Hr. Králové – Brno 1:3 (kon.) | Příbram – Liberec 1:0 (kon.) | Dukla Praha – Sparta 0:6 (kon.)
FK Příbram
1:0 (1:0)
FC Slovan Liberec
Pondělí 23.11.2015, 13:00 • Energon Aréna (umělá tráva), Příbram • Juniorská liga • 18. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Příbram v pondělí odpoledne vyzve na svém hřišti v souboji dvou celků, které se během posledních týdnů nacházejí ve velmi špatné formě, Liberec. Příbram doma bude chtít odčinit vysokou porážku od pražské Sparty, a to, zda se ji to podaří, se dozvíme po skončení zápasu, kterým Vás provede Tomáš Reiner.

1.FK Příbram

Fotbalisté Příbrami naposledy vyhráli 12. října, když právě na domácím hřišti porazili hladce 3:0 Jablonec. Několik hráčů jako Antonín Barák nebo Martin Sus se poté ale stalo stabilním článkem prvního týmu a tím kvalita juniorky trochu poklesla, což se promítlo samozřejmě i do výsledků. Od výhry nad Jabloncem fotbalisté Příbrami prohráli se Slavií a Ostravou, poté remizovali s Jihlavou a Brnem a v posledním zápase prohráli vysoko 1:6 na hřišti pražské Sparty.

FC Slovan Liberec se nachází v naprosto identické formě jako Příbram a také jeho hráči čekají pět zápasů na výhru. Liberec naposledy zvítězil 5. října, když si z Brna odvezl tři body po nejtěsnější možné výhře 1:0. V dalších zápasech Slovan doma prohrál s pražskou Spartou, v pohledných střetnutích remizoval s Mladou Boleslaví a Plzní a poté utrpěl dvě porážky v řadě, když ve Znojmě prohrál 4:1 a doma s Bohemians těsně 1:0.

1.FK Příbram: Kočí – Maršík, Hájek, Eliáš, Šindelář, Kilián, Brandner, Hlinka (C), Hadaščok, Kurtiašvili, Hušek.
    Náhradníci: Beran, Bělohlávek, Jančura, Volešák. Trenér: František Barát.

FC Slovan Liberec: Hroššo – Bong, Šustr (C), Soungole, Kerbr, Barac, Luckassen, Knejzlík, Dydowicz, Čuřík, Krejčí.
    Náhradníci: Konečný, Bělíček, Cal Farias, Chlumecký, Dudek. Trenér: Pavel Čapek.

Rozhodčí: Pavel Julínek. Asistenti: Robert Hájek, Petr Caletka.

Hráči obou týmů jsou připraveni u svých laviček a čeká se pouze na příchod rozhodčích, kteří si jako vždy dávají na čas. Hlavní rozhodčím je pan Pavel Julínek.

1

1
    Hlavní rozhodčí Petr Julínek dal pokyn k zahájení zápasu, jehož výkop obstaral hostující Slovan Liberec.

2
    Kevin Luckassen se pokusil proniknout na pravém křídle přes dvojici protihráčů, ve své snaze ale neuspěl.

3
    Liberec vstoupil do zápasu aktivně a v blízkosti rohového kopu vybojoval na levém křídle autové vhazování.

4
    Josef Hušek se sice na levém křídle neprosadil, vybojoval však pro svůj tým alespoň autové vhazování.

5
    Po obstarání autového vhazování se Josef Hušek opět dostal k míči a z první se ho snažil nacentrovat do pokutového území, jenže jeho centr postrádal razanci a hosté ho dokázali na hranici šestnáctky odvrátit.

6
    Slovan Liberec odvrátil rohový kop Příbrami rozehraný na přední pravou tyč a po rychlém protiútoku vstřelil gól, ten ovšem kvůli ofsajdu nebyl uznán!
    6. Neuznaný gól Slovanu!

7
    Nechybělo mnoho a fotbalisté Příbrami mohli krátce po začátku utkání na domácím hřišti prohrávat.

8
    Příbramští fotbalisté vybojovali na pravém křídle standardní situaci, po jejímž rozehrání jeden z hráčů Liberce odhlavičkoval míč do bezpečí.

