Kladno – Letohrad 1:2 (1:2 po s.s.) | Ústí n/L – Kovo Praha 3:2 (kon.) | Třinec – Karviná 6:0 (kon.)
Pardubice – Sudoměřice 6:2 (kon.) | Plzeň – Hr. Králové 8:0 (kon.) | Kert Park Praha – Most 4:5 (po pr.)
HBC Pardubice
6:2 (1:0, 3:1, 2:1)
SK Sudoměřice
Sobota 31.10.2015, 16:00CROSSDOCK Extraliga • 10. kolo

Je konec, domácí dnes vítězí v poměru 6:2, a to především díky druhému poločasu. Ode mě je to pro tuto chvíli z východních Čech všechno, díky za pozornost a zase někdy na počtenou. (17:37:41)

44:41
    Urbanovi se otevřel hodně veliký prostor, a tak neváhal a míček napálil přímo na bránu hostů. Brdečka ale kryje!

44:25
    Konec zápasu se dohrává v aktivitě obou celků, což je sympatické.

43:38
    Domácí už jsou kompletní, nyní se ale musí bránit.

42:43
    Pěkná bomba od modré v podání hostujícího Kaluži nakonec letí do ochranné sítě.

41:55
    Hra se ale rychle přesunula na stranu hostů, kde se snaží držet Pardubice na míčku. Nyní se bude vhazovat.

41:38
    Sudoměřice budou hrát ještě přesilovou hru, dvě minut si odsedí Ondřej Novotný za držení.

41:15
    Na druhé straně šel po pravém křídle sám Chovanec, který mířil na zadní tyč, ten ovšem přestřeluje.

40:55
    Jiřík už zakončoval ideální přihrávku do prázdné branky, jenomže nepovedeně!

40:11
    V útoku se nyní drží Pardubice, které jsou stále nebezpečné.

39:26
    Hostující hráč ale ukazuje, že je tvrďák, a vrací se po svých na střídačku.

39:26
    Tvrdý projektil od Filipa inkasoval Kaluža, který se svalil na zem. To bylo hodně nepříjemné.

38:45
    Brdečka v bráně hostů nyní nevěděl, kde mu hlava stojí. Musel totiž i mimo svoje území lapit pár nebezpečných míčků.

37:17
    Sudoměřice právě vstřelily branku!
    Z aktivity hostů je hned branka, prosazuje se po rychlém kontru DAVID HELEŠIC – 6:2.

36:11
    Pořádně se do hry také zapojily Sudoměřice, které se předtím spíše bránily.

34:50
    Nyní se hraje hodně útočný hokejbal na obě strany, to se přítomným musí líbit.

33:21
    Pardubice právě vstřelily branku!
    PETR FILIP je dalším střelcem domácích, který zakončoval rychlou kombinaci v útočném pásmu – 6:1.

32:46
    Dvě minuty pro oba celky, hrát se tak bude čtyři na čtyři. Za domácí je trestán Česák (vysoká hůl) a za hosty Michal Tóth (podražení).

32:01
    Bílý se dostal k tvrdé střele, ta jen těsně minula branku.

31:27
    TOMÁŠ BŘEZINA se dokázal přeměnit během necelé půl minuty přesilovou hru v další branku domácích – 5:1.

31:00
    Michal Tóth dostává dvě minuty za napadení, další přesilová hra pro domácí.

30:45
    I nadále se hraje na polovině hostů.

30:25
    Vlasák ve veliké příležitosti zamířil pravděpodobně s tečí vysoko nad.

30:01

Stejně jako druhá, tak i třetí perioda se odehraje už po umělým osvětlením.

V polovině třetiny se tentokrát strany točit nebudou.

Je za námi druhá třetina, ve které se urodilo už o poznání více. Domácí totiž dokázali vstřelit další tři branky, na což hosté odpověděli pouze jednou. Stav před třetí a závěrečnou části je tak 4:1 pro Autosklo.

30:00

29:45
    LUKÁŠ VLASÁK dostal po vhazování míček od Bílého, následně přišla střela skrytá za hráče, která končí v síti – 4:1.

29:39
    Chvíli na to se ale píská stejná věc, Sudoměřice se pochopitelně snaží, aby do konce druhé části neinkasovali.

