Chabarovsk – Novokuzněck 3:4 (kon.) | Vladivostok – Novosibirsk 4:2 (kon.) | Magnitogorsk – Soči 3:2 (kon.)
Čeljabinsk – Toljatti 3:2 (1:0 po s.n.) | Ufa – Jaroslavl 2:4 (kon.) | Nižněkamsk – Kazaň 3:2 (2:1 po s.n.)
Petrohrad – Omsk 1:3 (kon.) | Spartak Moskva – Barys 2:5 (kon.)
SKA Petrohrad
1:3 (0:0, 1:3, 0:0)
Avangard Omsk
Úterý 17.11.2015, 17:30 • Ice Palace • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Krásný podvečer! Srdečně vás vítám u sledování dalšího utkání Kontinentální hokejové ligy, v němž od 17:30 změří síly dva ruské velkokluby SKA Petrohrad a Avangard Omsk. Tak se dobře bavte!

SKA zatím nezažívá příliš povedenou sezónu, obhájce Gagarinova poháru je v Západní konferenci až sedmý s pětibodovou ztrátou na šestý Medveščak, na nepostupové příčky má navíc náskok pouhopouhého bodíku. Omsk na začátku tohoto ročníku vévodil celé lize, momentálně mu na vyrovnaném Východě patří třetí příčka se stejným počtem bodů jako druhý Magnitogorsk i čtvrtý Jekatěrinburg.

Petrohradští se v posledních zápasech snaží na pověstných 110% a zuby-nehty se drží na postupových příčkách. Z posledních pěti zápasů vyhráli hned čtyři, nestačili pouze na nevyzpytatelnou Astanu. To Avangardu před reprezentační přestávkou začal docházet dech, Omští prohrávali jeden zápas za druhým a šňůru porážek ukončili až v sobotu výhrou 3:0 nad Chabarovskem.

SKA Petrohrad: Ježov (Koskinen) – Chudinov, Jakovlev, Vojnov, Judin, Rukavišnikov, Kalinin, Zubarev – Koskiranta, Lindström, Kovalčuk – Dadonov, Šipačjov, Gusev – Kablukov, Burdasov, Barabanov – Ponikarovskij, Arťuchin, Kadějkin – Chochrjakov.

Avangard Omsk: Furch (Kostin) – Kempný, Lekomcev, Ahnelöv, Kuljaš, Alexandrov, Kulik, Vasiljev – Sobotka, Širokov, Erat – Popov, Pěrežogin, Michejev – Lemťugov, Paršin, Zubov – Petrov, Černikov, Gurjanov – Gluchov.

Rozhodčí: Bondar, Gofman – Medveděv, Sazonov.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

00:01

00:26
    Dopředu se vydal ihned po buly Martin Erat, ale nic kloudného s pukem nevymyslel a Chudinov má nyní spoustu času na rozehrávku.

00:52
    Dominik Furch si připsal svůj první zákrok, nicméně nebylo to nic světoborně obtížného. Domácí z minima vytěžili maximum – buly v útočném pásmu.

01:28
    Do rychlé protiakce se vydal Děnis Paršin, nicméně jeho bekhendová žabička našla jen Barabanovu hůl.

01:53
    Chochrjakov vyzkoušel Furchovu pozornost polovysokou střelou z vrcholu levého kruhu, strážce omské svatyně bez problémů zasáhl.

02:47
    Ilja Kovalčuk se zodpovědně vrátil a ve středním pásmu vybojoval kotouč pro svůj tým. Vojnov tak může založit další akci SKA.

03:35
    Napadající Lemťugov dělá domácím obrovské problémy, Kovalčukovi se Šipačjovem se vůbec nedaří rozehrát.

04:20
    Nikita Gusev se zkoušel prosadit střelou z otočky po obkroužení Furchovy svatyně, ale ke střele se nakonec vůbec nedostal.

05:18
    První pětiminutovka se obešla bez šancí, zatím sledujeme nadmíru vyrovnaný hokej.

05:56
    Po pravém křídle pronikl do pásma zkušený Martin Erat a poté vystřelil zápěstím, Ježov však byl na svém místě.

06:13
    Kovalčuk s Koskirantou se zničehonic vyřítili na Furcha, nakonec se ale nedokázali shodnout a hostující gólman si připsal snadný zákrok.

06:53
    Gusev se od mantinelu nenápadně prokličkoval až před Dominika Furcha, zakončit se mu však nepodařilo. Petrohradští v posledních minutách přebírají iniciativu.

08:08
    Před Furchem vznikl obrovský závar, ale Barabanov nedokázal propasírovat touš za záda omského brankáře!