9
    V Příbrami panuje nepříjemné a chladné počasí. Hráčům navíc ztěžuje podmínky sněžení.

10
    Slovan v úvodu zápasu vyráží do rychlých protiútoků, zatím se ovšem nedostal do zakončení, pokud pomineme ofsajdovou situaci.

11
    Kevin Luckassen se v pokutovém území prosadil proti dvojici protihráčů a tvrdou střelou se snažil zamířit pod břevno, brankář Ondřej Kočí ale jeho tvrdou střelu zneškodnil a připsal si první zákrok!
    11. Luckassenovu střelu pod břevno zneškodnil brankář Kočí.

12
    Liberec se vzápětí dostal k další střele, pokud Slovanu zpoza šestnáctky byl ale zablokován.

13
    Příbramští fotbalisté po autovém vhazování Josefa Huška odcentrovali z levého křídla a v pokutovém území hledali přesným centrem Vojtěcha Hadaščoka, ten ale v hlavičkovém souboji neuspěl a Liberec se ubránil.

14
    Kevin Luckassen je v úvodu zápasu velice aktivní, nyní se snažil na pravé straně pokutového území proniknout mezi dvěma protihráči a vybojoval pro svůj v beznadějné pozici rohový kop.

15
    Hráči Liberce se dostali v rychlém sledu ke dvěma střelám, z nichž jedna byla zablokována a ta druhá zpoza šestnáctky zamířila po zemi vedle vzdálenější pravé tyče.

16
    Milan Kerbr se dostal uprostřed šestnáctky po centru z rohového kopu k hlavičce, jeho pokus ale zamířil vysoko nad břevno.

17
    Sergo Kurtiašvili se snažil prosadit po levém křídle a souboj s protihráčem vyhrál, jenže následnou akci Příbrami zastavila nepřesná finální přihrávka, která skončila pouze u brankáře Lukáše Hrošša.

18
    Ondřej Kočí si došel pro centr z levého křídle a v klidu rozehrál.

19
    Martin Čuřík byl faulován u postranní čáry a na vlastní polovině hřiště hru rozehrál zpětnou přihrávkou ke své bráně, aby se vyhnul zbytečné chybě.

20
    Kevin Luckassen byl zřejmě tím hráčem, který se málem řítil sám na bránu, Ondřej Kočí proti němu ale včas vyběhl a skvělým zákrokem ho vychytal! Hráč Liberce měl situaci ztíženou tím, že mu na záda dýchal jeden z fotbalistů z Příbrami, který mu nenechal klid v zakončení.
    20. Kočí včasným vyběhnutím a následným perfektním zákrokem zmařil brejkovou situaci hostů!

21
    Slovan Liberec je stále aktivnější a Příbram se zatím víceméně brání.

22
    A když už Příbram vyrazí do útoku, tak to většinou končí nepřesným centrem nebo finální přihrávkou.

23
    Karel Knejzlík se mohl řítit sám na bránu, když si míč chtěl posunout kolem posledního hráče Příbrami do běhu, jenže si ho příliš předkopl a brankář Ondřej Kočí ho odkopl do bezpečí.

24
    Jakub Šindelář se dostal do slovní potyčky u postranní čáry s jedním z protihráčů a hlavní rozhodčí mu razantně domluvil.

25
    Slova hlavního rozhodčího zněla jasně: „Ještě jednou a půjdeš ven!“.

26
    Během posledních minut jsou k vidění ostřejší fauly, hlavní rozhodčí Pavel Julínek ale zatím ze své kapsy žádnou kartu netasil.

27
    Josef Hušek se na levém křídle skvěle zbavil protihráče, kterého si přehodil, a poté si všiml, že brankář Lukáš Hroššo je poměrně daleko z brány. Následná dalekonosná střela v podání Huška sice na bránu zamířila, Lukáš Hroššo se ale stihl v pohodě vrátit na brankovou čáru a míč chytil.

