Philadelphia – Florida 1:0 (kon.) | Anaheim – Vancouver 1:2 (1:2 po s.n.)
1:2 (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)
Vancouver Canucks
Úterý 13.10.2015, 04:00 • Honda Center, Anaheim • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Dovolte mi, abych co nejpříjemnější den popřál všem fanynkám a fanouškům toho nejlepšího světového hokeje. V tomto zápase NHL proti sobě nastoupí Anaheim Ducks a Vancouver Canucks.

Vancouver odehrál dva zápasy a má bilanci 1-0-1. Nejproduktivnějším hráčem je Daniel Sedin s třemi kanadskými body za gól a dvě asistence. V brance dostává přednost Ryan Miller.

Anaheim má na svém kontě jen jediný odehraný zápas, v němž prohrál 0:2 se San Jose. Vzhledem k tomu, že mužstvo nevstřelilo branku, nemá žádný hráč kanadské body.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Anaheim Ducks: Andersen (Khudobin) – Bieksa, Lindholm, Despres, Fowler, Vatanen, Stoner – Perry, Getzlaf, Sekáč – Silfverberg, Kesler, Hagelin – Santorelli, Rakell, Cogliano – Stewart, Horcoff, Maroon

Vancouver Canucks: Miller (Bachman) – Tanev, Hamhuis,Bartkowski, Edler, Sbisa, Hutton – Sutter, Sedin H., Sedin D. – Vrbata, Horvat, Baertschi – Hansen, McCann, Burrows – Dorsett, Cracknell, Prust

Rozhodčí: St. Pierre, McCauley – Cameron, Sharrers.
    Rozbruslení domácího týmu

utkání začne o něco později, jak je v NHL dobrým zvykem.

00:01

00:01
    Hostující celek vyhrál úvodní buly, ovšem pak se dostal do postavení mimo hru, tak se vhazování ve středním pásmu opakovalo po několika sekundách ještě jednou.

00:57
    Radim Vrbata se snažil zakončit útočnou akci svého týmu. Před brankou dostával přihrávku, ale kotouč nedokázal pracovat.

01:54
    Brandon Brust a Clayton Stoner vyloučeni na pět minut za bitku. Ihned po buly v útočném pásmu Canucks se do sebe pustili.

02:04
    Vyloučen hostující Alexander Edler na dvě minuty za hákování.

02:30
    Domácí mužstvo má k dispozici první přesilovou hru v tomto zápase. Zatím se stabilně nemůže dostat do útočného pásma.

03:01
    Hra přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu. Aktuálně nehrozí brance hostů nebezpečí.

03:30
    Hamhuis si nepříjemně tečoval kotouč před vlastní brankou, brankář Miller musel být pozorný.

03:44
    Vyloučen domácí Jiří Sekáč na dvě minuty za držení protihráče.

04:04

04:27
    Na ledě je elitní přesilovková formace hostů, což znamená nejvyšší stupeň ohrožení pro Andersenovu branku. Domácí tým nestíhal se soupeřem bruslit, což předznamenalo velkou šanci Vancouveru, gólman domácích spolu s obránci nebezpečí zažehnali.

05:25
    Radim Vrbata stál na konci pohledné akce, kterou zakončil střelou do připraveného brankáře domácího celku.

05:44

06:00
    Šest minut úvodní třetiny je pryč. Střelecky jsou aktivnější hosté, vedou v tomto ohledu 4:1, žádnou gólovou střelu jsme neviděli.

06:47
    Bojuje se o převahu ve středním pásmu. Ani jeden tým nechce udělat chybu, aby zbytečně nedaroval soupeři vedení v zápase.

07:17
    Vancouver v útočném pásmu, Sekáč bojoval o puk v obranném pásmu, podařilo se mu to, a tak zakládá jeho tým útočný výpad.

07:52
    Nyní se už dlouhou dobu nepřerušila hra, oba týmy střídají za hry, což dává hokeji velký spád a náboj.