29:35
    Domácí se znovu usadili v útočném pásmu, hosté raději vyhazují přes všechny čáry pryč.

28:28
    Nahození hostující hráče od modré čáry raději podržel brankář Autoskla, vhazovat se tak bude po jeho levé ruce.

27:54
    Pardubice nyní buší do obrany Sudoměřic tvrdými střelami, hosté se ale drží.

27:15
    Jeden z hostujících hráčů se hnal sám na bránu domácích, nastřelený míček ale včas vypíchl Smekal.

26:03
    Domácí hráči jsou zpět v útoku, tam to nyní ukončuje včasným zákrokem Brdečka.

25:14
    Hosté šest minut před koncem přesilové hry snižují na rozdíl dvou branek. Střela MICHALA TÓTHA zapadla přes skupinu hráčů až do sítě Pardubic – 3:1.

24:35
    Parádní střela metr za modrou od Kaluži, Smekal si ale rád švihl lapačkou do směru střely.

24:10
    Pardubice se zatím bezpečně brání, Sudoměřice se ale nadále snaží.

23:50
    Hosté se snažili něco vymyslet, jsou ale vykázáni, protože se dostali až do brankoviště Pardubic.

23:20
    Tóth odešel po svých a bude snad v pořádku.

23:20
    Hostují hráč se nezvedá, udeřil se někam do levé strany hlavy.

23:20
    Bílý zbytečně porazil u mantinelu hostujícího Michala Tótha. Dvě minuty za napadení pro domácího kapitána.

22:37
    Sudoměřice špatně rozehrály, nakonec ale dokázaly vytěžit z minima maximum a ještě se podívat k Smekalovi. Ten ale zasahovat nemusel.

22:22
    Míček nakonec končí mimo hru, vhazovat se bude po pravé ruce Brdečky.

22:03
    Domácí hájí vedení o tři branky, navíc se snaží znovu přesně zaútočit.

21:16
    Kapitán domácího celku napřáhl od modré, střela JAN BÍLÉHO se navíc nakonec dostala za překvapeného brankáře Brdečka, který toho při zákroku ale příliš neviděl.

20:47
    Pardubice jsou v plném počtu, v posledních vteřinách se navíc držely v útoku.

19:40
    Michal Tóth střílel na odkrytou zadní tyčku, kterou ale těsně netrefuje.

19:19
    Hosté jsou aktivní a na míčku, jenomže veliká šance nepřichází.

18:47
    Hosté se budou moci pokusit snížit, dvě minuty dostává za držení Ingršt.

18:36
    Prudké nahození od středové čáry v podání hostů udržení Sudoměřice v útočném pásmu.

17:54
    Rychlá akce Pardubic je zakončena tvrdou střelou, která byla nakonec sražena, od Vlasáka.

17:11
    Poprvé ve druhé třetině se do hry také zapojil brankář Smekal, ten raději hru zastavuje.

16:27
    Při signalizované výhodě pro domácí padá druhá branka, tu vstřelil po dorážce na pravé straně TOMÁŠ JIŘÍK.

15:49
    Sudoměřice v plném počtu.

15:43
    Pardubice kombinovaly v útoku, jenomže po nepřesní přihrávce neudržely pásmo.

15:01

Hráči jsou zpět, jdeme pokračovat.

První třetina je za námi, lépe do ni sice vstoupili hostující hráči, kteří ale poté inkasovali. Pardubice tak půjdou do druhé periody ve vedení 1:0.

15:00

14:58
    Dobře to udělali hosté, kteří se dostali ve vlastním oslabení do útoku a tam také už celou první třetinu dohrají.

14:35
    Hosté jsou uzavřeni ve vlastním pásmu, Pardubice zatím dvakrát vystřelily. Brdečka zatím bezpečně kryje.

13:49
    První přesilová hra také pro domácí, dvě minuty dostává Bolebruch, a to za hákování.

13:22
    Gabriel poslal bombu, kterou dostal hostující Michal Tóth přímo na koleno, hra se logicky přerušuje, protože hráč Sudoměřic leží na zemi.

12:52

12:40
    Autosklo ulovilo míček do své moci a hodně dlouho ho hostům nepůjčilo.

11:39
    Hostům se zatím příliš nedaří, nyní se s míčem drží na vlastní polovině a navíc se musely i bránit brejku.

