Montreal – Detroit 4:1 (kon.) | Ottawa – Nashville 3:4 (1:2 po s.n.) | Tampa – Buffalo 2:1 (kon.)
Florida – Dallas 2:4 (kon.) | Pittsburgh – Toronto 2:1 (kon.) | Washington – Carolina 4:1 (kon.)
NY Islanders – San Jose 6:3 (kon.) | Chicago – Columbus 4:1 (kon.) | Calgary – Edmonton 2:5 (kon.)
Arizona – Boston 3:5 (kon.) | NY Rangers – New Jersey 1:2 (po pr.) | Winnipeg – St. Louis 2:4 (kon.)
Calgary Flames
2:5 (0:1, 1:1, 1:3)
Edmonton Oilers
Neděle 18.10.2015, 04:00 • Scotiabank Saddledome, Calgary • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Calgary Flames vyzve v neděli nad ránem na svém ledě Edmonton Oilers, proti kterému se mu v loňské sezóně 2014/15 velmi dařilo, když vyhrálo všech pět vzájemných střetnutí a navíc svého soupeře přestřílelo 21:8. Dokáží Flames navázat na skvělé výkony z loňské sezóny nebo Edmonton ukončí špatnou sérii? Odpovědět se dozvíme po skončení zápasu, kterým Vás provede s potěšením Tomáš Reiner.

Důležitou roli sehrál v loňských střetnutích proti Oilers útočník Joe Colborne, který proti Edmontonu vsítil čtyři góly a zaznamenal sedm kanadských bodů, v této sezóně však ještě nehrál kvůli zlomenině palce. Flames během úvodních čtyř zápasů letošní sezóny vyhráli pouze jeden zápas a domů se vrací po porážce s Winnipegem Jets, na jehož ledě Flames prohráli 3:1. Navzdory špatným výsledkům ale Calgary zaznamenalo jednu velmi pozitivní zprávu, kapitán Mark Giordano se vrací po zranění bicepsu zpět do dobré formy.
    Informace z tábora Calgary Flames před soubojem o Albertu.

Zatímco na straně Flames zářil v loni ve vzájemných duelech Joe Colborne, v dresu Edmontonu podával dobré výkony útočník Jordan Eberle, který vstřelil proti Calgary dva góly a přidal k nim jednu asistenci. Oilers prožívají velice špatný vstup do nové sezóny NHL, když z úvodních čtyř zápasů nezískal ani bod, hlavní trenér Todd McLellan však zůstává i přes pomalý rozjezd a poslední porážku se St. Louis Blues 4:2 pozitivní. „Pokud bychom složili hlavy dolů, místo toho abychom napnuli hruď, bylo by to pro nás ještě těží.“ (McLellan)
    Hráči Edmontonu Oilers se zahřívali před zápasem fotbalem.

Vzájemné zápasy

05.04.15 Edmonton Oilers – Calgary Flames 0:4
    01.02.15 Calgary Flames – Edmonton Oilers 4:2
    01.01.15 Calgary Flames – Edmonton Oilers 4:3

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Calgary Flames: Hiller (Ramo) – Kulak, Engelland – Russell (A), Wideman – Giordano (C), Hamilton – Raymond, Jooris, Bollig – Ferland, Stajan, Jones – Bennett, Backlund, Frolík – Gaudreau, Monahan (A), Hudler.

Edmonton Oilers: Talbot (Nilsson) – Reinhart, Gryba – Schultz, Klefbom – Sekera, Fayne – Klinkhammer, Letestu, Gazdic – Korpikoski, Lander, Purcell – Pouliot, McDavid, Jakupov – Hall (A), Nugent-Hopkins (A), Hendricks (A).

Rozhodčí: Greg Kimmerly, Gord Dwyer – Darren Gibbs, Vaughan Rody.
    Hráči obou týmů během rozbruslení v Scotiabank Saddledome.

Československá stopa v utkání

Jiří Hudler (CGY) 2+2, 4 zápasy, +/- -2
    Michael Frolík (CGY) 0+3 , 4 zápasy, +/- +1
    Andrej Sekera (EDM) 0+1, 4 zápasy, +/- -5

Zahajovací pětky obou týmů už se sjíždějí ke středovému kruhu a utkání mezi Calgary Flames a Edmontonem bude moci za pár okamžiků začít. V bráně Flames začíná Hiller, zatímco na opačné straně bude prostor mezi třemi tyčemi střežit Talbot.

