Los Angeles – Florida 4:1 (kon.) | Montreal – Boston 4:2 (kon.) | Washington – Toronto 3:2 (1:0 po s.n.)
Carolina – Ottawa 3:2 (po pr.) | Winnipeg – Philadelphia 0:3 (kon.) | Nashville – St. Louis 0:4 (kon.)
Minnesota – Tampa 1:0 (kon.) | Arizona – NY Rangers 1:4 (kon.) | Calgary – Pittsburgh 5:2 (kon.)
San Jose – Anaheim 0:1 (kon.) | Detroit – Dallas 1:4 (kon.) | New Jersey – Vancouver 4:3 (po pr.)
NY Islanders – Boston 1:2 (kon.)
Winnipeg Jets
0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
Philadelphia Flyers
Neděle 08.11.2015, 01:00 • MTS Centre, Winnipeg • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Dobré ráno u dalšího utkání NHL. Dnes se společně podíváme na duel mezi týmy Winnipeg Jets a Philadelphia Flyers.

Domácí odehráli 14 zápasů a v nich posbírali celkem 18 bodů, což jim stačí na čtvrté místo Centrální divize. Tým se vrátil z krátkého turné po kanadských městech a na zastávkách v Montrealu, Torontu a Ottawě nasbíral tři body. Jeden z nich přišel z posledního utkání v Ottawě, Winnipeg zde padl 2:3 po samostatných nájezdech. O branky se postarali Ladd a Byfuglien. Nyní je čeká domácí publikum a role mírného favorita.

Mathieu Perreault 10 (1+9)

Hostům se daří hůře. S 11 body po 13 zápasech jsou na šestém místě Metropolitní divize a na vedoucí New York Rangers ztrácí už devět bodů. Tým už šest zápasů čeká na vítězství, naposledy vybojoval v Calgary alespoň bod za porážku 2:1 v prodloužení. Jedinou branku vstřelil Raffl. Opory se trápí, zejména Jakub Voráček už docela netrpělivě čeká na svou letošní úvodní trefu. Další pokus dostane dnes ve Winnipegu.

Michal Neuvirth (PHI) úspěšnost 93,8%, průměr 2,1

Zápas v MTS Centre začne v jednu hodinu ráno, takže buď nechoďte spát, nebo si nastavte budíky. Každopádně si nenechte přenos ujít, jste k němu všichni zváni.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Úvodní pětice jsou nachystány, proběhlo slavnostní bully a po hymnách už začne samotný zápas.

Winnipeg Jets: Pavelec (Hutchinson) – Byfuglien, Enström, Trouba, Myers, Postma, Stuart – Wheeler, Little, Ladd (C) – Ehlers, Scheifele, Perreault – Stafford, Lowry, Burmistrov – Peluso, Cormier, Thorburn. Trenér: Paul Maurice.

Philadelphia Flyers: Neuvirth (Mason) – Streit, Del Zotto, L. Schenn, Schultz, Gudas, Manning – Voráček, Giroux (C), Raffl – Simmonds, Couturier, Read – Gagner, B. Schenn, Umberger – White, Laughton, VandeVelde. Trenér: Dave Hakstol.

Rozhodčí: Kozari, Martell – Pancich, Sericolo.

00:01

00:11
    Po jedenácti vteřinách už máme za sebou dvě přerušení hry. Snad to takhle nebude pokračovat i nadále...

00:50
    Wheeler si vybojoval ve středním pásmu puk, snažil se najet středem do útoku, ještě před střelou byl ale o puk obrán.

01:15
    Na druhé straně střílel Voráček, mířil Pavelcovi mezi betony, ten dokázal vyrazit.

02:10
    Domácí se vydali dopředu do akce dva na dva, na pravé straně vedl útok Perreault, u mantinelu byl ale ubráněn a přišel o puk.

02:36
    Jsou tu první tresty. U domácích byl vyloučen Anthony Peluso, u hostů zase Ryan White, oba za nesportovní chování.

03:20
    Myers udělal kličku navíc a Scheiffele se tak dostal do postavení mimo hru.

03:53
    Gudas sice hezky zavezl puk do pásma, jenže poté nedokázal přesně přihrát, Winnipeg může do protiútoku.

04:16
    Hvězdný zákrok předvedl Michal Neuvirth, na kterého pálil zcela volný Perreault. Český gólman ve službách Philadelphie se ale zvládl rychle přemístit a ránu vyrazit!

04:36
    Už se zase hraje v pěti na obou stranách, vyloučení se vrátili do hry.

05:18
    Přichází však přesilovka pro Philadelphii, dvě minuty za podražení dostal Alexander Burmistrov.

05:34
    Hosté začínají od vlastního gólmana, Winnipegu se podařilo vyhodit přes všechny čáry.

