázali skórovať a to konkrétne TOMÁŠ PALEČEK z prudkej strely!

Asistencie : Hriňa, Prášek.

16:00
    Domácich vyrovnávajúci gól povzbudil, Hudec teraz nebezpečnou strelou postrašil Adreanina, keď ju dokázal vyraziť len vyrážačkou!

17:02

DOMINIK ŠIMČÁK od modrej prepálil Kompasa a vedie opäť Bardejov!

Asistencie : Borecký

18:41
    Druhú presilovku si zahrajú hostia, za vrazenie na mantinel si odsedí menší trest Dubeň.

19:14
    Vhadzuje sa v obrannom pásme hostí, opäť Považskej Bystrici vychádza oslabenie.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

V prvej tretine sme videli živý hokej a k nemu aj tri góly. Uvidí sa, čo nám prinesie tretina druhá, ktorá začne približne o 18:46.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:41

21:36

FILIP VAŠKO zvyšuje do prázdnej brány dezorientovaného Kompasa na 3:1!

Asistencie : Linet, Markuš

21:59
    Na dve minúty za vyhodenie puku odchádza Vallo.

22:20
    Solomonchak hákoval a odsedí si preto menší trest.

23:59

24:20
    Hostia v plnom počte.

25:30
    Domáci po dlhšej dobe pohrozili Adreanina!

26:40
    Berák sa dostal do úniku a napriek pekne predvedenej kľučke puk skončil na betónoch hosťujúceho brankára!

28:20
    Koleda z medzikružia tesne míňa bránku!

29:03

FILIP VAŠKO dnes dáva svoj druhý gól, keď v prečíslení dvaja na jedného, zvolil namiesto prihrávky strelu a to do pravého horného rohu bezmocného Kompasa!

Asitencie : Šimčák, Bednár

30:24

Peknou akciou sa prezentoval JAKUB RUFATI, ktorú zakončil gólom a tak znižuje stav na 2:4 z pohľadu domácich!

Asistencie : Hudec, Valo

32:02

FILIP VAŠKO dnes završuje hattrick dorážkou z ľavej strany!

Asistencie : Mikolášek, Linet

32:35

Dnes je to neuveriteľná prestrelka ako z westernu! PATRIK JARAB prekonáva Adreanina pomedzi betóny!

Asistencie : Rosenberg

34:58
    Na pomery dnešného zápasu sme už dlho nevideli gól, aj keď sa obidva tímy snažia naďalej skórovať.

35:57
    Hra so zdvihnutou hokejkou v podaní Všetečky a je tu možnoť dotiahnuť sa na jeden gól pre domácich.

37:11
    Domáci sa nevedia dostať do súvislého tlaku..

37:57

39:00
    Hrá sa prevažne v strednom pásme.

39:59
    Tesne po zaznení sirény skóroval Bardejov, domáci mali šťastie.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Po bláznivej druhej tretine, kedy padali góly ako na bežiacom páse, tu máme prestávku, ktorá bude trvať do 19:33.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:25

Baláž prudkou strelou do betónov Kompasa a dorážajúci ONDREJ GMITTER nemal do prázdnej brány problém zakončiť!

Asistencia : Baláž

40:43

Mikolášek od modrej prekvapil domáceho brankára, ktorý puk vyrazil za seba a JAKUB LINET ho dorazil do brány!

Asistencie : Mikolášek, Bednár

40:43
    Po dvoch rýchlych a nešťastných góloch na začiatku tretiny prichádza oddychový čas domácich.

43:17
    Koleda zrazil v páde Adreaina, ktorý chvíľu ležal, ale už je všetko v poriadku.

45:50
    Obranca Považskej Bystrice zrazil pri mantineli Loydla, ktorý bol otrasený, ale nakoniec za pomoci spoluhráča zamieril na striedačku.

47:38

47:56
    Valjent si odsedí dve minúty za držanie.

48:45
    Koleda a jeho nebezpečná strela neskončila gólom!

49:56

50:55
    Začína sa v hre pritvrdzovať a je vidieť mnoho zákrokov na hrane nedovoleného bránenia.

52:20
    Markuš v úniku neprekonal domáceho brankára, ktorý pomocou vyrážačky posiela puk do rohu.

52:34
    Hriňa a Borecký si odsedia za sekanie menšie tresty.

53:10
    Všetečka za držanie hokejky na dve minúty.

53:14
    Teraz odchádza aj Bednár za vyhodenie puku na trestnú lavicu a domáci majú veľkú šancu na skórovanie.

54:34
    Domáci v plnom počte. A ani Filova rana smerovala len do blokujúceho hráča.

54:59

SLAVOMÍR HRIŇA bombou od modrej znižuje na 4:7 a využíva tak presilovú hru!

Asistencie : Jarab

56:15

MILAN TAKÁČ prekonáva brankára domáceho mužstva aj v oslabení a to mierenou strelou pomedzi betóny!

Asistencie : Baláž

58:46

Deviaty gól hostí striela JAKUB LINET!

Asistencie : Vaško

59:30
    Vyzerá to tak, že už gól nepadne, i keď v dnešnom zápase je všetko možné.

Dnes sme videli rýchly hokej, ktorý bol okorenený veľkým počtom gólov. Bohužiaľ pre domácich divákov, ich mužstvo viac inkasovalo ako strelilo. Panteri si do tabuľky zapisujú už druhú vysokú prehru v tejto sezóne a treba mnoho vecí zlepšiť, ak chcú pomýšľať na play-off. Z Považskej Bystrice sa s Vami lúči Matúš Kubala. (20:13:43)

Matúš Kubala

Branky a nahrávky: 15. Paleček (Hriňa, Prášek), 31. Rufati (Hudec, Valo), 33. Jarab (Rosenberg), 55. Hriňa (Jarab) – 12. Cútt (Takáč, Baláž), 18. Šimčák (Borecký), 22. Vaško (Linet, Markuš), 30. Vaško (Šimčák, Bednár), 33. Vaško (Mikolášek, Linet), 41. Gmitter (Baláž), 41. Linet (Mikolášek, Bednár), 57. Takáč (Baláž), 59. Linet (Vaško)

HK 95 Považská Bystrica: Kompas (Buliš) – Prášek, Hriňa, Filo, Klačko, Dubeň, Koleda, Forgách – Ligas, Koleda, Čičala – Rosenberg, Paleček, Jarab – Valo, Rufati, Hudec – Tužinský, Švec, Berák

Tréner – Meszároš

HK Bardejov: Adreanin (Sabol) – Takáč, Mojdis, Pichnarčík, Loydl, Poláček, Bednár, Všetečka, Valjent- Mikolášek, Kalináč, Solomonchak – Gmitter, Cútt, Baláž – Vaško, Linet, Markuš – Borecký, Šimčák