Arménie – Lucembursko 1:1 (kon.) | Ázerbájdžán – Finsko 0:1 (kon.) | Kypr – Bělorusko 0:1 (kon.)
Gruzie – Estonsko 3:0 (kon.) | Itálie – Irsko 1:0 (kon.) | Litva – Srbsko 0:2 (kon.)
Řecko – Portugalsko 0:4 (kon.) | Sev. Irsko – S. Makedonie 1:2 (kon.) | Česko – Černá Hora 3:3 (kon.)
Andorra – Slovinsko 0:5 (kon.) | Faerské ostrovy – Německo 0:6 (kon.) | Španělsko – Švédsko 1:1 (kon.)
Anglie – Kazachstán 3:0 (kon.) | Skotsko – Island 0:0 (kon.) | Maďarsko – Albánie 2:2 (kon.)
Francie – Ukrajina 2:0 (kon.) | Dánsko – Bulharsko 1:0 (kon.)
Itálie
1:0 (0:0)
Irsko
Úterý 13.10.2015, 17:00Kvalifikace ME U21 • Skupina 2

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Příjemné úterní odpoledne při sledování online přenosu z utkání fotbalové kvalifikace hráčů do 21 let, ve kterém se v boji o Euro 2017 utkají reprezentační výběry Itálie a Irska.

Irsko

Mladíci z Irska mají ve druhé kvalifikační skupině odehrány již tři utkání a ve všech případech odcházeli po devadesáti minutách hry jako vítězové. Dvě výhry nad výběrem Andorry a zatím poslední vítězství nad Litvou v poměru 3:0 pomohlo k Irům k zisku plného počtu devíti bodů a průběžnému prvnímu místu v tabulce. Zajímavostí je, že o všech šest vstřelených branek Irů v kvalifikaci se postaralo šest různých střelců.

Odehrané zápasy

Irsko – Litva 3:0
    Andorra – Irsko 0:2
    Irsko – Andorra 1:0

Itálie

Italové mají odehráno o jedno utkání méně, ale stejně jako jejich dnešní soupeři byli doposud stoprocentní, neboť uspěli v obou zápasech proti Slovinsku. Zisk šesti bodů při skóre 4:0 zatím stačí na aktuální třetí místo ve skupině. Nejlepším střelcem Itálie je se dvěma přesnými zásahy Gaetano Monachello.

Itálie – Slovinsko 1:0
    Slovinsko – Itálie 0:3

Itálie: Cragno – Murru, Romagnoli, Rugani "C", Conti – Boateng, Mandragora, Cataldi, Bernadeschi – Monachello, Cerri.
    Náhradníci: Scuffet – Calabria, Caldara, Grassi, Garritano, Parigini, Verre.

Irsko: Rogers – Long, Rea, Lenihan "C", Connors – O'Dowda, Cullen, Byrne, Browne, Kavanagh – Wilkinson.
    Náhradníci: Grimes – Griffin, Hoare, Charsley, McEvoy, Connolly, Maguire..

1

4
    K prvnímu vážnějšímu zakončení dnešního duelu se probojoval domácí útočník Cerri, jeho pokus ale minul irskou klec a Rogers tak nemusel zasahovat.

8
    Na hřišti toho zatím není příliš mnoho k vidění, oba brankáři jsou zatím bez práce.

10
    Další vzrušení na hrací ploše má na svědomí opět Cerri, který se tentokrát do dějin tohoto zápasu zapíše nedovoleným zákrokem.

11
    Následnou akci Irů zastavuje praporek pomezního sudího, který nachytal Kavanagha v ofsajdovém postavení.

12
    A znovu je ve hře velice aktivní Cerri v italském dresu. Jeho útočné snažení ale nyní zastavil faulem Lenihan, hra je přerušena.

13
    Nařízeného přímého kopu se ujal Bernadeschi a pokusil se jej zakončit střelou na branku soupeře, jenže tu minul.

14
    A opět Cerii. Tentokrát je v pozici faulujícího hráče, neboť po jeho zákroku na Lenihana hlavní sudí přerušil hru.

17
    Byrne se dostal do doposud největší šance zápasu, jenže jeho střelecký pokud dokázal domácí gólman Cragno vytáhnout na rohový kop!

18
    Rozehrávky od rohového praporku se ujal Kavanagh, nic zvláštního z této standardky ale Irové nevytěžili.

20
    Další přerušení hry má na svědomí Wilkinson, který se provinil útočným faulem proti Romagnolimu. Domácí zůstanou u míče.

23
    Po delší chvíli se k dalšímu zakončení dostali opět domácí fotbalisté, jenže ani nyní nedokázali trefit branku, konkrétně byl střílejícím hráčem záložník Bernadeschi.

29
    Po dlouhých minutách bez přerušení přichází to další po faulu Contiho na Cullena, po kterém se Irové dostanou k balonu.

35
    Utkání zatím spíše připomíná boj, o čemž svědčí i doposud jediný střelecký pokus před oběma brankami. K přerušení hry tak dochází především po nedovolených zákrocích, třeba jako v tomto případě, kdy Monachello zastavil faulem Kavanagha.

38
    O pár minut později se Monachallo dostal do opačné role a je to on, kdo je faulovaným hráčem. Na vině je Connors, který za svůj zákrok navíc vidí žlutou kartu.

38
    Žlutou kartu dostává Connors (Irsko).

