NY Islanders – Arizona 5:2 (kon.) | Carolina – Anaheim 1:4 (kon.) | Montreal – Vancouver 4:3 (po pr.)
Ottawa – Detroit 3:4 (po pr.) | Florida – Tampa 1:0 (kon.) | St. Louis – Winnipeg 3:2 (kon.)
Montreal Canadiens
4:3 (0:2, 2:1, 1:0 - 1:0)
Vancouver Canucks
Úterý 17.11.2015, 01:30 • Bell Centre, Montreal • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Dobré ráno u NHL. Dnes se společně podíváme na duel mezi týmy Montreal Canadiens a Vancouver Canucks.

Domácí tým zatím vládne Atlantické divizi, kdy po 18 odehraných zápasech mají 28 bodů za 13 výher, dvě porážky v prodloužení a tři porážky v šedesáti minutách. Jedna z těchto proher přišla v posledním utkání, kdy Montreal na domácím ledě podlehl Coloradu vysoko 1:6! Jedinou branku dal Gallagher. Dnes bude chtít tým tento debakl odčinit a potěšit své fanoušky.

Max Pacioretty 16 (8+8)

Hosté jsou na třetím místě Pacifické divize se ziskem 19 bodů za sedm výher, pět proher v nastavení a šest porážek v základní hrací době. A ani Vancouver neměl poslední zápas zrovna nejlepší. Představil se v Torontu, kde místnímu klubu podlehl 2:4. Do střelecké listiny se zapsali Hansen a Burrows.

Radim Vrbata (VAN) 7 (3+4)

Zápas v Bell Centre začne v 1:30, takže si na tuto dobu nastavte budíky, nebo vůbec nechoďte spát, rozhodně si ale nenechte ujít náš přenos. Jste k němu všichni zváni.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Montreal Canadiens: Condon (Tokarski) – Markov, Subban, Beaulieu, Petry, Gilbert, Pateryn – Pacioretty, Plekanec, Gallagher – Eller, Galchenyuk, Semin – Fleischmann, Desharnais, Weise – Flynn, Mitchell, Smith-Pelly.

Vancouver Canucks: Markström (Miller) – Tanev, Edler, Weber, Hamhuis, Bartkowski, Hutton – Hansen, Sedin H., Sedin D., – Virtanen, Horvat, Baertschi – Vrbata, McCann, Higgins – Dorsett, Cracknell, Shinkaruk.

Oba týmy jsou již na modrých čarách. Tradičně si poslechneme hymnu.

00:01

00:06
    Domácí okamžitě zahnáni do obranného pásma.

00:26
    Jeden z bratrů Sedinů se dostal do zakončení na Condona.

01:05
    Montreal vyhozen z útočného pásma.

01:26
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Matt Bartkowski vyslal střelu od modré, kterou Condon vyrazil před sebe, kde stál ADAM CRACKNELL, který neměl problém dopravit puk do branky soupeře. Asistence: Matt Bartkowski a Derek Dorsett.
    Adam CRACKNELL - 0:1

03:33
    Gól hosty nabudil. Ostřelují domácí svatyni.

04:11
    Hosté kombinují za svou brankou.

04:52
    Bo Horvat dostal přihrávku od svého spoluhráče zpoza branky, jen těsně minul.

05:08
    Montreal jede do čtyř.

06:28
    Canucks kombinují, ale jeden ze soupeřů jim vypíchl puk a vyhodil ze svého pásma.

07:08

08:06
    Domácí posílají puk až do zakázaného uvolnění.

08:28
    Flynn přejížděl útočnou modrou, ale Smith-Pelly byl o krok rychlejší, a tak vystavil svého spoluhráče do ofsajdu.

10:05
    Yannick Weber dostává menší trest za podražení, kterého se dopustil za svou vlastní brankou.

10:25
    Domácí se dostali do rychlého protiútoku, při kterém končí puk v Markstörmově lapačce, který kotouč okamžitě rozehrál.

11:41
    Nathan Beaulieu ani na dvakrát neprostřelil gólmana.

12:05

12:46
    Canucks nedokázali přejít přes útočnou modrou, Montreal opět u puku.

14:10
    Vancouver uzamkl Montreal před domácí klecí, ale po sérii přihrávek se sami vyhodili z útočné třetiny.