28
    Josef Hušek sice gól nevstřelil, ale jeho pokus byl velmi nápaditý.

29
    Během posledních minut se hra vyrovnala a nyní jsou to hráči Příbrami, kteří se častěji tlačí směrem k bráně soupeře.

30
    Zatím ovšem bez nějaké výraznější šance.

31
    Fotbalisté Liberce rozjeli nádhernou kombinační akci, když Jakub Barac z pravé strany šestnáctky posunul míč do středu na Milana Kerbra, a ten vzápětí ještě přihrál doleva volnému Martinu Čuříkovi, který se ocitl ve slibné šanci. Jeho následná střela ale byla zablokována.

32
    Fotbalisté Slovanu Liberce opět utáhli šrouby a Příbram je zatlačena do vlastní šestnáctky.

33
    Ondřej Kočí byl u míče po centru z levého křídla jako první a zámek fotbalistů Liberce žádné nebezpečí nepřinesl.

34
    Jakub Šindelář využil volného prostoru na levém křídle k střílenému centru, který byl na přední tyči odvrácen.

35
    Příbram právě vstřelila branku!
    JOSEF HUŠEK střílí velice kuriózní gól a Příbram se ujímá deset minut před koncem prvního poločasu vedení 1:0!! Josef Hušek z levého křídla poslal do šestnáctky jemný centr, po kterém se Vojtěch Hadaščok sice k hlavičce nedostal, ale vůbec to nevadilo, protože brankář Lukáš Hroššo předvedl obrovskou chybu a míč mu propadl u levé tyče do brány. Jako by měl brankář Liberce zmrzlé rukavice.
    35. Josef HUŠEK - 1:0

36
    Fanoušci Příbrami brankářovi Lukášovi Hroššovi dali chybu lidově řečeno „sežrat“.

37
    Liberec hraje směrem dopředu skvěle, před pár okamžiky ho ale jeho brankář vůbec nepodržel. Nicméně, fotbalisté Slovanu nepůsobí vůbec zaraženě a prezentují se nadále ofenzivním pojetím hry.

38
    Kevin Luckassen se snažil v pokutovém území probít ke střele, proti dvojnásobné přesile ovšem neuspěl.

39
    Blíží se závěr prvního poločasu a nutno konstatovat, že Příbram z minima vytěžila maximum.

40
    Fotbalisté Liberce se ocitli po krkolomné rozehrávce pod obrovským tlakem, který ukončil razantním odkopem za postranní čáru brankář Lukáš Hroššo.

41
    Příbram vybojovala na pravém křídle standardní situaci, kterou rozehrál Štěpán Hlinka, a jeho následný centr uprostřed šestnáctky dokázali hráči Liberce odhlavičkovat do bezpečí.

42
    Sergo Kurtiašvili na levém křídle po kombinaci s Josefem Huškem nic nevymyslel a Liberec mohl vhazovat.

43
    Josef Hušek na poslední chvíli zatáhl za záchranou brzdu a těsně v blízkosti šestnáctky na pravém křídle fauloval ve skluzu svého protihráče.

44
    Milan Kerbr rozehrál volný přímý kop a levačkou se snažil míč zatočit do pravého horního rohu brány, což se mu podařilo, brankář Ondřej Kočí byl ale na místě a jeho střelu zneškodnil!
    44. Kerbrův přímý kop dokázal Kočí dobrým zákrokem zneškodnit.

45
    Fotbalisté 1.FK Příbrami přečkali v závěru prvního poločasu výraznější nebezpečí, když místo penalty Liberec zahrával „pouze“ volný přímý kop, a zřejmě odejdou do kabin za jednobrankového vedení.