05:54
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    Hosté ale vzápětí skórují a využívají přesilovku. Po rychlé rozehře přišla přihrávka na levý kruh, kde stál připravený BRAYDEN SCHENN a ten ranou z první zamířil mimo Pavelcův dosah. Asistence: Claude Giroux, Jakub Voráček.
    Brayden SCHENN - 0:1

07:00
    Teď si ale přesilovku zahrají domácí, ti mají prozatím ponechanou výhodu.

07:07
    Dvouminutový trest za podražení dostal Matt Read.

07:29
    Trochu divoká rozehrávka Winnipegu, domácí mají problém se dostat do pásma.

07:57
    Od modré pálil Byfuglien, Neuvirth však jeho pokus dobře viděl a se zákrokem neměl větší problémy.

08:04
    Hosté vyhodili přes všechny čáry.

08:23
    Oj, málem to bylo 0:2, neboť Pavelec trochu zazmatkoval při rozehrávce a najednou měl volný puk u své tyčky. Hosté ale tuto příležitost nevyužili.

09:06
    Neuvirth schoval ve své lapačce svižnou Littleovu střelu od levého mantinelu a přerušil hru.

09:07
    Philadelphia se ubránila a hraje opět v plném počtu.

09:48
    Voráček posouval na Girouxe, ten se ale u levého mantinelu ocitl v sevření dvou protivníků a o puk přišel.

10:40
    Myers se pokoušel obhodit si Gudase, jenže ten mu na to neskočil a tvrdým hitem jej poslal k ledu.

11:34
    Neuvirth si na nedostatek práce nemůže stěžovat, domácí to na něj zkouší ze všech úhlů. Nyní pálil Scheifele, i tento pokus skončil na Neuvirthových chráničích.

12:13
    Giroux dokázal při přechodu do útočného pásma neuvěřitelně zrychlit, obránci udělal kličku a najednou mohl střílet. Pavelcovu branku ovšem přestřelil.

12:19
    Philadelphia si zahraje přesilovku, dvě minuty za podražení dostal Andrew Ladd.

12:59
    Voráčkova rána byla zblokována, hosté zůstávají v útočném pásmu.

13:37
    Hosté mačkají soupeře v pásmu, na Pavelce létá jedna rána za druhou.

14:01
    A opět tvrdá rána od modré, Pavelec neudržel puk ve výstroji, jeho spoluhráči jej ale zvládli uklidit do bezpečí.

14:19
    Přesilovka Philadelphie je u konce, Winnipeg tohle těžké oslabení přečkal bez úhony.

15:12
    Zakázané uvolnění Philadelphie, hra se stěhuje před Neuvirtha.

15:36
    Z úhlu střílel domácí Wheeler, Neuvirth měl prostor u tyče dobře pokrytý a puk srazil do rohu kluziště.

16:15
    Domácí jeli do brejku tři na dva, přičemž bránící Gudas navíc zlomil hůl, jenže Scheifele byl vytlačen z dobrého úhlu a skončil za brankou.

16:35
    Další vyloučení, nyní na straně Philadelphie. Dvě minuty za krosček si vykoledoval Brandon Manning.

16:44
    Domácí neudrželi útočné pásmo, začínají tak od Pavelce.

17:39
    Neuvirth se zatím překonává, nyní předvedl parádní zákrok lapačkou proti střele zápěstím v podání Perreaulta.

18:28
    Troubova rána od modré byla sražena, puk se k Neuvirthovi vůbec nedostal.

18:35
    Přesilovka Winnipegu je u konce, Manning se vrátil do hry.

19:07
    Hosté se dostali do rychlého kontru, z mezikruží pálil Gagner, Pavelcovu branku ale o notný kus minul.

19:45
    V pásmu Philadelphie probíhá urputný souboj o puk, tohle ale hostům vyhovuje, z rohu se střílí opravdu špatně.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Po siréně přilétla na Neuvirtha střela a to byl spouštěč pro šarvátku za brankou. Tím střelcem byl Byfuglien a okamžitě se do něj pustili dva protihráči.

Je za námi první třetina a spokojenější jsou zatím hosté. Ti totiž vedou od šesté minuty 1:0, když se v přesilové hře prosadil Brayden Schenn. Jinak se hrál velice svižný hokej, ve kterém se jak Pavelec, tak i Neuvirth museli hodně otáčet. K vidění bylo i několik přesilových her, žádná další už ale využitá nebyla.

20:48
    Raffl pronikal do útočného pásma, kousek za modrou jej ale o puk obral Wheeler.

21:27
    O podobný průnik se pokusil domácí Scheifele, s pukem skončil v rohu kluziště.