15:11
    McCann byl obrán o puk ve středním pásmu, soupeř vyrazil okamžitě před branku, ale Markstörm byl připraven.

15:53
    Brendan Gallagher vyloučen na 2+2 minuty za faul vysokou holí a za krev na ledě. Daniel Sedin se dlouho zvedal.

16:49
    Henrik Sedin střílel z prostoru pravého kruhu, ale jeho střela byla zblokována.

17:54
    Canucks využívají přesilovou hru! Henrik Sedin dostal přihrávku zpoza branky od Radima Vrbaty, nahrál na JAREDA MCCANNA, kterému se povedlo dostat puk za záda Condona. Asistence: Henrik Sedin a Radim Vrbata.
    Jared MCCANN - 0:2

18:19
    Matt Bartkowski vyloučen na dvě minuty za sekání.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Máme za sebou první třetinu, ve které byli aktivnější hosté, kteří dokázali dostat za záda Condona dva puky. Do kabin se jde za stavu 0:2.

21:37
    Baertschi našel krásnou zadovkou za brankou Montreal svého spoluhráče na modré, který střílel na branku, ale jeho pokus zmizel v lapačce Condona.

23:12
    Alex Galchenyuk vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

23:19
    Po střele z jedno z obránců se rozhodčí radí se svým kolegou u videa, zda byl gól, nebo ne.

23:19
    DANIEL SEDIN střílel od modré přesně do levého horního rohu branky, kde se puk podivně zamotal do sítě. Rozhodčí zkoumali, jestli puk skončil v síti ze spodní, nebo z horní strany. Nakonec gól uznal. Asistence: Yannick Weber a Alexander Edler.
    Daniel SEDIN - 0:3

26:00
    Canadiens se dostali na okamžik před branku, kde jim radost překazil Weber, který zachytil jejich přihrávku.

27:12
    Weise vyloučen na dvě minuty za hrubost.

28:40
    Montreal právě vstřelil branku!
    Montreal se prosazuje v oslabení! Špatné střídání hostů domácí potrestali gólem. LARS ELLER dostal v prostoru pravého kruhu nabito od Toma Gilberta a propálil Markstörma. Asistence: Tom Gilbert.
    Lars ELLER - 1:3

30:29
    Montreal po vstřeleném gólu jakoby ožil. Střílí na branku hostí z každé pozice.

30:53
    Brendan Gallagher nahodil na gólmana, který tento pokus stačil vyrazit před MAXE PACIORETTYHO, který si puk stáhl, položil si brankaře a puk zvedl bekhendem do branky. Asistence: Brendan Gallagher.
    Max PACIORETTY - 2:3

32:08
    Hráčská lavice týmu Vancouver Canucks potrestána dvěma minutami za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Radim Vrbata.

33:22
    Canadiens svírá soupeře. Markstörm neví, kde mu hlava stojí.

33:58
    Markström vyráží nebezpečný pokus.

34:08

34:31
    Radim Vrbata ihned po opuštění trestné lavice vyrazil sám na branku Montrealu. Ale obránce, který ho dojel ho nepustil do zakončení.

34:46
    Vancouver se dostal do útočné třetiny, do zakončení ovšem nikoliv.

35:26
    Plekanec a Pacioretty ujížděli ve dvou na jednoho obránce, druhému zmiňovanému ovšem nesedla přihrávka od českého útočníka.

37:00
    Markstörm schoval Plekancovu střelu ve své lapačce.

37:17
    Greg Pateryn střílel od modré, Markstörm jeho střelu viděl až na poslední chvíli.

37:39
    Vancouver se po dlouhé době dostal do útočného pásma, kde však dlouho nevydrželi.

38:22
    Subban přihrával svému kolegovi Andreji Markovovi, ale tomu střela vůbec nesedla.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Ve druhé třetině byli jasně aktivnější domácí, kteří moc nepouštěli soupeře k puku. Uvidíme, jak dopadne toto zajímavé utkání.

40:06
    Hraje se za brankou Montrealu, kde se soupeři vzájemně obírají o puk.

40:46
    Jannik Hansen vyloučen na dvě minuty za podražení.

41:29
    Canadiens kombinují v útočném pásmu.

