Bonusia Ostrava – Tatran 4:3 (kon.) | Jičín – Liberec 4:3 (kon.) | Královské Vinohrady – Vítkovice 1:9 (kon.)
Olomouc – Židenice 4:2 (kon.) | ELITE PRAHA – Chodov 3:4 (kon.) | Ne – Bohemians - NE 5:2 (kon.)
FBC ČPP Bonusia Ostrava
4:3 (0:1, 2:0, 2:2)
ESA LOGISTIKA Tatran Střešovice
Středa 28.10.2015, 14:00 • ČPP Aréna Ostrava • ČEZ Extraliga žen • 7. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Pěkné odpoledne všem příznivcům ženského florbalu! Dnešní sváteční den přináší 7. kolo extraligy žen a v jeho rámci FBC ČPP Bonusia Ostrava přivítá Tatran Omlux Střešovice. U onlajnu Vás vítá Dominik Hrubý.

Tatran Omlux Střešovice

Minulá sezona se Tatranu vůbec nepovedla a o moc lepší to není ani v úvodu té právě probíhající. Družstvo, které převzal o letní přestávce mladý kouč Miroslav Vybíral, je v tabulce se 3 body na 9. místě. Ty ovšem Tatranu přistály v náruči díky kontumaci prvního utkání v jeho prospěch, na hřišti zatím ženy ze Střešovic jako jediné v soutěži neuhrály ani bod. Nebezpečím pro obranu soupeřem může být mladá bojovná útočnice Karolína Vachušková.

3. Karolína Vachušková 3 (2+1)

Velmi mladý tým Ostravy vybojoval zatím trochu překvapivě 9 bodů a je ve vyrovnané tabulce na příjemném 6. místě. V domácím zápase proti Tatranu budou hráčky FBC rozhodně favoritkami a bude zajímavé sledovat, jak se s touto netradiční rolí popasují. Obrana soupeře si bude muset dát pozor zejména na Veroniku Káčovou, která v 18 letech okupuje 2. místo produktivity celé soutěže!

Rozhodčí

Dnešní zápas bude pískat manželský pár z Olomouce, pan Zdeněk Cholek a paní Jana Cholková. Ti načínají svou druhou extraligovou sezonu. Zatím nejdůležitějšími zápasy, které pískali, byly semifinálové duely Chodova proti Vítkovicím a Herbadentu proti Bohemians.

00:01

0:45
    Hned na začátku se hra zdržela kvůli zranění jedné z hráček, nyní už se ale pokračuje a v útoku je Tatran.

2:13
    Míček má domácí gólmanka Holubová.

2:56
    Pokus Káčové nebyl přesný.

3:33
    Hráčkám Tatranu utekl míček za mantinel.

4:36
    Tatran dlouho kombinoval na útočné polovině, nakonec ale byla Vlachová ubráněna.

5:31
    Se střelou Vachuškové si Holubová v pohodě poradila.

5:59
    Velké zaváhání Rekové, která v obraně uklouzla a nabídla šanci Ostravě. Domácí hráčky ale gólmanku Drbalovou překonat nedokázaly.

7:01
    Protiútok Ostravy se nezdařil a míček končí zpět v obraně u Podroužkové.

7:32
    Reková se dostala do slušné střelecké pozice, míček poslala mimo.

8:13
    Zabavská při otočce na půlce podražena, rozehrávat budou hosté.

8:42
    Rychlý protiútok Káčové vychytala Drbalová.

9:39
    Vachušková s Reindlovou nic velkého nevymyslely a hrát bude Ostrava.

9:50
    Tatran právě vstřelil branku!
    Pražanky vstoupily do zápasu aktivně a ujímají se vedení! Střelu Zabavské tečovala KAROLÍNA VACHUŠKOVÁ.
    Asistence: Barbora Zabavská.

10:47
    Ostrava se snažila rychle odpovědět, Drbalové ale proti Režnarové vytáhla skvělý zákrok.

12:01
    Domácí se snaží rozvážnou rozehrávkou otevřít obranu Tatranu.

12:48
    Zmatky v obraně Ostravy. Do brankoviště přihrávala Vachušková, nakonec však míček končí v rukou Holubové.

13:23
    Hraje se nahoru dolu, nyní jsme viděli zblokovanou střelu Matěvosové.

14:22
    Nahození Rekové nadělalo v brankovišti Ostravy pořádný zmatek, za brankovou čáru ho ale útočnice v červeném dostat nedokázaly.

