SK Karviná – Nový Jičín 2:5 (kon.) | Řisuty – Písek 1:4 (kon.) | Nymburk – Vrchlabí 2:3 (kon.)
Poruba 2011 – Technika Brno 1:3 (kon.) | Kopřivnice – SHK Hodonín 2:9 (kon.) | Břeclav – Opava 4:3 (kon.)
Val. Meziříčí – Mor. Budějovice 3:5 (kon.) | Kolín – Trutnov 4:2 (kon.) | Klatovy – Jablonec n/N 4:3 (kon.)
Bílina – Sokolov 8:3 (kon.) | Jindř. Hradec – Pelhřimov 3:2 (kon.) | Havlíčkův Brod – Klášterec nO 6:3 (kon.)
Děčín – Žďár n/S 3:2 (po pr.) | Tábor – Kobra 4:1 (kon.) | Frýdek-M. – Vsetín 3:0 (kon.)
HC Lvi Fosfa Břeclav
4:3 (0:1, 2:2, 2:0)
HK Opava
Sobota 26.09.2015, 17:00 • Ice Bors Aréna Břeclav • 2. liga skupina Východ • 5. kolo

60:00
    Dnes co se týče faulů velice akttivní david Galvas ještě v poslední sekundě narazil hlavou na mantinel Medřického, inkasuje trest do konce utkání. V dnešním utkání si připíše 29 trestných minut.

59:50
    Zháňal už se napřahoval na střelu do prázdné branky, hostující hráč jej sekl a dostává dvě minuty. To je asi konec šancí Opavy.

58:57
    Oddechový čas pro hosty. Budou hrát v šesti bez brankáře, bully bude před Šurým.

57:32
    Dallší trest dostává hostující Herman, nejspíš osobní za protesty. Hraje se čtyři na čtyři.

57:32
    Opava přitvrdila, po odpískání se pustil do Zháňala mezi střídačkami Mosler a strhl domácímu asistentovi helmu. Sudí si volá oba kapitány a uklidňuje týmy. Zháňal i Mosler dostávají za potyčku dvě minuty.

56:39
    Břeclav právě vstřelila branku!
    Tak to si bude hostující gólman vyčítat. Z poloviny hřišě, navíc od střídaček, jej překvapil nahozením po ledě ADAM SVOBODA. Bez asistence.

54:27
    Tak to netrvalo moc dlouho a začíná se odzovu. Na modré si vyměnil puk Vachutka s Miklíkem a našel skrz celé pásmo volného kapitána MARTINA ČERVENKU, který vymetl horní patra opavské branky. Asistence: Vachutka, Miklík.

53:57
    Florovi podržel viditelně dres Herman a odpyká si dvě minuty. Šance Břeclavi na srovnání.

51:02
    A chyby přicházejí. Selingr obral obránce Břeclavi jen metr od brankoviště, ale nestihl iuž ideálně zakončil a Šurý jej vytlačil ze střeleckého úhlu.

47:09
    Vítek najížděl zprava sám na Šurého, střelu ale zvolil slabší a Šurý ji vykryl betonem.

44:44
    Tlak Lvů končí hákováním Kociána. Lvi si zahrají přesilovku.

39:20
    Po hattricku pokukoval i Polok, ale z pravé strany na Šurého nevyzrál. Domácí gólman si ale nebyl vůbec jistý, jestli mu puk zůstal ve výstroji.

38:59
    Obránce Lvů Svoboda neměl komu přihrát, tak to zkusil z nulového úhlu přímo nastřelit k tyčce a puk se zastavil na brankové čáře, hned u brusle Šafránka.

37:25
    Svoboda si odsedí trest za příliš mnoho opavských hráčů na ledě. Pokračuje se 4 na 4.

37:15
    Červenka poslal do úniku Zháňala, Šafránek vyráží ramenem.

36:07
    Opava právě vstřelila branku!
    Naopak hosté se snadno dostávají do vedení. Opava domácí přečíslila tři na jednoho, první střelu Wolfa ještě Šurý vyrazil, ale naa dorážku BOHUMILA HERMANA ze vzduchu už byl krátký. Asistence: Wolf.

35:50
    Červenka to zkusil mezi betony Šafránka, ale puk se mezi ně nevešel. Tribunou to jen zahučelo a stav zůstává 2:2.

