Winnipeg – Vancouver 4:1 (kon.) | Detroit – Washington 1:2 (po pr.) | Edmonton – Chicago 3:4 (po pr.)
Edmonton Oilers
3:4 (0:0, 1:2, 2:1 - 0:1)
Chicago Blackhawks
Čtvrtek 19.11.2015, 03:30 • Rexall Place, Edmonton • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:30.

Dovolte mi, abych co nejpříjemnější den popřál všem fanynkám a fanouškům nejlepšího světového hokeje. V tomto zápase proti sobě nastoupí Edmonton Oilers a Chicago Blackhawks

Jedná se o druhé vzájemné střetnutí v letošní sezóně. To první vyhrálo Chicago 4:2 a rozhodující branku vstřelil Kane.

V brance hostů nastoupí Corey Crawford. Nejproduktivnějším hráčem je Kane, který má výrazně přes bod na zápas. Normu bod na zápas drží také Panarin.

Nejproduktivnějším hráčem domácích je Hall. Ten má na svém kontě 20 kanadských bodů.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Edmonton Oilers: Nilsson (Talbot) – Sekera, Nurse, Fayne, Klefbom, Gryba, Davidson – Purcell, Draisaitl, Hall – Eberle, Nugent-Hopkins, Pouliot – Jakupov, Latestu, Hendricks – Pakarinen, Lander, Korpikoski

Chicago Blackhawks: Crawford (Darling) – Hjalmarsson, Keith, Seabrook, Van Riemsdyk, Rozsíval, Daley – Hossa, Toews, Daňo – Kane, Anisimov, Panarin – Shaw, Krüger, Teravainen – Garbutt, Kero, Mashinter.

Utkání začne vinou úvodních ceremonií o něco později.

Hokejisté jsou na ledové ploše, utkání brzy začne.

00:01

00:40
    Aktivněji začali domácí, do první šance se dostávala první formace Edmontonu. Hall zamířil s kotoučem do útočného pásma, kde ovšem neměl komu přihrát.

01:37
    Nilsson si připsal zákrok proti střele hostujícího Panarina.

02:10
    A znovu to byl Hall, kdo si chtěl vypracovat vážnější šanci. Klička na útočné modré sice pěkně vypadala, ale efektivní opravdu nebyla.

03:00
    Během úvodních minut se jeví aktivněji domácí hokejisté. Další jejich šanci řídil Eberle, který si sjel za branku. Pokoušel se rychlým pasem najít spoluhráče v předbrankovém prostoru. To se mu ale nepodařilo.

04:20
    Elitní formace Oilers Purcell, Draisaitl, Hall se dnes jeví ve velmi dobrém světle. Hraje aktivně a hostující defenziva si s ní zatím neví rady.

05:00
    Chicago nasadilo na led druhou formace a Kane se okamžitě ujal role lídra. Puk zavezl do pásma, rychlou přihrávku před branku však získala domácí obrana.

05:50
    Mnoho střel v tomto zápase k vidění není. Hraje se spíše ve středním pásmu.

06:06
    Komerční přestávka.

06:40
    Draisaitl dokázal v obranném pásmu vybojovat kotouč, a tak založil rychlou protiakci, která končí zákrokem brankáře Crawforda.

07:51
    Před Pouliotem se na malý moment ukázala odkrytá branka, kterou domácí útočník ovšem nedokázal trefit.

08:36
    Vyloučen Klefbom na dvě minuty za hákování.

09:25
    Chicago se zatím nemůže stabilněji zabydlet v útočném pásmu.

09:35
    Nakonec se mu to podařilo, a tak musí brankář Nilsson zasahovat. Na ránu od modré čáry dobře viděl.

10:10
    Z přesilové hry už mnoho času nezbývá. Kotouč je za hostující brankou, kam jej domácí kvartet vyhodil.

10:36

10:39

11:20
    První třetina se dostala do druhé poloviny. Zatím jsme neviděli žádnou velkou šanci ani na jedné straně.

12:00
    Střelecky aktivnější jsou domácí, ti v tomto ohledu vedou 6:3.

12:14
    Vyloučen Daley na dvě minuty za držení hole.

12:39
    Crawford kryje střelu od modré čáry. Puk před brankou možná ještě někdo tečoval, nicméně hostující brankář situaci zvládl.

13:29
    Crawford znovu kryje další střelecký pokus. Tentokrát domácí Hall se dostal k zakončení, které se mu povedlo, ale hostující gólman si rovněž připsal dobrý zákrok.

14:14
    Hosté v plném počtu. Komerční přestávka.

14:40
    10:3, taková je střelecká převaha domácího týmu, který svou aktivitu zatím nedokázal přetavit ve vedoucí gól.