09:11
    Vypadalo to, že Kovalčuk byl v ofsajdu, ale sudí nechali ve hře pokračovat. Domácí však tentokrát nic kloudného v pásmu nevymysleli.

09:54
    Kuljašovo nahození od modré si cestu až k Ježovovi nenašlo, domácí svého soka nepouštějí vůbec k ničemu.

10:25
    Dnešní duel sleduje z tribuny i trenér Sborné Oleg Znarok, který dnes zvolil motorkářský outfit a jeho tradiční knír doplňuje kožená bunda.

11:13
    Hosté se po delší odmlce nadechli k tlaku, ale obléhání Ježovovy svatyně je zatím neúspěšné. Petrohradský gólman ani nemusel zasahovat.

11:52
    Jarno Koskiranta rozkmital své rychlé nohy a vydal se do protiútoku, nicméně jeho pokus mezi tři tyče nemířil.

12:51
    Neutěšená rána Slavy Vojnova od modré skončila až v ochranné síti, po komerční přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.

13:08
    Kablukov to nemyslel vůbec špatně, ale jeho pokus postrádal gólové parametry a Furch bez problémů přerušil hru.

14:05
    Domácí SKA je stále mnohem aktivnějším týmem. Šipačjov zkušeně přenechal kotouč z druhé vlny si najíždějícímu Kalininovi, který pálil těsně nad!

15:11
    Vladimír Sobotka upadl v rohu kluziště a v následném nerovném souboji s Jakovlevem zákonitě přišel o kotouč. Domácí zakládají protiútok.

16:12
    Lindström oslovil Rukavišnikova, nicméně jeho nahození od modré patřilo mezi ty méně povedené.

16:57
    Ivan Lekomcev natlačil Jevgenije Dadonova až do Furchovy svatyně, kterou ruský reprezentant a bývalá opora Doněcku v pádu vychýlil z její pozice a hra je přerušena.

17:38
    Vadim Šipačjov se vydal do rychlého protiútoku a poté našel úplně volného Dadonova, ten ale ve skvělé pozici promáchl!

18:33
    Kablukov s Burdasovem svým důrazem vybojovali útočné pásmo pro SKA, hráči Avangardu nevědí, kam dřív skočit.

19:12
    Erat se Sobotkou se vydali napadat domácí rozehrávku, ale čeští reprezentanti odešli z ledu s nepořízenou. To už běží poslední minuta první třetiny.

19:54
    Ofsajd a v něm Ilja Kovalčuk, hra je tedy ještě jednou před úvodní sirénou přerušena.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Úvodní dvacetiminutovka je za námi. K vidění byl strhující hokej, hrálo se ve skutečně vysokém tempu. Takovou menší anomálií dosavadního průběhu je, že sudí ještě nebyli ani jednou nuceni vylučovat. Mnohem aktivnějším týmem byl domácí Petrohrad, ale své šance nevyužil, a Avangard tak i díky skvěle chytajícímu Furchovi stále drží bezbrankový stav. Změní na tom něco druhá třetina? To se dozvíme v 18:19.

20:01

21:21
    Avangard právě vstřelil branku!
    Hosté se z ojedinělé akce ujímají vedení! Kovalčuk zaváhal na útočné modré a elitní formace Omsku se vydala do rychlého protiútoku, na jehož konci stál SERGEJ ŠIROKOV, který usměrnil přesný Eratův pas za bezmocného Ježova! Asistence: Vladimír Sobotka, Martin Erat.
    Sergej ŠIROKOV - 0:1

22:35
    Tlak Avangardu pokračuje, hosté jsou na koni! Paršin našel zpoza branky v mezikruží trestuhodně neobsazeného Lemťugova, který ovšem vypálil jen do připraveného Ježova!

23:29
    Petrohradské se pokusil probrat z letargie Vadim Šipačjov, nicméně jeho pokus o protiútok ztroskotal už ve středním pásmu.

24:25
    Hráči Avangardu vybojovali další buly v útočném pásmu, obraz hry se oproti první třetině obrátil o 180 stupňů.

25:08
    Tentokrát hosty zastavil ofsajd a následně se na zteč vydal Barabanov, ke střele se však nakonec nedostal.

25:59
    Kablukov našel na pravém křídle osamoceného hromotluka Jevgenije Arťuchina, nicméně projektil bývalého hráče Tampy či Atlantu Mytišči nebyl vůbec přesný.

26:43
    Ilja Kovalčuk to zkusil individuálně, ale se zlou se potázal a v roh kluziště o kotouč přišel.

27:14
    Z vrcholu pravého kruhu tvrdě vypálil Nikolaj Lemťugov, jeho rána však mířila přesně do míst, kde se nacházela nastavená Ježovova lapačka.

