Pittsburgh – Tampa 4:2 (kon.) | Buffalo – Toronto 4:0 (kon.) | Nashville – Columbus 2:5 (kon.)
Winnipeg – Ottawa 4:3 (po pr.) | Dallas – St. Louis 1:4 (kon.) | Calgary – Colorado 2:0 (kon.)
Edmonton – Arizona 4:0 (kon.) | Los Angeles – Anaheim 1:2 (po pr.) | San Jose – Vancouver 2:1 (kon.)
Winnipeg Jets
4:3 (0:1, 0:2, 3:0 - 1:0)
Ottawa Senators
Středa 30.09.2015, 02:00 • MTS Centre, Winnipeg • Příprava NHL

Vítáme vás u on-line přenosu z přípravného zápasu NHL, ve kterém Winnipeg Jets přivítá na svém ledě tým Ottawa Senators. Utkání začíná v 02:00.

WINNIPEG JETS

Domácí Winnipeg si sice loni splnil cíle a postoupil do vyřazovacích bojů, avšak tam hned v prvním kole narazil na velmi silný Anaheim, se kterým padl ve čtyřech zápasech. Letos by tedy Winnipeg loňský výsledek ještě vylepšil, ale například přípravné zápasy se zatím rozhodně neodvíjí podle představ trenérů. Jets totiž odehráli dva zápasy s Minnesotou i s Edmontonem a ve všech prohráli. Poslední debakl 8:1 v Minnesotě je pak minimálně velmi ostudný.

OTTAWA SENATORS

I hostující Ottawě se loni díky fantastickému závěru základní části podařilo proklouznout do playoff, ale i ona vypadla v poměru 2:4 hned v prvním kole s Montrealem. V rámci přípravy pak Ottawa odehrála již pět utkání, avšak ani jí se vůbec nedaří. Po dvou porážkách s Torontem přišla výhra 2:5 v Buffalu, ale poté se Sabres v Ottawě dokázali pomstít výsledkem 4:6 a o přibližně 20 hodin později Senátory porazila i Carolina (2:1).

Ještě jednou vítejte u online přenosu z přípravného zápasu NHL mezi Winnipegem a Ottawou. Na ledě by se nám dnes měli ukázat dva čeští hráči – domácí brankář Ondřej Pavelec a hostující útočník Milan Michálek.

Winnipeg Jets: Pavelec (Hutchinson) – Enström, Myers, Chiarot, Byfuglien, Stuart, Postma – Burmistrov, Little, Ladd, Stafford, Scheifele, Wheeler, Perreault, Lowry, Ehlers, Petan, Copp, Thorburn

Ottawa Senators: Hammond (Anderson) – Cowen, Methot, Kostka, Wideman, Karlsson, Borowiecki – Ryan, Turris, Michálek, Prince, Smith, MacArthur, O'Dell, Puempel, Lazar, Pageau, Stortini, Stone

Rozhodčí: Brad Watson, Marc Joannette – Shandor Alphonso, Don Henderson.

Zdá se, že i dnešní utkání začne s menším zpožděním, které je pro zámořskou soutěž tradiční.

Obě zahajovací pětky jsou připraveny, utkání za malou chvíli začne.

00:01

00:25
    Velmi špatnou rozehrávku hostující obrany zachytil Scheifele, který spěchá za kotoučem. Winnipeg se usazuje v útočném pásmu.

00:57
    Z první útočné snahy domácích v zápase nic nebylo, ale zajímavější je, že Jean-Gabriel Pageau se zřejmě již v první minutě zápasu lehce zranil a je ošetřován na střídačce.

01:49
    Po Lazarově přistrčení na modrou čáru pálil Chris Wideman vedle.

02:23
    Lowry se bekhendem snažil najít spoluhráče u brankoviště, nicméně obrana Sens byla pozorná a odpravila kotouč do bezpečí.

02:59
    Domácí Dustin Byfuglien je až za vlastní bránou, kde se pokusí vymyslet nějakou překvapivou rozehrávku.

03:58
    Další nebezpečnou přihrávku před Andersona vyslal Wheeler, který však nenašel Scheifeleho.

04:26
    A opět dvojice Wheeler-Scheifele! První přečíslení dvou na jednoho řešil Wheeler přihrávkou na spoluhráče, ale proti němu se skvěle přesunul Craig Anderson!

