Michalovce – HC Standard 48:15 (kon.) | HC Standard – Michalovce 10:47 (kon.)
HC Standard
10:47 (3:26)
Iuventa Michalovce
sk Neděle 18.10.2015, 17:00 • Chemkostav aréna v Michalovciach • European League

Skončil sa odvetný zápas 2. kola Pohára EHF. Iuventa Michalovce v ňom o 37 gólov trimfuje nad luxemburským HC Standard a celkovým skóre 95:25 z oboch zápasov postupuje do 3. kola (šestnásťfinále), v ktorom ju čaká súper z úplne iného rangu. Je ním španielsky klub Balonmano Bera Bera z baskického mesta San Sebastian. (18:24:55)

Koniec zápasu. (10:47)

60
    A strelecké hody Iuventy v tomto dvojzápase 2. kola Pohára EHF zakončuje rodáčka z Revúcej Patrícia Wollingerová. (10:47)

60
    Jetti Rossy. zaznamenáva desiaty a posledný gól svojho celku v zápase. (10:46)

59
    Lafuente zabránila luxemburskej hráčke v strelení gólu. Z protiútoku úspešná Wollingerová. (9:46)

58
    Jevgenija Levčenko takmer z rovnakého miesta ako pred chvíľou dáva svoj siedmy gól. (9:45)

56
    Levčenko z pravého krídla po prihrávke od Habánkovej zaznamenáva gól s poradovým číslom 44 zo strany Iuventy. (9:44)

V bráne Iuventy namiesto Medveďovej španielska legionárka Raquel Alvares Lafuente. (9:43)

55
    Ďalší gól Habánkovej. (9:43)

54
    Bajčiová sa perfektne zorientovala v "deviatke" súpera a razantnou strelou skóruje. (9:42)

53
    Tessy Conrardy z uhla pádom do bránkoviska prekonáva brankárku Iuventy. (9:41)

52
    Trénerka HC Standard v časr 51:35 reaguje tajm-outom. (8:41)

51-52
    Bajčiová zo 7 m hodu, Levčenko a Kučer rozvlnili sieť luxemburskej bránky. (8:41)

50
    Levčenko za Iuventu a Rossy za HC Standard menia skóre zápasu. (8:38)

49
    Na gól Agnieszky Mizak Levčenko z Iuventy vzápätí odpovedá rovnakým spúsobom. (7:37)

48
    A vzápätí si pred bránkou hostí pekne "zapáradičkovala" Maja Holešová. (6:36)

47
    Anna Golubeva strieľa svoj prvý gól v zápase. (6:35)

46
    Kučer po prihrávke od svojej ukrajinskej krajanky Fiľkovej triafa presne. (6:34)

44
    Mizak premieňa 7 m hod a znižuje. (6:33)

42
    V gólovej šance faulovaná Perederyj. 2 min pre Schmidt Pedersen a 7 m hod pre Iuventu. Smojlo strelu Julije Kučer vyráža. (5:33)

40
    Opäť Habánková. Pekne porebrala prihrávku pred 9 m oblúkom súpera a dáva svoj piaty gól. (5:33)

39
    Habánková po vylúčení zvyšuje vedenie Iuventy na rozdiel 27 gólov. (5:32)

38
    Peknú akciu HC Standard úspešne zakončuje Ewa Dominiak. (5:31)

37
    Wollingerovej výskok nad bránkovislo a jej tretí gól. (4:31)

35
    2 min pre Veroniku Habánkovú. (4:30)

33-35
    Holešová, Fiľková a Wollingerová sú autorkami ďalších troch gólov Iuventy. (4:30)

32
    Skóre 2. polčasu otvára Černova z Iuventy, za luxemburčanky pekným gólom odpovedá Rossy. (4:27)

31
    V bráne HC Standard oproti prvému polčasu zmena, Jílkovú vystriedala Smojlo. V domácej "svätyni" pokračuje Medveďová. (3:26)

31
    Začal sa druhý polčas. (3:26)

30
    Prvý polčas sa skončil. (3:26)

30
    O poslednú strelu pred prestávkou sa pokúsila dánska legionárka v drese HC Standard Emma Schmidt Pedersen, lopta z jej ruky sa odráža od dlaní brániacich hráčok Iuventy smerom k autovej čiare. (3:26)

30
    V poslednej minúte 39 sek pred koncom polčasu tajm Iuventy. (3:26)

29
    2 min pre Juliju Kučer-Bachirievu. (3:26)

27-28
    A sú tu ďalšie 2 góly "hosťujúcej" Iuventy. Ich autorkami Levčenko a Nagyová. (3:26)