27:58
    Martin Erat pronikl do útočného pásma a poté kotouč přenechal z druhé vlny si najíždějícímu Jonasi Ahnelövovi, s jehož tvrdou ranou z vrcholu kruhů si Ježov bravurně poradil!

28:19
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    Je vyrovnáno! Nikým nehlídaný ANTON BURDASOV projel jako nůž máslem do útočného pásma a z ostrého úhlu vypálil na bližší tyč, kterou si Furch nedokázal dostatečně pokrýt a kotouč skončil až v síti! Asistence: Vjačeslav Vojnov, Alexandr Barabanov.
    Anton BURDASOV - 1:1

29:43
    No, tak to bylo rychlé, vyrovnaný stav vydržel jen pár desítek sekund! Paršin našel na modré napřaženého DĚNISE KULJAŠE, který tvrdou bombou pod břevno nedal Ježovovi šanci! Asistence: Děnis Paršin, Ilja Zubov.
    Děnis KULJAŠ - 1:2

30:35
    Domácí publikum zkoprnělo, něco takového petrohradští příznivci vůbec nečekali.

31:42
    Chudinovovu ránu od modré dokázal šikovně tečovat Jarno Koskiranta, nicméně Furch na změnu směru tohoto projektilu dokázal na poslední chvíli zareagovat!

32:27
    Arťuchinova rozehrávka končí až na zakázaném uvolnění, do petrohradského Ledového paláce se vrátíme po komerční přestávce.

33:05
    Chochrjakov s Arťuchinem upalovali na Furcha a v cestě jim stál jediný hráč Avangardu, druhý jmenovaný ale z bezprostřední blízkosti nedokázal usměrnit kotouč do branky!

34:13
    Otřepané klišé nedáš-dostaneš se znovu potvrdilo a Omsk zvyšuje své vedení! Michejevova rána se od břevna odrazila na hůl ALEXANDRA PĚREŽOGINA, který se štěstím dostrkal touš za čáru! Asistence: Ilja Michejev.
    Alexandr PĚREŽOGIN - 1:3

35:10
    Domácím dnes jednoduše není přáno, nyní se svou střelou od modré neuspěl ani Chudinov.

36:01
    Až v závěru druhé periody tu máme první vyloučení zápasu, na dvě minuty za podražení jde pykat Anton Burdasov (PET).

36:35
    Petrohradští se dvakrát v krátkém časovém sledu osvobodili, Avangardu se v této přesilovce zatím vůbec nedaří.

37:38
    Hosty navíc při přechodu do pásma zastavil ofsajd, Burdasovův trest už se chýlí ke svému konci.

38:01
    Domácí hrají v plném počtu, až nyní se však hráči Omsku usadili v útočném pásmu.

38:32
    S pokusem Lemťugova z ostrého úhlu si Ježov bez problémů poradil, ale Koskirantovi se poté nepodařilo vyhodit.

39:23
    Nyní už finský rychlík Koskiranta dostrkal kotouč alespoň do středního pásma, před námi už je poslední půlminutovka druhé periody.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Druhá třetina je za námi. K vidění v ní byly hned čtyři góly, o poznání spokojenější zatím mohou být hráči Avangardu. Omsk se hned v úvodu této části ujal po chybě Kovalčuka vedení a ačkoliv petrohradští hokejisté zásluhou Burdasova vyrovnali, hosté si o minutu později vzali ztracený náskok zpět a o dalších pět minut později už to po trefě Pěrežogina bylo 1:3.

Třetí třetina začne v 19:12.

40:01

40:36
    Hosté se okamžitě po buly díky Širokovovi usadili v pásmu a ke střele se dostal nikým nehlídaný Michal Kempný, s pokusem exbrněnského zadáka si však Ježov poradil.

41:17
    Alexandr Pěrežogin sice upadl, přesto dokázal vystřelit a nakonec vybojoval buly v útočném pásmu.

41:59
    Petrohradským se nepodařilo vyhodit a kotouč se ocitl na holi Alexandrova, jehož následná neutěšená rána mířila vysoko nad.

42:57
    Ve třetí třetině je hra poměrně rozháraná, ve hře obou týmů je k vidění spoustu zbytečných chyb.

43:42
    Burdasovovo nepříliš záludné nahození Dominik Furch bez potíží skryl ve své lapačce a přerušil hru.

44:25
    Tank Arťuchin povalil na led Erata a poté trefil i Lemťugova, jemuž dokonce upadla helma, píšťalka sudích však mlčí.

44:58
    V mezikruží se pohlednou otočkou uvolnil domácí kapitán Kovalčuk, nicméně jeho následný bekhendový projektil Furch dokázal betonem vytěsnit!