41:58
    Canucks potřebují vystřídat, a tak vyhazují puk do pásma domácích.

42:46

42:52
    Subban tvrdě střílel od modré.

42:59
    O puk se bojuje za svatyní hostů.

43:43
    Hraje se ve středním pásmu, kde si puku nikdo dlouho neužije.

44:02
    Alexander Sjomin vyloučen na dvě minuty za držení protihráče.

44:49
    Hosté se nemohou dostat přes útočnou modrou.

45:29
    I přes to, že Montreal má o jednoho muže na ledě méně, drží se v útočném pásmu.

46:02

46:29
    Montreal hraje úplně jiný hokej, než v první třetině. Plekanec střílel z prostoru za levým kruhem, ale střelu někdo zblokoval.

47:28
    A opět Plekanec, tentokrát i s Fleischmannem, ale pokus druhého zmiňovaného končí za klecí hostů.

48:15
    Plekanec vyhrává buly a hned míří se svými spoluhráčemi do útoku, ale na útočné modré čáře jsou zastaveni Tanevem a Weberem.

49:21
    Když už se vancouverští dostanou do útočné třetiny, tak se nedostanou k zakončení.

50:57
    Condon rozehrává z prostoru za jeho brankou.

51:36
    Ve shrumáži před brankou nebyl puk vůbec vidět, nakonec se objevil v levém rohu kluziště, odkud ho vyvezli hostující obránci.

53:42
    Montreal se snaží najít recept na Markstörma.

54:59
    Canadiens opět v útočném pásmu.

55:56
    Montrealu se teď nedaří přejít přes útočnou modrou čáru.

56:52
    A je vyrovnáno! TOMÁŠ FLEISCHMANN dostal na červené čáře přihrávku od Nathana Beaulieua, objel si obránce a prostrčil gólmanovi puk mezi betony. Asistence: Nathan Beaulieu a Jeff Petry.
    Tomáš FLEISCHMANN - 3:3

59:25
    Canucks se po obdrženém gólu probrali.

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Domácím se podařilo v závěru třetí třetiny vyrovnat, a tak se pokračuje prodloužením.

60:31
    Daniel Sedin to zkoušel z blízka na Condona, ten se nenechal rozhodit.

61:18
    Nathan Beaulieu trefil v samostatném úniku pouze Markstörmův beton.

62:26
    Při přejezdu Alexe Galchenyuka už byl Brendan Gallagher jednou nohou za modrou čárou, a tak vystavil svého spoluhráče ofsajdu.

63:25
    V úniku 3 na 1 přihrál Tomáš Fleischmann Subbanovi, ten posunul na DAVIDA DESHARNAISE, který střílel nad lapačku Markstörma. Asistence: P.K. Subban a Tomáš Fleischmann.
    David DESHARNAIS - 4:3

Utkání je u konce. V prodloužení si lépe vedli domácí, kteří vstřelili gól, a tak zvrátili utkání na svou stranu.

Radim Vrbata (VAN) 0+1, 3 střely, čas na ledě 17:01

Toto je z mé strany pro dnešek vše. Já se s Vámi pro dnešek loučím. U dalšího online přenosu, napočtenou. (04:31:21)

Petr Kouba

Branky a nahrávky: 29. Eller (Gilbert), 31. Pacioretty (Gallagher), 57. Fleischmann (Beaulieu, Petry), 64. Desharnais (Subban, Fleischmann) – 2. Cracknell (Bartkowski, Dorsett), 18. McCann (Sedin H., Vrbata), 24. Sedin D. (Weber, Edler)

Montreal Canadiens: Condon (Tokarski) – Markov "A", Subban, Beaulieu, Petry, Gilbert, Pateryn – Pacioretty "C", Plekanec, Gallagher "A" – Eller, Galchenyuk, Semin – Fleischmann, Desharnais, Weise – Flynn, Mitchell, Smith-Pelly.
    Vancouver Canucks: Markström (Miller) – Tanev, Edler, Weber, Hamhuis "A", Bartkowski, Hutton – Hansen, Sedin H. "C", Sedin D. "A", – Virtanen, Horvat, Baertschi – Vrbata, McCann, Higgins – Dorsett, Cracknell, Shinkaruk

Rozhodčí: Dwyer, Peel – Murray, Brisebois