21:55
    Vynikající Neuvirth! Nyní se před ním objevil najíždějící Ehlers, mířil do gólmanova protipohybu, jenže Neuvirth máchl lapačkou a předvedl skvostný zákrok!

22:19
    Od modré to zkusil Byfuglien, Neuvirth si připsal další zákrok.

22:35
    Read si musel počkat, až mu rychlí spoluhráči opustí útočné pásmo, to však domácím stačilo, aby se na modré připravili na případný průnik.

23:39
    Gudas se pokusil rychle přenést hru na útočnou polovinu. Puk sice skončil až za brankou, zakázané uvolnění se však nepískalo.

24:16
    Wheeler schytal ve středním pásmu od Umbergera těžký hit a chvíli vypadal opravdu hodně otřeseně. Už je ale na střídačce a vypadá to, že bude moci pokračovat.

24:16
    Wheelera pak jel pomstít Andrew Ladd a v bitce se mu podařilo dostat Umbergera na led. Po šarvátce si počkáme na souhrn trestů.

24:16
    Domácí Andrew Ladd dostal pětiminutový trest za bitku, R. J. Umberger dostal stejný trest a navíc dvě minuty za nedovolené bránění. Přesilovka pro Winnipeg.

25:01
    Hraje se ale v pásmu Winnipegu, domácí mají problém se usadit v pásmu.

25:24
    Scheifele vystřelil přes několik clonících hráčů, Neuvirth si i tak puk dokázal najít a připsat si další zákrok.

25:54
    V oslabení se do střelecké pozice dostal Giroux a Pavelec nepředvedl zrovna jistý zákrok. Puk nakonec skončil vedle jeho levé tyčky.

26:16
    Philadelphia se ubránila a hraje v plném počtu.

26:39
    A teď si dokonce zahraje přesilovou hru, neboť dvouminutový trest za vražení na hrazení si vykoledoval domácí Blake Wheeler.

27:14
    Voráček posunul na Simmondse, ten ihned pálil z pravé strany. Nyní byl Pavelec stoprocentně připravený a puk vyrazil do rohu.

28:05
    Do kabiny míří hostující Michael Del Zotto, vypadá to na zranění pravé nohy.

28:11
    Už zase hrajeme a domácím se podařilo vyhodit přes všechny čáry.

28:39
    Wheeler se vrátil do hry, i tato přesilovka zůstala bez využití.

29:14
    Hned se zapojil do útočné činnosti, jeho nahození však pokryl hostující Schultz.

29:52
    Z levého křídla pálil Perreault, Neuvirth vyrazil levým betonem.

30:19
    Z ostrého úhlu nedokázal vystřelit Scheifele, po krátkém závaru se hosté dokázali ubránit a dostat puk do středního pásma.

31:09
    Voráček bojoval s Wheelerem v rohu o puk, vítězně z tohoto souboje vyšel útočník Philadelphie.

31:58
    Hraje se teď nahoru dolů, neúspěšně střílel hostující Read a o pár vteřin se do protiútoku hnal domácí Scheifele.

32:52
    Myers zůstal v Neuvirthově brankovišti, přesto se pokračovalo ve hře. Gólman hostů pak i tak dokázal vyrazit nepříjemnou střelu od pravého mantinelu.

34:05
    Cormier se zpoza branky snažil protlačit puk před Neuvirtha, ten pouze doklouzal na hokejky hostů a ti jej vyvezli do středního pásma.

34:38
    Přesilovka pro hosty, dvě minuty za hákování dostal Dustin Byfuglien.

34:58
    Hosté se do přesilovky opravdu obuli, nejblíže úspěchu byl Simmonds, Pavelec se však zvládl přemístit a puk vyrazit.

35:56
    Od modré vystřelil Streit, Pavelec měl dobrý výhled, takže zvládl zasáhnout.

36:38
    Byfuglien si odseděl své dvě minuty a Winnipeg tak hraje v plném počtu.

37:49
    Teď chtěli hosté vykombinovat akci až do prázdné branky. Myšlenka to byla hezká, provedení už bylo horší. Pavelec se dokázal zorientovat a finální střelu L. Schenna zkrotit.

38:10
    Ofsajd Philadelphie.

38:30
    Z první pálil Wheeler, Neuvirth se nenechal nachytat a puk vyrazil. Poradil si pak i s dorážkami z mezikruží.

39:21
    Streit hledá, komu by rozehrál, s pukem zatím couvá ke své brance.

39:49
    Ještě jedno přerušení, domácí tým se provinil postavením mimo hru.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Je za námi čtyřicet minut hry a i po druhé třetině platí výsledek 1:0 pro Philadelphii. druhá třetina pět přinesla zajímavý hokej, plný velkých šancí a také skvostných zákroků v brankovišti. Vyznamenával se hlavně Neuvirth, a stále tak drží šanci na vychytané čisté konto.

