Everton – Norwich 2:1 (4:3 po pen.) | Hull City – Leicester 2:1 (5:4 po pen.) | Sheffield Wedn. – Arsenal 3:0 (kon.)
Stoke – Chelsea 2:1 (5:4 po pen.)
po penal. (5:4)
Hull City AFC
2:1 (0:0)
Leicester City
Úterý 27.10.2015, 20:45 • The KC Stadium, Hull • Anglický Ligový pohár • Osmifinále

Děkuji za pozornost a přeji dobrou noc. (23:29:38)

Hlavní rozhodčí Attwell ukončil dnešní utkání, jehož základní hrací doba skončila nerozhodně 0:0. Zápas šel pak do prodloužení, kde se nejprve trefil Mahrez, ale Hernandez dokázal vyrovnat na 1:1, a tak musely rozhodovat penalty. V penaltovém rozstřelu byl šťastnější domácí Hull City, který zvítězil a dostal se do dalšího kola ligového poháru. Hull si postup zaslouží, protože hlavně v prvním poločase dělal svému soupeři velké problémy. Zápas jako takový příliš nenadchl, ale ani nijak nezklamal.

V penaltovém rozstřelu zvítězil tým Hull City AFC.

Autorem vítězné branky je DAVID MEYLER.

5. série
    5:4
    Těžkou úlohu měl před sebe David MEYLER, na kterém bylo to, jestli se i dál budou kopat penalty, nebo Hull postoupí do dalšího kola. MEYLER zahrál penaltu najisto a proměnil ji.

5. série
    4:4
    Je srovnáno, přesně trefil i Jamie VARDY.

4. série
    4:3
    Chuba AKPOM se nemýlil a Hull opět vede.

4. série
    3:3
    Marcin WASILEWSKI proměňuje.

3. série
    3:2
    Tom HUDDLESTONE posílá Hull opět do vedení. Krásná rána!

1:1
    Je srovnáno, Danny DRINKWATER se nemýlil!

1. série
    1:0
    Tentokrát byl na řadě domácí Hull. Jako první za domácí tým šel Abel HERNANDEZ, který se nemýlil a přesnou trefou do rožku branky poslal Hull do vedení.

1. série
    0:0
    První penaltu si vzal na starost Riyad MAHREZ, ale proměnit ji nedokázal. Gólman Jakupovic svůj tým podržel!

Střílení penalt začíná.

120
    Druhé prodloužení skončilo.

120
    Druhý poločas prodloužení bude nastaven o 1 minutu.

118
    Albrighton hledal přihrávkou Vardyho, ale pozorný Dawson přihrávku vystihl a získal míč pro Hull.

113
    Akpom se rozhodl pro střelu z 20 metrů, avšak brankář Schwarzer byl připraven a míč ukryl do své náruče.

110
    Střídání v týmu Hull City AFC: ze hřiště odchází Mohamed Diame, přichází David Meyler.

109
    Mahrez poslal nebezpečný centr před bránu, ale Jakupovic byl pozorný a k míči nikoho nepustil.

107
    V šanci se ocitl Hayden, ale jeho ránu Schwarzer pokryl.
    Po prvním poločase prodloužení je stav opět nerozhodný, tentokrát však 1:1.

106
    Začalo druhé prodloužení.

105+2
    První prodloužení skončilo.

105+1
    Hull City právě vstřelil branku!
    Střídání se povedlo i domácímu celku, protože ABEL HERNANDEZ přišel na plac v 79. minutě a nyní dává důležitý vyrovnávací gól na 1:1. V šanci byl nejprve Akpom, kdy Schawrzer sice míč do brány nepustil, ale mírně chyboval, čehož využil HERNANDEZ, který přesnou trefou ze dvou metrů poslal balon za gólmanova záda.

105
    První poločas prodloužení bude nastaven o 2 minuty.

102
    Střídání se hostům vyplatilo, protože Mahrez přišel v 84. minutě a nyní v prodloužení vstřelil důležitý vedoucí gól. Uvidíme, zda tento stav vydrží do konce prodloužení.

100
    Vypadalo to, že Vardy se ocitl v ofsajdu, a tak měl sudí hru přerušit, ale to se nestalo a hosté dali gól. Andrew Robertson vyjádřil obrovskou nespokojenost k rozhodčímu a ten mu udělil žlutou kartu.

