Písek – Partizánske 18:27 (kon.) | Prešov – Slavia 20:31 (kon.) | Šaľa – Bratislava 38:18 (kon.)
Poruba – Zlín 26:22 (kon.)
ŠŠK Prešov
20:31 (10:14)
DHC Slavia Praha
Sobota 17.10.2015, 17:30Interliga ženy • 6. kolo

Ohlasy trénerov po zápase:

Dušan Daniš (tréner Bemaca Prešov): „Myslím si, že takto vstúpiť do zápasu tak ako sme dnes vstúpili, že za šesť minút sme spravili päť zlých prihrávok a z ľavého krídla založiť 4-5 vyložených šancí, samozrejme, Slavii to poslúžilo na dobrý odraz, viedla o päť gólov a potom hrala kľudnejšie. Myslím si, že dnes sme podali absolútne najslabší výkon v tejto sezóne, taký nekolektívny, hráčky sa spoliehali sami na seba, čo takticky nemalo úspech na Slaviu, pretože dnes tu Slavia hrala bez Keclíkovej a bez Malej, takže teoreticky pri kolektívnom výkone sa s ňou dalo hrať ďaleko vyrovnanejšiu partiu ako sme hrali my.

Petra Vítková (trénerka DHC Slavia Praha): „Som spokojná s výsledkom 20:31, vyhrali sme, myslím si, že napriek tomu, že nám chýbali Keclíková a Malá, tak sme tu odovzdali dobrý výkon. Bolo vidieť, že Prešovu došli sily, že prvý polčas sa držali, no neskôr im došli sily a my sme ten najväčší rozdiel urobili až ku koncu zápasu. Ale na ihrisko sa dostali všetky dievčatá, za čo som rada a s výkonom som spokojná.(19:12:58)

Favorizované hráčky DHC Slavia Praha napokon zdolali Bemaco Prešov 20:31, no nutno uznať, že výsledok je pre domáce hráčky veľmi krutý. Trištvrtinu zápasu držali s českým celkom krok, keď v 46. minúte prehrávali len 18:21, no záver zápasu nezvládli a napokon prehrali vysokým jedenásťgólovým výsledkom. Slavia Praha tak pokračuje vo víťaznom ťažení a vďaka výborným individualitám i dobrej taktickej príprave môže pomýšľať na útok na prvé miesto v tabuľke, ktoré momentálne patrí hráčkam Michaloviec.

Konec zápasu. (20:31)

60
    A v závere zápasu sme videli ďalší úspešný zákrok Goboňovej, ktorá si poradila so strelou Kordovskej, no Prešovčankám to nie je nič platné. Domáce hráčky prehrávajú o 11 gólov. (20:31)

60
    V závere zápasu si úspešný zákrok na svoje konto pripisuje domáca brankára Goboňová. (20:31)
    59
    Dvadsiaty gól domácich hráčok zaznamenáva Katarína Pavúková. (20:31)
    58
    Michaela Pešková strieľa ďalší gól hostí. (19:31)

57
    Prešovčanky teraz stratili loptu a Slavia môže postupovať dopredu. (19:30)
    56
    Hostia sa ale opäť presadzujú zásluhou Kordovskej a opäť vedú o jedenásť gólov. (19:30)
    56
    Gól vstřelil tým Bemaco ŠŠK Prešov (Daniela Harčarufková). (19:29)
    55
    Michaela Pešková strieľa ďalší gól Slavie Praha, ktorá vedie už o priepastných jedenásť gólov. (18:29)
    54
    A hostia už vedú o desať gólov, keď sa strelecky dokázala presadiť Jana Chlupová. (18:28)

53
    Mária Goboňová sa teraz prezentovala dobrým zákrokom, no do konca zápasu ostáva necelých sedem minút a domáce hráčky prehrávajú o deväť gólov. (18:27)
    52
    Slavia Praha strieľa 27. gól v zápase. Presadiť sa dokázala Jana Chlupová. (18:27)

52
    Dvojminútový trest teraz dostávajú aj Prešovčanky. Vylúčená je Daniela Harčarufková. (18:26)

52
    Tatiana Šutranová ale nedokázala využiť svoj piaty sedemmetrový hod v zápase. (18:26)

51
    A Prešovčanky budú hrať dvojnásobnú presilovku, keď dvojminútovým trestom bola potrestaná aj Veronika Galušková. Prešov bude mať k dispozícii sedemmetrový hod. (18:26)

51
    Dvojminútový trest si teraz za svoj zákrok vyslúžila Kamila Kordovská. (18:26)
    51
    Veronika Galušková si na svoje konto pripisuje z rýchleho protiútoku piaty gól v stretnutí. (18:26)