New Jersey – St. Louis 0:2 (kon.) | NY Rangers – Carolina 3:0 (kon.) | Philadelphia – Colorado 0:4 (kon.)
Columbus – Vancouver 3:5 (kon.) | Detroit – Washington 1:0 (kon.) | Tampa – Buffalo 1:4 (kon.)
Florida – Calgary 4:3 (kon.) | Nashville – Ottawa 7:5 (kon.) | Minnesota – Winnipeg 5:3 (kon.)
Dallas – Toronto 2:3 (kon.) | Los Angeles – Arizona 2:3 (kon.) | San Jose – NY Islanders 2:4 (kon.)
Nashville Predators
7:5 (1:3, 3:2, 3:0)
Ottawa Senators
Středa 11.11.2015, 02:00 • Bridgestone Arena, Nashville • NHL

S konstatováním, že dnešní utkání sledovalo 16 963 diváků se s vámi loučím. U dalších on-line přenosů nashledanou! (05:00:19)

3. Mattias Ekholm (NSH) 1+1

Skvělé utkání mezi Nashvillem a Ottawou je u konce a tři body nakonec i přes nepříznivý vývoj utkání zůstávají v Bridgestone Aréně. Predátoři sice šli do třetí třetiny s jednogólovým mankem, ale již ve 43. minutě se jim podařilo vyrovnat zásluhou Mattiase Ekholma. Nashville měl po této brance více ze hry, což v 51. minutě vyústilo v další branku. Tentokrát se mezi střele zapsal Barret Jackman, jehož přihrávka se od bruslí hostujícího beka odrazila za záda Craiga Andersona. Velký tlak Nashvillu pak o minutu a 34 sekund později vyvrcholil sedmým gólem, který vsítil Gabriel Bourque. Ottawa se sice v samém závěru utkání snažila snížit a vykřesat naději, nicméně všechny pokusy zlikvidoval Rinne nebo skončily na blokujících obráncích domácího týmu. Zajímavostí dnešního střetnutí je jistě fakt, že čtyři ze sedmi branek Predators vsítili obránci!

59:39
    Ani po Zibanejadově střele se hosté nedostali k dorážce a Predátoři posílají puk do středního pásma.

59:30
    Dělovku Karlssona od modré čáry s velkou námahou zastavil finský gólman, který stačil přikrýt puk před případnou dorážkou!

59:21
    Zakázané uvolnění Nashvillu sice vrací hru před Rinneho, ale hosté už zřejmě nebudou mít čas na dva góly!

58:43
    Teď měl ale obrovskou šanci Patrick Wiercioch, který si sjel před bránu, ale v tísni dvou beků Predatorů nedokázal využít dobrou přihrávku zpoza brány.

58:21
    Velký tlak Ottawy zatím nepřináší větší šance. Obrana domácích je dobře zformovaná!

57:26
    Snížení se Ottawě snažil získat Mike Hoffman, ale jeho rána šla těsně nad bránu. Sens mezitím odvolali Andersona a zkouší to v šesti!

57:14
    Jenže icingem se po chvíli provinili také hosté, kterým se hodně krátí čas na vyrovnání.

56:43
    Příliš nepřesná rozehrávka Nashvillu končí zakázaným uvolněním. Hra se stěhuje před bránu Pekky Rinneho.

55:54
    A na druhé straně už mohlo být definitivně rozhodnuto, jenže to by musel Sissons zamířit ještě o něco lépe než do tyče!

55:25
    Ottawa sice měla tlak, ale výsledkem bylo jen několik sražených střel od modré čáry. Skvělá práce domácí obrany.

54:43
    Po nějaké té době se dalšího zákroku dočkal také Pekka Rinne, který zlikvidoval Karlssonovo slabší zakončení. Hostující kapitán by jistě rád napravil své další zaváhání, které znamenalo sedmý gól domácích.

54:20
    Další atak Nashvillu končí na Andersonovi, jehož zákrok přináší zřejmě poslední komerční přestávku této třetiny.

53:21
    Jednoduchý zákrok si připisuje Anderson, který dobře viděl Weberovu ránu a schoval puk v připravené lapačce.

52:57
    Hra je z neznámých důvodů přerušena a následuje komerční přestávka, během které by si měl vzít slovo hostující trenér, neboť Ottawa je i přes slibný vývoj utkání blízko prohry.

Lukáš Podleśny

Branky a nahrávky: 7. Sissons (Ellis), 27. Weber (Neal, Forsberg), 28. Josi, 29. Watson (Jones, Bourque), 43. Ekholm (Ellis, Watson), 51. Jackman (Jones, Ribeiro), 52. Bourque (Watson, Ekholm) – 5. Michálek (Ryan, Karlsson), 6. Smith (Cowen, Neil), 20. Smith, 30. Karlsson (Zibanejad, Ryan), 40. Lazar (Hoffman, Stone)

Nashville Predators: Rinne (Mazanec) – Josi, Weber "C", Ekholm, Ellis, Jackman, Jones – Forsberg, Fisher "A", Neal "A" – Salomaki, Ribeiro, C.Smith – Wilson, Jarnkrok, Hodgson – Bourque, Gaustad, Watson
    Ottawa Senators: Anderson (Hammond) – Methot, Karlsson "C", Wiercioch, Ceci, Cowen, Borowiecki – Hoffman, Turris "A", Stone – Prince, Zibanejad, Ryan – Michálek, Pageau, Chiasson – Z.Smith, Lazar, Neil "A"

Rozhodčí: Kelly Sutherland, Graham Skilliter – Derek Amell, Matt MacPherson

Diváci: 16.963