04:58
    Domácí vyhazují kotouč na zakázané uvolnění.

05:05
    Dva střelecké pokusy Ottawy. První rána mezi tři tyče nemířila, druhou již zlikvidoval Pavelec.

05:28
    Jets zahrávají znovu pouze icing. Buly se vrátí před Pavelce.

06:19
    Michael Kostka chybně rozehrál a Sens se ve vlastním pásmu dostávají pod tlak.

06:49
    Jenže z tlaku domácích se Senátoři bez větších potíží vymanili a na druhé straně musel zasahovat Ondřej Pavelec, který lapačkou zneškodnil nahození od modré čáry.

07:15
    Bobby Ryan šikovnou žabičkou předal kotouč Michálkovi, který již byl ve střelecké pozici, ale ještě se rozhodl kombinovat s Kostkou a následně ztratil puk.

07:59
    Ani jednomu z týmů se nyní příliš nedaří projít přes střední pásmo natož si vypracovat gólovou šanci.

08:25
    Staffordův pokus končí na hrudi Craiga Andersona, který přerušuje hru.

08:45
    Lazar měl ve středním pásmu problémy se zpracováním trochu prudší Karlssonovy přihrávky a vše končí ofsajdem hostujícího celku.

09:20
    První větší šanci Ottawy musel řešit Ondřej Pavelec, který se na bližší tyči nenechal překvapit Lazarem a následně si poradil i s pokusem o dorážku.

09:36
    K bekhendu z dobré pozice se nyní dostal jeden z domácích, nicméně kotouč mezi tři tyče nemířil.

10:09
    Craig Anderson má za sebou další jednoduchý zákrok a následuje komerční přestávka.

10:17
    Hned po vytočení zpoza brány zkoušel u tyče štěstí Drew Stafford. I jeho bekhend si pohlídal hostující brankář Anderson.

10:25
    Na druhé straně Michálek pouze nahrnul kotouč před Pavelce a hra je znovu přerušena. V posledních chvílích je utkání hodně kouskováno.

11:01
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Z naprosto nenápadné akce se hosté ujímají vedení! Na pravé straně útočného pásma měl dost času na střelu MILAN MICHÁLEK, který švihl zápěstím a jeho rána prošla zřejmě mezi rukou a tělem Ondřeje Pavelce. Asistene: Bobby Ryan, Jean-Gabriel Pageau
    11:01 Milan MICHÁLEK - 0:1

12:12
    Hosté cítí šanci a stále útočí. Pětice domácích hráčů je již hodně utavená.

12:57
    Nyní už ale hrají Jets a Lowry posílá puk na Perreaulta.

13:16
    Velká šance na srovnání! Lowry dorážel z hranice brankoviště, ale pozorného Andersona překonat nedokázal.

13:58
    Hra se nyní přelévá ze strany na stranu. Opět se kotouč nachází v pásmu Ottawy, kde kombinují domácí hráči.

14:37
    Opravdu velký tlak domácího celku končí nepřesností a puk získává obrana Senátorů, která volí rozvážnou rozehrávku zpoza vlastní brány.

14:52
    Pavelec drží kotouč a přichází další komerční přestávka.

14:57
    Je tady první vyloučení zápasu. Na trestnou lavici usedá Mark Stuart (WPG), který se provinil sekáním. Přesilová hra Senátorů z toho však nebude, neboť Mark Stone (OTT) je potrestán za stejný přestupek.

15:31
    Hra ve čtyřech zatím více vyhovuje domácím, kteří se tlačí do útočného pásma a snaží se dostat do střelecké pozice.

15:56
    Dobře viditelnou a očekávanou střelu od modré čáry bez potíží vyráží Pavelec. Domácí rozjedou další útok až od vlastní brány.

16:41
    Curtis Lazar si z pravé strany sjel blíže bráně, avšak svou solidní střelou trefil jen rameno Ondry Pavelce.

16:57
    Oba týmy hrají v plném počtu.

17:06
    Po menší rozmíšce u Pavelcovy brány se vylučovat nebude. Pokračuje se vhazováním po pravici českého gólmana.

17:24
    Ehlers si to namířil do útočného pásma, ale v něm již byl Perreault, který tak zavinil ofsajd Winnipegu.