10:52
    Trochu zbytečný faul do domácího Peciny, který se na polovině hrací plochy dopustil podražený. Sudoměřice tak mají k dispozici první přesilovou hru.

09:59
    Pardubice i nadále aktivnější, nyní se snaží usadit v útočném pásmu.

09:10
    Domácí Filip si ve středu pole vybojoval míček, poté si ho narazil se spoluhráčem a málem se i uvolněný dostal k zakončení. Scházel mu jeden krok.

08:50
    Neskutečný zákrok v podání brankáře Brdečka, ten se totiž dokázal rychlostí blesku přesunout od levé k pravé tyči, kam dostal zcela neobsazený přihrávku Bílý! A brankář Sudoměřic navíc předvedl úspěšný zákrok.

07:50
    Hraje se klidnější část, hostům se vůbec nedaří navázat na hodně dobrý začátek.

06:29
    Střílel Jiřík a poté Gabriel, oba z prostoru mezi kruhy, brankář Sudoměřic a velice dobře vždy zasáhl.

05:39
    A rázem se aktivita přesunula na hokejky domácích.

05:10
    Do vedení jdou ale naopak Pardubic! JIŘÍ KASAL se dostal k dorážce nahození od Kunce – 1:0.

04:39
    Obranná fáze domácích má zatím hodně napilno, více na míčku jsou totiž hosté, kteří jsou občas i značně nebezpeční.

03:56
    Strkanice u domácí svatyně, do které se zapojil Vlasák a jeden z hostujících hráčů, který dokonce přišel o helmu. Rozhodčí ale zůstává klidný.

03:41
    Rychle se ale hra přesunula k brance Pardubic, kde si podobný chvat rukou vyzkoušel i Smekal.

03:33
    Prudká střela od modré tentokrát zaměstnala Brdečka, který ukryl míče do lapačky.

02:55
    Smekal už několikrát musel krát nahozený od poloviny plochy, Sudoměřice v tomto mají viditelně záměr.

02:06
    Za bránou Pardubic dostal pořádně naloženo domácí Jiřík, který se i ocitl na zemi, hra se přerušuje.

01:18
    Dopředu šlo domácí mužstvo, to vyzvalo hostující brankáře ke dvou zákrokům, které byly ale z kategorie spíše cvičných.

00:55
    Hostující Chovanec vyslal skrytou štiplavou střelu od modré, Smekal ale betonem vyráží.

00:13
    Míček je poprvé mimu hru, a to po důrazné hostí za bránou Pardubic.

00:01

Obě mužstva už jsou nastoupená zhruba pět minut na ploše, střetnutí tak během chvíle začne.

HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice: Smekal (Třináctý) – Filip, Vlasák (a), Krejčí, Jiřík, Forstl, Pecina – Česák, Bílý (c), Kubeš, Gabriel, Březina, Ingršt, Kunc, Urban, Kasal (a) – Novotný.

SK Sudoměřice: Brdečka – Novák, Hübl (a), Tóth D., Mišík – Bolebruch, Kaluža (c), Chovanec, Hujsa, Helešic (a), Tóth M., Fraňo, Havlík, Navrátil.

Příjemné sobotní odpoledne u sledování domácí hokejbalové extraligy. Domácí Pardubice dnes od 16. hodiny přivítají v domácím prostředí celek Sudoměřic.

Do začátku utkání budou vstupovat jako favorité domácí hráči. Ti totiž za devět zápasů posbírali celkem dvacet bodů a patří jim čtvrté místo. Hostující celek přijíždí v pozici desátého týmu tabulky, a to s devíti body.

Ondřej Novotný

Branky a nahrávky: 6. Kasal (Kunc), 17. Jiřík (Gabriel), 22. Bílý (Kubeš), 30. Vlasák (Bílý), 32. Březina (Jiřík, Gabriel), 34. Filip (Bílý, Vlasák) – 26. Tóth Michal (Havlík, Kaluža), 38. Helešic (Navrátil, Kaluža)

HBC Pardubice: Smekal (Třináctý) – Filip, Vlasák (a), Krejčí, Jiřík, Forstl, Pecina – Česák, Bílý (c), Kubeš, Gabriel, Březina, Ingršt, Kunc, Urban, Kasal (a) – Novotný.