Chabarovsk – Novokuzněck 3:4 (kon.) | Vladivostok – Novosibirsk 4:2 (kon.) | Magnitogorsk – Soči 3:2 (kon.)
Čeljabinsk – Toljatti 3:2 (1:0 po s.n.) | Ufa – Jaroslavl 2:4 (kon.) | Nižněkamsk – Kazaň 3:2 (2:1 po s.n.)
Petrohrad – Omsk 1:3 (kon.) | Spartak Moskva – Barys 2:5 (kon.)
Salavat Julajev Ufa
2:4 (0:0, 0:3, 2:1)
Lokomotiv Jaroslavl
Úterý 17.11.2015, 15:00 • Ufa Arena • KHL

Z mé strany vše, u dalších on-line přenosů brzy na shledanou. (17:28:00)

Lokomotiv nakonec zvítězil v těžkém souboji s Ufou, a především pak díky druhé třetině, v níž vsítil hned tři góly a vytvořil si rozhodující náskok. Hrdinou utkání se stal forvard Danijil Apalkov, který zaznamenal dvě branky a jednu asistenci. Po jedné přihrávce si také na své konto připsal český forvard Jiří Novotný.

59:33
    Ani ne půlminutka do konce. Můžeme říci, že vítězem tohoto utkání se stanou hosté.

59:05
    Minuta do konce. Jaroslavl brání pohodlný náskok, domácí zatím nezkusili ani power-play.

57:53
    Chlystov se snažil u pravé tyčky dorážet, ale neuspěl. Jaroslavl brankoviště měla velmi dobře pohlídané. Moc času už Ufě nezbývá.

56:32
    Kartajev se snažil skórovat z pravé strany, branka ovšem byla posunutá, a tak rozhodčí hru přerušili. Vhazovat se bude před Svedbergem.

55:51
    Lazarev nahodil puk od modré čáry, nakonec ale jeho pokus skončil jen vedle. Ani ho nikdo ze spoluhráčů netečoval.

55:31
    Hosté se ubránili jen za cenu zakázaného uvolnění. Budou to perné závěreční minuty pro hostující celek.

54:06
    Zhruba šest minut má Ufa na nějaký zvrat v utkání. Teď akci zakládá na levé straně Bodrov.

53:20
    Taktika Lokomotivu je jasná – bránit, neustoupit ni krok!

51:57
    Hosté čelí opravdu velkému tlaku! Jaroslavli se vůbec nedaří vyhodit touš do bezpečí, Murygin musí být neustále v pohotovosti. Například Soin měl velkou možnost na snížení aktuálního stavu.

50:48
    Oddechový čas pro hosty.

50:47
    Tohle byla pěkná akce domácího celku! Lisin objel branku a předložil ho Loginovovi, ten vystřelil, nicméně Murygin si s jeho pokusem poradit dokázal. Jaroslavl je pod velkým tlakem.
    Linus OMARK - 2:4

49:46
    Ufa právě vstřelila branku!
    Domácí nakonec dokázali bleskově odpovědět na trefu Apalkova. LINUS OMARK ze středu pole vypálil, Murygin na jeho pokus nedokázal zereagovat, neboť na situaci před sebou neviděl, a puk skončil v jeho šibenici. Asistence: Andreas Engqvist, Alexander Loginov.
    Danijil APALKOV - 1:4

49:12
    Jaroslavl právě vstřelila branku!
    DANIJIL APALKOV a jeho druhý gól v zápase. A můžeme říci, že rozhodující. Kolcov ztratil puk, čehož využil soupeř, který se řítil sám na branku, vymíchal si Svedberga, jemuž pak touš poslal mezi betony. Jaroslavl zaznamenala branku v oslabení. Asistence: Jiří Novotný.

48:29
    Korškov (JAR) se dopustil sekání a odešel na dvě minuty na trestnou lavici. Jaroslav se bude muset bránit oslabení.

Patrik Sandev

Branky a nahrávky: 44. Grigorenko (Lepistö, Omark), 50. Omark (Engqvist, Loginov) – 29. Apalkov (Kontiola), 32. Polunin (Korškov), 37. Hersley (Kronwall, Apalkov), 50. Apalkov (Novotný)

Salavat Julajev Ufa: Svedberg (Sochatskij) – Loginov, Lepistö, Gončarov, Bodrov, Arzamascev, Kolcov, Višněvskij – Omark, Grigorenko, Engqvist – Chlystov, Makarov, Lisin – Lazarev, Něstěrov, Soin – Prochorkin, Černov, Kabanov – Vorobjov
    Lokomotiv Jaroslavl: Murygin (Krasotkin) – Kronwall, Hersley, Ljubuškin, Gavrikov, Gorochov, Grigorjev, Koledov – Mosaljov, Kontiola, Apalkov – Loktionov, Enlund, Novotný – Kartajev, Malcev, Galimov – Polunin, Korškov, Kraskovskij – Sigarjov

Rozhodčí: Kaval, Odinš – Palej, Raming