18:12
    Šikovná přihrávka hledající najíždějícího Wheelera končí až v rohu kluziště. Zdá se, že první třetinu vyhrají hosté.

18:48
    Jean-Gabriel Pageau se pokusil Pavelce překvapit, jenže ten již si zakončení ze stejné pozice, ze které propustil Michálkovu střelu, pohlídal.

19:11
    Ke kotouči se v rohu ledové plochy tlačil Zack Smith, Tyler Myers (WPG) ho počastoval sekáním a míří na dvě minuty na trestnou lavici.

19:51
    Hostům se podařilo vyhodit kotouč až k Andersonovi. V této třetině již gól neuvidíme.

20:00

Je za námi první třetina utkání, která nám nabídla pár zajímavých akcí, ale do vedení šla Otttawa až ve 12. minutě, kdy se výbornou střelou zápěstím prezentoval Milan Michálek. Do druhé periody tak jdou domácí s jednogólovým mankem.

Další třetina začne přibližně v 3:02.

20:01

20:29
    Hosté pokračují přesilovou hrou a drží se v útočném pásmu.

20:46
    Špatné střídání Ottawy a přesilová hra Sens je u konce. Dvě trestné minuty pro střídačku odsedí Bobby Ryan (OTT).

21:00
    A teď je navíc vyloučen Marc Methot (OTT), který se provinil krosčekem. Domácí s zahrají krátkou přesilovou hru čtyř proti třem a poté dokonce 5 na 3.

21:11
    Domácí v plném počtu, následuje zmiňovaná přesilovka 5 na 3.

21:26
    Ottawě se podařilo vyhodit kotouč až k Pavelcovi.

22:19
    Jets to nyní udělali velmi pěkně, ale Anderson dvěma dorážkám z hranice brankoviště odolal!

22:46
    Senátoři již jsou ve čtyřech a zdá se, že toto dvojnásobné oslabení přežijí bez úhony.

23:00

23:35
    Po více než třech minutách se tedy hraje v pěti na obou stranách. Ottawa má za sebou velmi dobře ubráněné oslabení a dere se do útoku.

23:56
    Senátoři přežili dlouhé oslabení a nyní dokázali sami udeřit. ZACK SMITH si vybruslil od mantinelu ke kruhu, vyslal rychlou střelu, kterou Pavelec zřejmě vůbec neviděl a český brankář loví kotouč ze své sítě podruhé. Asistence: Milan Michálek, Matt Puempel
    23:56 Zack SMITH - 0:2

25:26
    Hosté jsou na koni a snaží se přidat třetí branku. Tu měl nyní na hokejce Curtis Lazar, který šel sám na Pavelce, ale zakončením trefil jen lapačku domácího strážce svatyně.

25:59
    Winnipeg se na malou chvíli dostal do útočného pásma, avšak u mantinelu dvakrát výborně zapracovali obránci Ottawy, kteří kotouč vytlačili zpět za modrou čáru.

26:38
    Anderson drží kotouč po Perreaultově střele a přerušení hry nám přináší komerční přestávku.

26:50
    Senátory čeká další oslabení a opět jde na trestnou lavici Marc Methot (OTT), který atakoval Burmistrova a dostává dvě trestné minuty za hrubost.

27:14
    Hostům se sice podařilo vyhodit kotouč až k Pavelcovi, ale domácí se bleskově dostali zpět do útočného pásma a Anderson musel nadvakrát krotit Byfuglienovu dělovku.

27:25
    Místo domácího Winnipegu se do velké šance dostali hráči z hlavního města Kanady. Zack Smith šel s Michálkem dva na jednoho, celou akci vyřešil střelou, ale tu lapačkou zneškodnil Ondra Pavelec.

28:00
    Další vyhození kotouče přes celé hřiště v podání Ottawy. Přesilové hry se domácím příliš nedaří.

28:44
    A znovu je puk až mezi dvěma modrými čarami.

28:50

29:06
    Nyní si přesilovku pro změnu zahrají hosté, kteří můžou těžit z vyloučení Dustina Byfugliena (WPG). Ten se provinil podražením.

29:06
    Byfuglienova vyloučení domácí využívají k výměně brankářů. Craig Anderson má odpracováno a s nulou v zádech usedá na střídačku, ze které do brány pro změnu putoval Andrew Hammond.