41:00
    Domácím už začíná utíkat čas na případné srovnání...

42:39
    Je tu ale přesilová hra, dvě minuty za hrubost dostal Radko Gudas.

44:39
    Hosté se ale s oslabením vypořádali na jedničku a stále vedou o jednu branku.

46:00
    Po pravé straně zavážel puk do pásma Voráček, jenže byl vytlačen z dobrého úhlu a skončil za brankou.

46:52
    Po levém křídla zasprintoval Wheeler a bekhendem mířil na zadní tyčku. Neuvirthovu branku minul.

47:48
    Ehlers předvedl něco podobného středem, posunul pak doleva na Scheifeleho, ten však byl až příliš rychlý a celá akce tak skončila postavením mimo hru.

48:35
    Pěknou střelu přes obránce vymyslel domácí Stafford, jeho švih skončil v Neuvirthově lapačce.

48:42
    Je tu nepříjemnost pro Winnipeg, dvě minuty za nedovolené bránění dostal Toby Enström.

49:00
    Svižnou ranou se prezentoval Voráček, Pavelec jej zvládl vychytat.

49:44
    Hosté využívají dnes svou druhou přesilovou hru. Voráček už mohl sám zakončovat, nakonec se ale rozhodl objet branku a pokračovat v kombinaci. Puk nakonec putoval na modrou a i když pak Pavelec dokázal vyrazit tvrdou Girouxovu střelu, na dorážku zblízka už byl krátký. Z prostoru před brankovištěm jej překonal WAYNE SIMMONDS. Asistence: Claude Giroux, Mark Streit.
    Wayne SIMMONDS - 0:2

51:00
    Útok Winnipegu je teď hodně ochromen, místo zužitkovaní tlaku přišla studená sprcha a ta se s týmem, jak vidno docela táhne.

52:30
    Voráček se ke střele nedostal, kousek za modrou jej o puk obral Scheifele.

52:35
    A následnou Girouxovu ránu vyrazil pozorný Pavelec.

53:40
    Wheeler posunul před branku na Myerse, tomu však puk trochu sjel z hole a Neuvirth neměl těžkou práci zasáhnout.

54:39
    Hosté už nikam nepospíchají, pokud mají možnost, jen posunou puk za Pavelcovu branku.

55:07
    Rychlým protiútokem však nepohrdnou. Zleva se do zakončení hnal Read, Pavelec na první tyči vytlačil jeho nepříjemný pokus.

56:15
    Scheifelemu nevyšel ani jeden ze dvou pokusů o střelu přes obránce. Obě rány byly zblokovány a k Neuvirthovi se vůbec nedostaly.

56:58
    Blízko byl Trouba, jeho tvrdá rána od modré byla tečovaná, přesto Neuvirth dokázal reagovat a vytlačil puk nad svou branku.

57:27
    Zakázané uvolnění hostů, hra se vrací před Neuvirtha.

57:27
    Pavelec zůstal na střídačce, začala power-play Winnipegu!

58:03
    Domácí se sami zbavili útočného pásma, Wheelerova přihrávka na modrou šla do míst, kde nestál žádný z jeho spoluhráčů.

58:25
    A je rozhodnuto. MATT READ dokázal vydolovat puk a bekhendem poslal střelu do opuštěné branky. Bez asistence.
    Matt READ - 0:3

58:40
    Neuvirth je blízko vychytané nule, jenže stále čelí těžkým střelám. Nyní před ním stál Stafford, kterému nejprve vypíchl puk od hole a poté reflexem vytlačil padající střelu.

59:16
    Ještě jedno vyloučení, dvě minuty za nedovolené bránění dostal hostující Mark Streit.

59:45
    Další dva zákroky Michala Neuvirtha proti střelám z bezprostřední blízkosti!

59:56
    Puk je ve středním pásmu, je definitivně rozhodnuto o čistém kontu pro Neuvirtha.

Zápas je u konce a body míří do Philadelphie, která tak po šesti neúspěšných pokusech dokázala zvítězit. Velkou měrou se o to postaral Michal Neuvirth, který zejména ve třetí třetině předvedl několik opravdu těžkých zákroků. Vše zvládl pochytat a když se na druhé straně prosadil Wayne Simmonds a v závěru střelou do prázdné branky i Matt Read, vyhrála Philadelphia 3:0.

Michal Neuvirth (PHI) 60:00, 28 zákroků, 0 gólů, 100,0%

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (04:00:33)

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 6. B. Schenn (Giroux, Voráček), 50. Simmonds (Giroux, Streit), 59. Read

Rozhodčí: Kozari, Martell – Pancich, Sericolo

Diváci: 15 294