00:01

00:01
    Úvodní buly zápasu vyhrálo Calgary Flames a souboj o Albertu v Scotiabank Saddledome právě začal!

00:59
    Nail Jakupov dostal z levé strany dobrou přihrávku mezi kruhy pro vhazování a z první vypálil, ovšem pouze doprostřed brány, kde byl připravený Jonas Hiller!

02:10
    Jeden z hráčů Calgary Flames se nyní dostal do samostatného úniku, blafák do bekhendu mu ale nevyšel a puk mu sjel v rozhodující chvíli z hokejky!

03:13
    Connor McDavid vypálil z prostoru u levé tyče, jeho pokus z velké blízkosti ale našel pouze připraveného Jonase Hillera.

03:58
    Zatím sledujeme velmi svižné utkání. Nebezpečnější jsou hostující hokejisté Edmontonu Oilers.

04:40
    Calgary Flames vyhrálo vhazování a usadilo se v útočné třetině.

04:48
    Jiří Hudler nabíjel na střelu jednomu ze svých spoluhráčů, jehož následný pokus z vrcholu pravého kruhu pro vhazování byl zablokován.

05:52
    Edmonton Oilers podržel puk za bránou, aby jeho hráči mohli vystřídat.

06:06
    Luke Gazdic a David Jones si to shodili rukavice, vzájemná bitka ale skončila remízou a oba hráče od sebe odtrhl rozhodčí.

06:06
    Luke Gazdic (EDM) dostal větší trest, 5 minut za rvačku.

06:06
    David Jones (CGY) dostal menší trest, 5 minut za rvačku.

06:20
    Ryan Nugent-Hopkins zaznamenal během posledních 20 zápasů 18 kanadských bodů a vstřelil 9 gólů.

07:00
    Hráči Calgary Flames se vydala na steč po pravé straně, brankář Cam Talbot ovšem nakonec nemusel zasahovat.

07:35
    Jiří Hudler si z pravé strany skvěle vybruslil před bránu a jeho následná střela skončila po skvělém zákroku Cama Talbota v ochranné síti!

07:46
    Edmontonu se podařilo vyhodit puk z obranného pásma.

08:09
    Útok Calgary Flames zastavilo postavení mimo hru.

08:30
    Hráči Edmontonu nahodili puk do útočného pásma, puk se však podél mantinelu vrátil zpět do jejich třetiny.

08:46
    Oilers vyhodili puk na zakázané uvolnění a hra se přestěhuje zpět před brankáře Cama Talbota.

09:04
    Jonas Hiller vyjel z brány do pravého kruhu pro vhazování, aby pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou.

09:12
    Ryan Nugent-Hopkins neuspěl na vhazování v útočné třetině a Calgary Flames se podařilo puk vyhodit do středního pásma.

09:45
    Ryan Nugent-Hopkins napřáhl z pravé strany k nádherné střele, která orazítkovala vzdálenější levou tyč!

09:53
    Andrej Sekera (EDM) dostal menší trest, 2 minuty podražení.

10:40
    Kris Russell číhal před bránou, kam dostal skvělou přihrávku, jeho následnou střelu ovšem dokázal Cam Talbot zastavit!

11:31
    Mikael Backlund mohl u levé tyče po další skvělé přihrávce dorážet puk do prázdné brány, jenže prostor mezi třemi tyčemi minul!

12:19
    Andrej Sekera se vrátil zpět na ledovou plochu a Edmonton Oilers přečkal první přesilovou hru bez úhony.

12:59
    Edmonton právě vstřelil branku!
    RYAN NUGENT-HOPKINS posílá Edmonton Oilers do vedení!! Eric Gryba tvrdě vypálil od modré čáry a Jonas Hiller jeho následnou střelu vyrazil pouze k Ryanu Nugentovi-Hopkinsovi, který puk dorazil do prázdné brány. Asistence: Eric Gryba, Taylor Hall.
    Ryan NUGENT-HOPKINS - 0:1

13:59
    Edmonton Oilers přečkal přesilovou hru a krátce na to se ujímá vedení. Ryan Nugent-Hopkins hraje zatím skvěle a dostává se do šancí.

14:01
    Hra byla přerušena a diváci se mohou bavit v hledišti hudbou, na řadu totiž přichází druhá komerční přestávka.

14:03
    Connor McDavid dnes má v hledišti oba své rodiče, kteří sledují jeho počínaní na ledě.