100
    Leicester právě vstřelil branku!
    V šanci se nejprve ocitl Vardy, který se prezentoval prudkou ránou, ale gólman Jakupovic tuto střelu zneškodnil. K odraženému míči se však jako první dostal RIYAD MAHREZ, jenž přesnou trefou poslal hosty do vedení.

96
    Vardy chtěl poslat hosty do vedení, ale ze své kopačky vyslal pouze nepřesný pokus.

92
    Akpom šel ve vápně soupeře k zemi, ale rozhodčí penaltu nenařídil. Akpom byl za filmování potrestán žlutou kartou a nemůže uvěřit svým očím.
    Základní hrací doba branku nenabídla. Doufejme, že v prodloužení se jí dočkáme.

91
    Začal první poločas prodloužení.

V řádné hrací době branka nepadla, a tak se bude prodlužovat.

90+1
    Albrighton našel přihrávkou Mahreze, který vystřelil ze 14 metrů, ale jeho střela levačkou byla zablokována obráncem. Maguire se do střely obětavě vložil a úspěšně ji zastavil.

90
    Druhý poločas bude nastaven o 4 minuty.

88
    Fauloval i Hayden a také on byl potrestán žlutou kartou.

88
    Dawson prodloužil míč hlavou k Hernandezovi, který pálil z 14 metrů z voleje, ale Schwarzer svůj tým v těžké chvíli podržel.

86
    Albrighton fauloval a byl potrestán žlutým kartonkem.

84
    Poslední střídání hostů: dohrál Dodoo, kterého nahradil Mahrez.

82
    Maloney zahrával rohový kop a domácí tým mohl jít do vedení, ale ani tentokrát gól nepadl. K centrovanému míči se sice dostal Schwarzer, ale nedokázal jej udržet v rukavicích a zadělal si na velké potíže. Balon však nebyl celým svým objemem za brankovou čarou a Schwarzer stihl svoji chybu napravit.

81
    Jakupovic vystihl centr od protihráče a před Vardym balon vyboxoval do bezpečí.
    Vardy a Maguire v souboji o míč.

80
    Druhý poločas rozhodně není reklamou na fotbal. Šance k vidění téměř žádné nejsou a hra probíhá převážně mezi pokutovými územími. Oba gólmani jsou bez práce. Do konce řádné hrací doby zbývá 10 minut a nějaké to nastavení. Pokud gól nepadne, bude se prodlužovat.

79
    Střídání v týmu Hull City AFC: ze hřiště odchází Ryan Taylor, přichází Abel Hernandez.

76
    Žlutou kartou za faul byl potrestán Yohan Benalouane.

74
    Luer nemůže pokračovat ve hře, a tak ho na trávníku nahrazuje Akpom. Doufejme, že bude Luer brzy v pořádku.

72
    Hra je přerušena, protože Luer potřebuje ošetřit.

71
    Dodoo vyhrál rohový kop pro Leicester, ale Albrightonův centr byl velmi nepovedený. Následuje odkop od brány.

70
    Pokud základní hrací doba skončí výsldkem 0:0, tak se bude prodlužovat.

66
    Defenziva Hullu si teď bude muset dát na Vardyho pozor. Vardy je ve výborné formě a je nejlepším střelcem v Premier League, konkrétně v nejvyšší anglické soutěži nasázel už 10 branek.

64
    Máme tu zmiňované střídání hostů: ze hřiště odešel Kramarić a Okazaki. Místo nich se na hrací plochu dostal Drinkwater a Vardy.
    Maloney se snaží udržet míč pro Hull.

64
    Benalouane fauloval Luera a sudí hru přerušil, nicméně na karetní trest nedošlo.

61
    Do hry půjde za malou chvíli Jamie Vardy a také Danny Drinkwater. Ti by mohil výkon hostů určitě zlepšit.

59
    Domácí tým opět v šanci! Diame se prezentoval povedeným centrem, kterého se ujal hlavičkující Taylor, avšak jeho střela skončila kousíček nad brankou.

56
    Diame si parádně obhodil bránícího Chilwella, s míčem se dostal až do šestnáctky a poté vystřelil, avšak tato rána branku těsně minula. Výborná práce Diameho.

54
    Albrighton ze své kopačky vyslal zajímavý centr před branku, ale tam se dobře orientoval gólman Jakupovic, který si míč stáhl do náruče.

51
    Vypadá to, že Leicester bude velmi brzy střídat, protože kouč už je netrpělivý.
    Diame v akci.

48
    Volný přímý kop si vzal na starost Taylor, který se rozhodl pro přímé ohrožení branky, avšak trefil pouze bránící zeď.