15:10
    Hendricks to zkoušel střelou nebo spíše nahozením na teč bekhendem, nikdo z jeho spoluhráčů s tečí nepřispěchal.

16:27
    Kane se z ničeho nic dostal do střelecké pozice. Mířil na bližší tyčku, ale trefil prostor, kde byl připravený brankář.

17:00
    Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině, na úvodní braku stále čekáme.

18:10
    Třetina se v poklidu dohrává, ani jeden tým zběsile neútočí. Hraje se spíše ve středním pásmu.

18:44
    Rozsíval zkoušel rychlým pasem vyslat spoluhráče do brejku, což se mu nepodařilo.

19:00
    Poslední minuta hry.

19:35
    Pravděpodobně už se nic nestane.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

V úvodní dvacetiminutovce byli domácí výrazně střelecky aktivnější, nicméně ani jedna střela v brance neskončila, a tak stále čekáme na první gól.

20:01

20:56
    Z kraje druhé části je hostující celek aktivnější. Toews jen o malý kousek minul kotouč, který byl býval mohl poslat do odkryté branky.

21:40
    Eberle prohrál souboj o kotouč v útočném pásmu, a tak se musí vracet.

22:10
    Andrej Sekera rozehrává další akci od své branky. Nebyl přesný, což znamená icing.

23:22
    Rozhodčí nechávají hře volnější průběh, nyní několik hraničních soubojů posoudili tak, že jsou v pořádku.

24:04
    Sledujeme rychlý hokej z obou stran, ani jeden tým nechce udělat chybu. Domnívám se, že na úvodní branku budeme čekat dlouho.

24:35
    Edmonton je stále střelecky aktivnější, ale do nějakých vyložených šancí se nedostává on ani Chicago.

25:30
    Velmi rychle se do útočného pásma dostala hostující formace. Panarin nahrával do druhé vlny, který byla ovšem na půlící čáře.

26:10
    Tentokrát to Panarin zkusil sám a soupeř mu malý moment před střelou vypíchl kotouč.

26:47
    Následuje komerční přestávka po zákroku Crawforda.

27:09
    Vyloučen Reinhard na dvě minuty za vražení na hrazení.

27:26
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Rychle využitá přesilová hra znamená vedení hostů 1:0. Patrick Kane dostal puk a pálil na branku, kotouč dokázal tečovat DUNCAN KEITH. Asistence: Patrick Kane, Artemi Panarin.
    Duncan KEITH - 0:1

28:20
    Hostující tým je stále aktivní, vstřelená branka mu evidentně pomohla, naopak domácí se musí bránit. Edmonton vede 14:8 na střely.

29:00
    3:5 na střely v této třetině.

29:25
    Blackhawks pálí ze všech pozic, ovšem střely nejsou nikterak přesné.

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny zápasu. Chicago vede díky brance v přesilové hře o gól.

30:30
    Pakarinen tečoval kotouč těsně před brankou a puk jen o malý moment minul levou štangli.

31:27
    Crawford si povyjel pro puk, který rozehrává na obránce.

31:50
    Pouliot nedokázal zpracovat poskakující kotouč.

32:13
    Puk vylétl mimo hřiště. Komerční přestávka.

32:32
    Domácí fanoušci už zvedali ruce nad hlavu, ale Hallova rána skončila za brankou. Následně se do brejku dostal Hossa, který druhou branku svého týmu nedává, protože jej skvěle vychytal Nilsson.

33:53
    Edmontonu nelze upřít snahu o vyrovnání. Domácí hráči se snaží, ovšem nedaří se jim finální část. Co se týká atmosféry v Rexall Place, tak není příliš oslnivá.

34:41
    Tak to musí domácí mrzet. Šance nevyužili, a tak přišel trest. ARTĚMIJ PANARIN dostal zatraceně hodně prostoru od Edmontonské obrany, a tak měl prostor i čas pro přesnou střelu. Asistence: Artem Anisimov, Patrick Kane.
    Artěmij PANARIN - 0:2

35:37
    Druhá třetina se blíží ke svému konci, hostující mužstvo se dostalo do dvoubrankového vedení.

36:37
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Nádherně si nyní najel JORDAN EBERLE, který přijal přesnou přihrávku a dostal se do brejku. Uspěl střelou pod horní tyčku. Asistence: Brandon Davidson.
    Jordan EBERLE - 1:2

37:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině.

37:20
    Chicago se snaží ještě před přestávkou vybojovat zpátky dvoubrankový náskok.

37:39
    Hosté se provinili zakázaným uvolněním.

38:42
    Vyloučen hostující Keith na dvě minuty za nedovolené bránění.