35:50
    Červenka byl hákovaný v úniku, píská se trestné střílení proti Opavě.

34:40
    Poměr hráčů na ledě se srovnává, domácí Tobola se hodně diví vysoké holi. Je možné, že to způsobil některý z jeho spoluhráčů, domácí hráč měl totiž hůl na ledě připravenou k teči. Navíc dostává 2+2 minuty za krev v obličeji.

34:12
    Domácí Flora už se dostával ke střele, ale Kysela jej poslal nedoborovolně k ledu. Odsedí si dvě minuty za držení.

33:09
    Hostující obr Tichý předvedl svou zákeřnost a zcela mimo hru a po dohrání Medřického u mantinelu jej udeřil ještě jednou o led. Sudí to neviděl, ani čáároví, a vylučovat se i přes protesty nebude.

31:22
    A je tu bleskové srovnání Břeclavi. Po několika odrazech před brankovištěm se puk dostal před RICHARDA VACULÍNA, který jej zametl bekhendem do branky. Asistence: Kozel, Směřička.

30:45
    Hosté předvedli ukázkovou kombinaci na jeden dotek, na jejímž konci byl se snadnou úlohou znovu TOMÁŠ POLOK. Asistence: Vítek, Tuma.

30:15
    Průdek narazil Hermana na mantinel, hostující hráč se drží za bradu. Sudí vylučuje domácího útočníka za vysokou hůl. Zároveň napomíná jiného hostujícího hráče za nafilmovaný pád přes hokejku v dalším průběhu hry.

28:39
    Lvi vyrovnávají v oslabení. RICHARD VACULÍN si zpracoval v otočce puk a svoje sólo se štěstím zakončil přesně. Šafránek zaplul až do branky. Asistence: Zháňal.

27:22
    Opava si zahraje první přesilovku, Vachutkova hokejka se zamotala mezi nohy hostujícího útočníka.

26:47
    Buhaj postavil Tumovi ukázkový strom, ale útok Opavy tím nezastavil. To udělal až Šurý semaforem proti střele Poloka.

23:40
    Galvas podle rozhodčích zbytečně hákoval soupeře a Břeclav si zahraje minutu pět na tři.

22:34
    Medřický využil nezvyklý odraz puku od mantinelu a už se hnal ke střele, ale byl podražený Tůmou. Druhá domácí přesilovka.

21:15
    Na druhé straně sám v mezikruží Tobola, ale nepochopitelně vůbec netrefil branku.

20:10
    Polok s Vítkem zůstali hned zkraje třetiny sami dva před Šurým, ale svou megašanci překombinovali.

15:41
    Polok v úniku, podruhé se mu ale Šurého překonat nepodařilo, což tribuna ocenila potleskem a skandováním jména.

14:04
    Tobola našlápl a jel od modré sám na opavského brankáře, ale místo střely zvolil přihrávku, ta skončila tečovaná v moci Šafránka.

09:50
    Podražením se provinil hostující Tůma a je tu první přesilovka pro domácí.

08:30
    Teď už ale domácí inkasují, ránu Tichého od modré tečoval Selingr a z bezprosttřední blízkosti puk dorazil TOMÁŠ POLOK. Asistence: Selingr, Tichý.

08:19
    Na druhé straně se dostal do úniku Kocián, ale společně s obránce Směřičkou vše vyřešil.

Martin Daneš

Branky a nahrávky: 29. Vaculín (Zháňal), 32. Vaculín (Kozel, Směřička), 55. Červenka (Vachutka, Miklík), 57. Svoboda – 9. Polok (Selingr, Tichý), 31. Polok (Vítek, Tuma), 37. Herman (Wolf)

HC Lvi Fosfa Břeclav: Šurý (Bača) – Miklík (A), Zítka, Směřička, Dittrich, Svoboda A., Novák, Vlček – Červenka (C), Průdek, Vachutka, Flora, Tobola, Zháňal (A), Nováček, Medřický, Buhaj, Kozel, Vaculín, Lašák
    HK Opava: Šafránek (Plánovský) – Kysela, Rohovský, Galvas, Černý T., Tichý, Tůma, Slavík, Mosler – Selingr, Vítek (C), Baďura, Polok, Wolf, Kocián, Svoboda L., Herman, Hon, Klapetek

Rozhodčí: Obadal – Maťašovský, Čuňočka