Columbus – Ottawa 3:7 (kon.) | Philadelphia – Chicago 3:0 (kon.) | Colorado – Boston 2:6 (kon.)
Anaheim – Arizona 0:4 (kon.)
Philadelphia Flyers
3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Chicago Blackhawks
Čtvrtek 15.10.2015, 02:00 • Wells Fargo Center, Philadelphia • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

V dnešním utkání budeme svědky souboje mezi týmem Philadelphia Flyers a Chicago Blackhawks. Pro oba celky to bude čtvrtý zápas v letošní sezóně.

Domácí v dnešním utkání mají na svém kontě 3 body, když dokázali v minulém zápase porazit Floridu úzkým výsledkem 1:0. Oplatili tak Panterům vysokou porážku 1:7. V úvodním utkání sezóny narazili Flyers na další tým z Floridy, konkrétně na Tampu Bay, se kterou dokázali vyválčit bod, když prohráli po prodloužení 2:3.

Hosté mají průběh zápasů obdobný. S tím, že na rozdíl od Philadelphie dokázali z prodloužení vykřesat o bod víc, když porazili New York Islanders 3:2. I v odvetě si dokázali s týmem z hlavního města USA poradit a vyhráli 4:1. Naopak v prvním utkání v sezóně podlehli jinému týmu z města, jehož dominantou je socha Svobody, New Yorku Rangers, a to těsně 2:3.

Jakub Voráček (všichni Philadelphia) – 3 zápasy, 0 bodů

Michal Rozsíval (Chicago) do utkání kvůli zraněnému kotníku pravděpodobně nezasáhne.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Před zahájením utkání bude vzdána čest Kimmo Timonenovi za jeho bohatou kariéru. Finský obránce odehrál za Flyers 8 sezón, než byl vyměněn právě do Chicaga, se kterým získal Stanley Cup.

Udělejte si pohodlí, hráči za malý moment nastoupí na led a všechno vypukne.

Slavnostní ceremoniál byl právě zahájen, dres s číslem 44 stoupá ke střeše.

Diváci v hale sledují všechny povedené akce a góly, kterých Timonen dosáhl v dresu domácí Philadelphie.

Kimmo Timonen slavnostně zahájil dnešní utkání, nebude trvat dlouho a bude zahájeno doopravdy rozhodčím.

00:01

00:20
    První akci Flyers přerušili rozhodčí kvůli postavení mimo hru.

00:40
    Domácí rozjíždí nový útok, ale Chicagu se daří zastavovat jejich rozehrávku na modré.

01:38
    Chicago dotíralo za domácí brankou, ale obránci jim nedovolili získat kotouč do své moci.

02:03
    První větší šance, White se dostal ke střele, ale Crawford byl na svém místě.

02:41
    Philadelphii se nepodařilo udržet pásmo, do útoku se tak žene Chicago. První zákrok si připsal také Neuvirth.

03:44
    Toews hledal před bránou Hossu, ale jeho přihrávka byla nepřesná.

04:09
    Domácí se chtějí před svými fanoušky ukázat, znovu tak můžeme vidět kotouč na jejich holích v útočné třetině.

04:43
    Nepramení z toho však žádné větší ohrožení branky, naopak se do útoku pouští hosté.

05:30
    Raffl vybojoval puk za bránou a poslal jej na modrou Schultzovi, který ale trefil pouze skrumáž před sebou.

06:04
    Se střelou Tichonova si Neuvirth poradil.

06:12
    Český brankář po další střele raději zalehl puk.

06:22
    Nepovedené rozehrávka domácích končí na zakázaném uvolnění, vhazovat se bude znovu před Neuvirthem.

06:58
    Couturier dostal pas před bránu, ale nepovedlo se mu správně trefit puk!

07:45
    Zdá se, že Flyers jsou více motivovaní, všude jsou o krok dřív než jejich soupeř.

08:51
    Vyloučen Teravainen (CHI) – dvě minuty za hákování.

09:09
    Giroux pálil z pravého kruhu, ale minul.

09:26
    Voráček hledal nastřelenou nahrávkou před bránou spoluhráče, ale tam nikdo.

10:03
    Kane ujel v oslabení sám na proti obránci a otočkou jej překonal, ale jeho střela letěla těsně mimo.

10:18
    Streitova rána našla pravou tyč!

10:51

11:23
    Manning vystřelil od modré přímo do Crawforda.

12:06
    Týmy se snaží usadit v pásmu, ale ani jednomu se to zatím nedaří.

12:33
    Rozehrávka Chicaga končí pouze na zakázaném uvolnění.

13:00
    Anisimov dostal nahrávku od Kana přímo před bránu a střelou z první mohl vstřelit první branku, ale Neuvirth byl proti!

13:42
    Neuvirth je nebezpečně ostřelován.

14:02
    Gudas (PHI) se provinil napadením, odpyká si tak dvě minuty na trestné lavici.

14:02
    V útočné třetině jsou čtyři útočníci Chicaga, Neuvirtha tak čekají perné chvíle.

