Toljatti – Petrohrad 2:3 (po pr.) | Kazaň – Spartak Moskva 6:1 (kon.) | CSKA Moskva – Chabarovsk 2:0 (kon.)
Čerepovec – Vladivostok 4:5 (0:1 po s.n.) | Jokerit – Soči 2:5 (kon.) | Riga – Jaroslavl 0:3 (kon.)
Dinamo Riga
0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Lokomotiv Jaroslavl
Čtvrtek 26.11.2015, 18:30 • Arena Riga • KHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (20:50:19)

Statistiky

Střely na branku: 18:25
    Zákroky brankářů: 22:18
    Vyhraná vhazování: 19:25
    Trestné minuty: 29:8

Utkání je u konce a body si připisuje favorit utkání, Lokomotiv Jaroslavl. Hosté i ve třetí třetině dali jeden gól, o ten se ve 49. minutě postaral Koňkov a uzavřel tak výsledek dnešního zápasu. Výhra je to zasloužená, Lokomotiv byl dnes aktivnější, důraznější a hlavně přesnější.

59:55
    Hosté vyhodili, puk skončil těsně vedle opuštěné branky.

59:34
    Riga hraje v šesti mačká soupeře, ale chybí tomu střelba.

59:17
    Oddechový čas si nyní bere trenér Lokomotivu Jaroslavl.

58:47
    Hosté se v oslabení dostali do útoku a Sedláček se musel hodné otáčet. Doráželi na něj Krasnovskyj a Polunin, ten dokonce dostal puk i do branky, rozhodčí však gól neuznali. Zřejmě ztratili puk z dohledu a odpískali.

58:30
    Domácí si berou oddechový čas.

58:30
    Ještě jedno vyloučení, Sergej Koňkov fauloval Sotnijekse a dostal dvě minuty za podražení.

57:50
    Riga by ráda dala alespoň jeden gól, na levém křídle se do střelecké pozice nedostal Skvorcovs.

57:01
    Enlund posunul na volného Grigorjeva, ten okamžitě přihrával k útočnému pásmu.

56:11
    Indrašis neprošel okolo levého mantinelu, puku se zmocnili hosté.

55:18
    Utkání sleduje 7 141 diváků.

54:50
    Lokomotiv v útočném pásmu, už se ale hosté do brankoviště tak netlačí.

53:32
    Na Murygina nevyzrál ani Pavlovs, vhazovat se bude po pravici hostujícího brankáře.

52:55
    Kulda měl k ruce Skvorcovse, jenže ani ve dvojici nedokázali překonat dobře bránící tým Lokomotivu Jaroslavl.

51:49
    Před Sedláčkem se objevil Ljubuškin a už to vypadalo, že se mu českého gólmana podaří překonat. Zblízka ale nedokázal zamířit mezi tři tyče.

50:41
    Hosté hrají naprosto v pohodě, další střelecký pokus si připsal Gorochov.
    Sergej KOŇKOV - 0:3

48:57
    Jaroslavl právě vstřelila branku!
    A tak udeřilo na druhé straně. Hosté podnikli rychlou akci, přečíslili obranu Rigy a SERGEJ KOŇKOV dostal ideální pas na okamžitou střelu. Sedláček se nestačil přemístit a mohl jen smutně vytáhnout puk ze své branky. Asistence: Vladislav Kartajev, Emil Galimov.

48:01
    Ve slibné šanci se ocitl Indrašis, vyjel si zpoza branky a v pádu se snažil zasunout puk za Murygina. Neuspěl.

46:53
    V protiakci ztroskotal Skvorcovs, ani on nedostal puk k Muryginovi.

45:59
    Hosté se dostali do brejku dvou na jednoho, Polunin přihrával na zadní tyčku, jeho spoluhráč ale nabízený puk nezasáhl. Sedláček si mohl oddechnout.

44:48
    Domácí Jass byl na akci osamocený a tak není divu, že vše skončilo pouze pokusem na náhodu.

43:55
    Kontiola byl příliš rychlý a dostal se do pásma dříve, než jeho spoluhráč. Hosté tak otočili čelem vzad a pokračují v kombinaci ve středním pásmu.