14:34
    Přihrávka Taylora Halla na modrou čáru byla příliš dlouhá a Jonas Hiller zkontroloval puk odražený od mantinelu za bránou.

15:03
    Deryk Engelland tvrdě vypálil od mantinelu na modré čáře a jeho střelu se na přední pravé tyči ještě snažil tečovat Mikael Backlund, puk ovšem zamířil pouze do výstroje Cama Talbota.

15:17
    Jonas Hiller zastavil prudkou střelu od modré čáry v podání Edmontonu Oilers.

15:27
    Na opačné straně přikryl nahozený puk lapačkou Cam Talbot a hra byla přerušena.

16:05
    Justin Schultz ze středního pásma napřáhl k jedovaté střele, která skončila na ochranném sklu za bránou.

16:23
    Hra se rychle přelila na opačnou stranu ledové plochy a Cam Talbot bleskově musel přikrýt puk, protože už se k němu jako vosy sjížděli tři hráči Calgary Flames.

17:09
    Michael Frolík číhal u levé tyče, kde se snažil tečovat nahození jeho spoluhráče z ostrého úhlu na bránu, puk ale nakonec skončil v lapačce Cam Talbot.

17:25
    Michael Frolík vzápětí vypálil po ledě a jeho následnou střelu směřující mezi betony pozorný Cam Talbot zastavil.

18:01
    Michael Frolík

Michael Frolík během posledních dvou zápasů zaznamenal tři asistence.

18:41
    Edmonton Oilers se osvobodil pouze za cenu zakázaného uvolnění a hra se vrátí před bránu Cama Talbota.

19:00
    Do konce první třetiny zbývá 1 minuta.

19:20
    Connor McDavid se ocital u levé tyče v zajímavé příležitosti, jenže místo střely zvolil přihrávku, na kterou Nail Jakupov nedosáhl.

19:42
    Matt Hendricks (EDM) dostal menší trest, 2 minuty nedovolené bránění.

19:55
    Jiří Hudler se v závěru prvního dějství dostal ke střele, kterou zastavil pozorný Cam Talbot, a přesilová Flames se přenese do druhé třetiny.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Calgary Flames nevyužilo první přesilovou hru a vzápětí přišel trest, když se z dorážky prosadil Ryan Nugent-Hopkins, který jen několik málo okamžiků předtím orazítkoval pěknou střelou vzdálenější levou tyč. V dresu Flames je zatím nebezpečný Jiří Hudler a Michael Frolík, ani jeden z českých hráčů se však zatím nemohl radovat z gólu. Skóre po první třetině. Calgary Flames 0 Edmonton Oilers 1.
    Úvodní gól Ryana Nugenta-Hopkinse z Edmontonu Oilers.

Souboj o Albertu po první třetině vyznívá lépe pro Edmonton Oilers, který vede zásluhou Ryana Nugenta-Hopkinse 1:0, Calgary Flames však bude v úvodu prostředního dějství dohrávat přesilovou hru.

20:01

20:28
    Dennis Wideman napřáhl ke střele, která byla zablokována.

21:00
    Do konce přesilové hry Calgary Flames zbývá odehrát 45 sekund.

21:30
    Mark Giordano nahazoval puk před bránu, tam ale nebyl žádný z jeho spoluhráčů, který by ho usměrnil na bránu.

21:59
    Connor McDavid vypálil z levého křídla doprostřed brány, kde byl připravený Jonas Hiller, který jeho pokus vyrazil.

22:59
    David Jones vypálil z pravého kruhu pro vhazování, jeho střela ale zamířila vedle vzdálenější levé tyče.

23:13
    Na opačné straně pálil z pravého křídla Justin Schlutz a Jonas Hiller si připsal další úspěšný zákrok.

23:42
    Jiří Hudler prohrál souboj v útočném pásmu a Edmonton Oilers mohl vzápětí v klidu rozehrát.

24:10
    Brett Kulak nahazoval puk z levé strany před bránu a jeho následná střela byla zablokována.

24:43
    Oilers potřetí v dnešním zápase vyhodili puk na zakázané uvolnění a hra se vrátí zpět do jejich třetiny.

25:07
    Calgary právě vstřelilo branku!
    DAVID JONES vyrovnává na 1:1!! Dennis Wideman tvrdě vypálil od modré čáry a jeho střelu těsně před brankovištěm skvěle tečoval David Jones. Sražený puk poté zamířil mezi betony Cama Talbota, který nedokázal včas zareagovat a puk doklouzal za jeho záda. Asistence: Dennis Wideman, Michael Ferland.
    David JONES - 1:1

26:06
    Calgary Flames sice nevyužilo dvě přesilové hry v dnešním zápase, po skvělé teči Davida Jonese ho to ale příliš mrzet nemusí.

