Kvalifikace VC Brazílie Vítěz: N. Rosberg (Mercedes) (kon.)
Kvalifikace VC Brazílie

Vítěz: N. Rosberg (Mercedes)

Sobota 14.11.2015, 17:00 • Okruh: Interlagos, Sao Paulo, Brazílie • Formule 1

Ode mě je to pro dnešek vše, děkuji vám za pozornost a nezapomeňte zítra od 17 hodin sledovat online přenos ze samotného závodu. Mějte se fajn a hezký zbytek soboty. (18:10:13)

Je za námi kvalifikace, která pro Fernanda Alonsa skončila poměrně záhy, protože Španěl už v první části odstavil svůj vůz vedle trati a zbytek dění sledoval už jen jako divák. Pole position nakonec vybojoval Nico Rosberg, jenž byl o 78 tisícin rychlejší než druhý Lewis Hamilton. Na dalších pozicích pak dojde ke změnám, protože Valtteri Bottas klesne na startu o tři místa, protože ve druhém tréninku předjížděl pod červenými vlajkami. Daniel Ricciardo přijde o deset míst za výměnu motoru.

Konečné pořadí kvalifikace na Velkou cenu Brazílie: 1. Rosberg, 2. Hamilton, 3. Vettel, 4. Bottas, 5. Räikkönen, 6. Hülkenberg, 7. Kvjat, 8. Massa, 9. Ricciardo, 10. Verstappen, 11. Nasr, 12. Sainz, 13. Pérez, 14. Ericsson, 15. Grosjean, 16. Maldonado, 17. Button, 18. Rossi, 19. Stevens, 20. Alonso.

Konec kvalifikace.

0:00
    Nico Rosberg v posledním kole udržel první místo a čekal, jak odpoví Lewis Hamilton. Brit byl o 78 tisícin pomalejší a pole position tak patří Rosbergovi!

0:00
    Čas vymezený pro třetí část kvalifikace právě vypršel a jezdci dokončují svá poslední měřená kola.

1:51
    Piloti mají před sebou poslední měřená kola, kvalifikace na VC Brazílie vrcholí!

2:30
    Krátká přestávka končí a jezdci se začínají vracet zpět do jámy lvové.

3:18
    Všichni závodníci jsou momentálně v garáži a na trati panuje absolutní klid.

4:20
    Pro odpočinek svolili také Vettel, Bottas, Räikkönen, Hülkenberg a Kvjat. V současné chvíli je tak na trati klid před závěrečnou bouří.

5:34
    Do pit lane odbočil také Lewis Hamitlon. Oba piloti Mercedesu tak odpočívají v boxech a nabírají síly na závěrečné boje.

6:10
    Nico Rosberg se rozhodl zajet do boxů, ale zcela jistě se ještě v posledním segmentu kvalifikace na trati objeví.

7:07
    Lewis Hamilton byl o 88 tisícin sekundy pomalejší a zařadil se tak za svého týmového kolegu.

7:43
    Nico Rosberg zaknihoval čas 1:11.461 a zaujal provizorní první místo. Odpověď Lewise Hamiltona přijde záhy.

8:44
    O pole position už bojuje také Nico Rosberg, který právě zahájil svůj první měřený čas v poslední fázi kvalifikace.

9:14
    Trojnásobného světového šampiona brzy následoval Valtteri Bottas.

9:54
    Jezdcům se na trať opět příliš nechce, ale tentokrát jsme na prvního odvážlivce nečekali tak dlouho jako v úvodním segmentu. Na trať vyjel Lewis Hamilton.