39:00
    Probíhá poslední minuta hry v první třetině.

39:30
    Edmonton se snaží dostat do útočného pásma.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tři branky přinesla druhá třetina, díky níž vedou hosté 2:1.

40:01

40:42

41:38
    Hra je přerušena. Buly v útočném pásmu domácích.

42:32
    Edmonton se snaží vyrovnat, ale proti dobře hrající obraně soupeře to nemá snadné.

43:38
    Marián Hossa se marně natahoval po kotouči, který tak nakonec netrefil.

44:00
    Akci začal Purcell, který našel Nurce. Ten si dobrým pohybem udělal prostor. Viděl před brankou volného BENOITA POULIOTA, který se trefil přesně mezi betony brankáře Crawforda. Asistence: Darnell Nurce, Teddy Purcell.
    Benoit POULIOT - 2:2

45:44
    Střelecky aktivnější Edmonton dokázal vyrovnat a podle útočných akcí se s plichtou nespokojí.

46:20

46:59
    Anisimov se dostal do dobré střelecké pozice, položil si domácího brankáře a stačilo mu kotouč zvednout nad něho. To se mu však nepodoařilo.

47:42
    Za nedovolené bránění vyloučen Garbutt.

48:17
    Eberle se s v přesilovce natlačil do předbrankového prostoru, odkud také vystřelil. Hostující brankář připraven.

48:26
    Domácí rána od modré čáry byla nepřesná, následně pálil Jakupov mimo.

49:02
    Crawford si musí připadat jako na střelnici Projektily létají v jeho blízkosti opravdu s velkou intenzitou.

49:42

49:54
    Nilsson kryje snadné nahození na svou branku. Buly v útočném pásmu Chicaga.

51:10
    Dostáváme se po posledních devíti minut třetí třetiny, skóre je zatím vyrovnané. V současné době ani jeden tým nechce udělat chybu.

51:44
    A dělají ji domácí. Ve středním pásmu špatně rozehráli. Duncan Keith posunul na Tannera Kera, který našel přesným pasem ADREW SHAWA, který si v zakončení dokázal poradit celkem s přehledem. Asistence: Tanner Kero, Duncan Keith.
    Andrew SHAW - 2:3

52:30
    Nyní jsou to domácí, kteří musí otevřít hru a snažit se vyrovnat. Fanoušci podporují Edmonton asi nejvíce v celém zápase.

53:40
    Čas vymezený pro třetí třetinu se pomalu ale jistě blíží ke svému konci. Chicago zatím zodpovědně drží svůj náskok.

54:42
    Následuje komerční přestávka.

55:00
    Purcell byl zaparkovaný před brankou a snažil se střelu spoluhráče tečovat, což se mu nepodařilo.

55:20
    Icing proti domácím, buly v jejich obranném pásmu.

57:14
    Domácí vyrovnávají a fanoušci se zcela oprávněně radují. LEON DRAISAITL se prosazuje z bezprostřední blízkosti. Asistence: Taylor Hall, Teddy Purcell.
    Leon DRAISAITL - 3:3

57:43
    Eberle mohl rozhodnout, ale jeho rána skončila nad brankou.

57:59
    Edmonton se snaží rozhodnout v základní hrací době, očividně se mu nechce do prodloužení. Pakarinen se dostal do dobré střelecké pozice, kterou ovšem nedokázal využít.

59:00
    Probíhá poslední minuta hry ve třetí třetině.

59:49
    Zakázané uvolnění Edmontonu, buly v jeho obranném pásmu.

59:49
    Oddechový čas pro domácí.

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Zápas se bude prodlužovat.

60:01

60:30
    Domácí se dostali do šance. Výtečný zákrok si připsal hostující brankář proti střele Halla.

60:53
    Eberle za brankou v útočném pásmu, nemá komu přihrát.

61:02
    Šmankote, to byla rána jako z kanonu. MARIÁN HOSSA se dostal do brejku, který tvrdou střelou dokázal využít. Asistence: Brent Seabrook.
    Marián HOSSA - 3:4p

Hostující celek vyhrává v prodloužení, které rozhodl Marián Hossa. Sledovali jsme skvělé utkání.

Michal Rozsíval (CHI) 0+0, 1 střela, čas na ledě 10:31
    Marián Hossa (CHI) 1+0, 4 střely, čas na ledě 18:38 (06:17:59)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 37. Eberle (Davidson), 44. Pouliot (Nurce, Purcell), 58. Draisaitl (Hall, Purcell) – 28. Keith (Kane, Panarin), 35. Panarin (Anisimov, Kane), 52. Shaw (Kero, Keith), 62. Hossa (Seabrook)

Rozhodčí: Jackson, Meier – Rody, Grandt