43
    Dvě minuty před koncem první půle vidíme vůbec první rohový kop tohoto zápasu, který rozehraje domácí Itálie.

44
    Bernadeschiho pobídku ale nikdo z jeho spoluhráčů patřičně nezužitkoval, stav utkání se ani teď nemění.

45
    Ještě jeden nedovolený zákrok je pískán před koncem úvodní pětačtyřicetiminutovky, Browne se provinil faulem proti Bernadeschimu.

45

Skončil úvodní poločas kvalifikačního utkání reprezentačních výběrů do 21 let mezi Itálií a Irskem a branku jsme v něm neviděli. A není se co divit, jediný střelecký pokus za 45 minut před oběma brankami, to není počin, který by aspiroval na nejofenzivnější první půli v dějinách fotbalu.

46
    Hned na úvod druhé půle fauluje Murru a za svůj zákrok na O'Dowdu vidí žlutou kartu.

48
    No, tak Italové začali druhý poločas pěkně zostra, jenže je to za hranicí nedovolené hry. Další žlutou kartu vidí Bernadeschi.

51
    Další faul Bernadeschiho, který už si musí dávat pozor, neboť už jednu žlutou kartu před malou chvíli viděl. Tentokrát se to obešlo jen se slovním napomenutím.

52
    Hraje se pěkně od podlahy a faulů je v úvodu druhé půle opravdu požehnaně. Nyní Connors poslal k zemi Monachella.

52
    A další nedovolený zákrok Irů. Browne fauloval Cerriho a Italové budou zahrávat přímý volný kop.

53
    Rozehrávku Cataldiho ale jeho spoluhráči nijak nevyužili, Rogers tak stále marně čeká na první zákrok dnešního podvečera.

55
    Jen o chvíli později se k zakončení dostal Monachello, ale ani teď to nebude práce pro irského gólmana, míč totiž minul Rogersovu klec.

56
    Přehlídka faulů pokračuje, nyní se provinil Cerri proti Lenihanovi.

57
    Po Cullenově dalším nedovoleném zákroku rozehrávali Italové, jenže ani Bernadeschi se svojí střelou nedokázal ohrozit Rogersovu branku.

58
    Hra opět stojí. Wilkinson poslal k zemi Cataldiho. Faulů je nyní opravdu příliš mnoho a plynulosti hry to velice škodí.

60
    A i Italové nehrají v rukavičkách, o čemž nás nyní mohl přesvědčit faul Romagnoliho, po kterém budou Irové rozehrávat.

61
    Následně se proti pravidlům provinil Conti.

61
    Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Cerri, přichází Parigini.

62
    Nový muž na hřišti Parigini se hned uvedl dnes typickým způsobem a to nedovoleným zákrokem, jenž nyní odnesl Long.

63
    Po delší době by se mohlo něco dít před jednou z branek a to konkrétně tou domácí, Irové totiž vybojovali rohový kop.

63
    O rozehrávku se postaral Kavanagh, jenže akce Irů rychle končí, protože hra je přerušena po útočném faulu Wilkinsona.

65
    Další přímý kop zahrají domácí Italové po zákroku Rey na Monachella, jenž shledal hlavní sudí jako nedovolený.

66
    Itálie právě vstřelila branku!
    Tak střídání vyšlo domácímu kouči Di Biagiovi dokonale, protože VITTORIO PARIGINI otevírá pět minut po příchodu na hřiště dnešní utkání!

68
    Už se ale pokračuje v tradičním duchu, k vidění je faul Byrneho na Contiho.

69
    Třetí žlutá karta pro domácí tým ve druhé půli. Cataldi fauloval Cullena a je za to oceněn kartonkem příslušné barvy.

70
    Jenže to ještě nebylo ze strany Italů vše. Bernadeschi dostal druhou žlutou kartu a domácí tak budou dohrávat dnešní duel jen s deseti hráči!

71
    Následného přímého kopu se ujal Byrne, po jehož rozehrání se ke střele dostal Cullen, který ale minul domácí klec.

75
    Velká šance hostů vyrovnávací brankou nekončí, Kavanagh totiž těsně minul domácí klec!

75
    Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Boateng, přichází Calabria.

76
    Rugani zkusil prověřit pozornost hostujícího brankáře, jenže ten zasahovat nemusel. Střela domácího hráče totiž letěla zcela mimo.

81
    Irové se zatím marně tlačí za vyrovnáním, nyní je navíc přibrzdil faul Lenihana na Monachella.

82
    Italové měli k dispozici rohový kop, po jehož rozehrání se ke střele dostal Calabria, který však branku Irska minul.

83
    Podobně si vedl i na druhé straně O'Dowda a tak stále platí stav 1:0 pro Itálii.

84
    Italové mezitím vybojovali další roh a nepouští tak Iry k závěrečnému tlaku.

85
    Střídání v týmu Irsko: ze hřiště odchází Kavanagh, přichází Maguire.

86
    Střídání v týmu Irsko: ze hřiště odchází Byrne, přichází Connolly.

87
    Connolly se hned po příchodu na hrací plochu dostal k dobrému zakončení, branku Itálie ale minul!

89
    Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Monachello, přichází Garritano.

90
    Žlutou kartu dostává Parigini (Itálie).

90+1
    Ještě jedna dobrá šance pro domácí celek v samém závěru utkání, Mandragora ale minul irskou branku a nepřidal tak pojistku na vedení svého týmu!

90+2
    Italové se v závěru drží před brankou svého soupeře a nyní vybojovali další roh.