ZVVZ USK Praha – UMMC Jekatěrinburg 93:91 (kon.)
93:91 (31:22, 48:47, 75:71)
UMMC Jekatěrinburg
Středa 07.10.2015, 21:15 • Braine L'Alleud • FIBA Supercup • Finále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:15.

Dobrý den! Vítejte u sledování textového přenosu z finálového zápasu basketbalového Supercupu, v němž ZVVZ USK Praha přivítá UMMC Jekatěrinburg. Duel začne na belgické palubovce v Braine L'Alleud ve 21:15, přejeme příjemnou zábavu!

Právě proti domácím Castors Braine se pražské basketbalistky představily ve včerejším semifinálovém klání. Zpočátku velmi vyrovnané utkání svěřenkyně Natalie Hejkové otočily až ve třetí čtvrtině, kterou ovládli jednoznačně 31:9 a po celkovém vítězství 83:74 postoupily do finále.

Jekatěrinburg si postup vybojoval po suverénním vítězství 86:52 nad francouzským celkem Villeneuve d'Ascq. Ruský velkoklub bude i proti hráčkám ZVVZ jasným favoritem, ale stát se může cokoliv – tak držme palce!

ZVVZ USK Praha: Vaughnová, Petrovićová, Elhotová, Hanušová, Burgrová, Palauová, Xargayová, Elhotová, Vyoralová, Adjukovićová.

UMMC Jekatěrinburg: Lyttleová, Artešinová, Beljakovová, Grudová, Barićová, Nolanová, Vieruová, Toliverová, Čerepanovová, Petrakovová, Taurasiová.

00:01
    Utkání právě začalo. (0:0)

00:54
    Po přihrávce Ilony Burgrové otevřela Hanušová skóre dnešního finále. (2:0)

01:10
    Grudaová ale prakticky okamžitě vyrovnala. (2:2)

01:33
    Palauová sice se svým pokusem neuspěla, ale Xargayová její zaváhání vzápětí napravila. (4:2)

02:05
    Nolanová opět srovnala, v úvodu sledujeme velmi vyrovnanou hru. (4:4)

02:45
    Grudaová získala míč pro Taurasiovou, která se trefuje za tři body! (4:7)

02:59
    Kateřina Elhotová prakticky okamžitě poté snížila manko ZVVZ na minimální rozdíl. (6:7)

03:08
    Neuplynulo ani deset sekund a dva body na druhé straně přidala Taurasiová. (6:9)

03:36
    A Taurasiová přidává další body, Jekatěrinburg jde do trháku! (6:11)

03:43
    Hanušová z rychlého protiútoku snížila. Uff. (8:11)

03:47
    Lyttleová zaváhala a Palauová stáhla většinu zbylého manka Pražanek. (10:11)

03:49
    Palauová navíc z trestného hodu vyrovnala, výborně! (11:11)

04:13
    Po milimetrově přesném pasu Xargayová vytáhlá Ilona Burgrová otočila stav utkání! (13:11)

04:36
    Lyttleová ale vzápětí vyrovnala. Dnes je rozhodně na co koukat! (13:13)

-6:41
    Vaughnová utekla jekatěrinburské obraně a znovu posílá USK do vedení. (15:13)

05:02
    Nolanová našla volnou Grudaovou a ta se z dobré pozice nemýlila. (15:15)

05:23
    Přestřelka pokračuje, Kateřina Elhotová trefuje trojku! (18:15)

05:35
    Vzápětí přišla trojka i na druhé straně, Taurasiová znovu vyrovnala! (18:18)

06:54
    Dlouhý bodový půst ukončila téměř po minutě a půl dvoubodovou střelou Ilona Burgrová. (20:18)

07:09
    Grudaová se však postarala o rychlé vyrovnání. (20:20)

07:29
    Ilona Burgrová má dnes střeleckou formu, během první čtvrtiny trefila už svou třetí dvojku. (22:20)

08:04
    Ruskému celku protiútok nevyšel a Vaugnová to dokázala potrestat! (24:20)

08:38
    Díky přesné střele Palauové už Pražanky vedou proti jasnému favoritovi o šest bodů! (26:20)

08:59
    Taurasiová rychle snížila, Jekatěrinburg krásnou kombinační akcí ukázal svou sílu. (26:22)

09:13
    V probíhající poslední minutě první čtvrtiny zvýšila náskok USK Kateřina Elhotová. (28:22)

09:46
    Bravo! Střídající Vyoralová těsně před sirénou ještě upevnila vedení žlutomodrých! (30:22)

