Česko
0:6 (0:2, 0:2, 0:2)
Bílí Tygři Liberec jun.
Úterý 13.10.2015, 16:30Reprezentace do 17 let • Modelové utkání

Modelové utkání končí jednoznačným vítězstvím Liberce. Uvidíme, co dnešní výkon ukáže reprezentačním trenérům. Loučíme se s vámi a přejeme hezký zbytek večera. (18:23:00)

59:41
    Netuším, co se stalo, ale Václavek se teď hodně ztěžka odbelhal na střídačku.

58:55
    Hlavně v závěru přesilovky to zkoušel kličkovanou na brankovišti Zachar, ale neuspěl. Repre je v pěti.

56:55
    Ovšem ne na dlouho, Galvas (CZE) dostává 2 minuty za hákování.

56:39
    Reprezentace v plném počtu.

55:43
    Husa na modré mířil hodně vedle a nikdo z jeho spoluhráčů nedokázal na puk odražený od mantinelu reagovat.

55:01
    Tržický ztrácí na modré kotouč a Liberec musí ven z útočného pásma.

54:39
    Jan Svoboda (CZE) vyloučen na 2 minuty za hákování.

54:13
    Zachar otáčí hru, ale jeho přihrávka na Solenského tentokrát nenašla adresáta.

52:57

52:38
    Zelingr byl v dobré palebné pozici, ale mířil moc vysoko!

51:15
    Václavkova střela sražena vysoko nad branku.

50:57
    Fauly čím dál víc kouskují hru, tentokrát jsou to 2 minuty pro Šíra (LIB) za sekání.

49:45
    Liberec v pěti.

49:17
    Gasparův golfák šel jen těsně kolem tyčky!

48:30
    Turek poslal puk na bránu, ale ten jen prosvištěl gólmanovi před obličejem. Příliš ostrý úhel.

47:45
    Tomáš Tržický (LIB) – 2 minuty, hákování.

47:06
    Liberec právě vstřelil branku!
    Další důraz na brankovišti vynáší Liberci už šestou branku. Tentokrát si ji připisuje SAMUEL SOLENSKÝ. Asistence: Radek Šír.

46:50
    Kalaj vyrazil solidní rychlostí po levém křídle, ale Petruželkovi stačilo přitisknout se k tyčce.

45:36
    Hylena zkoušel puk dotlačit podél betonu brankáře, ale byl nemilosrdně odtlačen.

44:11
    Je to marné, nároďáku to dnes zkrátka nejde. Liberec je v pěti.

42:11
    Jiří Průžek (LIB) oslabuje svým hákováním na 2 minuty Tygry.

41:04
    Naprosto ukázková a hlavně individuální akce v podání RADKA ŠÍRA, který projel útočným pásmem jako nůž máslem a zakončil pod horní tyčku. Bez asistence.

40:24
    Reprezentaci hned v úvodu zastavuje ofsajd.

40:01

Další třetina začne přibližně v 17:54.

Ač ve druhém dějství výběr do 17 let viditelně zlepšil svůj projev, skóre na časomíře je pro něj naopak horší. Liberec měl tentokrát i trochu štěstí, minimálně Diviza se svou třetí trefou určitě, ale i to se pochopitelně počítá. Troufnu si tvrdit, že o vítězi dnes máme jasno.

40:00

39:45
    Ještě v posledních sekundách třetiny dávají Liberečtí svou čtvrtou branku. To nároďák před odchodem do šatny jistě nijak nepovzbudí. Asistence: Jakub Husa, Filip Chlum.

39:10
    Národní výběr je v plném počtu.

38:14
    Obrannou činnost hráči v červených dresech zlepšili, přesilovka se teď liberecké juniorce nedaří.

37:10
    Filip Jirásek (CZE) dostává 2 minuty za vysokou hůl.

36:45
    Reprezentační celek je na kotouč, ale střel dorazí k Paterovi jen velmi málo.

35:02

34:51
    Hráči v červeném se snaží, oproti první třetině svůj projev zlepšili, ale pořád to není dost. A to ani v přesilovce.

33:34
    Hodně nepříjemně teď Hladoník srazil střelu na Petružálka. Ten však skákavý kotouč zkrotil.

33:02
    Miroslav Hylena (LIB) dostává 2 minuty za držení. Chopí se nároďák příležitosti?

31:45
    Hodně zklamaně teď odjíždí Svoboda, který se snažil trefit horní růžek branky, leč Petruželka vytasil lapačku.

29:51
    Jelikož je polovina zápasu, obě strany střídají gólmany. Za národní tým tak nastupuje Jiří Patera, za Tygry potom Luděk Petruželka.

29:51
    VOJTĚCH DIVILA to zkusil nazdařbůh od modré čáry a kotouč proletěl až za Škarkova záda. Bez asistence.

28:50
    Toman to zkusili z velké vzdálenosti. Míjí.

28:31
    Chlum se k dorážce tlačil marně, Škarek i jeho obránci mají vše pod kontrolou.

27:50
    Sedmnáctky viditelně zlepšili hru, Václavek nebezpečně nahazoval od mantinelu.

25:55
    Kalaj měl na holi slibnou šanci, ale Vacek a jeho lapačky nezaváhali.

25:02
    Rubeš (LIB) nedobrovolně vyrovnává počet hráčů na ledě a jde si na 2 minuty sednout za podražení.

24:20
    Hned po vhazování píská rozhodčí Pešina faul. Filip Jirásek (CZE) odchází pykat za vysokou hůl.

23:41
    Wiencek nebyl u dorážky dost rychle a hru tak opět přerušuje Škarek.

22:37
    Dnešní reprezentační kapitán Kondelík sice přešel útočnou modrou, ale hned kotouč zase ztratil.