45

Do souboje dvou celků, kterým se v poslední době příliš nedaří, vstoupil lépe hostující Slovan Liberec, který se dostal do několika náznaků šancí a také k střelám. Hodně aktivní byl v prvním poločase Kevin Luckassen, který měl na kopačce dvě slibné šance, v obou případech ho ale dokázal vychytat příbramský brankář Ondřej Kočí, když nejprve zastavil jeho střelu směřující pod břevno a poté jeho zakončení po nebezpečné kolmé přihrávce do šestnáctky. Příbram toho směrem vpřed příliš mnoho nepředvedla, za zmínku stojí jen nápaditý pokus Josefa Huška, který se dalekonosnou střelou z levého křídla snažil zaskočit Lukaše Hrošša, ten se ovšem včas stihl vrátit zpět na brankovou čáru a míč chytil. Deset minut před koncem se ke slovu opět dostal Josef Hušek a jeho centr z levé strany byl k překvapení a údivu všech gólový, brankář Lukáš Hroššo předvedl u své levé tyče obrovskou chybu a míč mu po zakleknutí proklouzl do sítě. V závěru poločasu mohl z volného přímého kopu vyrovnat Milan Kerbr, brankář Ondřej Kočí byl ale u tyče včas a jeho střelu směřující do pravého horního rohu bez větších potíží zneškodnil. Skóre po prvním poločase. 1.FK Příbram 1 FC Slovan Liberec 0.

46

46
    Příbram rozehrála druhý poločas, do kterého vstupuje po kuriózním gólu s jednobrankovým vedením.

47
    Příbram se dostala na pravém křídle centru, proti kterému se dobře vydal z brány Lukáš Hroššo a stáhl míč ze vzduchu.

48
    Jakub Barac na opačné straně neuspěl u postranní čáry proti dvojnásobné přesile a poté se marně dožadoval autového vhazování.

49
    Kevin Luckassen zády k bráně přihrál do druhé vlny nabíhajícímu Milanovi Kerbrovi, který na pravé straně po jeho přihrávce skvěle pronikl do šestnáctky, v rozhodující chvíli si ale míč příliš předkopl a Příbram ho dokázala odvrátit do bezpečí.

50
    Patrik Brandtner na pravém křídle dokázal odcentrovat přes stínícího Karla Knejzlíka a přízemní zpětnou přihrávkou našel na hranici šestnáctky Davida Kiliána, ten se ovšem do zakončení nedostal a z nadějné příležitosti nebylo nic.

51
    Štěpán Hlinka rozehrál na levé straně v blízkosti pokutového území volný přímý kop a střelou přes zeď se snažil zamířit pod břevno, brankář Lukáš Hroššo ale konečky prstů jeho střelu vytáhl nad břevno!
    51. Střelu Štěpána Hlinky z přímého kopu vytáhl Hroššo nad břevno!

52
    Příbram měla k dispozici rohový kop, po jeho rozehrání se ale k dalšímu zakončení a ohrožení brány Slovanu Liberce nedostala.

53
    Útok Příbrami tažený po pravém křídle zastavila nepřesná finální přihrávka, po které brankář Lukáš Hroššo v klidu rozehrál.

54
    Jakub Barac fauloval u postranní čáry ve středu hřiště a Roman Maršík v klidu rozehrál.

55
    Milan Kerbr využil fantastické práce Martina Čuříka, který ve středu hřiště ustál souboj proti dvojnásobné přesile, a poté napřáhl zpoza šestnáctky ke střele, ta ovšem zamířila pouze doprostřed brány, kde byl připravený brankář Ondřej Kočí.
    55. Kerbr zamířil zpoza velkého vápna jen do rukavic brankáře Kočího.

56
    Práce Martina Čuříka při předchozí šanci Liberce byla ukázková a obránce Slovanu prokázal, že s míčem si rozhodně rozumí.

56
    Žlutou kartu dostává Hlinka (1.FK Příbram).

57
    Fotbalisté Příbrami po levé straně rozjeli nadějný útok a po zpětné přihrávce do šestnáctky se málem dostali do zakončení, to ale nakonec nepřišlo, protože míč směřoval všem hráčům v pokutovém území na paty.

58
    Příbram vzápětí rozehrála standardní situaci a její následná střela přímo po rozehrání byla zablokována.

59
    Útok Slovanu Liberce zastavil na opačné straně útočný faul, kterého se dopustil Kevin Luckassen.