08:25
    Daniel Sedin na útočné modré volil přihrávku na spoluhráče, což se neukázalo jako dobré řešení, neboť pas svého adresáta nenašel.

08:43
    Komerční přestávka, kterou hokejisté zcela jistě uvítají.
    I na hokeji lze vytvořit partnerský vztah.

09:09
    První třetina se blíží do své poloviny, na první vstřelenou branku zatím čekáme.

10:00
    Jiří Sekáč to nemyslel vůbec špatně. Zavezl kotouč za branku, zpětnou přihrávkou se pokoušel najít svého spoluhráče, který stál před brankou, ovšem místo přihrávky zkusil puk odrazit o výstroj brankáře do branky. Myšlenka dobrá, provedení horší.

10:45
    Burrows se do střely jednoho z domácích hráčů obětavě položil. Nyní sledujeme obrovské šance domácího celku, který ovšem ne a ne prostřelit vše, co ho dělí od brankové čáry. Probouzejí se i fanoušci.

12:00
    Ryan Miller si musí připadat jako na kolotoči, vůbec neví, kde mu hlava stojí. Možná i s trochou štěstí uchránil hostující tým od pohromy.

12:40
    Elitní formace domácích kombinuje v útočném pásmu jak kdyby hráli přesilovou hru. Vinou špatné rozehrávky přišli o pásma, a tak ujížděli hosté do brejku. Tanev branku střelou z první minul.

13:35
    Cogliano vyhrál souboj o kotouč, a tak pokračuje tlak Ducks v útočném pásmu. Radim Vrbata posunul kotouč do středního pásma, následuje střídání obou týmů.

14:16
    Střely na branku 7:5 pro domácí, nutno poznamenat, že sledujeme velmi pohledný a záživný hokejový zápas. Následuje komerční přestávka.

14:42
    Vancouver spoléhá na trpělivou hru vycházející z dobré poziční hry ve středním pásmu. Naopak domácí berou neutrální zónu jako přestupní stanici mezi jejich a soupeřovou brankou.

16:17
    Vyloučen domácí Ryan Kesler na dvě minuty za hrubost proti Danu Hamhuisovi. Přesilová hra pro Kosatky.

16:35
    Radim Vrbata nic nevymýšlel, získal puk na modré, okamžitě vystřelil. Bohužel pro něho, trefil jen stojícího obránce před brankou.

16:46
    Horcoff vyhazuje za branku Millera, hosté pak musí znovu od své branky.

16:58
    Přesilovka se hostujícímu mužstvu nedaří podle představ. Tato početní výhoda je výrazně hroší než ta předchozí. Vancouver se nedostal k přímé střele na branku.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině, která nabízí velmi pohledný a rychlý hokej.

18:26
    Jiří Sekáč dostává v dnešním utkání na ledě mnoho prostoru, což je na jeho hře pochopitelně pozitivně podepsané. Nebojí se vzít zodpovědnost na sebe a chodí do osobních soubojů po hlavě.

19:00
    Posledních šedesát sekund úvodní dvacetiminutovky.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

První třetina přinesla převahu domácího celku. Ten vede na střely 9:6, ale ani jedna z patnácti rad se neujala. A tak oba týmy míří do útrob Honda Center za bezbrankového stavu. Zápas se hraje ve svižném tempu, o zábavu je postaráno.

Vše je připraveno pro start druhé třetiny.

20:01

20:01
    Úvodní buly druhé třetiny vyhrávají hostující hokejisté. Alexander Adler okamžitě poslal puk na spoluhráče, a tak chtěli Kosatky založit útočnou akci. To se jim nepodařilo.

20:57
    Corey Perry se dostal na druhé straně ke střele, která minula o nějaký metr a půl branku soupeře. Myšlenka dobrá, ovšem provedení a načasování poněkud pokulhávalo.

21:36
    Cogliano a Santorelli kombinovali v útočném pásmu Ducks a založili akci, po níž jdou domácí do vedení.