09:46
    Navíc to bylo s faulem a Vyoralová svůj trestný hod suverénně proměnila. (31:22)

10:00
    První čtvrtina skončila. (31:22)

10:01
    Začala druhá čtvrtina. (31:22)

10:25
    I vstup do druhé čtvrtiny vyšel lépe Pražankám, nyní se prosadila Palauová. (33:22)

10:58
    Xargayová přidává další body, zatím sledujeme skvělou jízdu v podání svěřenkyň Natalie Hejkové! (35:22)

11:10
    Toliverová dala trojku a přerušila bododou šňůru českého celku. (35:25)

11:31
    Po přihrávce Palauová odpověděla Hanušová stejnou mincí – vstřelenou trojkou! (38:25)

11:53
    S tříbodovými hody se roztrhl pytel, další do statistik zapsala Beljakovová. (38:28)

12:20
    Vaughnová se prosadila zpod koše. (40:28)

12:30
    Lyttleová vzápětí odpověděla, zatím sledujeme obrovskou ofenzivní smršť z obou stran! (40:30)

13:04
    Lyttleová svůj dvoubodový hod neproměnila, nicméně míč se odrazil k Taurasiové, jež vsítila trojku! (40:33)

13:53
    Lyttleová dostala UMMC na pětibodový rozdíl, pozor na to! (40:35)

15:01
    Barićová minula koš, už dlouho se hraje bez změny ve skóre. (40:35)

15:05
    Ilona Burgrová proměnila jen jeden ze dvou trestných hodů. (41:35)

15:13
    Grudaová snížila, to už jsme se přehoupli do druhé poloviny druhé čtvrtiny. (41:37)

15:38
    A pozor, Grudaová přidala další body a Jekatěrinburg má vyrovnání na dostřel! (41:39)

16:19
    Do třetice Grudaová – je vyrovnáno! (41:41)

16:39
    Palauová odpověděla nejlepším možným způsobem, tedy trojkou! (44:41)

16:39
    Xargayová proměnila oba trestné hody. (46:41)

17:55
    Taurasiová dostala UMMC vstřelenou trojkou opět na dostřel. (46:44)

18:15
    Palauová rychle odpověděla. Věřme, že Pražanky udrží vedení do přestávky... (48:44)

18:23
    Nolanová proměnila jen jeden ze dvou trestných hodů. (48:45)

18:44
    O chvilku později ale Toliverová snižuje na rozdíl jediného bodu, pozor! (48:47)

20:00
    Druhá čtvrtina skončila. (48:47)

Druhá čtvrtina je u konce a můžeme říct, že v pravý čas. Pražanky po té první vedly o nadějných devět bodů, nicméně basketbalistky UMMC postupně dotáhly své manko a nyní prohrávají už jen o jediný bod. Druhá polovina zápasu slibuje pořádné drama, tak buďte u toho s námi!

20:01
    Začala třetí čtvrtina. (48:47)

21:01
    Je to tu. Toliverová otočila stav ve prospěch Jekatěrinburgu! (48:49)

21:20
    Hanušová naštěstí rychle odpověděla. (50:49)

21:42
    A po chybě Grudayové zvýšila Xargayová vedení USK, bravo! (52:49)

22:15
    Grudaová své zaváhání poměrně rychle napravila. (52:51)

22:32
    Přesnou mušku předvedla i Hanušová, Pražanky stále vedou o tři body. (54:51)

23:10
    Už jen o dva, Lyttleová totiž proměnila jeden trestný hod. (54:52)

23:26
    Skvěle. Španělská legionářka Xargayová trefila trojku! (57:52)

23:36
    Taurasiová o deset sekund později odpověděla, ale pouze za dva body. (57:54)

23:42
    Po technickém faulu UMMC Pražanky zahrávaly trestný hod, s nímž si Elhotová poradila. (58:54)

23:52
    A vzápětí přidala další body rozjetá Hanušová! (60:54)

24:18
    Artešinová ztratila míč a Vaughnová z rychlé protiakce zvýšila náskok USK na nadějných osm bodů! (62:54)

24:38
    Taurasiová trefila trojku. V dnešním utkání se ještě může stát cokoliv... (62:57)

24:45
    Ruská defenzíva úplně zapomněla na Kateřinu Elhotovou, která rychlou protiakci završila suverénními dvěma body. (64:57)

24:57
    O chvilku později se prosazuje Grudaová, zatím sledujeme opravdu ofenzivně laděné utkání. (64:59)