48
    Benalouane poslal k zemi Haydena, a tak bude rozehrávat domácí Hull.

47
    Hned na úvod druhého poločasu zahrával Hull rohový kop. Nicméně domácí tým z této standardní situace vůbec nic nevytěžil.

46

Rozhodčí Attwell ukončil první poločas za stavu 0:0. Aktivnější byl domácí Hull, který si vypracoval 2 velmi dobré šance, ale ani jedna z nich gólem neskončila. Leicester si moc šancí nevypracoval a u balonu se také moc časo nevyskytoval. Zatím je výkon prvoligového Leicesteru velmi slabý. Doufejme, že druhý poločas bude zajímavější a hlavně ofenzivnější.

45

43
    Začátek zápasu se hrál v parádním tempu, ale pak vše utichlo a tempo není takové, jaké by bylo třeba. Doufejme, že poločasová přestávka hráčům pomůže k lepšímu výkonu.

38
    Luer sklepl centr od Robertsona pro Diameho, který se ocitl v obrovské šanci, ale z dobré pozice branku těsně přestřelil.

37
    Albrighton založil protiútok Leicesteru a sám ho i zakončil, když vystřelil z 25 metrů. Nicméně tato střela byla hodně nepovedená. Na Albrightona se zlobí spoluhráči, kteří po něm chtěli přihrávku.
    Veškeré dění se odehrává na tomto krásném stadionu, který nese název The KC Stadium.

35
    Skvěle teď kombinovala trojice Hayden, Odubajo a Diame. Přihrávku od těchto borců pak obdržel Huddlestone, který vzal vše na sebe a prezentoval se střelou ze 30 metrů, ta byla však velmi nepřesná.

32
    Maloney zahrával rohový kop, ale ten se domácímu týmu nepodařil. Hosté okamžitě vyrazili do brejku. Kramarić ze své kopačky adresoval přihrávku do těch míst, kam si nabíhal Dodoo, ale pracovitý Robertson se stihl vrátit a útočnou akci Leicesteru včas zastavil.

31
    Dawson našel chytrou přihrávkou Robertsona, který ze své kopačky vyslal fantastickou ránu, ale gólman Schwarzer po míči skočil a zabránil gólu.

28
    V posledních minutách se tempo hry hodně zpomalilo. Fotbalisté Leicesteru jsou na vlastní polovině, kde si stráží svůj prostor. Hull je u míče a hledá si cestičku k brance soupeře, ta je však trnitá.

25
    Zatím největší šanci zápasu měl hned v úvodu Luer, jehož střela z 6 metrů byla zablokována na brankové čáře. Pak už toho k vidění moc vážného nebylo.
    Momentka prvního poločasu. Na obrázku: Joe Dodoo a Andy Robertson.

21
    Hull zahrával další rohový kop, ale ani tentokrát branku soupeře neohrozil. Schwarzer rychle rozehrál a přesnou přihrávkou nalezl Kramariće, kterému stál v cestě Odubajo, jenž svého protihráče o balon čistě obral.

19
    Rohový kop si vzal na starost Maloney, ale jeho centr našel pouze bránícího protihráče.

19
    Robertson poslal parádní centr před branku, ale tam byl pozorný De Laet, který srazil balon na rohový kop.

17
    Diame se znovu pokoušel prodrat do vápna soupeře, což se mu úplně nepodařilo, protože obrana byla pozorná.

14
    Hosté šli rychle do protiútoku a Diame se chtěl dostat do pokutového území soupeře, ale to se mu nepodařilo, protože obrana Hullu byla velmi pozorná a svého protihráče čistě zastavila.

14
    Odubajo obehrál svého protihráče a poté se prezentoval povedeným centrem do vápna, jenže nejvýš ze všech se dostal gólman Schwarzer a míč si stáhl do rukavic.
    Hráči Hullu a Leicesteru dnes hrají s tímto krásným míčem.

12
    De Laet fauloval, a tak bude rozehrávat domácí Hull.

10
    Obrana Leicesteru teď byla naprosto mimo. Do šance se tak dostal Maloney, který pálil akrobaticky z voleje, ale jeho střela trefila pouze boční síť.

8
    Albrighton se s míčem dostal až do pokutového území svého soupeře, ale ve vápně ztratil stabilitu a upadl k zemi. Hosté tak o balon přišli.

