Barcelona – BATE 3:0 (kon.) | AS Řím – Leverkusen 3:2 (kon.) | Bayern – Arsenal 5:1 (kon.)
Olympiakos – Dinamo Záhřeb 2:1 (kon.) | Maccabi Tel Aviv – Porto 1:3 (kon.) | Chelsea – Dynamo Kyjev 2:1 (kon.)
Lyon – Zenit 0:2 (kon.) | Gent – Valencia 1:0 (kon.)
Maccabi Tel Aviv
1:3 (0:1)
FC Porto
Středa 04.11.2015, 20:45 • Sammy Ofer Stadium • Liga mistrů • Skupina G

Děkuji za pozornost a přeji dobrou noc. (22:49:21)

Maccabi Tel-Aviv v dnešním utkání vstřelil první gól ve skupině, ale v tabulce stále zůstává na poslední příčce. To Porto si příčku první pojistilo.

Řecký sudí Sidiropoulo dnes naposledy foukl do píšťalky, a ukončil tak utkání Maccabi Tel-Aviv – FC Porto, které skončilo výsledkem 1:3. Portugalské Porto zvítězilo naprosto zaslouženě, protože od úvodního gólu z 19. minuty bylo jasně aktivnějši, nebezpečnější a hlavně hladovější. Domácí M. Tel-Aviv byl hodně pod tlakem a ve druhém poločase inkasoval další dva góly a jeden dokonce domácí tým i dal, postaral se o něj Zahavi, jenž v 75. minutě proměnil pokutový kop. Za Porto skóroval Tello, André a Layún.
    Radost fotbalistů Porta po třetí vstřelené brance, která pojistila výhru nad Tel-Avivem. Porto si tak do Portugalska odváží tříbodový zisk.

90+2

90
    Druhý poločas bude nastaven o 2 minuty.

90
    Neves si vzal na starost volný přímý kop, kdy vsadil na přímou střelu, ale gól z toho nebyl. Neves sice hezky obstřelil zeď, ale jeho rána skončila vysoko nad bránou.

89
    Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází André André, přichází Giannelli Imbula Wanga.

88
    Ben Haim II fauloval a byl potrestán žlutou kartou.
    85. Layún a jeho zajímavý volný přímý kop.

85
    Faulovaný byl André André, a tak dostalo Porto výhodu standardní situace. Volný přímý kop si vzal na starost Layún, jenž ze své kopačky točil míč ke vzdálenější tyči, ale tento pokus gólem neskončil. Chyběl opravdu kousíček.

83
    Ben Basat v ofsajdu, a tak sudí hru přerušuje.

82
    Střídání v týmu Maccabi Tel-Aviv FC: ze hřiště odchází Don Peretz, přichází Nosa Igiebor.

80
    Aboubakar ve druhém poločase moc vidět není. Upozornil na sebe až teď v 80. minutě, kdy orazítkoval brankovou konstrukci!

80
    Porto zahrávalo hned dva rohové kopy v řadě za sebou, ale svého soupeře ze standardní situace ohrozit nedokázalo.

76
    Tello dnes předvedl výborný výkon, nejprve gól vstřelil a pak i přihrál na třetí branku Porta a právě opouští hrací plochu. Na hřiště místo něj přichází Varela.
    75. Eran ZAHAVI - 1:3

75
    Maccabi Tel-Aviv právě vstřelil branku!
    Míč na penaltovou značku si položil ERAN ZAHAVI, jenž se nemýlil a pokutový kop bezpečně proměnil. Casillas směr střely sice vystihl, ale inkasovanému gólu nezabránil.

74
    Maxi Pereira fauloval ve vápně svého protihráče a rozhodčí okamžitě nařídil pokutový kop.

Lucie Rapantová

Branky: 75. Zahavi (pen.) – 19. Tello (André), 50. André (Pereira), 72. Layún (Tello)

Karty:   42. Ben Harush (MTA), 88. Ben Haim II (MTA) – 74. Pereira (PRT)

Držení míče: 48 % : 52 %.
    Střely na branku: 5:8. Střely mimo: 4:6. Rohy: 4:10. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 13:11.
    Maccabi Tel Aviv: Rajković – Tibi, C. García, Ben Haim, Ben Harush (46. Ben Basat) – Vermouth (46. Mitrović), Alberman, Peretz (82. Igiebor) – Ben Haim II, Zahavi (C), Avraham Rikan.
    Náhradníci: Lifshitz – Shpungin, Miha, Azulay, Mitrović, Igiebor, Ben Basat.

FC Porto: Casillas – Pereira, Martins Indi, Marcano, Layún – D. Pereira, Goebel Evandro (62. H Herrera), Neves (C) – Tello (76. Varela), Aboubakar, André (89. Imbula Wanga).
    Náhradníci: Helton – H Herrera, Imbula Wanga, Varela, Corona, Bueno, Silva.

Rozhodčí: Sidiropoulo – Efthimiadis, Kostaras