25:27
    Další trojka v podání Taurasiové. Jekatěrinburské basketbalistky mají vyrovnání na dostřel! (64:62)

25:43
    Své bodové konto o další dva zářezy rozšířila Palauová. (66:62)

26:51
    Vůbec poprvé v zápase se prosazuje ruská rozehrávačka Artešinová. (66:64)

27:18
    Výtečně, Xargayová přidala další trojku! (69:64)

27:27
    Nolanová zahrávala trestný hod, který proměnila. (69:65)

27:27
    Druhý už ne, nicméně Barićová z dorážky přidala další dva body! (69:67)

27:39
    Vaughnová i tento rychlý protiútok zakončila úspěšným dvoubodovým hodem. (71:67)

28:56
    Lyttleová suverénně proměnila oba trestné hody. (71:69)

29:36
    V závěru vyrovnané třetí čtvrtiny se prosazuje ještě Vyoralová. (73:69)

29:59
    Ještě před sirénou však na rozdíl jediného bodu snížila Grudová. (73:71)

30:00
    Třetí čtvrtina skončila. (75:71)

30:01
    Začala čtvrtá čtvrtina. (75:71)

30:13
    Po pěkné přihrávce Vaughnové o sobě po delší době dala vědět Elhotová. (75:71)

30:27
    Barićová rychle snižuje, závěrečných deset minut slibuje pořádné drama! (75:73)

30:48
    Kateřina Elhotová podruhé během pouhé půlminuty bodově udeřila. (77:73)

31:01
    Už je to znovu jen o bod, Beljakovová trefila trojku! (77:76)

31:13
    Elhotová je ale k nezastavení, během pouhé minuty jí na konto přibylo šest bodů! (79:76)

31:57
    Po trojce Beljakovové ale začínáme od nuly. Škoda. (79:79)

32:16
    Vyoralová poměrně rychle vrací Pražankám vedení. (81:79)

32:49
    Grudová proměnila jen jeden ze dvou trestných hodů, ale poté se odraženého míče zmocnila a jekatěrinburské basketbalistky tak mohou ihned založit další akci. (81:80)

33:13
    Ta také končí košem Lyttleová, UMMC už vede! (81:82)

33:31
    Xargayová se postarala o rychlé oplacení stejnou mincí. (83:82)

34:12
    To samé se povedlo Grudové, šest minut před koncem se vedení přelévá ze strany na stranu. (83:84)

35:27
    Xargayová protrhla dlouhé bodové vakuum. (85:84)

35:42
    Vzápětí se prosadila za dva body i Nolanová. (85:86)

36:26
    Důležité dva body vykouzlila Ilona Burgrová, vše se schyluje ke strhujícímu závěru! (87:86)

36:42
    Grudová vzápětí opět převrátila misky vah na stranu Jekatěrinburgu. (87:88)

37:39
    Uff. V kritický moment Grudová proměnila jen jeden ze dvou trestných hodů. (87:89)

37:59
    Dvě minuty před koncem je díky Iloně Burgrové vyrovnáno! (89:89)

38:40
    To je výtečné, Xargayová necelou minutu a půl před koncem čtvrté čtvrtiny trefila trojku! (92:89)

39:38
    O stejný kousek se pokoušela Taurasiová, ale minula. Triumf je blízko! (92:89)

39:49
    Zdá se, že trestný hod Palauové definitivně přiblížil USK k vítězství. Jekatěrinburg si ještě v samém závěru vybírá oddechový čas. (93:89)

39:54
    Burgrová faulovala, ještě z toho jsou trestné hody pro Taurasiovou. (93:89)

39:58
    Taurasiová sice trefila jen jeden, okamžitě poté však faulovala Palauová a hráčka UMMK tak měla k dispozici další, který suverénně proměnila. (93:91)

39:59
    To bylo o fous! Mohlo být vyrovnáno, ale Nolanová těsně minula koš a USK Praha se tak stává vítězem FIBA Supercupu! (93:91)

Konec zápasu. (93:91)

Už je to skutečně tak, pražské basketbalistky si poradily s jasně favorizovaným gigantem z ruského Jekatěrinburgu! Ve strhujícím finiši svěřenkyně Natalie Hejkové přeci jen prokázaly silnější nervy a nakonec o dva body zvítězily. Vše mohlo být úplně jinak, v poslední sekundě ale Nolanová mířila těsně vedle!

Z mé strany je to vše, přeji dobrou noc a příště na počtenou! (22:54:53)