30:05
    Sens dokázali sevřít soupeře, ale v poslední chvíli jim do finální přihrávky sáhl vždy někdo z domácích a Pavelec tak nemusel řešit nějakou vyloženou megašanci.

30:39
    Michálek se na brankovišti snažil rychle otočit a zakončit, ale puk mu sjel z čepele.

30:51
    Výbornou křížnou přihrávku nyní vymyslel Turris, avšak jednomu z jeho spoluhráčů zhatil šanci dobrým obranným zákrokem Alexander Burmistrov.

31:06

31:54
    Po icingu Ottawy se stejným způsobem do zápasu zapsali i domácí a hra se stěhuje před Pavelce.

32:18
    Pageau vlétl do útočného pásma, přenechal puk Bobbymu Ryanovi, který natáhl k tvrdé střele, ale ta končí na pozorném Pavelcovi.

32:49
    První dva úspěšné zákroky má za sebou Andrew Hammond, který po loňském fantastickém závěru základní části vytlačil z Ottawy Robina Lehnera a vytvořil brankářské duo s Andersonem. Nyní však následuje komerční přestávka.

33:04
    Curtis Lazar je dnes největší spalovač šancí! Erik Karlsson ho vyslal do úniku parádním obloučkem, avšak kanadský mladíček střelou mezi betony na Pavelce opět nevyzrál.

33:49
    A na druhé straně se do šance dostával Mark Scheifele, ale ten těsně před Hammondem nedokázal zpracovat neposednou přihrávku.

34:30
    Domácí fanoušci jsou nyní opět naprosto potichu, protože Ottawa dává gól na 0:3! Bobby Ryan zavezl po pravé straně kotouč až k domácí svatyni a poté poslal přes brankoviště parádní zadovku, kterou proměnil v gól zcela osamocený JEAN-GABRIEL PAGEAU. Opravdu fantastická asistence Ryana! Asistence: Bobby Ryan, Chris Wideman
    34:30 Jean-Gabriel PAGEAU - 0:3

36:26
    A pro domácí mohlo být ještě hůře. Turris v přečíslení našel na druhé straně najíždějícího MacArthura, avšak ten bránu netrefil.

37:28
    Hra se hodně rychle přelévá a k vidění je spousta zajímavých střeleckých pozic. Tu poslední nyní spálil Alexander Burmistrov, který trefil jen Hammonda.

37:43
    Po komerční přestávce jsme zpět a Hammond musel zasahovat proti rychlé střele Burmistrova.

38:07
    Ottawě se sice podařilo narušit kombinaci soupeře, ale poté se proviňuje zakázaným uvolněním.

38:25
    Již několikátá přesilová hra pro Winnipeg. Chris Wideman (OTT) ve středním pásmu nezpracoval kotouč a poté musel zatáhnout za záchrannou brzdu a podrazil Lowryho.

38:59
    Domácí nyní měli opravdu velký tlak na brankovišti, ale Hammond se zatím prezentuje skvělým výkonem a po Andersonovi drží i on čisté konto.

39:43
    Sražená střela Scheifeleho. Zdá se, že v této třetině se již domácím snížit nepodaří.

40:00

Máme za sebou druhou třetinu, která byla velmi pohledná a nabídla nám hned několik velkých šancí. Dvě z nich dokázali využít hostující hráči, kteří po gólech Smithe a Pageaua zvýšili vedení na 0:3. Nutno říci, že několik dobrých příležitostí měli i hráči Winnipegu, ale těm se zatím nepodařilo najít recept na skvělé brankáře Senátorů, kteří se ve 30. minutě vystřídali a v brankovišti tak nyní po Andersonovi vládne Hammond.

Další třetina začne přibližně v 3:58.

40:01

40:08
    Domácí ještě na začátku této třetiny dohráavjí 25 sekund přesilové hry, avšak již osm vteřin po zahájení třetí části míří puk až za Pavelcovu bránu.

40:26
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    I přesto, že Winnipeg musel rozehrávat až zpoza vlastní brány se mu daří snížit! Pouhou vteřinu po návratu vyloučeného Widemana dostal kotouč do brány BLAKE WHEELER, který se výborně postavil před Hammonda a tečoval rychlou střelu Ladda. Asistence: Andrew Ladd, Dustin Byfuglien
    40:26 Blake WHEELER - 1:3

41:52
    Hosté se snaží usadit v útočném pásmu a dobrým forčekingem způsobují domácím problémy.

