Opava – Třinec 2:6 (kon.) | Vsetín – Zlín 0:8 (kon.) | Havlíčkův Brod – Liberec 1:4 (kon.)
Č. Budějovice – Sparta 1:4 (kon.) | HC Litvínov – Slavia 2:4 (kon.) | Poruba – Vítkovice 3:5 (kon.)
Havířov – Olomouc 5:7 (kon.) | Jihlava – Pardubice 3:5 (kon.) | Kladno – K. Vary 2:5 (kon.)
Letňany – Kometa Brno 1:5 (kon.) | Mladá Boleslav – Mountfield HK 4:2 (kon.)
HC Letci Letňany
1:5 (1:1, 0:3, 0:1)
HC Kometa Brno
Sobota 26.09.2015, 15:33 • Ice arena • Extraliga staršího dorostu • 8. kolo

Konec zápasu. (17:46:28)

55:13
    Letňanské číslo tři míří na trestnou lavici.

49:32
    Kometa právě vstřelila branku!
    Přes početní nevýhodu se brňané prosadili a pro Letce to nevypadá dobře.

48:26
    Holík v mele před brankou podržel protihráče a dostává dvě minuty. Trest za něj odpyká číslo osmnáct.

40:01

40:00

39:24
    Tomáš Petrla putuje na trestnou lavici a o vteřinky později k němu míří i druhý spoluhráč.

39:23
    Teď jel na brněnskou bránu prozměnu Lukáš Kučera, ale Holík vybruslil do poloviny třetiny a puk mu vypíchl.

38:28
    Václav Mařík ujížděl sám na Holíka, ten si ale poradil jak s jeho střelou tak s dalšími dorážkami a skóre zůstává stejné.

37:40

37:13
    Krásný zákrok Vlase lapačkou!

36:08
    Kučera už je na hřišti a pražané vyhazují kotouč ven z obranné třetiny.

35:26
    Na lavici už sedí i Lukáš Rousek (LET) a Letci se musí bránit ve třech.

34:40
    Pro Letce se utkání moc dobře nevyvíjí, ale určitě budou chtít s výsledkem ještě něco udělat.

34:01
    Za podražení si jde na dvě minuty sednout domácí dvacet dvojka Lukáš Kučera.

33:20
    Obránce FILIP KRÁL je tím, kdo teď prostřelil domácího gólmana Vlase. Asistence: Martin Nečas.

32:19
    Hráči se pošťuchují i na opačném brankovišti, je vidět, že Letci se hodně snaží výsledek obrátit a nedopustit podobný debakl jako v minulém vzájemném zápase.

31:54
    Holík letňanskou střelu zneškodnil krásným zákrokem, na brankovišti dochází k malé potyčce.

30:49
    Brněnský tým jde do dvougólového vední po gólu MARTINA NEČASE! Asistence: Tomáš Mlynář.

29:01
    Už si přilbu nasadil a potvrdil to, že je v pořádku, rychlým zákrokem.

28:53
    Brankář hostujícího týmu Holík, který chytá ve druhé třetině místo Dostála, leží bez helmy na ledě, zřejmě prožil bolestivý zákrok.

28:28
    Teď si domácí brankář poradil i se střelou Škvrněho.

27:43

27:14
    Královu prudkou střelu Vlas vyrazil před sebe.

25:49
    Grauer (LET) opět si odpykává prohřešek.

22:45
    Ke spoluhráči si na trestnou lavici přisedl Jakub Matula.

21:16
    Hra ve čtyřech vyšla lépe Kometě, která zkraje druhé třetiny střílí svůj druhý gól a dostává se tak do vedení!

20:34
    Každý tým má po pár vteřinách jen čtyři hráče na ledě.

20:01

20:00

18:05
    Je vyrovnáno, Kometa taktéž využila přesilovku.

17:39
    Trest si pro změnu odpykává jeden z Letců.

16:30
    Letňany právě vstřelily branku!
    Autorem branky v přesilovce je BRABEC. Asistence: Rousek a Řepík.

15:30
    Ferda měl se zpracováním kotouče u mantinelu problémy a Letci se dostali až před Dostála, který puk zalehnul.

14:08
    Jeden z hráčů komety přejel modrou čáru moc brzy a vhazuje se ve středním pásmu.

13:00
    Skoro to vypadá, jako by Kometa hrála přesilovku.

11:56
    Král ostře vypálil od modré, ovšem Vlas stihl zaklapnout betony.

10:59
    Komeťáci už se radovali, jenže puk se těsně nedoklouzal za brankovou čáru!

09:48
    Brňané se mohli dostat do šance, ale puk jim utekl až za modrou čáru.

09:02
    Jurnečka (KOM) neúspěšně pálil od modré.

07:59
    Letci měli při dorážce velkou šanci, ovšem Dostál svůj tým podržel.

07:28
    Teď byl kotouč prozměnu v síti ochranné nad brněnskou branou.

06:31
    Už to vypadalo že puk je v letňanské síti, ale jen ji škrtnul zvenčí,

05:40
    První Dostálův zákrok byl jistý.

05:09
    Při hře pět na pět posílají letci puk na zakázané uvolnění a bude se vhazovat před brněnským brankářem.

01:58
    Nyní už jsou oba týmy ve čtyřech. Na druhé straně trestné lavice sedí Jan Gonos (LET).

00:49
    Je tu i první vyloučení, na trestnou lavici se posadil Tomáš Mlynář (KOM).

První buly vyhrála Kometa, ale hra byla po pár vteřinách přerušena.

00:01

Hráči obou týmů již stojí vyrovnaní v řadách naproti sobě a utkání za malou chvíli začne.

Soupeři se letos již jednou utkali, a to hned v prvním kole sezony. Kometa na domácím ledě porazila Letce vysoko 9:1.

HC Kometa Brno – HC Letci Letňany 9:1 (1:0, 4:1, 4:0)

Góly a nahrávky: 2. Nečas (Novák, Mlynář), 24. Čejka (Ferda, Škvrně), 24. Zábranský (Mlynář, Nečas), 29. Zábranský (Král, Nečas), 33. Nečas (Mlynář, Král), 46. Čejka, 47. Ferda (Škvrně), 53. Novák (Nečas, Mikyska), 59. Škvrně (Jeřábek) – 23. Kučera (Řepík). Rozhodčí: Kohoutek – Mikoviny, Procházka. Střely: 47:17. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:0. V oslabení: 2:0.

Zdravím u přenosu ze zápasu 8. kola NOEN Extraligy staršího dorostu mezi HC Letci Letňany a HC Kometou Brno, které se bude odehrávat v letňanské Ice areně.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Alžběta Rychnovská

Branky a nahrávky: 17. Brabec (Rousek, Řepík) – 19. Mlynář, 22. Süss, 31. Nečas (Mlynář), 34. Král (Nečas), 50. Mikyska