Chabarovsk – Novokuzněck 3:4 (kon.) | Vladivostok – Novosibirsk 4:2 (kon.) | Magnitogorsk – Soči 3:2 (kon.)
Čeljabinsk – Toljatti 3:2 (1:0 po s.n.) | Ufa – Jaroslavl 2:4 (kon.) | Nižněkamsk – Kazaň 3:2 (2:1 po s.n.)
Petrohrad – Omsk 1:3 (kon.) | Spartak Moskva – Barys 2:5 (kon.)
SKA Petrohrad
1:3 (0:0, 1:3, 0:0)
Avangard Omsk
Úterý 17.11.2015, 17:30 • Ice Palace • KHL

Z mé strany je to pro tentokrát vše, příště na počtenou! (19:56:12)

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA V UTKÁNÍ:

Dominik Furch (OMS): 34 zákroků, 1 gól, úspěšnost 97,1%
    Michal Kempný (OMS): 0+0
    Vladimír Sobotka (OMS): 0+1
    Martin Erat (OMS): 0+1

Je hotovo, souboj titánů vyzněl lépe pro Avangard! Omským příliš nevyšla první třetina, tu však přestáli bez obdrženého gólu. Od druhé části už byli svěřenci kouče Kornouchova lepším týmem a po zásluze vítězí – i díky skvělému výkonu Dominika Furcha. Domácí v závěru odvolali gólmana, ale ani v závěrečné powerplay se jim příliš nevedlo.

59:34
    Oddechový čas si nyní vybírá hostující lodivod Jevgenij Kornouchov!

59:21
    Pokus Dadonova za nic nestál a Alexandrov už je zpět na ledě. Zdá se, že je rozhodnuto.

58:31
    Burdasov lehoulinkým nahozením vybojoval buly v útočném pásmu a domácí si vybírají oddechový čas!

57:56
    Pokus Guseva z ostrého úhlu nebyl vůbec přesný a hosté následně vyhodili puk přes všechny čáry.

57:33
    Ježov zůstal na střídačce a Petrohrad to zkouší se šesti hráči v poli!

57:21
    Alexandrov (OMS) zakázaným způsobem bránil ve hře Kovalčukovi a domácí si v závěru zahrají přesilovku!

57:13
    Chochrjakov se snažil najít neobsazeného Ilju Kablukova, ten však záměr svého spoluhráče nepochopil a Furch mohl zůstat v klidu.

56:27
    Dnešní utkání sleduje 11955 diváků!

55:48
    Koskiranta si nedokázal zpracovat skákavý pas, Omsk už hraje v plném počtu.

55:38
    Domácí si dlouho vyměňovali puk v útočném pásmu a vůbec se neměli ke střele. Nakonec na sebe vzal zodpovědnost Ilja Kovalčuk, nicméně mířil jen do míst, kde stál připravený Furch.

54:26
    Chochrjakov je na ledě, nyní je tak před námi krátká početní výhoda Petrohradu.

53:48
    Síly na ledě se vyrovnají, právě Alexandr Pěrežogin (OMS) jde pykat na dvě minuty za podražení.

53:19
    Pěrežogin si v rohu kluziště vyměňuje kotouč s Alexandrovem, Ježov zatím nemusel zasahovat.

52:26
    Domácí navíc budou hrát v početní nevýhodě. Pjotr Chochrjakov (PET) ve středním pásmu zbytečně přesekl Paršinovu hůl a jde si na dvě minuty odpočinout na lavici hříšníků.

51:56
    Je však nutno dodat, že se brání znamenitě. Hráči milionářského SKA jsou směrem dopředu neškodní jako čokoládoví beránci.

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 29. Burdasov (Vojnov, Barabanov) – 22. Širokov (Sobotka, Erat), 30. Kuljaš (Paršin, Zubov), 35. Pěrežogin (Michejev)

SKA Petrohrad: Ježov (Koskinen) – Čudinov, Jakovlev, Vojnov, Judin, Rukavišnikov, Kalinin, Zubarev – Koskiranta, Lindström, Kovalčuk – Dadonov, Šipačjov, Gusev – Kablukov, Burdasov, Barabanov – Ponikarovskij, Arťuchin, Kadějkin – Chochrjakov.
    Avangard Omsk: Furch (Kostin) – Kempný, Lekomcev, Ahnelöv, Kuljaš, Alexandrov, Kulik, Vasiljev – Sobotka, Širokov, Erat – Popov, Pěrežogin, Michejev – Lemťugov, Paršin, Zubov – Petrov, Černikov, Gurjanov – Gluchov.

Rozhodčí: Bondar, Gofman – Medveděv, Sazonov

Diváci: 11955