45:52
    Se Šipačjovovým pokusem si Furch bez potíží poradil a přerušil hru. Nic nenasvědčuje tomu, že by hosté měli v nejbližší době přijít o svůj poměrně pohodlný náskok...

46:43
    Michejev našel přesným pasem rozjetého Alexandra Popova, jehož polovysoká rána z mezikruží však mířila přímo do Ježovova plastronu.

47:28
    Ofsajd a v něm Jevgenij Dadonov, hra se stěhuje do středního pásma.

48:31
    Dominik Furch si proti pokusu Kablukova z vrcholu pravého kruhu připsal další úspěšný zákrok a hosty už dělí jen necelých dvanáct minut od tří bodů z horkého petrohradského ledu.

49:14
    Strážce omské svatyně opět přerušil hru, exslávista Furch dnes podává skvělý výkon.

50:25
    Vladimír Sobotka se od mantinelu protlačil až před Ježova, z otočky se mu ale vystřelit nepodařilo.

51:11
    Na druhé straně neuspěl ani Šipačjov a hosté lehoulinkým vyhozením dostali touš do útočného pásma – Avangard už se pouze brání.

51:56
    Je však nutno dodat, že se brání znamenitě. Hráči milionářského SKA jsou směrem dopředu neškodní jako čokoládoví beránci.

52:26
    Domácí navíc budou hrát v početní nevýhodě. Pjotr Chochrjakov (PET) ve středním pásmu zbytečně přesekl Paršinovu hůl a jde si na dvě minuty odpočinout na lavici hříšníků.

53:19
    Pěrežogin si v rohu kluziště vyměňuje kotouč s Alexandrovem, Ježov zatím nemusel zasahovat.

53:48
    Síly na ledě se vyrovnají, právě Alexandr Pěrežogin (OMS) jde pykat na dvě minuty za podražení.

54:26
    Chochrjakov je na ledě, nyní je tak před námi krátká početní výhoda Petrohradu.

55:38
    Domácí si dlouho vyměňovali puk v útočném pásmu a vůbec se neměli ke střele. Nakonec na sebe vzal zodpovědnost Ilja Kovalčuk, nicméně mířil jen do míst, kde stál připravený Furch.

55:48
    Koskiranta si nedokázal zpracovat skákavý pas, Omsk už hraje v plném počtu.

56:27
    Dnešní utkání sleduje 11955 diváků!

57:13
    Chochrjakov se snažil najít neobsazeného Ilju Kablukova, ten však záměr svého spoluhráče nepochopil a Furch mohl zůstat v klidu.

57:21
    Alexandrov (OMS) zakázaným způsobem bránil ve hře Kovalčukovi a domácí si v závěru zahrají přesilovku!

57:33
    Ježov zůstal na střídačce a Petrohrad to zkouší se šesti hráči v poli!

57:56
    Pokus Guseva z ostrého úhlu nebyl vůbec přesný a hosté následně vyhodili puk přes všechny čáry.

58:31
    Burdasov lehoulinkým nahozením vybojoval buly v útočném pásmu a domácí si vybírají oddechový čas!

59:21
    Pokus Dadonova za nic nestál a Alexandrov už je zpět na ledě. Zdá se, že je rozhodnuto.

59:34
    Oddechový čas si nyní vybírá hostující lodivod Jevgenij Kornouchov!

Je hotovo, souboj titánů vyzněl lépe pro Avangard! Omským příliš nevyšla první třetina, tu však přestáli bez obdrženého gólu. Od druhé části už byli svěřenci kouče Kornouchova lepším týmem a po zásluze vítězí – i díky skvělému výkonu Dominika Furcha. Domácí v závěru odvolali gólmana, ale ani v závěrečné powerplay se jim příliš nevedlo.

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA V UTKÁNÍ:

Dominik Furch (OMS): 34 zákroků, 1 gól, úspěšnost 97,1%
    Michal Kempný (OMS): 0+0
    Vladimír Sobotka (OMS): 0+1
    Martin Erat (OMS): 0+1

Z mé strany je to pro tentokrát vše, příště na počtenou! (19:56:12)

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 29. Burdasov (Vojnov, Barabanov) – 22. Širokov (Sobotka, Erat), 30. Kuljaš (Paršin, Zubov), 35. Pěrežogin (Michejev)

SKA Petrohrad: Ježov (Koskinen) – Čudinov, Jakovlev, Vojnov, Judin, Rukavišnikov, Kalinin, Zubarev – Koskiranta, Lindström, Kovalčuk – Dadonov, Šipačjov, Gusev – Kablukov, Burdasov, Barabanov – Ponikarovskij, Arťuchin, Kadějkin – Chochrjakov.

Rozhodčí: Bondar, Gofman – Medveděv, Sazonov

Diváci: 11955