43:06
    Sedláček přikryl puk, vhazovat se bude po jeho levici.

41:26
    Dva tvrdé zákroky se nyní odehrály u mantinelu, domácí tribuny pískají, rozhodčí však nechali pokračovat ve hře.

41:20
    Gavrikov nahazoval od modré čáry, Sedláček si hravě poradil.

Trestné minuty: 29:6

Skončila druhá třetina a hostům se podařilo navýšit náskok na dvě branky. I v této části hry jsme sledovali spíše boj o každý metr ledu, než technický hokej. Branka padla ve 27. minutě, kdy se v levém kruhu chopil puku Polunin a svižnou ranou překonal Sedláčka. Riga přidala v závěrečných minutách, nejblíže snížení byl Mejja, zblízka však na Murygina nevyzrál.

40:00

39:44
    Lokomotiv drží puk na svých hokejkách, snaží se tuto část hry už v poklidu dohrát.

38:54
    Natřikrát se Murygina pokusil překonat Mejja, vyjel si zpoza branky a vytrvale se snažil o bekhendové zakončení. Gólman Lokomotivu odolal.

37:51
    Hezká a rychlá akce útoku Rigy. Celá kombinace skončila na levé straně u Redlihse, jeho zakončení se mezi tři tyče nevešlo.

37:45
    Lokomotiv je v plném počtu.

37:15
    Murygin má puk pod lapačkou, před ním dotírali Kundrátek, nebo i Pavlovs.

36:46
    Riga je už v plném počtu, Jaroslavl ve čtyřech.

36:37
    Hosté i ve třech vyvezli puk do středního pásma.

35:45
    Rozhodčí ale přerušili hru a budou vylučovat. Dvě minuty za hákování dostal hostující Emil Galimov.

35:44
    Přes obránce vystřelil Indrašis, jeho střela byla sražena.

34:46
    Tohle už rozhodčí nemohli nechat bez trestů a tak poslali na trestnou lavici po jednom hráči na každé straně. Za domácí byl vyloučen Tomáš Kundrátek, u hostů Patrik Hersley. Oba za hrubost.

34:46
    Sedláček odolal rychlému výpadu soupeře a před ním se vzápětí strhla poměrně rozsáhlá šarvátka.

34:27
    Pavlovs se pokoušel o průnik pravou stranou, i on byl ale hosty ubráněn, a do docela rázným zákrokem.

33:04
    Domácí se dostali do rychlého brejku, na levém křídle táhl akci Mejja, rozhodl se jít do samostatného zakončení, jenže zapomněl na vracející se protihráče. Ti jej zvládli zablokovat.

31:59
    Na druhé straně se přes obránce snažil vystřelit Darzinš, právě obránce jeho ránu srazili a Murygin nemusel vůbec zasahovat.

31:19
    Do druhé vlny dostal přihrávku hostující Ljubuškin, jeho táhlá střela skončila na obráncích před Sedláčkem.

30:14
    Redlihs se probíjel kolem levého mantinelu, byl zde ale tvrdě atakován a do pásma se vůbec nedostal.

29:34
    Teď se delší dobu hrálo ve středním pásmu a zde probíhá i vhazování.

28:10
    Zpoza branky si před Sedláčka vyjel Galimov, byl však blízko a nedokázal puk zvednout.

27:32
    Riga je po druhé dnešní ledové sprše v útlumu, Jaroslavl je v náporu.
    Alexander POLUNIN - 0:2

26:19
    Hosté jdou do dvoubrankového náskoku, v levém kruhu se puku zmocnil ALEXANDER POLUNIN a svižnou střelou pod břevno překvapil Sedláčka. Asistence: Pavel Kraskovskyj

25:56
    Lépe se vedlo hostujícímu Galimovovi, jeho prudký pokus z levé strany kryl Sedláček.

25:26
    Vidíme zápas, kterému schází střelba, oba týmy končí své akce ještě před zakončením. K ráně se nedostal ani domácí Sotnijeks.