42:07
    Ondřej Pavelec přikryl kotouč, který se dostal do jeho brankoviště. Následuje buly po pravici českého gólmana.

42:45
    Winnipegu se sice ještě na poslední chvíli podařilo udržet útočné pásmo, nicméně poté je jednomu z domácích pískána hra vysokou holí.

42:54
    Špatná rozehrávku Ottawy si pohlídal Enström, který kotouč nechal doputovat na zakázané uvolnění. Hra se stěhuje před Hammonda.

43:12
    Znovu je hra přerušena. Tentokrát pro přihrávku rukou v podání Zacka Smithe.

43:24
    Na útočné modré čáře měl nyní opravdu hodně prostoru pětadvacetiletý Chris Wideman, který vypustil dělovou ránu, jenž skončila na hrudi Ondry Pavelce.

44:20
    Několik velmi rychlých přechodů do útoku v podání obou celků zakončením neskončilo. Ke kotouči se dostávají hosté.

44:58
    Ehlers šel se Scheifelem proti dvěma obráncům Senátorů, avšak předávka na druhého zmiňovaného se mu vůbec nepovedla a Sens vyhazují na icing.

45:37
    Zack Smith snad nyní ani neví, jak že se to vůbec dostal přes dva bránící hráče Winnipegu. Nicméně stalo se a Pavelec musel být pozorný.

46:28
    Chris Thorburn (WPG) se na modré čáře dopustil chyby a nebýt jeho faulu, do úniku by šel Eric O'Dell. Je z toho přesilová hra Ottawy.

46:55
    Domácí začínají oslabení výborně, když již podruhé posílají kotouč až k Hammondovi.

47:15
    Karlsson si sjel od modré čáry, avšak tvrdou ranou trefil jen Chiarota, který následně opět vyhazuje puk přes všechny čáry.

47:51
    S další střelou Karlssona měl Pavelec větší problémy, ale nakonec odolal a Ottawa musela řešit rychlé přečíslení na druhé straně.

48:07
    To byla obrovská šance Senátorů! Čtveřice Winnipegu po útočném výpadu naprosto propadla a na Pavelce šel zcela osamocený Matt Puempel, který zvolil střelu zápěstím, avšak trefil "jen" břevno brány domácího celku.

48:28

49:16
    Hráči Winnipegu se natlačili k Hammondově bráně, ale ten zasahovat nemusel.

49:58
    Po několika dobrých šancích se nám hra trochu uklidňuje a kotouč se pohybuje především ve středním pásmu.

50:15
    Hra je přerušena a to znamená komerční přestávku.

50:23
    Erik Karlsson se nyní dopustil chyby, když rozehrávkou z rohu kluziště prověřil vlastního gólmana, jenž musel opravdu hodně rychle ke své pravé tyči.

50:57
    Za bránou Ondry Pavelce svedla souboj hned čtveřice hráčů, ale vítězní hosté puk velmi záhy ztratili.

52:02
    Po trochu delší době se do šance dostali domácí. Obránce Jets, Ben Chiarot, si udělal poněkud útočnější výlet, zakončoval z hranice brankoviště, ale na Hammonda si nepřišel.

53:06
    Osobně nevím proč, ale zakázané uvolnění se Winnipegu nyní nepíská. Ottawští obránci tak musí hodně rychle zpátky ke své bráně.

53:43
    Několik vzájemných soubojů nyní nenechalo chladnými Blakea Wheelera (WPG) s Bobbym Ryanem (OTT), kteří si to "rozdali" v takové menší šarvátce, kterou vyhrál domácí hráč. Samozřejmě se bude vylučovat.
    53:43 Šarvátka mezi Wheelerem a Ryanem

53:43
    Tresty jsou následovné. Blake Wheeler (WPG) dostává 2+2 minuty za hrubost, Bobby Ryan (OTT) stejný trest a pokračuje se tak v pěti na obou stranách.

54:38
    Nic Petan se po parádní individuální akci natlačil až před Andrew Hammonda, ale přes jeho beton již kotouč nepropasíroval. Domácí hráč byl poté tvrdě atakován Borowieckim, který zřejmě půjde na trestnou lavici.