60
    Martin Krejčí mohl po levém křídle vyrazit do rychlého protiútoku, hráči Příbrami k němu ale včas dokázali přistoupit.

60
    Žlutou kartu dostává Kerbr (FC Slovan Liberec).

61
    Ze zápasu uplynula hodina hry. Příbram stále vede nad Libercem zásluhou Josefa Huška 1:0.

62
    Zatímco v prvním poločase byl Liberec jasně lepší, tak po přestávce je hra naprosto vyrovnaná.

63
    Martin Krejčí se snažil na hranici pokutového území prodrat do zakončení, u míče byl ale jako první brankář Ondřej Kočí.

64
    Daniel Soungole Soune napřáhl zpoza šestnáctky k pohotovému voleji, ten byl ovšem hodně nepřesný a zamířil daleko vedle pravé tyče.

65
    Martin Krejčí si na levém křídle vyměnil míč Jakubem Brabcem a po jeho nápadité patičce poslal do pokutového území centr, po kterém se míč odrazil na kopačku Daniela Dydowicze, který zpoza šestnáctky napřáhl ke krásné táhlé střele, jenž těsně minula levý horní roh brány a skončila nad!
    65. Dydowicz napřáhl zpoza šestnáctky k povedené ráně, ale ani ta v brance domácích neskončila.

66
    Trenéři a celá lavička Slovanu Liberce už se radovala, jenže předčasně.

67
    Martin Krejčí se prezentoval kolmou přihrávkou, na kterou Kevin Luckassen nedosáhl, přesto si od fanoušků zasloužil pochvalu za myšlenku, což vždy samozřejmě potěší.

68
    Naopak, když jsou fanoušci proti Vám, tak je hrát velice obtížné.

69
    David Kilián rozehrál po útočném faulu Slovanu Liberec standardní situaci, jenže jeho následný dlouhý pas zamířil do území nikoho a brankář Lukáš Hroššo mohl v klidu odkopávat od své brány.

69
    Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Luckassen, přichází Dudek.

70
    Lukáš Hroššo se vzápětí málem dopustil další velké chyby, fotbalisté Příbrami se ale po jeho dalekém výběhu z brány a minutí míče do zakončení nedostali.

71
    Do konce zápasu zbývá necelých dvacet minut a Liberec na hřišti Příbrami stále prohrává nejtěsnějším brankovým rozdílem 1:0.

72
    Příbram se po útoku po pravém křídle dostala do zakončení, střela jednoho z domácím fotbalistů ale zamířila daleko vedle vzdálenější levé tyče.

73
    Útočnou akci Liberce zastavil v blízkosti pravého rohového praporku faul a Ondřej Kočí mohl v klidu odkopávat od své brány.

74
    Liberec rozehrál rychlý protiútok, po kterém šli hráči Slovanu do přečíslení čtyři na jednoho, nadějná akce ale vzápětí ztroskotala po nepřesné finální přihrávce, kterou jeden z hráčů Příbrami za pět minut dvanáct dokázal skvělým obranným zákrokem odvrátit za postranní čáru.

74
    Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Soungole, přichází Cal Farias.

75
    Slovan Liberec stále usiluje o smazání jednobrankového manka, kromě jedné střely na bránu se ale ve druhém poločase zatím k ničemu nedostal.

76
    Slovan si během posledních minut vytvořil územní převahu a Příbram zřejmě bude ve zbytku zápasu spoléhat na protiútoky.

76
    Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Barac, přichází Chlumecký.

77
    Jakub Šindelář se u postranní čáry skvěle vrátil zpět a po vybojování míče zastavil bezpečný protiútok Liberce.

78
    Střídající Josef Dudek na levém křídle neuspěl v osobním souboji a Příbram mohla po skvělé hře tělem jednoho z domácích hráčů vhazovat.

79
    Slovan Liberec vybojoval na pravé straně standardní situaci.

80
    Daniel Dydowicz poslal na vzdálenější levou tyč nebezpečný centr, který Jakub Barac vrátil hlavou před bránu a jeden z jeho spoluhráčů se v těsné blízkosti brány Příbrami dostal do zakončení, jeho následná střela ale zamířila pouze doprostřed brány, kde byl připravený Ondřej Kočí!
    80. Šance Slovanu po standardní situaci Dydowicze.