21:56
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Santorelli a Cogliano založili akci, v niž pokračoval SAMI VATANEN, který se prosadil střelou od modré čáry. Domácí tým se díky aktivní hře dostává do vedení. Asistence: Andrew Cogliano, Mike Santorelli.
    Sami VATANEN - 1:0

24:16
    Radim Vrbata se pokoušel najít přesným pasem Horvata. Ten byl ovšem obsazený protihráči, a tak to český hráč musel vyřešit jinak. Rozhodl se pro samostatnou akci, která neměla dlouhého trvání. První hráč Ducks ho připravil o puk.

25:08
    Vstřelená branka zcela nepochybně pomohla domácímu celku, který je nyní aktivnější. Na střely vede 12:8.
    Sny se plní, vyprávět by o tom mohl tento fanoušek.

25:49
    Kosatky se nemohou stabilně dostat do předbrankového prostoru. Domácí skvadra velmi dobře brání.

26:51
    Po dlouhé době musel zasahovat domácí brankář. Střelou od modré se prezentoval Bo Horvat, a tak Andersen vykopl kotouč betonem.

27:47
    Millerovi vypadlo lehké nahození k kruhu, puk se dostal ale k jeho spoluhráči, který situaci zachránil. Nechybělo mnoho a padla další branka, díky níž by se domácí dostali do lepšího vedení.

28:38
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Opravdu smolný moment pro domácí celek. Branton Prust nejprve vystřelil nepřesně, poté se puk dostal k ADAMU CRACKNELLOVI, který takřka z nulového úhlu poslal puk na branku. Gólman Andersen si kotouč srazil do vlastní branky. Asistence: Brandon Prust, Jannik Hansen.
    Adam CRACKNELL - 1:1

30:37
    Domácí tým hraje stále aktivně, o po inkasované brance se snaží tvořit v útočném pásmu. Následuje komerční přestávka.

31:21
    Ryan Getzlaf se prezentoval individuální akcí, kterou zakončil střelou pouze do středu branky, kde byl připraven Miller. Zajímavá příležitost.

32:42
    Nyní sledujeme klidnější pasáž hry. Ani jeden tým se nikam nežene. Hraje se zodpovědně z obrany. Tempo proti první třetině poněkud upadlo.

33:58
    Druhá třetina se blíží do své závěrečné části. Střelecky je aktivnější domácí celek. Vede 16:14, skóre je však vyrovnané – 1:1.

34:35
    Cogliano to zkoušel individuálně, ale to se ukázalo jako špatné řešení, neboť se ke střele přes obránce nedostal.

35:15
    Andersen vyrážečkou chtěl odrazit kotouč mimo branku, ale málem se mu povedl přesný opak. Puk si rukavicí srazil tak nešikovně do brankoviště, že nechybělo mnoho a byl z toho exkluzivní vlastní gól.

36:24
    Prostřední dvacetiminutovka nabízí také rychlý hokej, ale šancí na skórování je méně než v první třetině.

37:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině.

37:16
    Jakob Silfverberg byl gólu zpropadeně blízko, pálil příliš přesně. Kotouč vystřelený z jeho hole trefil tyčku.

37:33
    Komerční přestávka.

38:17
    Domácí tým rozehrává od své branky, nikam se nežene. Hlavně nechce udělat chybu a radovat soupeři šanci.

39:00
    Poslední minuta hry ve druhé třetině.

39:25
    Domácí první formace Perry, Getzlaf, Sekáč nyní motala hlavu hostující defenzivě. Výsledkem jejich snažení byl jeden střelecký pokus.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Střelecky jsou aktivnější domácí hokejisté, vedou 18:14. Skóre je však vyrovnané – 1:1.

40:01

40:01
    Hostující celek se velmi rychle provinil zakázaným uvolněním. Buly v útočném pásmu Anaheimu.