54:42
    Je tomu tak. Mark Borowiecki (OTT) dostává dvouminutový trest za hrubost.

54:45
    Hosté hned po buly vyhazují kotouč k Pavelcovi.

55:00
    Domácí využívají přesilovou hru a snižují na 2:3! Podél levé strany vlétl do útočného pásma Ehlers, který poslal kotouč před bránu a tam již šikovně dobržďoval DREW STAFFORD, který bruslí nasunul puk do sítě. Bez asistence.
    55:00 Drew STAFFORD - 2:3

56:52
    Winnipeg nyní přebírá iniciativu a snaží se dostat do další šance, která by mohla znamenat vyrovnání. Nyní však Hammond drží kotouč.

57:12
    Mark Scheifele obdržel výbornou přihrávku, ale poté svižnou ranou minul.

57:49
    Kotouč nyní na střídačku poslal Burmistrov a vhazovat se tak bude ve středním pásmu, což více vyhovuje hostujícím Senátorům.

58:01
    Pavelec je na střídačce, domácí to zkouší v šesti!

58:33
    Poněkud komická situace teď nastala, když nahození Byfugliena skončilo někde v kalhotách Puempela a ten se snažil rychle kotouč vyklepat, neboť by mohl zakončovat do prázdné brány. Nestalo se a hra je přerušena.

58:47
    Pavelec se na chvíli vrátil do brány, ale nyní už je opět na střídačce a Winnipeg hraje se šesti muži.

59:08
    A je vyrovnáno! Winnipeg dokonává parádní třetí třetinu svou třetí brankou a z 0:3 je rázem 3:3. Nahození Tylera Myerse dokázal před bránou tečovat skvěle postavený ANDREW LADD a Hammond byl bez šance. Asistence: Tyler Myers, Bryan Little
    59:08 Andrew LADD - 3:3

59:52
    Ve třetí třetině již gól neuvidíme a čeká nás tak prodloužení 3 na 3.

60:00

Šedesát minut řádné hrací doby je za námi a ve Winnipegu se půjde do pětiminutového prodloužení. To se zdálo na míle vzdálené, ale domácí třemi brankami v poslední třetině dokázali srovnat a vybojovali si tuto nadstavbu.

60:01

60:38
    Začátek prodloužení je zatím hodně opatrný a ani jeden z týmů se ještě nedostal ke střele.

61:10
    Wheeler byl výborně postaven před bránou, avšak nahození Byfugliena se až k brankovišti Andrew Hammonda nedostalo.

61:39
    Mark Scheifele měl na hokejce rozhodnutí zápasu, ale střelou ze stoprocentní pozice míjí!

62:00
    Jenže nyní se domácí dostali k přečíslení dvou na jednoho, které naprosto fantasticky vyřešil MARK SCHEIFELE. Ten sice byl možná trochu hamižný, když to vzal na sebe, ale jeho přesná rána zápěstím skončila v Hammondově bráně. Bez asistence.
    62:00 Mark SCHEIFELE - 4:3

Dnešní přípravné utkání mezi Winnipegem a Ottawou je tedy u konce a domácí si připisují vůbec první vítězství v rámci přípravy na novou sezónu. Ottawa sice vedla po dvou třetinách 0:3, ale tři góly domácích v závěrečné třetině dostaly utkání do prodloužení a v něm po dvou minutách rozhodl útočník Jets, Mark Scheifele. Pro Senátory to je tak pátá porážka z šesti přípravných utkání.

Milan Michálek 1+1, 1 střela, čas na ledě 17:11

Já se s Vámi loučím a u dalších on-line přenosů nashledanou! (04:57:11)

Lukáš Podleśny

Branky a nahrávky: 41. Wheeler (Ladd, Byfuglien), 55. Stafford, 60. Ladd (Myers, Little), 62. Scheifele – 12. Michálek (Ryan, Pageau), 24. Smith (Michálek, Puempel), 35. Pageau (Ryan, Wideman)

Ottawa Senators: Anderson (od 30. Hammond) – Cowen, Methot, Kostka, Wideman, Karlsson, Borowiecki – Ryan, Turris, Michálek, Prince, Smith, MacArthur, O'Dell, Puempel, Lazar, Pageau, Stortini, Stone

Rozhodčí: Brad Watson, Marc Joannette – Shandor Alphonso, Don Henderson