81
    Na opačné straně mohla vzápětí udeřit Příbram, jenže míč po její střele zpoza šestnáctky zamířil metr nad!

82
    Josef Hušek dal po sobě po delší odmlce znovu vědět, když si z levé strany navedl míč do pokutového území a pravačkou napřáhl k přízemní střele, která byla zablokována.

83
    Slovan Liberec přešel do útoku a na pravém křídle vybojoval rohový kop.

84
    Fotbalisté Liberce se po rozehrání rohového kopu k zakončení nedostali a Příbram míč odvrátila do bezpečí.

85
    Martin Krejčí napřáhl zpoza šestnáctky ke střele, ta mu ovšem nesedla a hráči domácí Příbrami ji dokázali zablokovat.

86
    Liberec se nadechuje k závěrečnému tlaku.

87
    Slovan tentokrát zvolil útok po levém křídle, rohový kop se mu ovšem během pár minut znovu vybojovat nepodařilo.

88
    Sergo Kurtiašvili se pokusil obstřelit vybíhajícího brankáře Lukáše Hrošša, míč z jeho kopačky ale zamířil vedle pravé tyče.
    88. Kurtiašvili se pokusil obstřelit vyběhnuvšího Hrošša, to se mu ovšem nepovedlo.

89
    Kapitán Štěpán Hlinka se téměř z poloviny hřiště řítil sám na bránu, jenže neměl potřebnou rychlost a těsně před pokutovým územím ho jeden z hráčů Slovanu Liberce dokázal čistě odzbrojit.

89
    Žlutou kartu dostává Šustr (FC Slovan Liberec).

89
    Střídání v týmu 1.FK Příbram: ze hřiště odchází Kurtiašvili, přichází Bělohlávek.

90
    Josef Hušek rozehrál z vlastní poloviny hřiště standardní situaci a míč po jeho dlouhém nákopu skončil v zámezí.

90
    Střídání v týmu 1.FK Příbram: ze hřiště odchází Hušek, přichází Jančura.

90+1
    Střídající Josef dudek se dostal na pravé straně šestnáctky ke střele, ta ale byla zablokována.

90+2
    Nebývá obvyklé, aby se v Příbrami příliš nastavovalo. Dnes se ale bude hrát minimálně dvě minuty přes čas.

90+2

Liberec po přestávce nadále usiloval o vstřelení vyrovnávací branky, na rozdíl od prvního poločasu byla hra ale velmi vyrovnaná. Jako první mohl udeřit z volného přímého kopu Štěpán Hlinka, brankář Lukáš Hroššo ale jeho střelu konečky prstů dokázal vytáhnout nad břevno, zatímco na opačné straně pálil vzápětí zpoza šestnáctky po skvělé práci Martina Krejčího, který ustál souboj s dvěma protihráči, Milan Kerbr. Jeho pokus ale zamířil pouze do náruče Ondřeje Kočího. Po hodině hry napřáhl zpoza šestnáctky k další střele Daniel Dydowicz a jeho táhlý projektil po odraženém míči zamířil těsně nad. Deset minut před koncem měl prsty v další šanci Slovanu opět Dydowicz, který rozehrál standardní situaci na vzdálenější levou tyč a Jakub Barac vrátil míč hlavou zpět před bránu. Liberec mohl z hranice malého vápna vyrovnat, jenže střela jednoho z hostujících hráčů zamířila pouze do náruče Ondřeje Kočího. Definitivní pojistku v závěru zápasu mohl přidat na vítězství Příbrami Sergo Kurtiašvili, který dostal krásnou přihrávku za obranu a poté se snažil obstřelit vybíhajícího Lukáše Hrošša, jeho střela ale zamířila vedle pravé tyče, a o osudu utkání tak rozhodl jediný gól. Konečný výsledek. 1.FK Příbram 1 FC Slovan Liberec 0. (15:03:34)