15:03
    Tatran podruhé v utkání dostal balónek do branky, kvůli předchozímu sekání ale gól není uznán.

16:06
    Obrovská šance Vachuškové, na poslední chvíli jí jedna z obránkyň stihla střelu zablokovat.

16:06
    Karolína Vachušková (TAT) to následně přehnala s důrazem, zbytečně v přerušené hře zahodila soupeřku přes mantinel a je vyloučena na 2 minuty za nedovolené vrážení.

16:40
    Ostrava hraje přesilovku hodně slušně, první střela ale přišla až teď a končí u Drbalové.

17:13
    Neujala se ani rána Kajfoszové a následná bekhendová dorážka.

17:52
    Škopková se se svými spoluhráčkami neprosadila a navíc se dopustila faulu.

18:08
    Reková skvěle vyvezla míček a Tatran je v plném počtu, u jeho branky ale zůstává ležet Nemravová a hra je přerušena.

18:08
    S Nemravovou to nevypadá příliš dobře, ze hřiště odkulhala za pomoci zdravotníka.

18:50
    Wolfová se protáhla u mantinelu kolem Matěvosové, hned poté jí ale zastavila čistě Sedmíková.

19:55
    Divoký postup hráček FBC vpřed nic nepřinesl.

20:00

V první třetině padl v ČPP Aréně pouze jeden gól. Dala ho hostující Karolína Vachušková a Tatran tak po první třetině vede 1:0. Další třetina začně cca v 14:41.

20:01

20:17
    Hned na začátku třetiny v přečíslení Reková nahazovala do brankoviště na Reindlovou, Holubová si poradila.

20:59
    Na druhé straně těžký zákrok i pro Drbalovou.

22:03
    Opět zasahuje gólmanka hostů.

22:28
    Velká šance pro Ostravu, Káčová zakončila těsně vedle.

23:09
    Wolfová byla ve střelecké pozici čistě odzbrojena, rozhodčí však vracejí Ostravě výhodu po předchozím faulu.

23:27
    Režnarová sebrala míček před Vlachovou a snažila se rozjet další útočnou akci. Tatran se s vyjímkou akce ze samého úvodu ve druhé třetině pouze brání.

24:27
    Zabavská se u mantinelu zkušeně nechala faulovat a Tatran může uklidnit hru.

24:41
    To se moc nepodařilo, Pražanky míček rychle ztratily a Ostrava rozehrává od kapitánky Kajfoszové.

25:37
    Hráčky Tatranu na útočné polovině bojovaly, u míčku ale znovu Ostrava.

26:08
    Voláková střílí mimo.

27:20
    Osamocená Vlachová se ostravskou obranou neprobila.

28:07
    Poměrně dlouhý zámek Ostravy, Tatran se prozatím ubránil.

28:43
    Teď naopak velký zmatek před Holubovou. Neprosadily se Zabavská, Matěvosová ani Červová.

29:56
    Druhá přesilovka pro Ostravu v zápase. Vyloučena je Hana Sedmíková (TAT) za sekání.

30:15
    Drbalová je dnes opravdu skvělá, opět míček končí v jejích dlaních.

30:50
    Ostrava začíná po vyhození Tatranu útok od obránkyně Podroužkové.

31:20
    V domácí přesilovce nevidíme moc střelby, tu co přijde pak likviduje jistá gólmanka Tatranu.

32:02
    Ostrava právě vstřelila branku!
    Domácí se po skončení přesilovky přece jen se štěstím prosazují. Do sítě dostala míček důrazná MARKÉTA REŽNAROVÁ.
    Bez asistence.

32:21
    Matěvosová a Zabavská trápí obranu Ostravy.

33:00
    Ostrava znovu zatlačila, na druhé straně ale mohla z protiútoku zahrozit Vlachová.

34:19
    Přihrávka Reindlové do vyložené šance neprošla.

34:30
    Zdravotní problém trápí Vachuškovou.

34:48
    Kohlerová se proti Kajfoszové neprosadila.

35:04
    Kramperová za brankou faulovala.

35:29
    Další přesilovka pro Ostravu! Žaneta Reková (TAT) sekla Wolfovou ve vyložené šanci a je vyloučena na 2 minuty.

36:17
    Ostravské hráčky mají přesilovku dobře secvičenou a Tatran se zuby nehty brání.