14:33
    Panarin vyslal opravdu tvrdou ránu z první, ale mířil nad.

14:38
    Poměr sil na ledě se vyrovná, vyloučen Toews (CHI) – dvě minuty za hákování.

15:38
    Daley zkusil překonat Neuvirtha, ale marně.

16:38
    Oba týmy v plném počtu.

17:01
    Velký tlak Philadelphie ukončil až kotouč vyhozený mimo hrací plochu.

17:33
    Voráček vystřelil za modrou a Raffl velmi nebezpečně dorážel, ale Crawford si puk za svá záda vstřelit nenechal!

18:53
    Další z útoků Chicaga zastaven kvůli ofsajdu.

19:26
    Van Riemsdyk provětral Neuvirthovu lapačku.

19:50
    Kane se pouštěl do útoku, ale byl tvrdě zastaven Gudasem.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

První třetina je za námi, sledovali jsme relativně vyrovnaný hokej. Gólových šancí příliš mnoho k vidění nebylo, ale pevně věřím, že to se v další periodě jistě změní, protože oba týmy poctivě bojovaly a snažily se vytvářet si šance.

20:01

20:33
    Chicago vyhrálo buly a pustilo se ihned do útoku. Velkou příležitost měl Hossa, když obkroužil bránu a pokoušel se zasunout puk za Neuvirtha, ale ten byl připraven!

21:44
    I se střelou Panarina se brankář Flyers poradil.

22:20
    Hra je v daleko větším tempu, než jsme mohli vidět v první třetině!

23:25
    Tento hokej se musí divákům líbit. Hraje se nahoru dolu a brankáři se musí neustále činit.

24:15
    Garbutt (CHI) si odpyká dvě minuty za faul vysokou holí.

24:25
    Hostům se daří vyhodit.

25:00
    Philadelphii se přesilová hra nedaří, Chicago znovu vyhazuje.

25:35
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    Asi jsem to zakřikl! Hned poté, co jsem dopsal, že se Flyers přesilovka nedaří, SAM GAGNER střelou od modré překonal Crawforda! Asistence: Michael Del Zotto, Brayden Schenn.
    Sam GAGNER - 1:0

26:27
    Velká šance na vyrovnání! Puk se nešťastně odrazil od mantinelu přímo před Neuvirtha a český brankář měl plno práce, aby puk zametl do bezpečí!

27:38
    Oba týmy se snaží útočit, Voráček nahodil puk na bránu, kde Raffl drze dorážel, ale na druhý gól si musíme ještě počkat.

28:39
    Gagner předjel dva obránce, ale nezbyly mu už síly na lepší střelu než bekhendem, Crawford si tedy hravě poradil.

28:39
    Vyloučen Tichonov (CHI) – dvě minuty za hákování.

29:10
    Hosté se osvobozují.

29:29
    Hossa se dostal do brejku a zvolil střelu, kterou však Neuvirth vychytal!

30:39

30:50
    Medveděvova střela od modré končí v ochranné síti.

31:12
    Panarin (CHI) se provinil faulem loktem, odsedí si tak dvě minuty.

31:43
    Chicago se zmocnilo puku a šetří čas.

32:14
    Hosté se znovu osvobodili.

32:40
    Flyers tlačí, střela Del Zotta končí mimo.

33:12

33:13
    Vyloučen Schenn (PHI) – dvě minuty faul vysokou holí.

33:52
    Přesilovka Chicaga je v pohybu, neustále krouží v pásmu a hledají vhodnou příležitost.

34:31
    Dělovka Kana míjí bránu.

35:14

35:35
    Blackhawks se provinili vyhozením na zakázané uvolnění, vhazovat se tak bude před jejich kasou.

35:51
    Se střelou Raffla měl Crawford velké problémy.

36:21
    Raffl obkroužil bránu, CLAUDE GIROUX stál na správném místě a odražený puk dostal za Crawfordova záda! Asistence: Michael Raffl, Jakub Voráček.
    Claude GIROUX - 2:0

37:06
    S Tichonovovou střelou neměl Neuvirth problémy a chytá ji lapačkou.

37:51
    Chicago se snaží o snížení, ale Neuvirth zatím všechno chytá.

38:19
    Kane přenechal van Riemsdykovi, který tvrdou ránou vyzkoušel, zda je Neuvirth stále ve střehu.

39:17
    Ofsajd v podání Chicaga.

39:24
    Hra je nyní plná nepřesností. Zakázané uvolnění Flyers.

39:54
    Panarin ještě zkoušel něco vymyslet s Anisimovem, ale jejich pokus přerušila siréna.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Ve druhém dějství jsme byli svědky znovu rychlého a bojovného hokeje. Týmy hrály ve větším nasazení, a to se také brzy projevilo. Domácím se podařilo dvakrát skórovat a díky skvělému výkonu Michala Neuvirtha neinkasovali ani jednou. Povede se Chicagu vyrovnat? To uvidíme ve třetí třetině, kterou byste si neměli nechat ujít!