40:46
    Jakob Silfverberg se dostal s kotoučem na holi do útočného pásma, pokusil se i o zakončení. To se mu už nepovedlo podle představ.

42:15
    Domácí celek se snaží vybojovat si vedení, ale zatím naráží na dobře organizovanou obranu Canucks.

43:04
    Vancouverská hra nyní vychází ze zabezpečené obrany. Hosté nechtějí udělat chybu, která by se mohla krutě nevyplatit.

43:50
    Hraje se zejména ve středním pásmu. Oba týmy se snaží získat převahu v neutrální zóně.

44:29
    Getzlaf z kruhu hledal Perryho před brankou, přihrávku druhý jmenovaný nedokázal přesně zpracovat.

45:17
    Anaheim Ducks se snaží hrát hodně kombinačně a na krásu. Ne vždy to co je krásné je zároveň také efektivní. Hra domácích se fanouškům líbí.

46:11
    I hosté se dostali do šance. Cracknell ujel po křídle, pokusil se vystřelit bekhendem. S jeho slabým pokusem si poradil Andersen.

46:56

47:29
    Vancouver se dostal do útočného pásma, ovšem jen na krátkou dobu. Domácí otáčejí směr hry, s kotoučem na holích míří před branku Millera.

48:27
    Střelecky jsou aktivnější domácí, vedou 20:16.

49:20
    Horcoff vybojoval puk za brankou Vancouveru, pokoušel se najít někoho z lépe postavených spoluhráčů. To se mu nepodařilo, anžto přihrál nepřesně.

50:00
    Třetí třetina se dostává do své druhé poloviny, skóre je stále vyrovnané.

50:16
    Hosté mohli do brejku tři na jednoho, kdyby se ovšem nedostali do postavení mimo hru. Prohřešek proti pravidlům zastavil další akci Canucks. Následuje komerční přestávka.

50:59
    Perry dostal křížnou přihrávku, kterou nedokázal proměnit ve vyloženou šanci. Puk se mu postavil na hranu, a tak jej nemohl trefit podle představ.

51:50
    Miller vyrazil další střelu domácích hráčů vyrážečkou.

52:14
    Horcoff se dostal středem kluziště před branku Millera, kterého v přímém souboji nedokázal překonat.

52:45
    Andersen také musel být pozorný, neboť po dlouhé době se na něho řítil protiútok soupeře. Domácí brankář si dokázal poradit.

54:00
    Zakázané uvolnění hostů vrací hru do jejich obranného pásma. Hosté vyhráli buly. Ke střeleckému pokusu se nepropracovali.

55:12
    Buly ve středním pásmu, kotouč vylétl ze hřiště.

55:40
    Mnoho času ve třetí třetině už nezbývá. Je evidentní, že ani jeden tým nechce do prodloužení, které se nově od letošní sezóně hraje tři na tři.

56:30
    Zakázané uvolnění proti hostujícímu týmu. Vhazování před Millerem.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.

58:00
    Perry byl blízko rozhodují brance, nedokázal prostor vymezený třemi tyčemi trefit přesně.

58:40
    Hagelin skvěle dokázal tečovat nahození od modré čáry, ale ještě lepší zákrok si připsal brankář Miller, který nyní podržel svůj tým.

59:25
    Mnoho času ve třetí třetině už nezbývá.

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Bude se prodlužovat. Nastavení začne za malou chvíli.

60:01

60:01
    Buly vyhráli hosté. Sedinové kombinovali v útočném pásmu, s jejich střelou si poradil brankář.

60:52
    Ani jeden tým se do šancí bezhlavě nežene.

62:20
    Domácí se dokázali ubránit šanci soupeře. Následuje vyloučení hostů.

62:22
    Vyloučen Alexander Adler na dvě minuty za hákování.

62:22

63:00
    Domácím se přesilovka absolutně nedaří podle představ. Nemohou se stabilně dostat do pásma.

63:16
    Vancouver vyhazuje.

63:38
    Andersen přerušuje hru, buly před jeho brankou.