26:35
    Hra se nyní přelévá ve zběsilém tempu ze strany na stranu, ani jeden z brankářů ale zatím nemusel zasahovat, i když Oilers před pár okamžiky vytvořili před bránou Calgary velký závar.

27:19
    Justin Schultz dostal od Taylora Halla nádhernou přihrávku před bránu, Jonas Hiller ale vytáhl proti Schultzově střele ze vzduchu u své levé tyče skvělý zákrok!

27:52
    Micheal Ferland (CGY) dostal menší trest, 2 minuty držení.

27:58
    Taylor Hall nebezpečně vypálil a Jonas Hiller měl co dělat, aby po skvělém zákroku puk rychle přikryl před dvojicí dorážejících hráčů Edmontonu Oilers!

28:37
    Teddy Purcell vypálil tvrdě z levého kruhu pro vhazování, jeho následná střela však skončila pouze na mantinelu za bránou.

29:24
    Edmonton Oilers zatím hraje v přesilové hře skvěle, nyní se ale Calgary podařilo puk vyhodit za bránu Cama Talbota.

29:55
    Přesilová hra Edmontonu Oilers uplynula jako voda a domácí Flames hrají opět v plném počtu.

30:27
    STŘELY VE DRUHÉ TŘETINĚ

Calgary Flames 2 Edmonton Oilers 6

30:56
    Brankář Cam Talbot zmrazil puk u své pravé tyče pod lapačkou a po přerušení hry následuje krátká komerční přestávka.

31:14
    Dougie Hamilton (CGY) dostal menší trest, 2 minuty hra vysokou holí.

31:28
    Edmonton Oilers začíná svou druhou přesilovou hru v dnešním utkání po vyhození Flames od vlastní brány.

31:52
    Přihrávka na Teddyho Purcella byla nepřesná a Oilers se vlastní chybou připravili o útočné pásmo.

32:41
    Teddy Purcell vypálil z levé strany a jeden z hráčů Calgary Flames za cenu vlastního zdraví jeho střelu zablokoval, když puk zasáhl jeho hlavu předtím, než se Andrej Sekera ocitl v postavení mimo hru.

33:07
    Oilers nyní nahazují puk před bránu Calgary velice nebezpečně, jenže se nedostali do zakončení a jejich přesilová hra spěje ke svému konci.

33:42
    Dougie Hamilton se vrátil zpět na led a oba týmy během dnešní noci nevyužili zatím ani jednu ze dvou přesilových her.

34:21
    Connor McDavid

Mladíček Connor McDavid strávil na ledě 10 minut a 52 sekund, během nichž se dostal k jedné střele.

34:58
    Hra byla přerušena a hráči obou týmů si mohou na chvíli vydechnout.

35:10
    Oilers nahodili puk do útočného pásma, puk se ale od zadního mantinelu odrazil pouze na čepel jednoho z hráčů Calgary.

35:49
    Ryan Nugent-Hopkins našel Taylora Halla, který nabral dobrou rychlost a z pravého kruhu pro vhazování se snažil zamířit do horní části brány, Jonas Hiller byl ovšem připraven!

36:23
    Dennis Wideman tvrdě vypálil z pravé strany, jeho střela ale zamířila mimo.

36:31
    Mladíček CONNOR MCDAVID střílí krásný gól a v závěru druhé třetiny vrací Edmontonu Oilers zpět ztracené vedení!! Nail Jakupov fantasticky načasoval přihrávku do jízdy na Connora McDavida, který z pravého kruhu pro vhazování zamířil skvělou diagonální střelou ke vzdálenější levé tyči nad vyrážečku Jonase Hillera. Asistence: Nail Jakupov.
    Connor MCDAVID - 1:2

37:32
    Mladíček Connor McDavid předvedl svůj skvělý talent a potenciál a Edmonton opět vede, tentokrát 2:1.

38:08
    Johnny Gaudreau (CGY) dostal menší trest, 2 minuty hra vysokou holí.

39:02
    Calgary Flames mohlo vstřelit gól v oslabení, když se dostalo do přečíslení tři na jednoho, Mark Giordano ale nedokázal u levé tyče puk uklidil za záda Cama Talbota, který předvedl skvělý zákrok a zřejmě pravým betonem jeho střelu vyrazil!