Střely na bránu po druhé třetině: 23:15

40:01

40:20
    Blackhawks se usadili v útočném pásmu a tlačí se do brány.

40:57
    Obrovská šance! Před Panarinem se zjevila prázdná brána, ale puk mu přeskočil hokejku!

41:50
    Chicago znovu útočí, ale tentokrát se povedlo obráncům Flyers rychle ukořistit puk.

42:14
    Vyloučen VandeVelde (PHI) – dvě minuty za držení hole.

42:59
    Panarin dorážel střelu od modré, ale Neuvirthův beton byl připraven.

43:51
    Domácím se daří vyhodit.

44:14

44:21
    Kanova střela letí mimo.

45:04
    Chicago znovu operuje v útočném pásmu, van Riemsdykovu střelu tečovali obránci mimo.

46:12
    V této třetině je zatím rozhodně aktivnější Chicago.

47:09
    Kane znovu prudce pálil, ale trefil pouze obránce před sebou.

47:40
    S nebezpečnou střelou bekhendem od Kana si Neuvirth opět poradil.

47:40
    Diváky v aréně baví o přerušení pohled na záznam, na kterém Gudas sestřelil Kana.

48:18
    Flyers se dostali do protiútoku, Giroux volil střelu, která ale nemohla nadělat problémy.

48:40
    Hossa se velice šikovně dostal až před Neuvirtha, ale ve velké šanci byl úspěšnější český brankář!

49:45
    Giroux ujížděl za osamoceným pukem, ale obránce u něj byl dřív a odklidil kotouč do bezpečí.

50:30
    Kane se zkoušel prosadit sám po kombinaci s Anisimovem, ale obránci byli proti.

50:47
    White (PHI) vyloučen na dvě minuty za podražení.

51:16
    Philadelphii se daří oslabení bránit.

51:35
    Toews se dostal k dorážce po střele obránce od modré, ale našel pouze beton Neuvirtha!

52:13
    Kanova tvrdá rána konči v připravené lapačce Neuvirtha.

52:24
    Vyloučen Gudas (PHI) – dvě minuty za zdržování hry.

52:24
    Dvacetři sekund bude hrát Chicago dvojnásobnou přesilovku.

52:50
    Tak dlouho si přihrával Hossa s Kanem na modré, až se kotouče zmocnili domácí a vyhodili jej.

53:38
    Akce hostů zastavena rozhodčím kvůli ofsajdu.

54:03
    Přesilovka se hostům opravdu nedaří podle představ.

54:24

55:13
    Hra přitvrzuje, byli jsme svědky několika povedených hitů.

55:38
    Neskutečné! Toews byl v gólové šanci, dostal křižnou přihrávku, mířil do odkryté klece, ale Neuvirth vytáhl fantastický zákrok!

55:54
    Neuvirth opět ukázal, že je ve střehu, když vytasil lapačku proti střele od modré.

56:22
    Voráček hledal před bránou Raffla, ale Panarin v trochu nezvyklé defenzívní roli zachytil jeho přihrávku.

57:25
    Simmons vystřelil z kruhu na bránu, brankář odrazil kotouč před sebe, kde číhal MATT READ, který dorazil puk do brány! Asistence: Wayne Simmonds, Sean Couturier.
    Matt READ - 3:0

58:36
    Chicago se pokouší dostat se do útočné třetiny, ale Flyers dobře brání vlastní modrou.

59:25
    Anisimov prokličkoval kolem tří obránců, ale ke střele se již nedostal.

59:48
    Na trestnou lavici míří hráč Chicaga, jelikož jeho tým hrál v šesti.

Utkání je u konce. Viděli jsme krásný hokej, šťastnější odchází domácí, kteří svého soupeře po většinu zápasu přehrávali. Skvělý výkon Flyers podtrhl fantastickými zákroky Michal Neuvirth, který velkým dílem přispěl k tomuto vítězství a připsal si tak druhou nulu v řadě.

Marián Hossa (Chicago) 0+0, 4 střely, čas na ledě 17:32

Z mé strany je to pro dnešek vše, loučím se tímto s vámi, přeji všem dobrou noc a někdy zase na počtenou! (04:46:41)

Tomáš Teplý

Branky a nahrávky: 26. Gagner (Del Zotto, Schenn), 37. Giroux (Raffl, Voráček), 58. Read (Simmonds, Couturier)

Philadelphia Flyers: Neuvirth (LaBarbera) – Schultz, Streit, Del Zotto, Manning, Medveděv, Gudas – Raffl, Giroux, Voráček – Schenn, Couturier, Simmonds – Gagner, Laughton, Read – VandeVelde, Bellemare, White.
    Chicago Blackhawks: Crawford (Darling) – Keith, Hjalmarsson, Svedbergm, Seabrook, Daley, van Riemsdyk – Garbutt, Toews, Hossa – Panarin, Anisimov, Kane – Bickell, Teravainen, Tichonov – Desjardins, Kruger, Shaw.

Rozhodčí: Eric Furlatt, Garrett Rank – Michel Cormier, David Brisebois