24:43
    Teď už zase Jaroslavl, na začátku akce je Novotný.

23:55
    Rozehrávka Rigy je hodně rozvláčná a pomalá. Změnit to chce Galvinš pasem na Leina.

22:57
    Na druhé straně neuspěl ani Pavlovs, Murygin jeho střelu z levé strany vykryl vyjetím a zmenšením střeleckého úhlu.

22:04
    Střela Grigorjeva od modré čáry Sedláčka neohrozila, Riga dostala puk do středního pásma.

21:13
    Ofsajd hostů a v něm Enlund.

20:47
    Kundrátek pouze nahodil po mantinelu, tohle hosté ubránili a sami se vydali do protiútoku.

Trestné minuty: 27:2

Je za námi první třetina, která přinesla pouze jednu branku. O tu se ve 12. minutě postaral Mosaljov, když před Sedláčkem tečoval Kronwallovu střelu. Jinak jsme sledovali zápas, kde hostům patřila první část, domácím spíše závěr třetiny. Další branky už ovšem nepřišly, do šaten se tak jde za stavu 0:1.

20:00

19:59
    Od modré vyslal ještě jednu střelu Cibulskis, mezitím ale zazněla závěrečná siréna.

18:40
    Dinamo v posledních okamžicích přidalo na tempu, teď ještě vylepšit přesnost střelby.

17:35
    A o pár vteřin později se několika kličkami dostal před Murygina Leino, jednoruč ale nedokázal vymyslet střelu, která by gólmana Lokomotivu překvapila.

17:28
    Na levé straně si najížděl Mejja, čekal na přihrávku před odkrytou branku, jenže puk šel mimo jeho dosah. Tohle byla slibná akce Rigy.

16:33
    Od pravého mantinelu se hezky vyháčkoval Kulda, dostal se i do zakončení, to však přišlo z velice ostrého úhlu.

16:02
    Oba týmy střídají, do postupného útoku vyráží Dinamo Riga.

14:51
    Leinova rána zápěstím Murygina nepřekonala, nicméně jej donutila k zákroku.

14:29
    Dlouhé oslabení Rigy je u konce, oba týmy hrají v plném počtu.

14:22
    Sedláček si teď na nedostatek práce stěžovat nemůže, ale drží bránící čtveřici svými dobrými zákroky.

13:31
    A teď se publikum může radovat z vyhození puku přes všechny čáry.

13:18
    Koledovova rána skončila mimo Sedláčkovu branku.

12:43
    Teď už je Lokomotiv v pásmu a kombinuje.

12:10
    Pokračuje přesilová hra hostujícího týmu, teď tomu ale chybí rychlost a moment překvapení.
    Denis MOSALJOV - 0:1

11:35
    Přesilovka je využitá, hosté jdou do vedení. Na pravé straně si od mantinelu sjel Kronwall, vystřelil a před Sedláčkem tečoval střelu DENIS MOSALJOV. Sedláčkovi propadl puk mezi chrániči a doklouzal za brankovou čáru. Asistence: Staffan Kronwall, Daniil Apalkov.

10:54
    Gorochovovo nahození od modré skončilo u Sedláčka, hosté pokračují v zámku.

10:18
    Zatím to hostům moc nejde, puk je ve středním pásmu.

09:29
    Karpars Saulietis dostal za vražení zezadu 5 minut + do konce utkání! Je tu dlouhá přesilovka Jaroslavle. Šarvátka zůstala bez trestu.

09:29
    Dlouho nám ale hra v pěti nevydržela, neboť u mantinelu se strhla docela svižná šarvátka. Momentem, který ji odstartoval, byl Saulietisův faul na Gavrilova.

08:58
    Oslabení přežila i Riga, Jaroslavl je ale stále v útoku.

08:11
    Hosté se radovali z gólu, nejvíce Apalkov, rozhodčí ale ukazují, že branka neplatí pro postavení hráče v brankovišti!

07:54
    A další jeho zákrok. Nyní od modré vystřelil Kronwall a před brankou tečoval Gorochov.

07:42
    Sedláček pokryl ránu Gavrilova, přerušil hru a může si vychutnat aplaus publika.