39:32
    Na opačné straně se dostali ke tvrdé střele Oilers, také Jonas Hiller byl ale připraven.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

David Jones skvěle tečoval střelu Dennise Widemana a pět minut po začátku druhé třetiny vyrovnal na 1:1. Edmonton Oilers poté nevyužil dvě přesilové hry, nakonec ho to ale mrzet nemuselo, protože krátce před zazněním druhé sirény se prosadil Connor McDavid a vrátil svému týmu krásnou střelou ztracené vedení. Skóre po 40 minutách. Calgary Flames 1 Edmonton Oilers 2.
    Radost střídačky Oilers po gólu Connora McDavida.

Naposledy se dnes vracíme do Scotiabank Saddledome, abychom sledovali vyvrcholení souboje o Albertu, ve kterém Edmonton Oilers vede na ledě Calgary Flames po dvou třetinách 2:1.

40:01

40:06
    Edmonton Oilers vlétl do třetí třetiny pořádně zostra! Dougie Hamilton střelou z levé strany orazítkoval horní tyč.

40:25
    TAYLOR HALL zvyšuje krátce po začátku třetí třetiny na 3:1!! Oscar Klefbom nahodil puk z pravé strany před bránu, kde jeho střelu usměrnil mezi betony Jonase Hillera hostující Taylor Hall. Asistence: Oscar Klefbom, Matt Hendricks.
    Taylor HALL - 1:3

41:49
    Edmonton v úvodu třetí třetiny nejprve orazítkoval podruhé v zápase brankovou konstrukci a krátce na to se ujal po střele Taylora Halla dvoubrankového vedení.

42:46
    Taylor Hall málem potrestal obrovskou chybu Flames, z blízkosti se mu ale nepodařilo puk umístit mezi betony Jonase Hillera!

42:59
    NAIL JAKUPOV posílá Edmonton Oilers do tříbrankového vedení a Calgary Flames působí v úvodu třetí třetiny jako opařené!! Benoit Pouliot našel přesnou přihrávkou přes šířku ledové plochy Naila Jakupova, který střelou po ledě zamířil přesně k pravé tyči. Asistence: Benoit Pouliot, Connor McDavid.
    Nail JAKUPOV - 1:4

43:35
    Connor McDavid mohl vstřelit fantastický gól, když vypíchl puk jednomu z obránců Calgary Flames a poté se na pravé straně řítil sám na bránu, perfektní stahovačkou poslal na led jednoho z protihráčů a snažil se blafákem do bekhendu zasunout puk za záda Jonase Hillera, ten ale předvedl fenomenální zákrok a v leže hokejkou jeho pokus vyrazil do rohu kluziště! Neuvěřitelné.

44:35
    Matt Hendricks vypálil z pravé strany, jeho pokus byl ovšem zablokován.

45:00
    Oilers mají ve třetí třetině jasnou převahu, kterou navíc dokázali přetavit ve dva góly.

46:02
    Griffin Reinhart (EDM) dostal menší trest, 2 minuty nedovolené bránění.

46:46
    Jiří Hudler číhal u pravé tyče, do zakončení se ale český útočník nedostal.

47:16
    Oilers se daří vyhazovat puk k bráně Calgary, které se marně snaží usadit v útočném pásmu.

47:46
    Dougie Hamilton napřáhl od modré čáry ke tvrdé střele, kterou obětavě zablokoval Matt Hendricks.

48:33
    Griffin Reinhart se vrátil zpět na ledovou plochu a oba týmy v dnešním zápase nevyužily tři přesilové hry.

49:06
    Connor McDavid (EDM) dostal menší trest, 2 minuty hákování.

49:15
    Sean Monahan skvěle tečoval střelu svého spoluhráče od modré čáry a Cam Talbot musel zasahovat!

50:14
    DAVID JONES střílí druhý gól v dnešním utkání a nádhernou střelou snižuje na 2:4 z pohledu Calgary Flames!! David Jones nabral na pravé straně rychlost a po přihrávce Dennise Widemana vymetl střelou z kruhu pro vhazování přesně pravé horní roh brány. Asistence: Dennis Wideman.
    David JONES - 2:4

51:11
    Calgary Flames se vydal do útočného pásma a jeho postup vpřed zastavilo postavení mimo hru.

David Jones a Dennis Wideman

Pokud v dnešním zápase v dresu Calgary Flames podává někdo skvělý výkon, tak je to David Jones, který vstřelil dva góly, ale také Dennis Wideman, který si připsal dvě asistence.