26
    7 m hod pre Iuventu plus 2 min pre Rossy. 7 m hod premina Bajčiová. Následne sa do listiny strelkýň zapisuje aj Levčenko. (3:24)

25
    Druhý gól Ewy Dominiak. (3:22)

24
    Bajčiovej krížna prihrávka na Nagyovú, ktorá aj keď tiesnená hráčkou súpera sa na šestke perfektne zorientovala a zvyšuje. (2:22)

23
    Opäť Kučer. Jej dravý prienik s rovnako dravou presou gólovou strelou. (2:21)

21-22
    Kučer a Bajčiová využívajú oslabovku Luxemburčaniek. (2:20)

21
    Prvou vylúčenou v zápase na 2 min je Steffi Zimmer z HC Standard. (2:18)

19
    Holešová je dnes na nezastavenie. Koľkýže to gól v zápase už dala? (2:18)

19
    Holešovú tentoraz vychytala Jílková. (2:17)

17
    Opäť Maja Holešová, ktorá sa blíži k méte 10-ich gólov. (2:17)

16
    Habánková a Holešová zvyšujú vedenie Iuventy. (2:16)

15
    7 m hod pre HC Standard. Poľská legionárka Mizak úspešná. (2:14)

14
    Druhý gól rodáčky z Trenčína Veroniky Habánkovej. (1:14)

13
    Prvý gól hostiek strieľa Dominiak, za Iuventu následne odpovedá Fiľková-Trehubova. (1:13)

12
    Wollingerová pri vlastnom bránkovisku posiela krátku prihrávku Holešovej, ktorá pohodlne unikla a rovnako pohodlne strieľa svoj šiesty a celkovo dvanásty gól Iuventy. Trénerka hostiek v čase 11:49 reaguje tajm-outom. (0:12)

10
    Na konci tej istej minúty piaty gól Holešovej v zápase. (0:11)

10
    Veronika Habánková nadväzuje na svoj včerajší strelecký koncert a zaznamenáva desiaty gól Iuventy. (0:10)

8
    Do streleckej listiny sa zapisuje aj ruská legionárka Julija Černova. (0:9)

6-7
    Plzeňskú rodáčku v bráne HC Standard prelobovali Holešová a následne aj Fiľková-Trehubova. (0:8)

5-6
    Ďalšie góly Iuventy pridávajú Wollingerová a Fiľková-Trehubova. (0:6)

5
    Holešová do tretice urobila to isté. (0:4)

3-4
    V tej istej minúte sa luxemburskej obrane utrhla Holešová a zvyšuje. Po minúte si to tá istá hráčka zopakovala. (0:3)

3
    Trocha nečakane až po 2 a pol minútach sa Iuventa ujíma vedenia po góle Perederyj. (0:1)

1
    Stretnutie sa práve začalo. (0:0)

Po včerajšom hladkom víťazstve rozdielom 33 gólov nad luxemburským HC Standard je Iuventa Michalovce bezmála dvoma nohami v 3. kole Pohára EHF. Aj napriek vysokej prehre trénerka luxemburského tímu Rodica Covaliuc vyjadrila spokojnosť s prístupom svojich hráčok k zápasu, ktoré aj napriek tak nepriaznivému stavu príkladne bojovali a poctivo odohrali celý zápas. Podotkla, že HC Standard je vyslovene amatérsky a dievčatá berú hádzanú v prvom rade ako relax po zamestnaní.
    "S dvomi tréningami týždenne a tromi mladými hráčkami vo veku 17 rokov sa od nás proti tak profesionálnemu tímu ako je Iuventa nedajú čakať zázraky", – zdôraznila.
    Jej slová potvrdil aj tréner Iuventy František Urban, ktorý bol príjemne prekvapený prístupom súperiek k zápasu za každého stavu, čo je podľa jeho slov u nás vo WHIL málo vídaná vec.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Miroslav Behún

HC Standard: Jilková, Smoljo, Huremovič – Delamontagne, Zimmer, Olufsen, Windt Courbin, Dominiak, Pimenta, Schmidt – Pedersen, Conrardy, Rossy, Mizak. Tréner: Rodica Covaliuc.
    Iuventa Michalovce: Lafuente, Medveďová – Kučer, Černová, M. Holešová, Nagyová, Habánková, Levčenko, Wollingerová, Dziurová, Bajčiová, Golubeva, Fiľková-Trehubova, Perederyj. Tréner: František Urban.

Rozhodčí: Vanja Antićová a Jelena Jakovljevićová (obe Srbsko). Delegát EHF: Gabriella Horváthová (Maďarsko)