07:15
    Koledov se vší silou opřel do puku, až tím úsilím zlomil svou hůl.

06:58
    Nyní si přesilovku zahrají hosté, protože dvouminutový trest za podražení dostal Krisjanis Redlihs.

06:48
    Hosté jsou v plném počtu, Galimov je zpátky ve hře.

06:32
    Darzinš zpoza branky přihrával do lepší pozice, obrana Lokomotivu zvládla uklidit i tuto příležitost.

05:48
    Redlihs hledal spoluhráče, najíždějícího před branku, pas přerušil dobře bránící Mosaljov a puk skončil ve středním pásmu.

05:24
    Hosté vyhodili ze svého pásma, Riga musí začínat od Sedláčka.

04:48
    Je tu první přesilovka domácího týmu, dvě minuty za vražení na hrazení dostal Emil Galimov.

04:39
    A znovu přerušení pro chybu hostujícího týmu, úvod utkání nemá potřebné tempo.

03:58
    Ofsajd Lokomotivu, útočná akce hostů je přerušená.

03:21
    Od modré vystřelil Gavrikov, Sedláček ale viděl a zvládl bez problémů tuto střelu vyrazit.

02:54
    Zpoza obránce Kundrátka pálil jeden z hostujících hráčů, jeho pokus byl sražen mimo ledovou plochu. Vhazuje se v útočném pásmu Jaroslavle.

02:10
    Za pukem se za branku vydal Redlihs, Murygin u něj byl ale dříve a zvládl rozehrát.

01:02
    Riga se snaží dlouhými přihrávkami dostat do pásma, zatím neúspěšně.

00:24
    Hosté podnikli rychlý útok, puk zamířil na levou stranu, kde si najížděl Mosaljov. Jeho střelu kryl připravený Sedláček.

00:01

Dinamo Riga: Sedláček (Eriksson) – Sotnijeks, Cibulskis, Redlihs, Kundrátek, Seigo, Galvinš, Jass – Saulietis, Džerinš, Skvorcovs – Darzinš (C), Pavlovs, Indrašis – Leino, Redlihs, Mejja – Kulda, Razgals, Bicevskis.

Lokomotiv Jaroslavl: Murygin (Krasotkin) – Kronwall (C), Hersley, Gavrikov, Ljubuškin, Grigorjev, Gorochov, Koledov – Apalkov, Kontiola, Mosaljov – Loktjonov, Novotný, Enlund – Galimov, Kartajev, Koňkov – Kraskovskyj, Korškov, Polunin – Sigarjov.

Rozhodčí: Jevgenij Gamalej, Sergej Misjur – Daniel Konc, Alexej Medveděv.

Oba týmy jsou již na hrací ploše, čeká zahajovací ceremoniál a hned poté začne samotný zápas.

Zápas v Areně Riga začne v 18:30, takže si na tuto dobu nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Zápas povedou jako hlavní rozhodčí Jevgenik Gamalej a Sergej Misjur. Jako čároví se dnes představí Daniel Konc a Alexej Medveděv.

Dnes uvidíme souboj dvou týmů z opačných pólů Západní konference. Zatímco Riga je na posledním místě s 38 body z 33 zápasů, Lokomotiv Jaroslavl celou konferenci vede se 69 body z 35 utkání. Favorit utkání je tak jasně dán, teď to jen ukázat i na ledě.

Příjemné čtvrteční odpoledne přeji všem hokejovým fanynkám a fanouškům. Kontinentální hokejová liga má dnes ve svém programu šest duelů. V tomto textovém online přenosu vám zprostředkujeme utkání Dinamo Riga – Lokomotiv Jaroslavl. Úvodní buly střetnutí je naplánováno na 18:30 hodin a zápasem vás provede Aleš Pur.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 12. Mosaljov (Kronwall, Apalkov), 27. Polunin (Kraskovskyj), 49. Koňkov (Kartajev, Galimov)

Rozhodčí: Jevgenij Gamalej, Sergej Misjur – Daniel Konc, Alexej Medveděv