7
    V úvodních minutách je aktivnější na míči domácí Hull a to se Leicesteru moc nelíbí.
    Nástup týmů na hrací plochu.

5
    Hra zatím probíhá v rychlém tempu, což se fanouškům jednoznačně zamlouvá. Doufejme, že to takhle bude i pokračovat.

3
    Domácí tým mohl jít do vedení, ale štěstí mu branku nepřálo. Útočník Luer se prezentoval střelou z 6 metrů, ale ta byla na brankové čáře zablokována.

2
    Hull se před standardní situací v pohodě ubránil a nyní podniká rychlý brejk.

2
    Obránce Dawson si připsal obranný zákrok, když vystihl nebezpečnou přihrávku soupeře a balon odehrál na rohový kop.

1
    V 1. minutě byla k vidění hned první šance utkání. Přihrávku od spoluhráče obdržel Kramarić, jenž se dostal do zakončení z 20 metrů, avšak tento pokus branku domácího celku neohrozil.

1

-4
    Hlavní sudí Attwell přivádí dnešní aktéry na zelený pažit.

-5
    Na stadionu proběhla tradiční rozcvička obou týmů. Nicméně teď už jsou obě základní jedenáctky připraveny v tunelu a čekají na pokyn rozhodčího.
    Příjezd Leicesteru na stadion.

Hull City AFC: Jakupovic – Maguire, Dawson, Taylor – Odubajo, Hayden, Huddlestone, Diame, Robertson – Maloney – Luer.
    Náhradníci: McGregor – Bruce, Meyler, Elmohamady, Clucas, Akpom, Hernandez.

Leicester City: Schwarzer – De Laet, Benalouane, Wasilewski, Chilwell – Dodoo, Inler, King (C), Albrighton – Kramarić, Okazaki.
    Náhradníci: Schmeichel – Drinkwater, Morgan, Vardy, Simpson, Mahrez, Blyth.

Rozhodčí: Attwell – Halliday, Cann.

To Leicesteru bude chybět Matty James, Jeffrey Schlupp a i Nathan Dyer. Navíc kouč Claudio Ranieri slibuje hodně změn v sestavě, chce dát prostor těm hráčům, kteří se v lize příliš neobjevují a zaslouží si svoji šanci.

Hullu bude chybět duo Alex Bruce & Sone Aluko, a tak se domácí tým bude muset obejít bez svých hvězd. Chybět bude i Curtis Davies, Robert Snodgrass a Adama Diomande.

Poháry jsou zrádné a v dnešním duelu není nikdo favoritem. Domácí tým je hodně namotivován a rád by uhrál dobrý výsledek, výhodou mu může být domácí prostředí. Leicester ale určitě nepřijede zápas odchodit. Doufejme, že k vidění bude dobrý fotbal.
    Leicester se poctivě připravuje na pohárové utkání.

Hull City působí ve 2. nejvyšší soutěži v Anglii a v tabulce Championship mu patří 2. místo v tabulce. Leicester je účastníkem nejvyšší anglické soutěže, tedy Premier League a v tabulce je aktuálně na 5. pozici.

Dnešní utkání bude řídit hlavní sudí Stuart Attwell, na čarách mu budou asistovat Andrew Halliday a Darren Cann. Jako čtvrtý rozhodčí bude vypomáhat Darren Drysdale.

Leicester City naskočil až do 2. předkola, kdy porazil Bury vysoko 4:1. Dále narazil na West Ham, který hraje ve výborné formě, ale i přesto si s ním dokázal poradit a díky gólu, který přišel v prodloužení, Leicester postoupil do dnešního osmifinále, ve kterém změří síly s Hullem.

Hull City AFC nejprve narazil na Accrington, kdy zápas v základní hrací době skončil výsledkem 0:0,a tak šel do prodloužení, ve kterém padly hned 4 góly. Jelikož oba celky dvakrát skórovaly, tak se utkání prodloužilo až do pokutových kopů, ve kterých byl úspěšnější právě Hull. Fotbalisté Hullu pak porazili 1:0 Rochdale a stejným výsledkem zvítězili i nad Swansea. Dnes se Hullu postaví do cesty silný Leicester City.

Příjemný večer všem fanouškům anglického fotbalu. Dnes máme na programu anglický ligový pohár, kterému se podle současného partnera přezdívá Capital One Cup. V osmifinále na sebe mimo jiné narazí Hull City AFC a Leicester City. Textovým přenosem Vás bude doprovázet Lucie Rapantová.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.