21:54
    Černého pokus Škarek schovává kdesi ve své ústroji.

20:56
    S pokusem Burdy si Vacek poradil, puk schovává v lapačce.

20:22
    Arlt od modré střílel hodně mimo.

20:01

Další třetina začne přibližně v 17:11.

První třetina byla jasně v režii libereckých Tygrů, kteří prakticky nepustili reprezentační výběr k puku. A když už k puku, tak rozhodně k žádné větší šanci. Zdá se, že sehranost extraligového celku dnes bude hrát svou roli a hráči v národních barvách mají co dohánět.

20:00

19:50
    První třetinu dohrají reprezentanti s pukem na holi, celá úvodní dvacetiminutovka ale z jejich pohledu příliš reprezentativní není.

18:44
    Český výběr se marně snaží o odpověď, i jeho přihrávky jsou hodně nepřesné.

17:43
    Tak tohle byla pro MARKA ZACHARA doslova lahůdka. Nikým nehlídán přišel v mezikruží k puku jako slepý k houslím a ukázkovým bekhendem překonal Škarka. Bez asistence.

16:40
    Střelu Husy sráží Zelingr. Puk tak ke Škarovi vůbec nedorazil.

15:55
    Zachara se teď rozčiluje kvůli brzdění od soupeře u mantinelu, ale hra pokračuje dál. Bez větších šancí.

14:19
    Hráči v červeném jsou zatím značně bezzubí. I tentokrát se jim horko těžko podařilo přejet do útočné třetiny.

12:45
    Reprezentační tým je v pěti.

12:18
    Kačírek trefuje holeň bránícího hráče.

11:48
    Liberečtí toho zatím mnoho nepředvedli a spíš "honí" puk po mantinelu.

10:45
    Jenže vzápětí Galvas (CZE) fauluje a dostává 2 minuty za držení.

10:31
    Zachara teď šikovně zablokoval Galvas.

09:44
    Reprezentační pětka se teď hodně dlouho nemohla vymotat z toho, čím je mátli Černý s Hylenou.

08:18
    Nezbeda ujížděl po křídle, ale s kotoučem na holi končí až za brankou.

07:23
    Galvas pálil nebezpečně až od modré, Vacek víceméně nechtěně vyráží puk svou hrudí.

06:05
    Snad teprve teď si Vacek sáhl na kotouč. Svoboda jej ale výrazněji nepřekvapil.

05:02
    Aktivita a důraz Liberce nesou ovoce, na druhý pokus se prosazuje MATYÁŠ KAČÍREK. Škarek puk jen vyrazil před sebe a Kačírek se svou dorážkou nezaváhal. Asistence: Tomáš Tržický.

04:33
    Liberečtí drží reprezentační výběr v jeho obranném pásmu, pěknou kombinaci teď předvedl Rubeš.

03:14
    Důrazněji a jistěji na puku si zatím počínají Liberečtí, šancí je ale i tak vidět pomálu.

02:18
    Pádějícího Rubeše obral o kotouč Rutar. Dobrý obranný zákrok.

01:43
    S brankou gólmana reprezentace jsou nějaké trable, momentálně je tak hra přerušena.

01:24
    Gecko číhal na přihrávku ale Škarkův beton byl rychlejší.

00:45
    Před libereckým Šírem raději Škarek přikrývá puk lapačkou.

00:22
    Celek v národních barvách vyhrál buly a je na puku, Kondelík se ale ke střele nedostal.

00:01

Česko: Škarek (Patera) – Bednář, Galvas, Gaspar, Zelingr, Duda, Rutar, Jirásek, Kondelík, Vochozka, Svoboda, Burda, Kalaj, Toman, Hadoník, Václavek

Bílí Tygři Liberec jun.: Vacek (Petruželka) – Arlt, Klinger, Mečíř, Tržický, Starosta, Husa, Divila, Turek – Zachar, Solenský, Wiencek, Šír, Kačírek, Gecko, Rubeš, Nezbeda, Chlub, Černý, Hylena, Průžek

Rozhodčí: Pešina, Pražák – Jindra, Zíka.

Liberecká juniorka by měla být – teoreticky – pro reprezentanty větším oříškem, neboť v dosavadním průběhu letošní extraligy juniorů se jí daří podstatně více než Bruslařům. S 22 body jí patří pěkné čtvrté místo v tabulce.

Zatímco ve včerejším střetu s juniorkou BK Mladá Boleslav hrála "první parta" reprezentační sedmnáctky (a Bruslaře porazila 5:0), dnes byli měli dostat prostor další hráči. Z obou skupin poté budou trenéři vybírat, koho s sebou do Kanady vezmou.

Hezký den z mladoboleslavské "malé haly", kterou reprezentační celek do 17 let společně se svými trenéry využívá ze zcela prozaických důvodů – pro přípravu na turnaj v Kanadě -, kde jim především vyhovují malé rozměry kluziště.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

Jitka Čechová

Branky a nahrávky: 6. Kačířek (Tržický), 18. Zachar, 30. Divila, 40. Rubeš (Husa, Chlum), 42. Šír, 48. Solenský (Šír)

Česko: Škarek (30. Patera) – Bednář, Galvas, Gaspar, Zelingr, Duda, Rutar, Jirásek, Kondelík, Vochozka, Svoboda, Burda, Kalaj, Toman, Hladoník, Václavek
    Bílí Tygři Liberec jun.: Vacek (30. Petruželka) – Arlt, Klinger, Mečíř, Tržický, Starosta, Husa, Divila, Turek – Zachar, Solenský, Wiencek, Šír, Kačírek, Gecko, Rubeš, Nezbeda, Chlub, Černý, Hylena, Průžek

Rozhodčí: Pešina, Pražák – Jindra, Zíka