Prešov – Šaľa 18:29 (kon.) | Poruba – Olomouc 28:23 (kon.) | Most – Zlín 29:20 (kon.)
Veselí n/M – Partizánske 19:26 (kon.)
ŠŠK Prešov
18:29 (8:10)
HK Slovan Duslo Šaľa
Středa 28.10.2015, 17:30 • Tatran Handball Arena • Interliga ženy • 8. kolo

Ohlasy trénerov po zápase:

Dušan Daniš (tréner Bemaca Prešov): „Ja si myslím, že v tomto zápase sa jasne prejavila lepšia zohratosť družstva Šale a myslím si, že lepší bol aj postoj brankárov a taktiež spojok. Tam nebezpečie hrozilo od každej spojky, zatiaľ čo dnes na našej strane to tentokrát nebolo a súper to využíval, chodil do rýchlych protiútokov a tým nás vlastne trestal najviac pokiaľ sme my stratili loptu alebo sme nepresne vystrelili.

Michal Lukačin (tréner HK Slovan Duslo Šaľa): „Prvý polčas bol vyrovnaný, začiatok bol vyrovnaný, kým Prešov mal dosť síl, tak sme sami videli, že hral takticky dosť dobre, no s pribúdajúcimi minútami sa ukázalo, že sme na tom lepšie fyzicky a keď sme šli do vedenia o 5-6 gólov ľahšie sa nám hralo, uvoľnenejšie. Myslím si, že zaslúžené víťazstvo. Pravdu povediac, nečakal som taký ľahký priebeh, lebo po posledných výsledkoch sme boli v kŕči, no keď sa dievčatá odpútali od súpera, boli uvoľnené a potom už to išlo tak ako to malo ísť.(19:13:36)

Zápas sa napokon skončil 18:29 v prospech favorita zápasu zo Šale. Po vyrovnanom úvode stretnutia hosťujúce hádzanárky potvrdili svoje kvality, v druhom polčase si vypracovali pohodlný náskok a v dnešnom súboji dokráčali za víťazstvom po výsledku 18:29. Prešovčanky tak po dnešnom súboji čaká krátka pauza a v sobotu 31. októbra o 18:00 sa predstavia v Partizánskom. Dobre naladená Šaľa bude mať po dnešnom víťazstve dlhšiu pauzu a najbližšie na zverenkyne Michala Lukačina čaká náročný súboj v Plzni, ktorý sa odohrá 7. novembra o 17:30 hod.

Bemaco ŠŠK Prešov – HK Slovan Duslo Šaľa 18:29 (8:10)
    Nejvíce branek: Šutranová 8/4, Harčarufková 3, Basta 2 – Veselková 5/1, Tulipánová 5, Pócsíková 4. Rozhodčí: Gedeon, Palovčák. Sedmimetrové hody: 5/4 – 3/2. Vyloučení: 4:4. ČK: Šutranová (BPR).

Konec zápasu. (18:29)
    59:58
    A gólovú bodku za dnešným stretnutím dáva hosťujúca hráčka Trochtová. (18:29)
    59:42
    Daniela Harčarufková strieľa osemnásty gól Prešovčaniek. (18:28)
    59:10
    Po chybe domácich hráčok sa presadzuje Pócsíková. (17:28)

58:40
    Katarína Pavúková teraz nedokázala premeniť sedemmetrový hod. (17:27)

58:35
    Za svoj zákrok je na dve minúty vylúčená Sofia Demajová. (18:29)
    58:10
    Gól vstřelil tým HK Slovan Duslo Šaľa (Karin Bujnochová). (17:27)
    57:40
    Po peknej individuálnej akcii sa presadzuje Ivana Kocanová. (17:26)
    57:28
    Sofia Demajová teraz prinavracia Šali desaťgólové vedenie. (16:26)

56:59
    Hosťujúci tréner si vyberá oddychový čas. (16:25)
    56:59
    Po peknej kombinácii domácich hráčok sa presadzuje Ivana Kocanová, ktorá bez väčších problémov zužitkovala svoje osamotené postavenie na pozícii pivota. (16:25)

56:19
    Strela Pócsíkovej teraz skončila na brankárka Bernátovej. Prešovčanky sa budú usilovať o využite presilovej hry. (15:25)

55:49
    Novická sa teraz nedokázala presadiť z pravého krídla, Šaľa pôjde dopredu. (15:25)

55:35
    Königová je teraz vylúčená na dve minúty po faule na Katarínu Pavúkovú. (15:25)

55:15
    Prešovčanky sú teraz v útoku a sympaticky sa snažia skorigovať nepriaznivé skóre. (15:25)