37:24
    Zabavská se svými spoluhráčkami ušetřila spoustu vteřin u branky Holubové.

38:07
    Tatran přesilovku ubránil, Ostrava má ale pořád míček na hokejkách.

38:33
    A tak tomu i zůstane po faulu Tatranu.

38:41
    Už už to vypadalo, že se Ostrava dostala do vedení. Podobně jako v první části gól Tatranu ani tato branka Šuranyiové ale není uznána!

39:44
    Teď už ale o gólu Ostravy do šatny není pochyb! Domácí rozebraly obranu Tatranu a VERONIKA KÁČOVÁ už měla relativně jednoduchou pozici.
    Asistence: Markéta Režnarová.

40:00

Ostrava měla ve druhém dějství výrazně více ze hry a projevilo se to i na skóre. Nejprve se šťastně prosadila Markéta Režnarová a 16 vteřin před koncem třetiny po hezké kombinaci zavěsila Veronika Káčová. Další třetina začne přibližně v 15:22.

40:01

40:21
    V první vteřinách se hraje nahoru dolu, žádnou střelu na branku jsme ale zatím neviděli.

41:03
    Přihrávka na Matěvosovou končí v autu.

41:15
    Jako tank se probíjela vpřed Wolfová, její akce končí znovu u Drbalové.

42:21
    Hráčky v souboji zničily míček a následovat bude buly.

42:36
    Průnik Rekové si obránkyně Ostravy pohlídaly.

43:39
    Matěvosová potáhla míček a přihrála na volnou Vlachovou, tu vychytala Holubová.

44:18
    Po standartní situaci ukázala své mimořádné střelecké umění VERONIKA KÁČOVÁ.
    Asistence: Martina Podroužková.

44:44
    Nahození mladé obránkyně Machačové prosvištělo kolem branky Holubové.

45:40
    Domácí ve dvou obraly za brankou o míček Sedmíkovou, žádné nebezpečné zakončení z toho ale nevyužily.

46:39
    Střela Kramperové gólem neskončila a rozehrává Ostrava.

47:02
    Kontaktní gól pro hosty, po individuální akci vymetla svojí střelou šibenici KAROLÍNA VACHUŠKOVÁ.

47:38
    Ostravská akce nebyla kdovíjak nebezpečná, Vachušková je opět na hřišti a vymýšlí se svými spoluhráčkami útok.

48:20
    Tentokrát skončila střela Káčové z první na nohách obránkyně.

49:08
    Těžký skákavý míček po zblokované střele Rekové nedokázala dorazit Matěvosová.

49:23
    Vachušková tentokrát mířila moc vysoko. Tatran ale zlepšil svojí hru a jde za vyrovnáním.

50:03
    Přihrávka Rekové sražena do autu.

50:46
    Kajfoszová se skvěle vrátila a odzbrojila Matěvosovou.

50:53
    Komplikace pro Tatran. Žaneta Reková (TAT) je vyloučena za blokování hole. Čtvrtá přesilovka pro Ostravu, hostující hráčky ještě neměly ani jednu.

Oddechový čas pro Tatran.

51:20
    Šuranyiové se přihrávka vůbec nepovedla a pouze zahodila míček za mantinel.

52:00
    Zabavská utekla s míčkem dopředu a po tvrdém souboji s Kajfoszovou skončily obě hráčky na zemi. Ostrava už opět rozjíždí svůj útok.

52:45
    Kramperová si na Káčovou nepřišla, z přesilovky už ale zbývá pár vteřin.

53:04
    Reková na hřišti, u míčku zůstávají domácí.

53:23
    Zajímavá taktická varianta trenéra Vybírala, Vachušková se objevuje v obraně.

54:20
    Výborná Drbalová drží Tatran ve hře po střele Káčové ze středu.

55:18
    Gólmanka Tatranu zasahuje i po průniku a střele Wolfové.

55:53
    Ostrava se snaží pouze nebránit a hrát aktivně i dopředu.

56:49
    Parádní průnik Barbory Zabavské, útočnice Tatranu byla faulována a uvidíme nájezd!

56:49
    Pojede dnešní dvougólová střelkyně Vachušková.

56:49
    KAROLÍNA VACHUŠKOVÁ zvolila střelu z výběhu a i když se zdálo, že se dostala do příliš ostrého úhlu, nakonec trefila míček do sítě, kompletuje hattrick a srovnává skóre.