51:30
    David Jones vstřelil ve třetí třetině svůj 13. gól v kariéře NHL.

52:18
    Mark Giordano vypálil z vrcholu levého kruhu pro vhazování a Cam Talbot našel jeho střelu v lapačce! Pěkný zákrok.

52:27
    Cam Talbot zastavil střelu z pravé strany a u jeho pravé tyče vzápětí vznikla menší strkanice. Vylučovat by se nemělo. Není proč.

52:32
    Mark Giordano vypálil z levé strany, jeho pokus byl ovšem nepřesný.

52:53
    Stačí jeden gól a ze zápasu může být rázem drama, což by si nezaujatý fanoušek jistě přál.

53:02
    Sledujeme velice pohledné utkání, které nabídlo všechno. Bitku, dvě tyče a především šest gólů.

53:36
    A abych nezapomněl také jeden fantastický zákrok, který předvedl Jonas Hiller v úvodu třetí třetiny po krásné individuální akci Connora McDavida.

54:03
    Edmonton Oilers si vyžádal oddechový čas.

54:23
    Teddy Purcell předvedl mezi kruhy pro vhazování povedenou stahovačku a poté vypálil, ovšem pouze doprostřed brány, kde našel připraveného Jonase Hillera.

54:48
    Brett Kulak nahazoval puk před bránu, kde hledal Mikaela Backlunda, ten se ale do zakončení nedostal a Cam Talbot přerušil hru.

55:00
    Dougie Hamilton (CGY) dostal menší trest, 2 minuty hrubost.

55:28
    Michael Frolík zahrozil v oslabení střelou z levé strany, Cam Talbot ji ale dokázal pravým betonem vyrazit.

56:20
    CONNOR MCDAVID využívá přesilovou hru a posílá Edmonton Oilers zpět do tříbrankového vedení!! Taylor Hall zvedl hlavu a skvělou přihrávkou našel na vzdálenější tyči volného Connora McDavida, který z blízkosti zamířil přesně pod břevno. Asistence: Taylor Hall, Andrej Sekera.
    Connor MCDAVID - 2:5

57:09
    Andrej Sekera si dnes z českých zástupců zatím jako jediný připsal asistenci. Connor McDavid již zaznamenal tři body, za 2 góly a asistenci.

57:46
    Karri Ramo zatím marně čeká na lavičce Calgary Flames na šanci a zápas dochytá Jonas Hiller, který sice inkasoval pět gólů, ale také předvedl jeden zákrok, který může s klidem kandidovat na zákrok roku.

58:53
    Michael Frolík na pravé straně neprošel přes modrou čáru.

59:15
    Do konce utkání zbývá 45 sekund.

59:42
    Edmonton už o vítězství nic nepřipraví a Oilers ukončují černou sérii!

Mizérie Edmontonu Oilers proti Calgary Flames končí. Oilers nebodovali ani jednou během úvodních čtyř zápasů letošní sezóny a během té loňské prohráli proti Flames všech pět duelů, nyní si na ně ale Oilers vyšlápli, a to zejména v úvodu poslední třetiny, která rozhodla o osudu dnešního utkání. Během necelých tří minut se prosadili Taylor Hall a Nail Jakupov. Skvělé utkání odehrál Connor McDavid, který vstřelil dva góly a na jeden přihrál, zatímco v dresu Flames zazářil dvougólový střelec David Jones a Dennis Wideman, jenž zaznamenal dvě asistence. Konečný výsledek. Calgary Flames 2 Edmonton Oilers 5.

Tři hvězdy utkání

1. Connor McDavid (EDM) 2+1
    2. Taylor Hall (EDM) 1+2
    3. David Jones (CGY) 2+0

Jiří Hudler (CGY) 0+0, 3 střely, čas na ledě 19:39
    Michael Frolík (CGY) 0+0, 3 střely, čas na ledě 15:15
    Andrej Sekera (EDM) 0+1, 2 střely, čas na ledě 20:18 (06:57:15)

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 26. Jones (Wideman, Ferland), 51. Jones (Wideman) – 13. Nugent-Hopkins (Gryba, Hall), 37. McDavid (Jakupov), 41. Hall (Klefbom, Hendricks), 43. Jakupov (Pouliot, McDavid), 57. McDavid (Hall, Sekera)

Rozhodčí: Greg Kimmerly, Gord Dwyer – Darren Gibbs, Vaughan Rody